Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

      Την επόμενη μέρα μετά την εμβρυομεταφορά,ξεκίνησαν πονακια και τσιμπήματα στην κοιλιά και τραβήγματα στους συνδέσμους της μήτρας,τα οποία στη συνέχεια γινόντουσαν όλο και πιο έντονα.Οποτε καταλαβαινα ότι κάτι γίνεται.Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο και μάλιστα από σήμερα το νιώθω ξεπρησμενο τελείως🤷Αυτο που λες με το φούσκωμα και εγώ το έχω,πιστεύω πως είναι από την προγεστερόνη σίγουρα.Κηλιδες αίματος δεν είχα ούτε οταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,ούτε τώρα.Πάντως υπάρχουν πολλές περιπτώσεις όπου δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και πήραν θετική χοριακη,οπότε πιστεύω πως τπτ δεν είναι στάνταρ 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , electra2021 είπε:

Ευχαριστώ όλες σας! Μόλις τελειώσαμε τη β επιπέδου , όλα καλά, όλα φυσιολογικά :x

Μπράβο!!! Τον χάρηκες τον υπέρηχο; Όλα καλά με την καμπύλη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , electra2021 είπε:

Ευχαριστώ όλες σας! Μόλις τελειώσαμε τη β επιπέδου , όλα καλά, όλα φυσιολογικά :x

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!

Τελική ευθεία και εσύ...

Καλημέρα σε όλες...

Εγώ άρρωστη πάλι...

Πυρετό και βάρος στο στήθος και πόνος δε αφτιά , λαιμό και στομάχι...φοβερά .

Κάτι με κόλλησε η μικρή!

  • Λυπημένη/-ος 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , iwanna24 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!

Τελική ευθεία και εσύ...

Καλημέρα σε όλες...

Εγώ άρρωστη πάλι...

Πυρετό και βάρος στο στήθος και πόνος δε αφτιά , λαιμό και στομάχι...φοβερά .

Κάτι με κόλλησε η μικρή!

Περαστικά σας!! Κι εμένα έπαιζε προχθές με κάτι παιδάκια, έβηχε το ένα, ελπίζω να μην κολλήσαμε τίποτα. Θα δείξει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , iwanna24 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!

Τελική ευθεία και εσύ...

Καλημέρα σε όλες...

Εγώ άρρωστη πάλι...

Πυρετό και βάρος στο στήθος και πόνος δε αφτιά , λαιμό και στομάχι...φοβερά .

Κάτι με κόλλησε η μικρή!

Ήμουν έτσι σχεδόν την προηγούμενη εβδομάδα, χωρίς πυρετό. Ίωση είναι, εμένα μου κράτησε γύρω στις 6 μέρες με 2-3 πολύ έντονα συμπτώματα. Σκέψου ότι μου έχει μείνει ακόμα ένας μικρός βήχας.

Υπομονή και περαστικά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , iwanna24 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!

Τελική ευθεία και εσύ...

Καλημέρα σε όλες...

Εγώ άρρωστη πάλι...

Πυρετό και βάρος στο στήθος και πόνος δε αφτιά , λαιμό και στομάχι...φοβερά .

Κάτι με κόλλησε η μικρή!

Περαστικά σου κορίτσι μου!κ γω είχα ίωση πριν 2 βδομάδες!γίνεται ένας χαμός!γρήγορη ανάρρωση εύχομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ ρε κοπέλες...

Απλά είμαι που είμαι σπίτι, ξάπλα, είμαι και άρρωστη, έχω κάτι νεύρα ατελείωτα...

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι...

Αλλά με ρίχνουν όλα εύκολα...

Ψυχολογικά δηλαδή...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , iwanna24 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!

Τελική ευθεία και εσύ...

Καλημέρα σε όλες...

Εγώ άρρωστη πάλι...

Πυρετό και βάρος στο στήθος και πόνος δε αφτιά , λαιμό και στομάχι...φοβερά .

Κάτι με κόλλησε η μικρή!

Περαστικά κορίτσι μου!! Γρήγορη ανάρρωση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 περαστικά σου! Δεν υπάρχει αυτό φέτος με τις ιώσεις! 2 φορές ωτίτιδα έπαθα αυτο το χειμώνα… 

ρε κορίτσια την βοήθεια σας! Έκανα σήμερα την β επιπέδου και όλα σούπερ. Γυρνάω σπίτι και βλέπω λίγα άχνα καφέ υγρά. Έχω στείλει μήνυμα στον γιατρό να με καλέσει…ούτε περπάτησα ούτε κουράστηκα σήμερα και τις προηγούμενες ημέρες..και παίρνω και 3 ουτρο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Dream85 είπε:

@iwanna24 περαστικά σου! Δεν υπάρχει αυτό φέτος με τις ιώσεις! 2 φορές ωτίτιδα έπαθα αυτο το χειμώνα… 

ρε κορίτσια την βοήθεια σας! Έκανα σήμερα την β επιπέδου και όλα σούπερ. Γυρνάω σπίτι και βλέπω λίγα άχνα καφέ υγρά. Έχω στείλει μήνυμα στον γιατρό να με καλέσει…ούτε περπάτησα ούτε κουράστηκα σήμερα και τις προηγούμενες ημέρες..και παίρνω και 3 ουτρο..

Βάζεις κολπικά τα ούτρο;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια κι εγώ σήμερα την β επιπεδου και όλα καλά Παναγια μου..!! Ήταν η μέρα μάλλον σημερα για όλες μας χαρμοσυνη:) εύχομαι σε όλες καλή συνέχεια από δω και πέρα να συνεχίζουν να πηγαίνουν τα πράγματα υπέροχα. Και περαστικά στις αρρωστουλες και μη πέφτετε σε λίγο καιρό καλοκαιριαζει:grin:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Amalia90 είπε:

Κορίτσια κι εγώ σήμερα την β επιπεδου και όλα καλά Παναγια μου..!! Ήταν η μέρα μάλλον σημερα για όλες μας χαρμοσυνη:) εύχομαι σε όλες καλή συνέχεια από δω και πέρα να συνεχίζουν να πηγαίνουν τα πράγματα υπέροχα. Και περαστικά στις αρρωστουλες και μη πέφτετε σε λίγο καιρό καλοκαιριαζει:grin:

Με το καλοοοοο!!!

 Νομίζω ότι πλέον έκλεισε ο κύκλος με τις β..

Πάμε για επόμενο round :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εσείς κορίτσια μου που έχετε παιδάκια λογικό να αρρωστησετε! Τόσες ιώσεις κυκλοφορούν... Περαστικά και κουράγιο!!! 

 

πρίν από 26 λεπτά , Emmi@ είπε:

Με το καλοοοοο!!!

 Νομίζω ότι πλέον έκλεισε ο κύκλος με τις β..

Πάμε για επόμενο round :)

Ποιο είναι;; η καμπύλη;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Εσείς κορίτσια μου που έχετε παιδάκια λογικό να αρρωστησετε! Τόσες ιώσεις κυκλοφορούν... Περαστικά και κουράγιο!!! 

 

Ποιο είναι;; η καμπύλη;; 

Ε τώρα νομίζω ναι, έχουμε τις καμπύλες όσες δεν έχουμε κάνει ( εγώ θα κάνω και 2η,αχαχ) και μετά ξεκινάμε για dobler πρώτα ο Θεός...

Αν ξεχνάω κάτι διορθώστε με...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...