Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο φυσιολογικός τοκετός. Εμένα το θέμα είναι ανατομικό. Δηλαδή, πάντα, έχω κοντό τράχηλο...δεν έχω ποτέ 4 πχ.

Είμαι από αυτές :P

Αααα είσαι από αυτές εγώ δεν είχα ποτε. Δώσει βαση στον τράχηλο εδώ είδα ότι τον συζητάτε πολυ και μπήκα στην διαδικασία και είδα ότι υπάρχουν και θέματα . Παρότι η μαμά μου εχει χασει 5 παιδια γιατί τότε κανεις δεν είδε ότι είχε πρόβλημα με τον τράχηλο και όταν βαρενε το έμβρυο το εχανε και ήρθε Αθήνα σε γιατρο και είδαν το προβλημα και έκανε περιδεση και κράτησε τον τέταρτο παιδακι της τον γιόκα της 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Dimi84 είπε:

Καί εγω σίγουρη ήμουν αλλά έπεσα έξω 

Επισης παιζει ρόλο και ο φυσιολογικος τοκετός όταν την ρωτησα γιατι δεν τον κοιτάει συχνά μου είπε σε εσένα δεν χρειάζεται γιατι  εχεις καισαρικές και τον βλέπω με υπέρηχο μια φορά τον έχει δει κολπικα μετά την β

Όσον θέλεις μάνα μου

 

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο φυσιολογικός τοκετός. Εμένα το θέμα είναι ανατομικό. Δηλαδή, πάντα, έχω κοντό τράχηλο...δεν έχω ποτέ 4 πχ.

Είμαι από αυτές :P

Καλησπέρα σε όλες!! Τι κανετε;; Εγω έχω μπλέξει με κάτι διαβάσματα που προέκυψαν από το πουθενά!! Και δε βολεύομαι να διαβάζω και καθιστή κιολας!! Τέλος πάντων! Έκανα αιματολογικες και μου βγήκαν αυξημένα ερυθρά! Τα στειλα στον γιατρό, περιμένω απάντηση! Όσον αφορά στον φυδιολογικο τοκετο και τον τραχηλο, μπορεί στα μεγάλα ζόρια να τραυματιστεί σε βαθμό και ανεπανορθωτο. Εγώ επειδή είμαι από τις τυχερές στην πρώτη γεννα ο τράχηλος ειχε σκληρύνει σ ένα σημειο ενώ σε άλλα όχι και μου είπε ότι αν πάμε φυσιολογικά ίσως να σκιστεί στο σημείο αυτό (το είχε δει όταν μου έβγαζε το ραμμα). Οπότε αν ήθελα 2ο παιδί θα έπρεπε να το σκεφτώ. Βέβαια δεν ήταν ο μόνος λόγος ούτε ο κύριος που εκανα τελικά καισαρικη...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Συνήθως, λένε ότι παίρνεις απότομα βάρος, ότι υπάρχει έντονη δίψα (εγώ έχω δίψα και δεν έχω ζάχαρο), έντονη πείνα και κάτι τέτοια. 

Να ορίστε τα έχω όλα αυτά!και οντως μπήκαν πολύ απότομα τα κιλά και συνεχίζουν δηλαδή! Τέλος πάντων ας απολαύσω τον έναν μήνα που μου έμεινε μέχρι την εξέταση και βλέπουμε μετά :P

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Μου απάντησε ο γιατρός για τα ερυθρά ότι είναι από την εγκυμοσύνη και να μην ανησυχώ! Είχα οριακά χαμηλά ερυθρά αλλά αυξημένη περιεκτικοτητα και μέσο όγκο ερυθρών ! 

Κι εγω ετσι ειμαι, όντως μην ανησυχείς! 

Συγχαρητήρια για τις καμπύλες σας, @Amalia90περιμένουμε και την δική σου β επιπέδου!

Εμεις γυρισαμε απο τον γιατρο. 

Ολα ειναι πολυ καλα, σας να εχω μονες κυησεις απο πορεια και κιλα αναπτυξη εμβρυων. 25+4 σημερα, η μια ειναι 890 γρ και η αλλη 920γρ. Ειδαμε και τη μια 3d ειναι ιδια ο άντρας μου, η αλλη δεν μας εκανε το χατηρι! Τραχηλος στο 4,ειπε ειναι εξαιρετικός. 

