Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Polly1 είπε:

Γεια σας!! Τι κανετε;; Πώς ειστε;; πρέπει να είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει ακόμη καμπύλη!! Μέτρησα χθες το νηστείας και ήταν 96 και δε μ άρεσε καθόλου! Σήμερα 75! Πώς γίνεται τέτοια διαφορά; Αυτό που έχω μόνο να παρατηρησω είναι ότι όταν το προηγούμενο βράδυ της αυξημένης μέτρησης είχα φάει ελάχιστα,ενώ χθες έφαγα κανονικα τοστ με μπιφτέκι μέσα.Δεν ξέρω αν ειναι τυχαίο

Δεν είσαι η μόνη ούτε εγώ έχω κάνει ακόμα!! τέλος του μήνα!! Νομίζω άμα είσαι φαγωμενη ότι και να έχεις φάει δείχνει παραπάνω! Ενώ το πρωί που είμαστε νηστικοί δείχνει λιγότερο! Γι'αυτό λένε ότι πρέπει να κάνουμε νηστικοί εξετάσεις τουλάχιστον ζάχαρο....Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Δεν είσαι η μόνη ούτε εγώ έχω κάνει ακόμα!! τέλος του μήνα!! Νομίζω άμα είσαι φαγωμενη ότι και να έχεις φάει δείχνει παραπάνω! Ενώ το πρωί που είμαστε νηστικοί δείχνει λιγότερο! Γι'αυτό λένε ότι πρέπει να κάνουμε νηστικοί εξετάσεις τουλάχιστον ζάχαρο....Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε...

Καλα μας αποτέλεσματα λοιπόν!! Και τις 2 φορές ήμουν νηστικη 12 ώρες,απλά τη μια φορά είχα φάει ελάχιστα 12 ωρες πριν και βγήκε 96 και την άλλη ειχα φαει κανονικά και βγήκε πολύ πιο κατω! Ίσως να ταν τυχαίο ομως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλα μας αποτέλεσματα λοιπόν!! Και τις 2 φορές ήμουν νηστικη 12 ώρες,απλά τη μια φορά είχα φάει ελάχιστα 12 ωρες πριν και βγήκε 96 και την άλλη ειχα φαει κανονικά και βγήκε πολύ πιο κατω! Ίσως να ταν τυχαίο ομως

Δν πρέπει να είμαστε ώρες νηστικιες γτ ανεβαίνει το σάκχαρο!πχ αν φας 8 το βράδυ κ μετρήσεις 8 το πρωί μπορεί να βγει τσιμπημενο!θέλει να φας κ ένα φρούτο στις 10 το βράδυ η να φας πιο αργά βραδινό όχι νωρίς 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια, καλή μεγάλη εβδομάδα να έχουμε!!

Όντως, ισχύει αυτό που λέει η @marilia35εγώ ότι και να φάω, εάν φάω 9 το βράδυ, είτε τοστ η γιαούρτι η πιτογυρο, το ζάχαρο είναι τσιμπημενο, γιατί το μετράω 8 το πρωί και είναι 11 ώρες. Εάν φάω πιο αργά ή ένα φρούτο πριν κοιμηθώ έρχεται στα ίσια του το πρωί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 said:

Γεια σας!! Τι κανετε;; Πώς ειστε;; πρέπει να είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει ακόμη καμπύλη!! Μέτρησα χθες το νηστείας και ήταν 96 και δε μ άρεσε καθόλου! Σήμερα 75! Πώς γίνεται τέτοια διαφορά; Αυτό που έχω μόνο να παρατηρησω είναι ότι όταν το προηγούμενο βράδυ της αυξημένης μέτρησης είχα φάει ελάχιστα,ενώ χθες έφαγα κανονικα τοστ με μπιφτέκι μέσα.Δεν ξέρω αν ειναι τυχαιο

Καλημέρα! Και γω δεν την έκανα ακόμη.. τώρα στην 28η μου είπε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, marilia35 είπε:

Δν πρέπει να είμαστε ώρες νηστικιες γτ ανεβαίνει το σάκχαρο!πχ αν φας 8 το βράδυ κ μετρήσεις 8 το πρωί μπορεί να βγει τσιμπημενο!θέλει να φας κ ένα φρούτο στις 10 το βράδυ η να φας πιο αργά βραδινό όχι νωρίς 

 

πρίν από 57 λεπτά , Emmi@ είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια, καλή μεγάλη εβδομάδα να έχουμε!!

