Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες...

Καλύτερα είμαι σήμερα...μόνο βήχας μου έμεινε και μια αδυναμία...ελπίζω να φύγει και ο βήχας γιατί μου είπε ο γιατρός ότι επηρεάζει τον τράχηλο όποτε ξεκίνησα σιρόπι και εύχομαι να μην με ταράξει. 

@marilia35 την ίδια μέρα βγήκαν εμένα ...μέχρι το μεσημέρι ήταν έτοιμα. Περιμένεις ε;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Καλημέρα!!! Καλά αποτελέσματα!

Είναι ότι πρέπει  να κάθεσαι με την μάσκα μέσα στο μικροβιολογικό..άλλο πακέτο αυτο

Και εγώ αμάξι έκατσα χαχαχα

πρίν από 13 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω πότε βγήκαν τα αποτελέσματα σας της καμπύλης σακχάρου?

Εγώ τα έκανα παρασκευη και τα πηρα Δευτέρα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα σε όλες...

Καλύτερα είμαι σήμερα...μόνο βήχας μου έμεινε και μια αδυναμία...ελπίζω να φύγει και ο βήχας γιατί μου είπε ο γιατρός ότι επηρεάζει τον τράχηλο όποτε ξεκίνησα σιρόπι και εύχομαι να μην με ταράξει. 

@marilia35 την ίδια μέρα βγήκαν εμένα ...μέχρι το μεσημέρι ήταν έτοιμα. Περιμένεις ε;

Καλά έκανες θα σε βοηθήσει το σιρόπι!γρήγορη ανάρρωση εύχομαι!μου είπε κ μένα το μεσημέρι κ νόμιζα αργούσαν πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marilia35 είπε:

Καλά έκανες θα σε βοηθήσει το σιρόπι!γρήγορη ανάρρωση εύχομαι!μου είπε κ μένα το μεσημέρι κ νόμιζα αργούσαν πιο πολυ

Όχι...σαν τις απλές αίματος είναι...

Εμένα μου αργούν (δηλαδή βγαίνουν την επόμενη μέρα), τοξόπλασμα και ερυθρα που βλέπουμε κάθε μήνα...τα άλλα όλα, τα κάνω πρωί και μέχρι το μεσημέρι θα βγάζουν ❤️

Να μας ενημερώσεις...

Σας είπα ότι έφαγα καρπούζι ε;

Το έτρωγα και σας σκεφτόμουν...λέω ποτέ ήταν Χριστούγεννα, πότε ήρθε Πάσχα, κοντά είμαστε κόρες ...καλή μας υπομονή!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , iwanna24 είπε:

Όχι...σαν τις απλές αίματος είναι...

Εμένα μου αργούν (δηλαδή βγαίνουν την επόμενη μέρα), τοξόπλασμα και ερυθρα που βλέπουμε κάθε μήνα...τα άλλα όλα, τα κάνω πρωί και μέχρι το μεσημέρι θα βγάζουν ❤️

Να μας ενημερώσεις...

Σας είπα ότι έφαγα καρπούζι ε;

Το έτρωγα και σας σκεφτόμουν...λέω ποτέ ήταν Χριστούγεννα, πότε ήρθε Πάσχα, κοντά είμαστε κόρες ...καλή μας υπομονή!

Καλό καλοκαίρι να έχουμε!εγώ φράουλες έφαγα κ τωρα το Πάσχα φτιάχνει η πεθερά μου ωραίο γλυκό σοκολατιενο με φράουλες μπισκότα σοκολάτα κ λίγη μαρμελάδα φράουλα!ότι κ να βγει η καμπύλη θα φάω το γλυκάκι δν γινεται

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , iwanna24 είπε:

Όχι...σαν τις απλές αίματος είναι...

Εμένα μου αργούν (δηλαδή βγαίνουν την επόμενη μέρα), τοξόπλασμα και ερυθρα που βλέπουμε κάθε μήνα...τα άλλα όλα, τα κάνω πρωί και μέχρι το μεσημέρι θα βγάζουν ❤️

Να μας ενημερώσεις...

Σας είπα ότι έφαγα καρπούζι ε;

Το έτρωγα και σας σκεφτόμουν...λέω ποτέ ήταν Χριστούγεννα, πότε ήρθε Πάσχα, κοντά είμαστε κόρες ...καλή μας υπομονή!

Κάθε μήνα κάνεις για τοξόπλασμα? Γιατί?  Εγώ γενικά εξετάσεις αίματος δεν έκανα καθόλου σχεδόν μόνο τον προγεννητικό και μια φορά ακόμα! Δεν ξέρω γιατί δεν με βάζει. Και τέλος του μήνα θα κάνω για καμπύλη ζαχάρου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , marilia35 είπε:

Καλό καλοκαίρι να έχουμε!εγώ φράουλες έφαγα κ τωρα το Πάσχα φτιάχνει η πεθερά μου ωραίο γλυκό σοκολατιενο με φράουλες μπισκότα σοκολάτα κ λίγη μαρμελάδα φράουλα!ότι κ να βγει η καμπύλη θα φάω το γλυκάκι δν γινεται

Τα σάλια μου έτρεξαν μωρέ ταίρι. Ημαρτον. 

 

πρίν από 20 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Κάθε μήνα κάνεις για τοξόπλασμα? Γιατί?  Εγώ γενικά εξετάσεις αίματος δεν έκανα καθόλου σχεδόν μόνο τον προγεννητικό και μια φορά ακόμα! Δεν ξέρω γιατί δεν με βάζει. Και τέλος του μήνα θα κάνω για καμπύλη ζαχάρου

Κάθε μήνα κάνω, τοξόπλασμα και ερυθρα που δεν έχω αντισώματα, ουρα, αντι χα, γενική αίματος. 