Απο αυριο και επίσημα σε αναρρωτική αδεια, κουραστικά κοριτσια και βαρυνα, δεν τη παλευω αλλο. Ζυγιστηκα κι ολας (παντα εκει ζυγιζομαι) +10 κιλα απο την αρχη. Βοηθεια μας, τωρα αρχιζουν τα καλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Didimaki13 είπε:

Κι εγω ετσι ειμαι, όντως μην ανησυχείς! 

Συγχαρητήρια για τις καμπύλες σας, @Amalia90περιμένουμε και την δική σου β επιπέδου!

Εμεις γυρισαμε απο τον γιατρο. 

Ολα ειναι πολυ καλα, σας να εχω μονες κυησεις απο πορεια και κιλα αναπτυξη εμβρυων. 25+4 σημερα, η μια ειναι 890 γρ και η αλλη 920γρ. Ειδαμε και τη μια 3d ειναι ιδια ο άντρας μου, η αλλη δεν μας εκανε το χατηρι! Τραχηλος στο 4,ειπε ειναι εξαιρετικός. 

Απο αυριο και επίσημα σε αναρρωτική αδεια, κουραστικά κοριτσια και βαρυνα, δεν τη παλευω αλλο. Ζυγιστηκα κι ολας (παντα εκει ζυγιζομαι) +10 κιλα απο την αρχη. Βοηθεια μας, τωρα αρχιζουν τα καλα!

Καλή ξεκούραση,λοιπόν!! Πολύ καλό και το δικό σου το βάρος και των μωρών! Καλά,δε θα μιλήσω για τον τράχηλο! Φτου φτου!! Εγώ δε νομίζω να χα ποτε τόσο πολυ!! Μου τον είχε βγάλει 4 ένας κομπογιαννιτης που χα πάει πριν κάνα μήνα και απλά γελούσαμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλή ξεκούραση,λοιπόν!! Πολύ καλό και το δικό σου το βάρος και των μωρών! Καλά,δε θα μιλήσω για τον τράχηλο! Φτου φτου!! Εγώ δε νομίζω να χα ποτε τόσο πολυ!! Μου τον είχε βγάλει 4 ένας κομπογιαννιτης που χα πάει πριν κάνα μήνα και απλά γελούσαμε!!

Εμενα 3 εβδομαδες πριν στην β επιπεδου ηταν 3,8, οπότε δυο γιατροί λένε τα ίδια. Αρχές Μαρτίου που είχα ραντεβού με τον γιατρό μου είδε τον τράχηλο και μου λεει, με τέτοιο τράχηλο και δίδυμη κύηση είσαι γεννημένη για μεγάλα πράγματα. Του λέω ελπίζω να μην εννοείτε άλλη μια δίδυμη κύηση γιατί δεν θα το αντέξω :roll::lol:

Καλημέρα σε όλες, μόλις ανακάλυψα ότι αυτές τις μέρες που έγραφα από τον υπολογιστή έγραφα με το παλιό μου προφίλ, οπότε μια άκυρη Ηlianna που μπήκε στην συζήτηση ήμουν εγώ. :razz:

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Didimaki13 said:

Εμενα 3 εβδομαδες πριν στην β επιπεδου ηταν 3,8, οπότε δυο γιατροί λένε τα ίδια. Αρχές Μαρτίου που είχα ραντεβού με τον γιατρό μου είδε τον τράχηλο και μου λεει, με τέτοιο τράχηλο και δίδυμη κύηση είσαι γεννημένη για μεγάλα πράγματα. Του λέω ελπίζω να μην εννοείτε άλλη μια δίδυμη κύηση γιατί δεν θα το αντέξω :roll::lol:

Καλημέρα σε όλες, μόλις ανακάλυψα ότι αυτές τις μέρες που έγραφα από τον υπολογιστή έγραφα με το παλιό μου προφίλ, οπότε μια άκυρη Ηlianna που μπήκε στην συζήτηση ήμουν εγώ. :razz:

Χεχε το καταλάβαμε γιατί είσαι η μόνη με δίδυμα. Εξ ου κ τα 2 τριαντάφυλλα στην φώτο προφίλ. 

