Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , marilia35 είπε:

Όχι καλά κάνεις κ δν επαναλαμβάνεις την καμπύλη σακχάρου!δν είναι εξέταση ρουτίνας!εμένα μου έδωσε δωρεάν το μηχανάκι η ενδοκρινολόγος!αυτές οι μετρήσεις είναι απ' τις ορμόνες τις κυήσης δν είναι τόσο αυτά που τρώμε αλλά σίγουρα θέλει προσοχή!κάνε μια υπομονουλα να περάσει ο καιρός!βρες πραγματα που σου αρέσουν τα τρως!εγώ θα πάρω κανένα αμύγδαλο να ξεγιελιεμαι!αυτό πιο πολύ που ζοριζομαι είναι ότι θέλει πολλά γεύματα!δν κάνει να μένουμε ώρες χωρίς κάτι να τρως

Ναι αυτό είναι σημαντικό με την συχνότητα! Πιστεύω με το μηχανάκι νιώθεις μια ασφάλεια καλύτερα πάντως.. δεν ξέρω!  Υπομονή κ πάλι υπομονή.. τρεις μήνες το πολύ μας έμειναν! Είπες είχες κ στην πρώτη εγκυμοσύνη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/12/2022 at 1:03 PM, Vasso87 said:

Μπράβο!!! Τον χάρηκες τον υπέρηχο; Όλα καλά με την καμπύλη;

Ναι, ευτυχώς και η καμπύλη καλή! Δεν θα το άντεχα να μου πουν ότι δεν κάνει να φάω γλυκά, τα τσακιζω σε αυτή τη φάση... Στον υπέρηχο είχα αγωνία, δεν τη βλέπαμε καλά γιατί είχε χώσει τη μούρη της πίσω από την ουροδόχο κύστη μου (!), αλλά αφού έγιναν όλες οι μετρήσεις και όλα καλά, το χάρηκα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ele1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,υπάρχει καμία άλλη που  νοιωθει συσπασεις αυτο τον καιρό? Μόλις σηκωθω μόνιμα σκληρή κοιλιά...Μετά κάποιες φορές νοιώθω κ ξαπλωμενη χωρις πονο βέβαια...Αλλα με ρίχνει πολύ γαμωτο ,άρχισα κ glopir αλλά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά!:roll:

Ναι υπάρχει εγώ αλλά είναι φυσιολογικο  είπε η γιατρός κρατάει πολυ λίγο είναι σαν να μαζεύεται ο μικρός και δεν έχω πονο 

Κορίτσια εντομεταξύ το μωρό το νιώθω αρκετά ψηλά πανω απο τον αφαλό και είναι σαν κυμα σαν να σέρνεται χαχαχα Ταλαντευεται όλη η κοιλιά τι ωραία που είναι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasso87 είπε:

Ναι αυτό είναι σημαντικό με την συχνότητα! Πιστεύω με το μηχανάκι νιώθεις μια ασφάλεια καλύτερα πάντως.. δεν ξέρω!  Υπομονή κ πάλι υπομονή.. τρεις μήνες το πολύ μας έμειναν! Είπες είχες κ στην πρώτη εγκυμοσύνη;

Νιώθεις ασφάλεια ισχύει γτ ξέρεις τι στο ανεβάζει αλλά είναι κ κουραστικό!είχα ναι στην πρώτη κυηση όπου μετριομουν κ λίγο ακόμα αφότου γέννησα κ έκανα μια ακόμα καμπύλη 3 μήνες μετά την γέννα όπου βγήκε φυσιολογική!από διατροφή μες στην ημέρα τι τρως?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Dimi84 είπε:

Ναι υπάρχει εγώ αλλά είναι φυσιολογικο  είπε η γιατρός κρατάει πολυ λίγο είναι σαν να μαζεύεται ο μικρός και δεν έχω πονο 

Κορίτσια εντομεταξύ το μωρό το νιώθω αρκετά ψηλά πανω απο τον αφαλό και είναι σαν κυμα σαν να σέρνεται χαχαχα Ταλαντευεται όλη η κοιλιά τι ωραία που είναι 

Έχεις κάθε μέρα κοριτσι γτ εγω από Κυριακή κάθε μέρα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

καλε μην σου πω ότι λέω 34..:D

με παρέσυρες και έφτιαξα και εγώ καφέ! Ο πρώτος καφές που πίνω στην εγκυμοσύνη! Το είχα βγάλει τελείως από το μυαλό μου..

