Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

23 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Δεν είσαι η μόνη ούτε εγώ έχω κάνει ακόμα!! τέλος του μήνα!! Νομίζω άμα είσαι φαγωμενη ότι και να έχεις φάει δείχνει παραπάνω! Ενώ το πρωί που είμαστε νηστικοί δείχνει λιγότερο! Γι'αυτό λένε ότι πρέπει να κάνουμε νηστικοί εξετάσεις τουλάχιστον ζάχαρο....Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε...

Ούτε εγώ έχω κάνει

17 ώρες πρίν, VDald είπε:

Σιγά τα κιλά που έβαλες ρε συ. Εγώ έβαλα περισσότερα κ καμιά σχέση δεν έχει αυτό με το σάκχαρο. 

Πες τα γτ εγώ παλεύω με τα 10 να τα κρατήσω εκεί 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 18/4/2022 at 3:25 ΜΜ, Polly1 είπε:

 

Ωραια,πριν την καμπύλη πόσες ώρες σας ειπαν να είστε νηστικες;; Να δω πώς αντιδρώ να πάω πάνω κάτω προετοιμασμενη! Συνήθως τρώω εννοείται!! Δεν αντέχω να μην φάω!! 

Μέχρι τις εννιά το βράδυ το τελευταίο γευμα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μην αγχώνεστε με τα κιλά καλε θα φυγουν. Μόλις έφυγα από την γιατρό μου ένας υπέρηχος απλός το μπεμπέ σουπερ 1.100 το βάρος του ο τραχυλος οκ προχωράμε τι έμεινε ένας υπέρηχος ένα ντομπλερ και τελος χαχαχα

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dimi84 said:

Καλησπερα κορίτσια μην αγχώνεστε με τα κιλά καλε θα φυγουν. Μόλις έφυγα από την γιατρό μου ένας υπέρηχος απλός το μπεμπέ σουπερ 1.100 το βάρος του ο τραχυλος οκ προχωράμε τι έμεινε ένας υπέρηχος ένα ντομπλερ και τελος χαχαχα

Μπράβο κορίτσι :x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γύρισα από ενδοκρινολόγο για το σάκχαρο!μου έδωσε μηχανάκι μου είπε να μην ανησυχώ με την διατροφή θα στρώσει!έφαγα τώρα για βράδυ δύο πίτες με μπιφτέκι λαχανικών χωρίς πατάτες μετρήθηκαν είχα 120!μια χαρά μου είπε το θέλει κάτω από 140 την βραδινή μέτρηση κ την μεσημεριανή!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Κορίτσια στρωματακι κούνιας λίκνου γνωρίζετε τι υλικο συστήνεται από παιδιάτρους ; 

Εγώ πήρα κοκοφοίνικα της grecostrom από τα Λητώ. Τους ρώτησα εκεί τι παίρνουν συνήθως και μου είπε η κοπέλα ότι συνήθως παίρνουν κοκοφοίνικα για τα νεογέννητα οπότε πήρα αυτό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/4/2022 at 10:34 ΠΜ, marilia35 είπε:

Τώρα ναι μόνο περνούμε κιλά!Εμενα με έχει πιάσει να πίνω αναψυκτικά που προ κύησης έπινα πιο σπάνια!κ λέω στον άντρα μου τώρα του λέω τέλος η μαγιονέζα στο τοστ!μου λέει εγώ γτ να μην τρώω?χαχαχα!λέω δν πειράζει κ σε σένα καλό θα κάνει!

Δεν έπινα ποτέ αναψυκτικά και τώρα έχω λυσσάξει στην κοκα κολα. Έχω και τον άντρα μου που φωνάζει ότι έχει καφείνη και δεν κάνει.

On 16/4/2022 at 3:34 ΜΜ, Martsi18 είπε:

Κορίτσια. Καλησπέρα. Χαίρομαι που βρήκα ένα ενεργό forum. Περιμένω κι εγώ το παιδάκι μου Ιούλιο με ΠΗΤ 20 Ιουλίου. Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι που με αγχώνει. 