Όντως, ισχύει αυτό που λέει η @marilia35εγώ ότι και να φάω, εάν φάω 9 το βράδυ, είτε τοστ η γιαούρτι η πιτογυρο, το ζάχαρο είναι τσιμπημενο, γιατί το μετράω 8 το πρωί και είναι 11 ώρες. Εάν φάω πιο αργά ή ένα φρούτο πριν κοιμηθώ έρχεται στα ίσια του το πρωί. 

Ωραια,πριν την καμπύλη πόσες ώρες σας ειπαν να είστε νηστικες;; Να δω πώς αντιδρώ να πάω πάνω κάτω προετοιμασμενη! Συνήθως τρώω εννοείται!! Δεν αντέχω να μην φάω!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Polly1 είπε:

 

Ωραια,πριν την καμπύλη πόσες ώρες σας ειπαν να είστε νηστικες;; Να δω πώς αντιδρώ να πάω πάνω κάτω προετοιμασμενη! Συνήθως τρώω εννοείται!! Δεν αντέχω να μην φάω!! 

Ήμουν πολλές ώρες, γι'αυτό βγήκε 98 το νηστείας.

Τώρα που θα την ξανά κάνω, θα είμαι κανένα 8 Ώρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Polly1 είπε:

 

Ωραια,πριν την καμπύλη πόσες ώρες σας ειπαν να είστε νηστικες;; Να δω πώς αντιδρώ να πάω πάνω κάτω προετοιμασμενη! Συνήθως τρώω εννοείται!! Δεν αντέχω να μην φάω!! 

Μου είχαν πει να φάω ως τις 9 εγώ είχα φάει 10 γτ είχα υπέρηχο κ άργησα στον γυναικολόγο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Γεια σας!! Τι κανετε;; Πώς ειστε;; πρέπει να είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει ακόμη καμπύλη!! Μέτρησα χθες το νηστείας και ήταν 96 και δε μ άρεσε καθόλου! Σήμερα 75! Πώς γίνεται τέτοια διαφορά; Αυτό που έχω μόνο να παρατηρησω είναι ότι όταν το προηγούμενο βράδυ της αυξημένης μέτρησης είχα φάει ελάχιστα,ενώ χθες έφαγα κανονικα τοστ με μπιφτέκι μέσα.Δεν ξέρω αν ειναι τυχαιο

Ούτε εγώ έχω κάνει ακόμη... Αρχές Μαΐου θα κάνω! Γι αυτό τρώω όσο προλαβαίνω γιατί μετά δεν ξέρω χαχα

Εν τω μεταξύ έχω βάλει αρκετα κιλά... Εντάξει δεν λέω τρώω.. Αλλά πάντα έτρωγα και τα γλυκά μου και το βραδινο μου και δεν έβαζα ποτέ! Γι αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα έχω! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenaki30 είπε:

Ούτε εγώ έχω κάνει ακόμη... Αρχές Μαΐου θα κάνω! Γι αυτό τρώω όσο προλαβαίνω γιατί μετά δεν ξέρω χαχα

Εν τω μεταξύ έχω βάλει αρκετα κιλά... Εντάξει δεν λέω τρώω.. Αλλά πάντα έτρωγα και τα γλυκά μου και το βραδινο μου και δεν έβαζα ποτέ! Γι αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα έχω! 