Δεν πίνεις ε; Στην πρώτη μετρημένες φορές,τωρα 3,4 τη βδομάδα σίγουρα!! Δεν μπορώ!

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Έλα ρε συ...δεν έχεις βοήθεια;

Εγώ τώρα θα δίνω όλα...ξάπλα εντελώς σχεδόν μέχρι 28η βδομάδα. Από μόνη μου...ο γιατρός δεν είπε ξάπλα αλλά θέλω σίγουρα να φτάσω εκεί.

Όποτε ξάπλα όσο περισσότερη μπορώ...μιλάμε πονάω παντού από την ξάπλα...μέση, πόδια...

 

Έχω βοήθεια τη μαμά,μένει ακριβώς από κατω!! Δουλειες σπιτιου δεν κάνω καμια,ούτε τις μπαλκονοπορτες δεν ανοίγω!! Αλλά όταν μένω μόνη με τη μικρη είμαι στο πόδι!!Δεν ξέρω πώς τα καταφέρνω!! Ελπίζω μην πάω το Σάββατο και δω καμιά μέτρηση χάλια και ξενερώσω τελείως!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Ele1 είπε:

Έχεις κάθε μέρα κοριτσι γτ εγω από Κυριακή κάθε μέρα....

Κάθε μέρα ναι...ιδίως με έντονη κινητικότητα εμβρύου...έρχονται παρέα. 

Ξεκίνησα και νωρις...

Αν ανησυχείς, μιλα με τον γιατρό, έτσι για σιγουριά. 

πρίν από 14 λεπτά , Polly1 είπε:

Δεν πίνεις ε; Στην πρώτη μετρημένες φορές,τωρα 3,4 τη βδομάδα σίγουρα!! Δεν μπορώ!

Έχω βοήθεια τη μαμά,μένει ακριβώς από κατω!! Δουλειες σπιτιου δεν κάνω καμια,ούτε τις μπαλκονοπορτες δεν ανοίγω!! Αλλά όταν μένω μόνη με τη μικρη είμαι στο πόδι!!Δεν ξέρω πώς τα καταφέρνω!! Ελπίζω μην πάω το Σάββατο και δω καμιά μέτρηση χάλια και ξενερώσω τελείως!! 

Και εγώ πίνω καφέ...

Κάθε μέρα...

Και κάποιες φορές δύο.

Η μέτρηση το Σάββατο θα είναι τέλεια ρε.

Ξέρω εγώ.

Αφού δεν κάνεις και δουλειές και τέτοια και έχεις και το ράμμα. 

Μην φοβάσαι τίποτα. 

Πετάει η ομάδα. 

 

πρίν από 54 λεπτά , Dimi84 είπε:

Ναι υπάρχει εγώ αλλά είναι φυσιολογικο  είπε η γιατρός κρατάει πολυ λίγο είναι σαν να μαζεύεται ο μικρός και δεν έχω πονο 

Κορίτσια εντομεταξύ το μωρό το νιώθω αρκετά ψηλά πανω απο τον αφαλό και είναι σαν κυμα σαν να σέρνεται χαχαχα Ταλαντευεται όλη η κοιλιά τι ωραία που είναι 

Εμένα είναι χαμηλά...όπως και η μεγάλη...δεν έχει ανέβει καθόλου...

Απλά σίγουρα έχει γυρίσει γιατί σταμάτησε να πονάει η κύστη μου επιτέλους. 

1 ώρα πρίν, Ele1 είπε:

Ευχαριστώ  Ιωάννα μ για την απάντηση ,προσπαθώ να μαι καλά ξαπλα όπως τα ξέρεις  ,έχω κ συσπάσεις κ έπεσα λιγο..

25.5 είμαι κ αγχώνομαι  κ για τραχηλο..Επίσης κάποιες φορές  νοιώθω πετρωμα σφιξιμο κ μετα το μωρο σε εκείνο το σημειο είναι κ αυτό συσπαση?

 

Νιώθω και εγώ πολλά πονακια καλή μου...και να ξέρεις ότι εμείς που είμαστε δυο κρεβάτι τα βιώνουμε όλα ακόμα χειρότερα...επίσης, όσο το σκέφτεσαι θα έρχονται και άλλες συσπάσεις.

Κόψε το αμέσως.