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τα σάλια μου έτρεξαν μωρέ ταίρι. Ημαρτον. 

 

Κάθε μήνα κάνω, τοξόπλασμα και ερυθρα που δεν έχω αντισώματα, ουρα, αντι χα, γενική αίματος. 

Ούρα και εγώ δίνω κάθε φορά στον γιατρό αλλά από τις άλλες δεν με βάζει!! Θα τον πω την άλλη φορά να μου βάλει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τα σάλια μου έτρεξαν μωρέ ταίρι. Ημαρτον. 

 

Κάθε μήνα κάνω, τοξόπλασμα και ερυθρα που δεν έχω αντισώματα, ουρα, αντι χα, γενική αίματος. 

Χαχαχα μακάρι να σου έστελνα!κάνεις την αντιχα εεε?θυμάμαι κ γω στην πρώτη κυηση έκανα στο πρώτο τριμηνο αντιπηκτικες κ ρυθμιζαμε την δόση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , marilia35 είπε:

Χαχαχα μακάρι να σου έστελνα!κάνεις την αντιχα εεε?θυμάμαι κ γω στην πρώτη κυηση έκανα στο πρώτο τριμηνο αντιπηκτικες κ ρυθμιζαμε την δόση 

Ναι ναι...κάνω κάθε μήνα για να δούμε τη δόση...προς το παρόν με καλύπτει...

Συνήθως όσο αυξάνονται τα κιλά, αυξάνεται και η δόση.

Στα γλυκά, λέμε πάντα ναι...βγάζω γλυκά κορίτσια.

πρίν από 25 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ούρα και εγώ δίνω κάθε φορά στον γιατρό αλλά από τις άλλες δεν με βάζει!! Θα τον πω την άλλη φορά να μου βάλει

Να του πεις ναι...

Και πως ξέρεις πχ ότι δεν κόλλησες κάτι;

Καλά δεν κόλλησες αλλά και αν κολλούσες πλέον στις εβδομάδες μας παίρνουμε αγωγή να μην νοσήσει το έμβρυο βαρια...

Τέλος πάντων...έχω καταλήξει ότι κάθε γιατρός κάνει τα δικά του...

Εμένα είναι αρκετά προσεκτικός και επιμελής με όλα...

Και καλλιέργεια κολπικού υγρού έχω κάνει ήδη τρεις φορές...

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ναι ναι...κάνω κάθε μήνα για να δούμε τη δόση...προς το παρόν με καλύπτει...

Συνήθως όσο αυξάνονται τα κιλά, αυξάνεται και η δόση.

Στα γλυκά, λέμε πάντα ναι...βγάζω γλυκά κορίτσια.

Να του πεις ναι...

Και πως ξέρεις πχ ότι δεν κόλλησες κάτι;

Καλά δεν κόλλησες αλλά και αν κολλούσες πλέον στις εβδομάδες μας παίρνουμε αγωγή να μην νοσήσει το έμβρυο βαρια...

Τέλος πάντων...έχω καταλήξει ότι κάθε γιατρός κάνει τα δικά του...

Εμένα είναι αρκετά προσεκτικός και επιμελής με όλα...

Και καλλιέργεια κολπικού υγρού έχω κάνει ήδη τρεις φορές...

 

Αντιχα τι είναι? Πρώτη φορά το ακούω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Είναι μια εξέταση που ελέγχουμε τη δόση ηπαρίνης...έχω θρομβοφιλια και κάνω κάποιες ενέσεις.

Τίποτα δεν ξέρω από πολλά που λέτε! Εμένα ούτε ο προηγούμενος με είχε βάλει για θρομβωφιλια ούτε αυτός! Και γενικά δεν κάνω πολλές εξετάσεις! Θα έχω τίποτα Παναγία μου και δεν θα το ξέρω

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Τίποτα δεν ξέρω από πολλά που λέτε! Εμένα ούτε ο προηγούμενος με είχε βάλει για θρομβωφιλια ούτε αυτός! Και γενικά δεν κάνω πολλές εξετάσεις! Θα έχω τίποτα Παναγία μου και δεν θα το ξέρω

Κορίτσι μου είναι εξειδικευμένες εξετάσεις επειδή έχω ένα κακο ιστορικό...δύο αποβολές και μια πρόωρη γέννα. Μην ψάχνεσαι. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κανετε; Συγχαρητήρια για εξετάσεις και καλά αποτελέσματα σε οσες περιμένουν!! Εγώ πάω γιατρό το Σάββατο! Περάσαν επιτέλους οι 3 βδομαδες! Σήμερα έχω κάτι ήπιους πόνους περιοδου,μ έχει πιάσει 2 φορές. 

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα σε όλες...

Καλύτερα είμαι σήμερα...μόνο βήχας μου έμεινε και μια αδυναμία...ελπίζω να φύγει και ο βήχας γιατί μου είπε ο γιατρός ότι επηρεάζει τον τράχηλο όποτε ξεκίνησα σιρόπι και εύχομαι να μην με ταράξει. 

@marilia35 την ίδια μέρα βγήκαν εμένα ...μέχρι το μεσημέρι ήταν έτοιμα. Περιμένεις ε;

Περαστικά!! Ποιο σιρόπι παίρνεις; Είχα πάρει μια καραμέλα kaiser waldhonig salbei από φαρμακείο και δε χρειάστηκε να πάρω άλλη!! Φυτικές είναι,βέβαια ο ευκαλυπτος δεν είναι ο τι καλύτερο για το θηλασμο αλλά δεν είμαστε και  ετοιμογεννες κιολας ούτε επηρεάζει μια καραμέλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...