Τι φοβερά τα νέα σου! Δίδυμα με τέτοιο βάρος κ τέτοιο τράχηλο! Πολλά συγχαρητήρια!!! Διπλά χαρούμενη!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Didimaki13 είπε:

Εμενα 3 εβδομαδες πριν στην β επιπεδου ηταν 3,8, οπότε δυο γιατροί λένε τα ίδια. Αρχές Μαρτίου που είχα ραντεβού με τον γιατρό μου είδε τον τράχηλο και μου λεει, με τέτοιο τράχηλο και δίδυμη κύηση είσαι γεννημένη για μεγάλα πράγματα. Του λέω ελπίζω να μην εννοείτε άλλη μια δίδυμη κύηση γιατί δεν θα το αντέξω :roll::lol:

Καλημέρα σε όλες, μόλις ανακάλυψα ότι αυτές τις μέρες που έγραφα από τον υπολογιστή έγραφα με το παλιό μου προφίλ, οπότε μια άκυρη Ηlianna που μπήκε στην συζήτηση ήμουν εγώ. :razz:

Καλημέρα ...κάτι κατάλαβα και εγώ...

Σούπερ όλα...

Η τέλεια διπλή κύηση.

Μπράβο ειλικρινά!

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

 

  • Μου αρέσει 5

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα ...κάτι κατάλαβα και εγώ...

Σούπερ όλα...

Η τέλεια διπλή κύηση.

Μπράβο ειλικρινά!

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

 

Καλημέρα κορίτσια!!

Πώς είστε;

Πήρα τα αποτέλεσμα της καμπύλης, την έστειλα και στον διαβητολογο και μου είπε ότι είναι φυσιολογικοτατη!!

Πάει και αυτό Παναγία μου...

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Emmi@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Πώς είστε;

Πήρα τα αποτέλεσμα της καμπύλης, την έστειλα και στον διαβητολογο και μου είπε ότι είναι φυσιολογικοτατη!!

Πάει και αυτό Παναγία μου...

 

Τέλεια....

Άντε έμεινε ένα Πάσχα, ένα καρπούζι, μια γέννα και ενδιάμεσα 1.000.000 σκέψεις :razz:

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα ...κάτι κατάλαβα και εγώ...

Σούπερ όλα...

Η τέλεια διπλή κύηση.

Μπράβο ειλικρινά!

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

 

Κορίτσια μου εγώ αποφάσισα σήμερα να συνεχίσω το γυμναστήριο μου να δω πως θα παει καιΙ αυτό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimi84 είπε:

Κορίτσια μου εγώ αποφάσισα σήμερα να συνεχίσω το γυμναστήριο μου να δω πως θα παει καιΙ αυτό 

Σούπερ!! Εννοείς πιλάτες; Γιόγκα; Κάτι τέτοιο η γυμναστήριο με ήπιες ασκησουλες με λίγα βαρακια,ποδήλατο,  ελλειπτικο κλπ; Εγώ θέλω πολύ κολυμβητήριο αλλά οι μισοί μου λένε με τα χίλια ναι κ άλλοι μισοί με τίποτα μη κολλήσω τίποτα. Και νομίζω δεν υπάρχει ωραιότερη άσκηση, ειδικά τώρα που ανοίγει ο καιρός. Ο γυναικολόγος μου λέει ναι αρκεί να μην είναι κρύα και να ναι καθαρά. Χαίρω πολύ-_-

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Amalia90 είπε:

Σούπερ!! Εννοείς πιλάτες; Γιόγκα; Κάτι τέτοιο η γυμναστήριο με ήπιες ασκησουλες με λίγα βαρακια,ποδήλατο,  ελλειπτικο κλπ; Εγώ θέλω πολύ κολυμβητήριο αλλά οι μισοί μου λένε με τα χίλια ναι κ άλλοι μισοί με τίποτα μη κολλήσω τίποτα. Και νομίζω δεν υπάρχει ωραιότερη άσκηση, ειδικά τώρα που ανοίγει ο καιρός. Ο γυναικολόγος μου λέει ναι αρκεί να μην είναι κρύα και να ναι καθαρά. Χαίρω πολύ-_-

Εμενα μου χει πει όχι πισίνες είτε είμαι έγκυος είτε όχι!! Έχουν δει τα μάτια του πολλα!! Η αλήθεια είναι ότι και να μη μου το λεγε,εγω τις πισίνες τις σιχαίνομαι έτσι κι αλλιώς!! Μ αρέσει μόνο να τις βλέπω!! Έχω μπει μόνο μια φορά και αυτή σε πισίνα σπιτιού!! Κολύμπι σε θαλασσιτσα ωραια!!! Που κι εκεί μπορεί να συμβεί η στραβή αλλά πολυ πιο σπανια και μπορείς εύκολα να δεις αν είναι καθαρή ή οχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...