Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Αφού δεν ξαναείδες αυτό είναι καλό...όμως αν έχεις αμφιβολίες να πάρεις τον γιατρό και ας λέει τα δικά του. Σε ποια βδομάδα είσαι?

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Από τα ούτρο είναι καλέ...πρώτη φορά βγάζεις;;;;

στην αρχή του 1ου τριμήνου είχα πάλι τέτοια καφέ και ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι ορμονικό αλλά δεν ξανα είχα μέχρι τώρα.
 μετά την αυχενική μου τα έχει αυξήσει σε 3 ουτρο.

τσουπ πάλι σήμερα μου εμφανίστηκαν αλλά μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι δεν μας ανησυχεί και ηρέμησα. 
 

περαστικα σου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Dream85 είπε:

στην αρχή του 1ου τριμήνου είχα πάλι τέτοια καφέ και ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι ορμονικό αλλά δεν ξανα είχα μέχρι τώρα.
 μετά την αυχενική μου τα έχει αυξήσει σε 3 ουτρο.

τσουπ πάλι σήμερα μου εμφανίστηκαν αλλά μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι δεν μας ανησυχεί και ηρέμησα. 
 

περαστικα σου!!! 

Είχα μια εγώ καφέ υγρά προ καιρού αν θυμάσαι...πριν καμία βδομάδα.

Εγώ μάλιστα, είχα την ίδια μέρα προγραμματισμένο ραντεβού και τίποτα δεν είχα...

Εγώ νόμιζα τα βγάζεις από τα ούτρο γιατί όταν τα έβαζα κολπικά έβγαζα πολλά καφέ μπεζ...

Τώρα βάζω κολπικά βασκλορ και βγάζω τα πάντα...

Ευχαριστώ πολύ ❤️


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε κορίτσια. Συγχαρητήρια για όλες τις εξετάσεις σας! Περαστικά στις αρρωστούλες. Συλλυπητήρια για το σκυλάκι (ξέρω πώς είναι) - το πολύ σημαντικό βέβαια είναι πως έφυγε από γεράματα!

Εγώ πολύ υπνηλία πάλι, στομάχι έτσι κ έτσι και γενικώς δεν έχω τα κέφια μου. Και πολύ κακός ύπνος τα βράδια με πολλή εφίδρωση και ανήσυχα πόδια. 
Το περπάτημα δε, έχει γίνει πολύ δύσκολο κ δεν ξέρω γιατί. 
Ο καιρός δεν λέει να στρώσει. Με το ζόρι κρατιόμαστε μην ανάψουμε καλοριφέρ κ όσο να 'ναι σε αποθαρρύνει από το να βγεις από το κρεβάτι.

Υπομονή, κάθε μέρα αυτό λέω και αυτό λέμε όλες φαντάζομαι.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσες ξέρουν: είναι σημαντικό οι πιπίλες και τα μπιμπερό να είναι ίδιας εταιρίας ώστε να έχουν ίδια αίσθηση στο στόμα του μωρού; Θα προσπαθήσω να θηλάσω αλλά θα αγοράσω έστω 2 μπιμπερό για κάθε περίπτωση άντλησης ή αν αποτύχει ο θηλασμός. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , VDald είπε:

Γεια σας ρε κορίτσια. Συγχαρητήρια για όλες τις εξετάσεις σας! Περαστικά στις αρρωστούλες. Συλλυπητήρια για το σκυλάκι (ξέρω πώς είναι) - το πολύ σημαντικό βέβαια είναι πως έφυγε από γεράματα!

Εγώ πολύ υπνηλία πάλι, στομάχι έτσι κ έτσι και γενικώς δεν έχω τα κέφια μου. Και πολύ κακός ύπνος τα βράδια με πολλή εφίδρωση και ανήσυχα πόδια. 
Το περπάτημα δε, έχει γίνει πολύ δύσκολο κ δεν ξέρω γιατί. 
Ο καιρός δεν λέει να στρώσει. Με το ζόρι κρατιόμαστε μην ανάψουμε καλοριφέρ κ όσο να 'ναι σε αποθαρρύνει από το να βγεις από το κρεβάτι.

Υπομονή, κάθε μέρα αυτό λέω και αυτό λέμε όλες φαντάζομαι.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσες ξέρουν: είναι σημαντικό οι πιπίλες και τα μπιμπερό να είναι ίδιας εταιρίας ώστε να έχουν ίδια αίσθηση στο στόμα του μωρού; Θα προσπαθήσω να θηλάσω αλλά θα αγοράσω έστω 2 μπιμπερό για κάθε περίπτωση άντλησης ή αν αποτύχει ο θηλασμός. 

Αχ και εσύ έχεις εφίδρωση τα βράδια;; είχα στις αρχές και τώρα ξανά!!Ξυπνάω μέσα στο βράδυ και είμαι μούσκεμα!!! 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Elenaki30 said:

Αχ και εσύ έχεις εφίδρωση τα βράδια;; είχα στις αρχές και τώρα ξανά!!Ξυπνάω μέσα στο βράδυ και είμαι μούσκεμα!!! 

Έτσι ακριβώς. Μούσκεμα σε σημείο που θέλουν αλλαγή ρούχα κ σεντόνι. Καθόλου ευχάριστο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , VDald είπε:

Έτσι ακριβώς. Μούσκεμα σε σημείο που θέλουν αλλαγή ρούχα κ σεντόνι. Καθόλου ευχάριστο.

Και χαζά όνειρα επίσης... Ούτε τρομακτικά τα λες ούτε εφιάλτη κάτι ενδιάμεσο.. Που νομίζω αυτά φταίνε πολλές φορές που ξυπναω έτσι!