Μην χαϊδεύεις την κοιλιά, να πηγαίνεις τουαλέτα, να πίνεις πολύ νεράκι και να μην το σκέφτεσαι. Ναι;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Polly1 είπε:

Δεν πίνεις ε; Στην πρώτη μετρημένες φορές,τωρα 3,4 τη βδομάδα σίγουρα!! Δεν μπορώ!

Έχω βοήθεια τη μαμά,μένει ακριβώς από κατω!! Δουλειες σπιτιου δεν κάνω καμια,ούτε τις μπαλκονοπορτες δεν ανοίγω!! Αλλά όταν μένω μόνη με τη μικρη είμαι στο πόδι!!Δεν ξέρω πώς τα καταφέρνω!! Ελπίζω μην πάω το Σάββατο και δω καμιά μέτρηση χάλια και ξενερώσω τελείως!! 

Δεν είχα τολμήσει να πιω γιατί στο πρώτο τρίμηνο μόνο η μυρωδιά του καφέ, μου έφερνε ναυτία. 
σημερα έφτιαξα έναν κρύο με πολύ γάλα και το απόλαυσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Κάθε μέρα ναι...ιδίως με έντονη κινητικότητα εμβρύου...έρχονται παρέα. 

Ξεκίνησα και νωρις...

Αν ανησυχείς, μιλα με τον γιατρό, έτσι για σιγουριά. 

Και εγώ πίνω καφέ...

Κάθε μέρα...

Και κάποιες φορές δύο.

Η μέτρηση το Σάββατο θα είναι τέλεια ρε.

Ξέρω εγώ.

Αφού δεν κάνεις και δουλειές και τέτοια και έχεις και το ράμμα. 

Μην φοβάσαι τίποτα. 

Πετάει η ομάδα. 

 

Εμένα είναι χαμηλά...όπως και η μεγάλη...δεν έχει ανέβει καθόλου...

Απλά σίγουρα έχει γυρίσει γιατί σταμάτησε να πονάει η κύστη μου επιτέλους. 

Νιώθω και εγώ πολλά πονακια καλή μου...και να ξέρεις ότι εμείς που είμαστε δυο κρεβάτι τα βιώνουμε όλα ακόμα χειρότερα...επίσης, όσο το σκέφτεσαι θα έρχονται και άλλες συσπάσεις.

Κόψε το αμέσως.

Μην χαϊδεύεις την κοιλιά, να πηγαίνεις τουαλέτα, να πίνεις πολύ νεράκι και να μην το σκέφτεσαι. Ναι;

Δεν ξέρω αν είναι ψηλά σίγουρα έχει γυρίσει και ειναι τα ποδια αυτά που νιώθω. Όταν είναι κάτω τα ποδια επίσης το καταλαβαινω την μεγάλη τρίτη έχω υπέρηχο απλό θα το δω πως θα είναι σταματανε και τα σχολεία την παρασκευη τι ευτυχία παναγια μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! 
 

Γυρισα κι εγώ από τον υπέρηχο! 25 βδομαδων σήμερα και μετραει 6 μέρες μπροστά! 900 γραμμάρια ο μικρός καλά πάμε! 
 

ρωτηαα τον γιατρό αν θα κάμω καμπυλη( δεν είχα κάνει ούτε στη πρώτη κύηση) και μου είπε όσο δεν είναι πολυ μεγαλύτερο το μωρό από τη βδομάδα που βρίσκομαι και έχοντας καλές εξετάσεις δε χρειάζεται λέει και ότι κάθε φορά που πάω θα αφήνω ουρά για έλεγχο και αν χρειαστεί θα κάνω γύρω στη 32η εβδομάδα μου είπε.

 

Πως περνάει ο καιρός δε μπορώ να το πιστέψω! 
 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Martinaa είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
 

Γυρισα κι εγώ από τον υπέρηχο! 25 βδομαδων σήμερα και μετραει 6 μέρες μπροστά! 900 γραμμάρια ο μικρός καλά πάμε! 
 

ρωτηαα τον γιατρό αν θα κάμω καμπυλη( δεν είχα κάνει ούτε στη πρώτη κύηση) και μου είπε όσο δεν είναι πολυ μεγαλύτερο το μωρό από τη βδομάδα που βρίσκομαι και έχοντας καλές εξετάσεις δε χρειάζεται λέει και ότι κάθε φορά που πάω θα αφήνω ουρά για έλεγχο και αν χρειαστεί θα κάνω γύρω στη 32η εβδομάδα μου είπε.

