Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κορίτσι μου είναι εξειδικευμένες εξετάσεις επειδή έχω ένα κακο ιστορικό...δύο αποβολές και μια πρόωρη γέννα. Μην ψάχνεσαι. 

Κατάλαβα!! Μάλλον θα είναι καλές οι εξετάσεις μου και δεν με βάζουν συχνά! Και εγώ είχα μια αποβολή! Μπορεί να ήταν τυχαίο..και να μην σημαίνει κάτι!! Απλά και εγώ θέλω να ψαχνομαι κυρίως τώρα για να μην είναι αργά μετά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κανετε; Συγχαρητήρια για εξετάσεις και καλά αποτελέσματα σε οσες περιμένουν!! Εγώ πάω γιατρό το Σάββατο! Περάσαν επιτέλους οι 3 βδομαδες! Σήμερα έχω κάτι ήπιους πόνους περιοδου,μ έχει πιάσει 2 φορές. 

Περαστικά!! Ποιο σιρόπι παίρνεις; Είχα πάρει μια καραμέλα kaiser waldhonig salbei από φαρμακείο και δε χρειάστηκε να πάρω άλλη!! Φυτικές είναι,βέβαια ο ευκαλυπτος δεν είναι ο τι καλύτερο για το θηλασμο αλλά δεν είμαστε και  ετοιμογεννες κιολας ούτε επηρεάζει μια καραμέλα.

Μπορεί να είναι και το έντερο. Εγώ τα μπερδεύω αυτά τα δυο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσια χάλια μαύρα η καμπύλη!μετά από μια ώρα γλυκόζη 180 κ μετά από δύο ώρες 170!έκλεισα σε ενδοκρινολόγο μου!στον γιο μου είχα πάλι αλλά είχα 140 μετά την ωρα

Αχ, θα το ρυθμίσετε!! Υπομονή!! 

πρίν από 16 λεπτά , Dream85 είπε:

Μπορεί να είναι και το έντερο. Εγώ τα μπερδεύω αυτά τα δυο 

Μάλλον κουράστηκα!! Ξαπλώνω μόνο για να κοιμηθώ τωρα τελευταία και δεν πρέπει! Θα δειξει!! Άσχετο! Το 85 γεννήθηκες; Ή είναι τυχαίο το ονομα;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσια χάλια μαύρα η καμπύλη!μετά από μια ώρα γλυκόζη 180 κ μετά από δύο ώρες 170!έκλεισα σε ενδοκρινολόγο μου!στον γιο μου είχα πάλι αλλά είχα 140 μετά την ωρα

Σκατα μωρέ αγάπη...έχεις δίκιο...

Γαμωτο ... 

Το έχεις πάλι δυστυχώς. 

πρίν από 44 λεπτά , Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κανετε; Συγχαρητήρια για εξετάσεις και καλά αποτελέσματα σε οσες περιμένουν!! Εγώ πάω γιατρό το Σάββατο! Περάσαν επιτέλους οι 3 βδομαδες! Σήμερα έχω κάτι ήπιους πόνους περιοδου,μ έχει πιάσει 2 φορές. 

Περαστικά!! Ποιο σιρόπι παίρνεις; Είχα πάρει μια καραμέλα kaiser waldhonig salbei από φαρμακείο και δε χρειάστηκε να πάρω άλλη!! Φυτικές είναι,βέβαια ο ευκαλυπτος δεν είναι ο τι καλύτερο για το θηλασμο αλλά δεν είμαστε και  ετοιμογεννες κιολας ούτε επηρεάζει μια καραμέλα.

Ωραια...δεν θυμάμαι καθόλου πως το λένε...θα δω μετά και θα σου πω...

Καλά αν σκεφτείς τι φάρμακα έχω πάρει μέχρι τώρα...άστο...

Κοιλιά είναι ή έντερο;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσια χάλια μαύρα η καμπύλη!μετά από μια ώρα γλυκόζη 180 κ μετά από δύο ώρες 170!έκλεισα σε ενδοκρινολόγο μου!στον γιο μου είχα πάλι αλλά είχα 140 μετά την ωρα

Τι τιμες δίνουν ως οριο; Δεν μπορώ να βρω την προηγούμενη μου μέτρηση προν 2,5 χρόνια! Βρήκα ίντερνετ 92,180 και 153 ! Ισχυουν;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Polly1 είπε:

Τι τιμες δίνουν ως οριο; Δεν μπορώ να βρω την προηγούμενη μου μέτρηση προν 2,5 χρόνια! Βρήκα ίντερνετ 92,180 και 153 ! Ισχυουν;;

Μισό θα ανοίξω να δω τα όρια!νομίζω δν μου τα έγραφε δίπλα!στον γιο μου είχα 145 την δεύτερη μέτρηση κ πρόσεχα τι έτρωγα με μετριμουν με μηχανάκι!βάλε τώρα που έχω 180!θα πέσει πείνα κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , iwanna24 είπε:

Σκατα μωρέ αγάπη...έχεις δίκιο...

