Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ να σου πω πονάω πολύ συχνά χαμηλά...δεν ξέρω τι πόνοι είναι αλλά με πιάνει συχνά...και στη μεγάλη και τώρα...

Τελευταία πονάνε πολύ τα πόδια μου και πίσω ο πωπος...

Εμένα ήταν 88, 118, 86 και έτσι κατάλαβα απλά ότι τα δικά σου είναι όντως υψηλά...

Θα έχεις κορμάρα ρε...

Είσαι όμως καλά...ξέρεις πως το λέω...

Όλα πάνε καλά... εννοείται ότι στα δεύτερα παιδιά δεν μπορούμε να είμαστε όπως στα πρώτα. 

Ναι,καλά είμαι γενικα!! Παω να φτιάξω ομως κι έναν καφέ γιατί σήμερα δεν παλεύεται η κατάσταση! 

πρίν από 14 λεπτά , Dream85 είπε:

Ναι του 85!

Κι εγω !! Ακλειστα όμως ακόμη τα 37!! Χαχαχ!! 36 λέω ότι είμαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Polly1 είπε:

Ναι,καλά είμαι γενικα!! Παω να φτιάξω ομως κι έναν καφέ γιατί σήμερα δεν παλεύεται η κατάσταση! 

Κι εγω !! Ακλειστα όμως ακόμη τα 37!! Χαχαχ!! 36 λέω ότι είμαι!!

καλε μην σου πω ότι λέω 34..:D

με παρέσυρες και έφτιαξα και εγώ καφέ! Ο πρώτος καφές που πίνω στην εγκυμοσύνη! Το είχα βγάλει τελείως από το μυαλό μου..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marilia35 είπε:

Κορίτσια χάλια μαύρα η καμπύλη!μετά από μια ώρα γλυκόζη 180 κ μετά από δύο ώρες 170!έκλεισα σε ενδοκρινολόγο μου!στον γιο μου είχα πάλι αλλά είχα 140 μετά την ωρα

Έλα θα το φτιάξεις με την διατροφή πιστεύω... όχι πως είναι ευχάριστο κ εγώ σε προσοχή είμαι γτ δεν βγήκε καλή! Την Παρασκευή πάω για εξέταση πάλι κ την μεγάλη Τρίτη έχω ενδοκρινολογο! Αλλά τις τελευταίες μέρες όλο το μυαλό μου στο φαγητό είναι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Polly1 είπε:

Ναι,καλά είμαι γενικα!! Παω να φτιάξω ομως κι έναν καφέ γιατί σήμερα δεν παλεύεται η κατάσταση! 

Κι εγω !! Ακλειστα όμως ακόμη τα 37!! Χαχαχ!! 36 λέω ότι είμαι!!

Έλα ρε συ...δεν έχεις βοήθεια;

Εγώ τώρα θα δίνω όλα...ξάπλα εντελώς σχεδόν μέχρι 28η βδομάδα. Από μόνη μου...ο γιατρός δεν είπε ξάπλα αλλά θέλω σίγουρα να φτάσω εκεί.

Όποτε ξάπλα όσο περισσότερη μπορώ...μιλάμε πονάω παντού από την ξάπλα...μέση, πόδια...

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Vasso87 είπε:

Έλα θα το φτιάξεις με την διατροφή πιστεύω... όχι πως είναι ευχάριστο κ εγώ σε προσοχή είμαι γτ δεν βγήκε καλή! Την Παρασκευή πάω για εξέταση πάλι κ την μεγάλη Τρίτη έχω ενδοκρινολογο! Αλλά τις τελευταίες μέρες όλο το μυαλό μου στο φαγητό είναι..

Σ ευχαριστώ πολύ!τι μετρήσεις είχες?εγώ έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο!θα δώσει τώρα μηχανάκι για μέτρημα λίγο αυτό με ζοριζει γτ θα βλέπει ο μικρός θα θέλει κ αυτός!κ θα πρέπει να γράφω τι τρώω κ τις μετρήσεις όπου επίσης βαριέμαι!λογικό έχουμε κ άλλη χαρά χαχαχαχ

 

πρίν από 26 λεπτά , iwanna24 είπε:

Έλα ρε συ...δεν έχεις βοήθεια;

Εγώ τώρα θα δίνω όλα...ξάπλα εντελώς σχεδόν μέχρι 28η βδομάδα. Από μόνη μου...ο γιατρός δεν είπε ξάπλα αλλά θέλω σίγουρα να φτάσω εκεί.