Είμασταν μέσα στη χαρά μέχρι το β' επιπέδου, κατά οποίο βρέθηκε η δεξιά κοιλία του εγκεφάλου να αγγίζει τα ανώτατα όρια κοιλιομεγαλίας (10mm). Μετά από 2 εβδομάδες ξανα κάναμε επαναληπτικό υπέρηχο και το υγρό αυξήθηκε στο 12,5 mm. Έπειτα από παρότρυνση του γυναικολόγου και του εμβρυολόγου κάναμε αμνιοπαρακέντηση η οποία φαίνεται να είναι καθαρή. Ξανακάναμε την 26η εβδομάδα κύησης υπέρηχο όπου είχε αυξηθεί στα 14mm.

Είμαστε να τρελαθούμε πραγματικά. Μας έχουν πει ότι το παιδί θα έχει νευρολογικά προβλήματα και μας ενημέρωσαν για την πιθανή διακοπή κύησης. Εγώ δεν θέλω να του κάνει κακό. Το ακούω κάθε μέρα στην κοιλίτσα μου να κλωτσάει και δεν μπορώ να αποδεχθώ ότι έχει πρόβλημα. Έχει συμβεί σε καμία από εσάς; Θα ήθελα να ακούσω κάποια συμβουλή. 
 

Δεν ξέρω να σου απαντήσω κορίτσι μου αλλά εύχομαι όλα να πάνε καλά. Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

On 17/4/2022 at 9:15 ΠΜ, Vasso87 είπε:

Κορίτσια καλημερα! Σας συμβαίνει κ εσάς να είναι πολύ ήσυχο το μωρό για πολλές ώρες; Είναι κάτι που πρέπει να με ανησυχεί; Πως να ησυχάσω από αυτή τη σκέψη; Λένε στο τρίτο τρίμηνο πρεπει να μετράμε κ τις κινήσεις. Εμένα μπορεί να κάνει ώρες να εμφανιστεί ειδικά αν δεν είμαι ξαπλωμένη! Καλά αν φάω βαριά πάει δεν εμφανίζεται καθολου.. κοιμήθηκα και ξύπνησα με το άγχος αυτό! 28+1 σήμερα...

Εμένα πλέον έχουν ησυχάσει πολύ, την μια την νιώθω ελάχιστα, ίσως παίζει ρόλο και η θέση και ότι είναι και δυο και δεν έχουν πολύ χώρο. Θα ρωτήσω κι εγώ τον γιατρό όταν πάω.

On 17/4/2022 at 2:47 ΜΜ, Xrisaaaaaa είπε:

Γεια σας κορίτσια μου πώς είστε?? Τι χάλια ο καιρός?? Δεν θα απαλλαγούμε ποτέ από τον χειμώνα μου φαίνεται!! Σήμερα έκανα τσουρεκακια... πολύ ωραία έγιναν!! Και μένα η μικρή κάποιες φορές κάνει πολύ ώρα να εμφανιστεί και αγχώνομαι,δεν ξέρω τι να κάνω για να την ταρακούνησω!! Και άλλες πάλι non stop!! Ρε κορίτσια η βιταμίνη d μου δημιουργεί πολύ φούσκωμα!! Όσες παίρνετε έχετε φουσκώματα? Αφού μου έρχεται να μην πάρω κάνα 2 μέρες να δω αν θα είμαι καλύτερα. 

Εγώ παίρνω εδώ και μήνες d αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

On 17/4/2022 at 7:06 ΜΜ, marilia35 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω τρεις μέρες που προσέχω το τρώω λόγω σακχάρου κ πεινάω πολύ.....

 

 

 

Υπομονή κορίτσι, εμένα πλέον με πιάνουν και λιγούρες και δεν μπορώ να την παλέψω την διατροφή καθόλου.

On 18/4/2022 at 1:52 ΜΜ, Polly1 είπε:

Γεια σας!! Τι κανετε;; Πώς ειστε;; πρέπει να είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει ακόμη καμπύλη!! Μέτρησα χθες το νηστείας και ήταν 96 και δε μ άρεσε καθόλου! Σήμερα 75! Πώς γίνεται τέτοια διαφορά; Αυτό που έχω μόνο να παρατηρησω είναι ότι όταν το προηγούμενο βράδυ της αυξημένης μέτρησης είχα φάει ελάχιστα,ενώ χθες έφαγα κανονικα τοστ με μπιφτέκι μέσα.Δεν ξέρω αν ειναι τυχαιο

Πάντα όταν τρώω ελαφρά και όχι αρκετή πρωτείνη το βράδυ την επόμενη έχω αυξημένο το νηστείας (εμένα εκεί είναι το πρόβλημα), βοηθάει επίσης να πίνεις και πριν κοιμηθείς ένα ποτήρι γάλα.