Γαμωτο ... 

Το έχεις πάλι δυστυχώς. 

Ωραια...δεν θυμάμαι καθόλου πως το λένε...θα δω μετά και θα σου πω...

Καλά αν σκεφτείς τι φάρμακα έχω πάρει μέχρι τώρα...άστο...

Κοιλιά είναι ή έντερο;

Ξέρω γω!! Το ένιωσα σαν πόνους περιόδου ακριβώς! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα συνέχεια τέτοιους πόνους,ο γιατρός μου χε πει να ανησυχησουμε αν είναι εντονοι και συνεχομενοι. Αλλά κι εγώ δεν ησυχαζω αυτές τις μερες! Και τώρα η μικρή μου ρίξε κάτω την d3 της και μάζευα σιρόπια και γυαλιά από κάτω!! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κούκλες τι κάνετε ; Οποία είναι ήδη μανούλα ή έχει ρωτήσει ήδη , ξέρετε τι είδους στρώμα πρέπει να πάρουμε για την κούνια και το λίκνο ; Βλέπω υπάρχουν με κοκοφοινικα, λατέξ, μεμορι φομ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Γεια σας κούκλες τι κάνετε ; Οποία είναι ήδη μανούλα ή έχει ρωτήσει ήδη , ξέρετε τι είδους στρώμα πρέπει να πάρουμε για την κούνια και το λίκνο ; Βλέπω υπάρχουν με κοκοφοινικα, λατέξ, μεμορι φομ

Καλησπέρα!! Είχα πάρει με κοκοφοινικα και λατέξ από Greco-strom, κοιμηθηκε ελάχιστα στην κουνια βέβαια!! Γενικα είναι βασικό να είναι το στρώμα καλό!! Μου είχαν πει σε ενα μαγαζί που δεν πουλούσαν στρώματα  ότι το θέμα παιδί στην Ελλάδα έχει γίνει αντικείμενο εκμετάλλευσης των νέων γονιών όπως και ο γάμος!! Μου είχαν πει να δώσω λεφτά μόνο για στρώμα,κάθισμα αυτοκινητου και παπούτσια αργότερα όταν θα περπατήσει! Όλα τ αλλα ας είναι του 5ευρου!! Συμφωνώ και προσπαθώ να το εφαρμόσω!! Αν θες τη γνώμη μου,αν η κουνια γίνεται και κρεβατι,αξίζει να επενδύσεις σ ένα καλύτερο στρώμα! Θα κάνει απόσβεση!! Για το λίκνο ως 4,5 μηνων και για κουνια ως 3 ετών μπορεί η ποιότητα να είναι λιγότερο καλή αλλά όχι κακή!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Γεια σας κούκλες τι κάνετε ; Οποία είναι ήδη μανούλα ή έχει ρωτήσει ήδη , ξέρετε τι είδους στρώμα πρέπει να πάρουμε για την κούνια και το λίκνο ; Βλέπω υπάρχουν με κοκοφοινικα, λατέξ, μεμορι φομ

Εγώ έχω με κοκοφοίνικα!

πρίν από 7 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλησπέρα!! Είχα πάρει με κοκοφοινικα και λατέξ από Greco-strom, κοιμηθηκε ελάχιστα στην κουνια βέβαια!! Γενικα είναι βασικό να είναι το στρώμα καλό!! Μου είχαν πει σε ενα μαγαζί που δεν πουλούσαν στρώματα  ότι το θέμα παιδί στην Ελλάδα έχει γίνει αντικείμενο εκμετάλλευσης των νέων γονιών όπως και ο γάμος!! Μου είχαν πει να δώσω λεφτά μόνο για στρώμα,κάθισμα αυτοκινητου και παπούτσια αργότερα όταν θα περπατήσει! Όλα τ αλλα ας είναι του 5ευρου!! Συμφωνώ και προσπαθώ να το εφαρμόσω!! Αν θες τη γνώμη μου,αν η κουνια γίνεται και κρεβατι,αξίζει να επενδύσεις σ ένα καλύτερο στρώμα! Θα κάνει απόσβεση!! Για το λίκνο ως 4,5 μηνων και για κουνια ως 3 ετών μπορεί η ποιότητα να είναι λιγότερο καλή αλλά όχι κακή!! 