 

Πως περνάει ο καιρός δε μπορώ να το πιστέψω! 
 

 

Κορίτσι μου εμένα το έμβρυο είναι 800 γραμμάρια 26 βδομάδα δν είναι μεγάλο κ νηστείας είχα 90!κ κάθε 3 βδομάδες που έκανα αιματολογικές είχα από 80-85 φυσιολογικό!κ σήμερα βγήκε η καμπύλη υψηλή στις επόμενες μετρήσεις!δν υπάρχουν στάνταρ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου!!

Πώς είστε;;

Γύρισα και εγώ από τον καθιερωμένο πια υπέρηχο..μια χαρά η μπεμπουλα δοξα τον Θεό!!

Προχωράμε...

πρίν από 7 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσι μου εμένα το έμβρυο είναι 800 γραμμάρια 26 βδομάδα δν είναι μεγάλο κ νηστείας είχα 90!κ κάθε 3 βδομάδες που έκανα αιματολογικές είχα από 80-85 φυσιολογικό!κ σήμερα βγήκε η καμπύλη υψηλή στις επόμενες μετρήσεις!δν υπάρχουν στάνταρ!

Το νηστείας σου στην καμπύλη πόσο ήταν; 

Εμένα ήταν 99 τσιμπημενο για τον γυναικολόγο, και εντελώς φυσιολογικό για τον διαβητολογος. Η καμπύλη μου ήταν 99/179/119 και μου είπε ο διαβητολογος ότι είναι φυσιολογικές οι τιμές μου και απλά να μετράω καθε μέρα το νηστείας...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Emmi@ είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου!!

Πώς είστε;;

Γύρισα και εγώ από τον καθιερωμένο πια υπέρηχο..μια χαρά η μπεμπουλα δοξα τον Θεό!!

Προχωράμε...

Το νηστείας σου στην καμπύλη πόσο ήταν; 

Εμένα ήταν 99 τσιμπημενο για τον γυναικολόγο, και εντελώς φυσιολογικό για τον διαβητολογος. Η καμπύλη μου ήταν 99/179/119 και μου είπε ο διαβητολογος ότι είναι φυσιολογικές οι τιμές μου και απλά να μετράω καθε μέρα το νηστείας...

Εγώ είχα νηστείας 90!μετά 186 μετά 176!έτσι κ στον γιο μου το νηστείας ήταν πάντα καλό!στις επόμενες μετρήσεις είχα θέμα!τέλεια με το μωρουλι σας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Martinaa είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
 

Γυρισα κι εγώ από τον υπέρηχο! 25 βδομαδων σήμερα και μετραει 6 μέρες μπροστά! 900 γραμμάρια ο μικρός καλά πάμε! 
 

ρωτηαα τον γιατρό αν θα κάμω καμπυλη( δεν είχα κάνει ούτε στη πρώτη κύηση) και μου είπε όσο δεν είναι πολυ μεγαλύτερο το μωρό από τη βδομάδα που βρίσκομαι και έχοντας καλές εξετάσεις δε χρειάζεται λέει και ότι κάθε φορά που πάω θα αφήνω ουρά για έλεγχο και αν χρειαστεί θα κάνω γύρω στη 32η εβδομάδα μου είπε.

 

Πως περνάει ο καιρός δε μπορώ να το πιστέψω! 
 

 

Τι τέλεια όλα πανε. Εγώ μετράω σαν τον φανταρο χαχαχα ποσο εμεινε δυο μήνες και 15 μέρες απίστευτο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marilia35 είπε:

Εγώ είχα νηστείας 90!μετά 186 μετά 176!έτσι κ στον γιο μου το νηστείας ήταν πάντα καλό!στις επόμενες μετρήσεις είχα θέμα!τέλεια με το μωρουλι σας

Αχ δεν μπορώ να την καταλάβω καθόλου αυτήν την καταραμένη την καμπύλη. Το νηστείας σου πάντως είναι άψογο. Εμένα ο γυναίκολογος μου με άγριο κοίταξε λίγο όταν το είδε και μετά ηρέμησε που του είπα ότι μίλησα με τον διαβητολογο. 

Σου βγαίνει παθολογική δηλαδή η καμπύλη; Ποσων εβδομάδωμ είσαι τώρα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...