16 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μην αγχώνεστε με τα κιλά καλε θα φυγουν. Μόλις έφυγα από την γιατρό μου ένας υπέρηχος απλός το μπεμπέ σουπερ 1.100 το βάρος του ο τραχυλος οκ προχωράμε τι έμεινε ένας υπέρηχος ένα ντομπλερ και τελος χαχαχα

Μπράβο! Μεγαλώνουν τα μωράκια μας!

13 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Κορίτσια γύρισα από ενδοκρινολόγο για το σάκχαρο!μου έδωσε μηχανάκι μου είπε να μην ανησυχώ με την διατροφή θα στρώσει!έφαγα τώρα για βράδυ δύο πίτες με μπιφτέκι λαχανικών χωρίς πατάτες μετρήθηκαν είχα 120!μια χαρά μου είπε το θέλει κάτω από 140 την βραδινή μέτρηση κ την μεσημεριανή!

Πρόσεξε μόνο γιατί ότι τρώμε την μέρα επηρεάζει και την επόμενη το νηστείας, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι απλά να το έχεις στο νου σου. Πχ μια μέρα έφαγα 2 φορές μακαρόνια με σάλτσα, το βράδυ προσπάθησα να φάω πρωτείνη, ενω τα μεταγευματικά μου ήταν σούπερ (ποτέ δεν έχω θέμα σε αυτά) την επόμενη το νηστείας ήταν 98 και μου έχει δώσει όριο το 95.

1 ώρα πρίν, Vlal είπε:

Έφαγα μελάτο αυγο!!!!έχω κατά αγχωθει λέτε να πάθω τπτ;;;

Μόνο αυγά μελάτα τρώω σε όλη την εγκυμοσύνη, εφόσον το ασπράδι είχε βράσει καλά δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Απο το μυαλό μου βέβαια το λέω, ,εγώ δεν μπορώ με τίποτα να φάω βραστό αυγό, μόνο μελάτο, δεν έχω ρωτήσει και τον γιατρό ποτέ όμως.

 

Καλημέρα κορίτσια! Είστε όλες καλά; Εμείς χθες παραλάβαμε το καρότσι, τα αυγά και τις βάσεις, πήρα και κάτι ψιλοπράγματα που μας έλειπαν. Τώρα μου λείπουν νυχτικά, σουτιέν θηλασμού, μεγάλα εσώρουχα. Ιδανικά θα ήθελα αρχές 8ου να έχω έτοιμη και την βαλίτσα για το μαιευτήριο γιατι με τα δίδυμα ποτέ δεν ξέρεις.

Θέλω να σας ρωτήσω, τα υφάσματα από το αυγό και το καρότσι πρέπει να πλυθούν πρώτα; Επίσης θέλω να αγοράσω νυχτικά που να βολεύουν και με τον θηλασμό αλλά όπου ψάχνω έχουν 35 ευρώ το ένα, έχετε βρει πουθενά πιο οικονομικά; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vlal είπε:

Έφαγα μελάτο αυγο!!!!έχω κατά αγχωθει λέτε να πάθω τπτ;;;

Όχι ρε σιγά με μία φορά τίποτα δεν θα πάθεις. Εξάλλου και μαγιονέζα δεν τρως που έχει ωμό αυγό?? Μην φοβάσαι εξάλλου νομίζω όσο περνάει ο καιρός υπάρχει μικρότερος κίνδυνος να πάθουν κάτι τα μωρά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Didimaki13 είπε:

Δεν έπινα ποτέ αναψυκτικά και τώρα έχω λυσσάξει στην κοκα κολα. Έχω και τον άντρα μου που φωνάζει ότι έχει καφείνη και δεν κάνει.

Δεν ξέρω να σου απαντήσω κορίτσι μου αλλά εύχομαι όλα να πάνε καλά. Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Εμένα πλέον έχουν ησυχάσει πολύ, την μια την νιώθω ελάχιστα, ίσως παίζει ρόλο και η θέση και ότι είναι και δυο και δεν έχουν πολύ χώρο. Θα ρωτήσω κι εγώ τον γιατρό όταν πάω.

Εγώ παίρνω εδώ και μήνες d αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Υπομονή κορίτσι, εμένα πλέον με πιάνουν και λιγούρες και δεν μπορώ να την παλέψω την διατροφή καθόλου.