Συμφωνώ για αυτά που λες!κ κάθισμα κ τα παπούτσια τους πρέπει να είναι καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Polly1 είπε:

Ξέρω γω!! Το ένιωσα σαν πόνους περιόδου ακριβώς! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα συνέχεια τέτοιους πόνους,ο γιατρός μου χε πει να ανησυχησουμε αν είναι εντονοι και συνεχομενοι. Αλλά κι εγώ δεν ησυχαζω αυτές τις μερες! Και τώρα η μικρή μου ρίξε κάτω την d3 της και μάζευα σιρόπια και γυαλιά από κάτω!! 

Εγώ να σου πω πονάω πολύ συχνά χαμηλά...δεν ξέρω τι πόνοι είναι αλλά με πιάνει συχνά...και στη μεγάλη και τώρα...

Τελευταία πονάνε πολύ τα πόδια μου και πίσω ο πωπος...

πρίν από 25 λεπτά , marilia35 είπε:

Μισό θα ανοίξω να δω τα όρια!νομίζω δν μου τα έγραφε δίπλα!στον γιο μου είχα 145 την δεύτερη μέτρηση κ πρόσεχα τι έτρωγα με μετριμουν με μηχανάκι!βάλε τώρα που έχω 180!θα πέσει πείνα κοριτσια

Εμένα ήταν 88, 118, 86 και έτσι κατάλαβα απλά ότι τα δικά σου είναι όντως υψηλά...

Θα έχεις κορμάρα ρε...

πρίν από 25 λεπτά , Polly1 είπε:

Ξέρω γω!! Το ένιωσα σαν πόνους περιόδου ακριβώς! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα συνέχεια τέτοιους πόνους,ο γιατρός μου χε πει να ανησυχησουμε αν είναι εντονοι και συνεχομενοι. Αλλά κι εγώ δεν ησυχαζω αυτές τις μερες! Και τώρα η μικρή μου ρίξε κάτω την d3 της και μάζευα σιρόπια και γυαλιά από κάτω!! 

Είσαι όμως καλά...ξέρεις πως το λέω...

Όλα πάνε καλά... εννοείται ότι στα δεύτερα παιδιά δεν μπορούμε να είμαστε όπως στα πρώτα. 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ να σου πω πονάω πολύ συχνά χαμηλά...δεν ξέρω τι πόνοι είναι αλλά με πιάνει συχνά...και στη μεγάλη και τώρα...

Τελευταία πονάνε πολύ τα πόδια μου και πίσω ο πωπος...

Πίσω ο πωπος είναι ειτε από κακή στάση είτε από καθισιο! Εμένα στο μεγάλη που έπιαναν πόνοι περιοδου συχνά μου χε πει ο γιατρός είναι συσπάσεις μικρές και φυσιολογικές! Τώρα τι να σου πω!! Γενικα θέλει ξεκούραση, εγω εκεί καταλήγω αλλά δεν είναι πάντα εφικτό!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Polly1 είπε:

Πίσω ο πωπος είναι ειτε από κακή στάση είτε από καθισιο! Εμένα στο μεγάλη που έπιαναν πόνοι περιοδου συχνά μου χε πει ο γιατρός είναι συσπάσεις μικρές και φυσιολογικές! Τώρα τι να σου πω!! Γενικα θέλει ξεκούραση, εγω εκεί καταλήγω αλλά δεν είναι πάντα εφικτό!!

Από την ξάπλα είναι ρε...

Δεν υπάρχει αυτό...ειδικά τώρα που αρρώστησα μόνιμα στο κρεβάτι. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Polly1 είπε:

Αχ, θα το ρυθμίσετε!! Υπομονή!! 

Μάλλον κουράστηκα!! Ξαπλώνω μόνο για να κοιμηθώ τωρα τελευταία και δεν πρέπει! Θα δειξει!! Άσχετο! Το 85 γεννήθηκες; Ή είναι τυχαίο το ονομα;;

Ναι του 85!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...