Κι εγω ακριβώς το ίδιο!! Τρώω τωρα που μπορώ μην έχω καμιά έκπληξη μετά!! Και θα την κάνω και μετα το Πάσχα οποτε τη θεωρω καταδικασμενη την υπόθεση!! Ούτε εγώ έβαζα κιλά ποτέ!! Τώρα έχω βάλει 5-6!! Και σας τα γράφω όλα αυτά τρώγοντας μερεντα!! Είμαι άθλια πια,το ξέρω!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 minutes ago, Polly1 said:

Κι εγω ακριβώς το ίδιο!! Τρώω τωρα που μπορώ μην έχω καμιά έκπληξη μετά!! Και θα την κάνω και μετα το Πάσχα οποτε τη θεωρω καταδικασμενη την υπόθεση!! Ούτε εγώ έβαζα κιλά ποτέ!! Τώρα έχω βάλει 5-6!! Και σας τα γράφω όλα αυτά τρώγοντας μερεντα!! Είμαι άθλια πια,το ξέρω!!!

Σιγά τα κιλά που έβαλες ρε συ. Εγώ έβαλα περισσότερα κ καμιά σχέση δεν έχει αυτό με το σάκχαρο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , VDald είπε:

Σιγά τα κιλά που έβαλες ρε συ. Εγώ έβαλα περισσότερα κ καμιά σχέση δεν έχει αυτό με το σάκχαρο. 

Ναι,όντως καμιά σχέση! Και το ελέγχω συχνά πυκνά και ποτέ δεν είχα 96 νηστείας και λέω γιατί τωρα που σε 2 βδομαδες έχω και την καμπύλη!! Προσπαθώ να βρω τι έφταιξε και αν μπορώ να το αλλάξω!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Polly1 είπε:

Ναι,όντως καμιά σχέση! Και το ελέγχω συχνά πυκνά και ποτέ δεν είχα 96 νηστείας και λέω γιατί τωρα που σε 2 βδομαδες έχω και την καμπύλη!! Προσπαθώ να βρω τι έφταιξε και αν μπορώ να το αλλάξω!! 

Αν ήταν μια φορά μπορεί να έτυχε μην ανησυχείς!εγώ πάλι έχω τέλειο νηστείας 80,87,90 κ δίνω πόνο στις επόμενες μετρήσεις!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Κι εγω ακριβώς το ίδιο!! Τρώω τωρα που μπορώ μην έχω καμιά έκπληξη μετά!! Και θα την κάνω και μετα το Πάσχα οποτε τη θεωρω καταδικασμενη την υπόθεση!! Ούτε εγώ έβαζα κιλά ποτέ!! Τώρα έχω βάλει 5-6!! Και σας τα γράφω όλα αυτά τρώγοντας μερεντα!! Είμαι άθλια πια,το ξέρω!!!

Καλέ τι 5-6!! Έχω βάλει ήδη 9 και συνεχίζουμε... Και τρωω υγιεινά αυτή την στιγμή! Πήρα γκουντις χαχα

Νομίζω βέβαια πως τα κιλά μπήκαν από το πρωινό γιατί παλιά δεν έτρωγα σχεδόν ποτέ και τώρα του δίνω και καταλαβαίνει! Και επίσης από τα γλυκά που είναι σε καθημερινή βάση!! 

Σιγουρα θα φτάσω τα 20 κιλά συν! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , marilia35 είπε:

Αν ήταν μια φορά μπορεί να έτυχε μην ανησυχείς!εγώ πάλι έχω τέλειο νηστείας 80,87,90 κ δίνω πόνο στις επόμενες μετρήσεις!

 

πρίν από 19 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλέ τι 5-6!! Έχω βάλει ήδη 9 και συνεχίζουμε... Και τρωω υγιεινά αυτή την στιγμή! Πήρα γκουντις χαχα

Νομίζω βέβαια πως τα κιλά μπήκαν από το πρωινό γιατί παλιά δεν έτρωγα σχεδόν ποτέ και τώρα του δίνω και καταλαβαίνει! Και επίσης από τα γλυκά που είναι σε καθημερινή βάση!! 

Σιγουρα θα φτάσω τα 20 κιλά συν! 

Αχ, τι να σας πω βρε κορίτσια!! Εγώ δεν τα μπορώ αυτά με τη διατροφή πάντως!!Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...