Όποτε ξάπλα όσο περισσότερη μπορώ...μιλάμε πονάω παντού από την ξάπλα...μέση, πόδια...

 

Εκτός απ' τον άντρα σου έχεις άλλη βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , marilia35 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!τι μετρήσεις είχες?εγώ έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο!θα δώσει τώρα μηχανάκι για μέτρημα λίγο αυτό με ζοριζει γτ θα βλέπει ο μικρός θα θέλει κ αυτός!κ θα πρέπει να γράφω τι τρώω κ τις μετρήσεις όπου επίσης βαριέμαι!λογικό έχουμε κ άλλη χαρά χαχαχαχ

 

Εκτός απ' τον άντρα σου έχεις άλλη βοήθεια?

Τη μάνα μου...έχει μετακομίσει από Αθήνα σπίτι μας εδώ και ένα μήνα...και δεν θα φύγει μέχρι να γεννήσω.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τη μάνα μου...έχει μετακομίσει από Αθήνα σπίτι μας εδώ και ένα μήνα...και δεν θα φύγει μέχρι να γεννήσω.

Ωραία μια χαρά!καλά έκανες κ ξεκουράζεσαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasso87 είπε:

Έλα θα το φτιάξεις με την διατροφή πιστεύω... όχι πως είναι ευχάριστο κ εγώ σε προσοχή είμαι γτ δεν βγήκε καλή! Την Παρασκευή πάω για εξέταση πάλι κ την μεγάλη Τρίτη έχω ενδοκρινολογο! Αλλά τις τελευταίες μέρες όλο το μυαλό μου στο φαγητό είναι..

86/144/97 ήταν οι δικές μου είπε σουπερ είναι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!τι μετρήσεις είχες?εγώ έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο!θα δώσει τώρα μηχανάκι για μέτρημα λίγο αυτό με ζοριζει γτ θα βλέπει ο μικρός θα θέλει κ αυτός!κ θα πρέπει να γράφω τι τρώω κ τις μετρήσεις όπου επίσης βαριέμαι!λογικό έχουμε κ άλλη χαρά χαχαχαχ

 

Εκτός απ' τον άντρα σου έχεις άλλη βοήθεια?

83/160/150  δεν μετριέμαι ακόμα. Πήγα σε ενδοκρινολόγο κ μετά σε διατροφολόγο γιατί η πρώτη δεν ήταν και πολύ συννενόησιμη με την διατροφή.. την Παρασκευή έχω εξέταση πάλι νηστικια ζάχαρο θα φάω πρωινό κ  σε μια ώρα πάλι εξέταση ζαχάρου. Ήθελε να κάνω πάλι καμπύλη αλλά την πρώτη φορά είχα ένα επεισόδιο με λιποθυμία και είπαμε να μην ταλαιπωρηθω. Την μεγάλη Τρίτη θα πάω πάλι να τα δει υπέρηχο κ μετρήσεις.. δυσκολεύομαι αρκετά με την διατροφή να τα τηρησω όλα και με παίρνει από κάτω κ ψυχολογικά. Άσε που ζυγιζομαι κάθε μέρα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,υπάρχει καμία άλλη που  νοιωθει συσπασεις αυτο τον καιρό? Μόλις σηκωθω μόνιμα σκληρή κοιλιά...Μετά κάποιες φορές νοιώθω κ ξαπλωμενη χωρις πονο βέβαια...Αλλα με ρίχνει πολύ γαμωτο ,άρχισα κ glopir αλλά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά!:roll:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Vasso87 είπε:

83/160/150  δεν μετριέμαι ακόμα. Πήγα σε ενδοκρινολόγο κ μετά σε διατροφολόγο γιατί η πρώτη δεν ήταν και πολύ συννενόησιμη με την διατροφή.. την Παρασκευή έχω εξέταση πάλι νηστικια ζάχαρο θα φάω πρωινό κ  σε μια ώρα πάλι εξέταση ζαχάρου. Ήθελε να κάνω πάλι καμπύλη αλλά την πρώτη φορά είχα ένα επεισόδιο με λιποθυμία και είπαμε να μην ταλαιπωρηθω. Την μεγάλη Τρίτη θα πάω πάλι να τα δει υπέρηχο κ μετρήσεις.. δυσκολεύομαι αρκετά με την διατροφή να τα τηρησω όλα και με παίρνει από κάτω κ ψυχολογικά. Άσε που ζυγιζομαι κάθε μέρα !