Πάντα όταν τρώω ελαφρά και όχι αρκετή πρωτείνη το βράδυ την επόμενη έχω αυξημένο το νηστείας (εμένα εκεί είναι το πρόβλημα), βοηθάει επίσης να πίνεις και πριν κοιμηθείς ένα ποτήρι γάλα.

Μπράβο! Μεγαλώνουν τα μωράκια μας!

Πρόσεξε μόνο γιατί ότι τρώμε την μέρα επηρεάζει και την επόμενη το νηστείας, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι απλά να το έχεις στο νου σου. Πχ μια μέρα έφαγα 2 φορές μακαρόνια με σάλτσα, το βράδυ προσπάθησα να φάω πρωτείνη, ενω τα μεταγευματικά μου ήταν σούπερ (ποτέ δεν έχω θέμα σε αυτά) την επόμενη το νηστείας ήταν 98 και μου έχει δώσει όριο το 95.

Μόνο αυγά μελάτα τρώω σε όλη την εγκυμοσύνη, εφόσον το ασπράδι είχε βράσει καλά δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Απο το μυαλό μου βέβαια το λέω, ,εγώ δεν μπορώ με τίποτα να φάω βραστό αυγό, μόνο μελάτο, δεν έχω ρωτήσει και τον γιατρό ποτέ όμως.

 

Καλημέρα κορίτσια! Είστε όλες καλά; Εμείς χθες παραλάβαμε το καρότσι, τα αυγά και τις βάσεις, πήρα και κάτι ψιλοπράγματα που μας έλειπαν. Τώρα μου λείπουν νυχτικά, σουτιέν θηλασμού, μεγάλα εσώρουχα. Ιδανικά θα ήθελα αρχές 8ου να έχω έτοιμη και την βαλίτσα για το μαιευτήριο γιατι με τα δίδυμα ποτέ δεν ξέρεις.

Θέλω να σας ρωτήσω, τα υφάσματα από το αυγό και το καρότσι πρέπει να πλυθούν πρώτα; Επίσης θέλω να αγοράσω νυχτικά που να βολεύουν και με τον θηλασμό αλλά όπου ψάχνω έχουν 35 ευρώ το ένα, έχετε βρει πουθενά πιο οικονομικά; 

Με γεια τα πραγματικά σας!εγώ στο πρώτο παρόλο που στο καρότσι έβγαιναν τα υφάσματα δν τα είχα πλύνει!μόνο τις πάντες στην κούνια σεντόνια σελτε στρώματος!νυχτικιές θηλασμού αγόρασα απ' το σάιτ mwro mou την είχε 19€ καλή είναι!κ μια ακόμα που δν είναι θηλασμού αλλά έχει τιράντες δετες στα 20€ απο άλλο σάιτ!

Εγώ έχω θέμα συνήθως στην μέτρηση μετά το πρωινό!χτες το βράδυ έφαγα μπιφτέκι λαχανικών με πίτα κ είχα 120 κ ο άντρας μου πεινερλι με πατάτες κτλπ κ είχε 77 χαχαχα!για τα αναψυκτικά που λες αγορασα πράσινο τσάι με λεμόνι χωρίς ζάχαρη με δροσίζει δν λέω σαν την κόκα κόλα αλλά απ' το τιποτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Όχι ρε σιγά με μία φορά τίποτα δεν θα πάθεις. Εξάλλου και μαγιονέζα δεν τρως που έχει ωμό αυγό?? Μην φοβάσαι εξάλλου νομίζω όσο περνάει ο καιρός υπάρχει μικρότερος κίνδυνος να πάθουν κάτι τα μωρά..

Είναι παστεριωμένο στην μαγιονέζα του εμπορίου....συν ότι τρώω βιγκαν πιο πολύ μου αρέσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Vlal said:

Είναι παστεριωμένο στην μαγιονέζα του εμπορίου....συν ότι τρώω βιγκαν πιο πολύ μου αρέσει

Μην ανησυχείς, δεν θα πάθεις τίποτα. 

Εγώ κορίτσια δεν είμαι καλά. Με έχει ταράξει το στομάχι μου κ συνέχεια κοιμάμαι. Πήρα Gaviscon σήμερα μπας κ δω βελτίωση. Μεγάλωσε κ το μωρό κ πιέζει.. 30 εβδομάδων πια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...