Ένα δράμα ζούμε χαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , VDald είπε:

Γεια σας ρε κορίτσια. Συγχαρητήρια για όλες τις εξετάσεις σας! Περαστικά στις αρρωστούλες. Συλλυπητήρια για το σκυλάκι (ξέρω πώς είναι) - το πολύ σημαντικό βέβαια είναι πως έφυγε από γεράματα!

Εγώ πολύ υπνηλία πάλι, στομάχι έτσι κ έτσι και γενικώς δεν έχω τα κέφια μου. Και πολύ κακός ύπνος τα βράδια με πολλή εφίδρωση και ανήσυχα πόδια. 
Το περπάτημα δε, έχει γίνει πολύ δύσκολο κ δεν ξέρω γιατί. 
Ο καιρός δεν λέει να στρώσει. Με το ζόρι κρατιόμαστε μην ανάψουμε καλοριφέρ κ όσο να 'ναι σε αποθαρρύνει από το να βγεις από το κρεβάτι.

Υπομονή, κάθε μέρα αυτό λέω και αυτό λέμε όλες φαντάζομαι.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσες ξέρουν: είναι σημαντικό οι πιπίλες και τα μπιμπερό να είναι ίδιας εταιρίας ώστε να έχουν ίδια αίσθηση στο στόμα του μωρού; Θα προσπαθήσω να θηλάσω αλλά θα αγοράσω έστω 2 μπιμπερό για κάθε περίπτωση άντλησης ή αν αποτύχει ο θηλασμός. 

Γυρισα πριν από τον υπέρηχο!όλα καλά 800 γραμμ το μωρό 26 βδομάδα ο πρώτος υιός ήταν 1 κιλό!μας είπε ο γιατρός μοιάζει τον άντρα μου χαχαχα!αύριο πάω για την καμπύλη

Κορίτσι μου κ μένα το βράδυε πονάνε τα πόδια!χτες ειδικά ξύπνησα δν ήξερα που να τα βάλω κ τα έβαλα πάνω σε ένα μαξιλάρι!εγώ θήλασα τον γιο μου κ έδινα κάθε βράδυ ένα μπιμπερο!είχα δύο μάρκες μπιμπερο μου εοινεβκ απ' τα δύο!κ οι πιπίλες άσχετη μάρκα!είχα νυκ.μπιμπερο κικο πιπίλα!κ αβεντ μπιμπερο

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Εσείς κορίτσια μου που έχετε παιδάκια λογικό να αρρωστησετε! Τόσες ιώσεις κυκλοφορούν... Περαστικά και κουράγιο!!! 

 

Ποιο είναι;; η καμπύλη;; 

Το ντομπλερ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marilia35 said:

Γυρισα πριν από τον υπέρηχο!όλα καλά 800 γραμμ το μωρό 26 βδομάδα ο πρώτος υιός ήταν 1 κιλό!μας είπε ο γιατρός μοιάζει τον άντρα μου χαχαχα!αύριο πάω για την καμπύλη

Κορίτσι μου κ μένα το βράδυε πονάνε τα πόδια!χτες ειδικά ξύπνησα δν ήξερα που να τα βάλω κ τα έβαλα πάνω σε ένα μαξιλάρι!εγώ θήλασα τον γιο μου κ έδινα κάθε βράδυ ένα μπιμπερο!είχα δύο μάρκες μπιμπερο μου εοινεβκ απ' τα δύο!κ οι πιπίλες άσχετη μάρκα!είχα νυκ.μπιμπερο κικο πιπίλα!κ αβεντ μπιμπερο

Συγχαρητήρια! Με το καλό και η καμπύλη. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες :)

1 hour ago, Elenaki30 said:

Παλιοορμόνες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , marilia35 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!ήρθα για την καμπύλη!ευτυχώς μια χαρά με το σιρόπι που ήπια!περιμένω στο αμάξι γτ μέσα στο μικροβιολογικό λίγο σιχαίνομαι λόγω κοβιντ!

Καλημέρα!!! Καλά αποτελέσματα!

Είναι ότι πρέπει  να κάθεσαι με την μάσκα μέσα στο μικροβιολογικό..άλλο πακέτο αυτο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dream85 είπε:

Καλημέρα!!! Καλά αποτελέσματα!

Είναι ότι πρέπει  να κάθεσαι με την μάσκα μέσα στο μικροβιολογικό..άλλο πακέτο αυτο

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!άσε κ σήμερα έχω βγάλει αρκετό αίμα απ' την μύτη απ' την ρινίτιδα κύησης κ μπουκωμενη απ' αυτό οπότε δν θα την πάλευα!

Εσύ πώς είσαι σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , marilia35 είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!άσε κ σήμερα έχω βγάλει αρκετό αίμα απ' την μύτη απ' την ρινίτιδα κύησης κ μπουκωμενη απ' αυτό οπότε δν θα την πάλευα!

Εσύ πώς είσαι σήμερα?

Προς το παρόν καθαρή :wub: και εύχομαι να κρατήσει. 

Αλλά θα την βγάλω κρεββάτι όλη μέρα just in case, όχι ότι κάνω και τπτ και κουράζομαι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Dream85 είπε:

Προς το παρόν καθαρή :wub: και εύχομαι να κρατήσει. 

Αλλά θα την βγάλω κρεββάτι όλη μέρα just in case, όχι ότι κάνω και τπτ και κουράζομαι 

Καλά κάνεις αν μπορείς ξάπλωσε τελείως!πιστεύω είναι ευαίσθητα όλα εκεί κάτω δν θα είναι κάτι!ούτε θα ξαναδείς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...