Όχι καλά κάνεις κ δν επαναλαμβάνεις την καμπύλη σακχάρου!δν είναι εξέταση ρουτίνας!εμένα μου έδωσε δωρεάν το μηχανάκι η ενδοκρινολόγος!αυτές οι μετρήσεις είναι απ' τις ορμόνες τις κυήσης δν είναι τόσο αυτά που τρώμε αλλά σίγουρα θέλει προσοχή!κάνε μια υπομονουλα να περάσει ο καιρός!βρες πραγματα που σου αρέσουν τα τρως!εγώ θα πάρω κανένα αμύγδαλο να ξεγιελιεμαι!αυτό πιο πολύ που ζοριζομαι είναι ότι θέλει πολλά γεύματα!δν κάνει να μένουμε ώρες χωρίς κάτι να τρως

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Ele1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,υπάρχει καμία άλλη που  νοιωθει συσπασεις αυτο τον καιρό? Μόλις σηκωθω μόνιμα σκληρή κοιλιά...Μετά κάποιες φορές νοιώθω κ ξαπλωμενη χωρις πονο βέβαια...Αλλα με ρίχνει πολύ γαμωτο ,άρχισα κ glopir αλλά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά!:roll:

Γεια σου κορίτσι μου καλά είσαι;

Τι βδομάδα είσαι εσύ;

Οι συσπάσεις είναι απόλυτα φυσιολογικές.

Ειδικά ακανόνιστες...

Εγώ έχω γενικά τόσους πόνους που χάνω το μέτρημα.

Οι συσπάσεις μας φοβίζουν όταν είναι περιοδικές...έχουν μια συχνότητα, ανά πέντε λεπτά πχ...

Και εκεί, μιλάμε ότι ίσως χρειαστείς νοσηλεία. Πάλι δεν γεννας απαραίτητα...

Θυμάμαι ότι στη μεγάλη είχα πολλές συσπάσεις...τις έγραφε και ο καρδιοτογραφος...αλλά ο γιατρός δεν ανησυχούσε...μόνο μαγνήσιο έπαιρνα.

Οι συσπάσεις της γέννας, καμία σχέση. Καμία σχέση. Καμία σχέση :tongue:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , iwanna24 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου καλά είσαι;

Τι βδομάδα είσαι εσύ;

Οι συσπάσεις είναι απόλυτα φυσιολογικές.

Ειδικά ακανόνιστες...

Εγώ έχω γενικά τόσους πόνους που χάνω το μέτρημα.

Οι συσπάσεις μας φοβίζουν όταν είναι περιοδικές...έχουν μια συχνότητα, ανά πέντε λεπτά πχ...

Και εκεί, μιλάμε ότι ίσως χρειαστείς νοσηλεία. Πάλι δεν γεννας απαραίτητα...

Θυμάμαι ότι στη μεγάλη είχα πολλές συσπάσεις...τις έγραφε και ο καρδιοτογραφος...αλλά ο γιατρός δεν ανησυχούσε...μόνο μαγνήσιο έπαιρνα.

Οι συσπάσεις της γέννας, καμία σχέση. Καμία σχέση. Καμία σχέση :tongue:

Ευχαριστώ  Ιωάννα μ για την απάντηση ,προσπαθώ να μαι καλά ξαπλα όπως τα ξέρεις  ,έχω κ συσπάσεις κ έπεσα λιγο..

25.5 είμαι κ αγχώνομαι  κ για τραχηλο..Επίσης κάποιες φορές  νοιώθω πετρωμα σφιξιμο κ μετα το μωρο σε εκείνο το σημειο είναι κ αυτό συσπαση?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...