Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσι μου έτσι ήταν η κολλητή μου μέχρι κ λίγες μέρες μετά την γέννα κ δν είχε εμετούς κτλπ να πεις ήταν απ' αυτο!εγώ πάλι έχω μεγάλη πείνα στις κυήσεις!είναι πως θα τύχει!δν πιστεύω ότι είναι κάτι ανησυχητικό!

Κορίτσια εγώ δν αγόρασα ποτέ ενδοεπικοινωνια η κάμερα!κ δν μου έλλειψε ούτε τώρα θα πάρω!στην αρχή νομίζω φοβάσαι τα πάντα οπότε λίγο δύσκολο να αφήνετε τα μωράκια μόνα τους!μήπως αν έχετε πολλά έξοδα να το αφήσετε να το αγοράσετε μετά την γέννα για να δείτε κ πως θα παει

Ναι,κι εγώ ουδέποτε είχα εμετούς,αντε το πολυ καμιά ενόχληση στο στομάχι τους πρώτους μήνες!!

Συμφωνώ σχετικά με την ενδοεπικοινωνια! Κάντε την έρευνά σας κι αν χρειαστεί τελικά, πάτε και την παίρνετε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚιΚαλησπέρα κορίτσια μου!

Εμένα πάλι άρρωστη γύρισε η μικρή ..δεν προλαβαίνει να αναρρώσει και αρρωσταίνει πάλι.

Όσον αφορά στην ενδοεπικοινωνια, εμείς είχαμε στη μεγάλη, χωρίς κάμερα και ήταν χρήσιμη γιατί καθόμουν στο μπαλκόνι και μπορούσα να την ακούσω...το ίδιο και στο μπάνιο...

Όμως αν κάποιος παίρνει το μωρό μαζί συνέχεια είναι μια άχρηστη αγορά.

Εγώ έκανα καλλιέργεια ούρων...και βρέθηκαν τρία μικρόβια...όμως θα την επαναλάβω...

Επίσης, είχα και ίχνη λευκώματος στα ούρα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κάτι και δεν το αξιολογεί.

Την άλλη εβδομάδα έχω ντοπλερ και ανυπομονώ...

@Polly1 εντάξει μπορεί απλά να μην έχεις όρεξη...

Εννοώ τι σε ανησυχεί; Ίσως σε πιέζει και το μωρό και νιώθεις ένα αίσθημα πληρότητας.  

Εγώ πάλι είμαι στα χειρότερα μου με την πείνα...πεινάω πολύ...πολύ...συνέχεια...είμαι +8,9 κιλά αλλά δεν έχει σημασία. Πεινάω.

Τρώω συνέχεια...και γλυκά ..παίρνω τα πουρακια το μεγάλο μέγεθος και το τρώω σε μισή ώρα.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Πήγα για καφέ χτες...καλά ήταν...δεν νιώθω να πονάω όπως παλια...παλιά όταν καθόμουν πάνω από μισή ώρα πονούσα...

Τώρα κάθομαι και δύο ώρες, χωρίς ενοχληση.

Έχω όμως φοβερή δύσπνοια...

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

ΚιΚαλησπέρα κορίτσια μου!

Εμένα πάλι άρρωστη γύρισε η μικρή ..δεν προλαβαίνει να αναρρώσει και αρρωσταίνει πάλι.

Όσον αφορά στην ενδοεπικοινωνια, εμείς είχαμε στη μεγάλη, χωρίς κάμερα και ήταν χρήσιμη γιατί καθόμουν στο μπαλκόνι και μπορούσα να την ακούσω...το ίδιο και στο μπάνιο...

Όμως αν κάποιος παίρνει το μωρό μαζί συνέχεια είναι μια άχρηστη αγορά.

Εγώ έκανα καλλιέργεια ούρων...και βρέθηκαν τρία μικρόβια...όμως θα την επαναλάβω...

Επίσης, είχα και ίχνη λευκώματος στα ούρα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κάτι και δεν το αξιολογεί.

Την άλλη εβδομάδα έχω ντοπλερ και ανυπομονώ...

@Polly1 εντάξει μπορεί απλά να μην έχεις όρεξη...

Εννοώ τι σε ανησυχεί; Ίσως σε πιέζει και το μωρό και νιώθεις ένα αίσθημα πληρότητας.  

Εγώ πάλι είμαι στα χειρότερα μου με την πείνα...πεινάω πολύ...πολύ...συνέχεια...είμαι +8,9 κιλά αλλά δεν έχει σημασία. Πεινάω.

Τρώω συνέχεια...και γλυκά ..παίρνω τα πουρακια το μεγάλο μέγεθος και το τρώω σε μισή ώρα.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Πήγα για καφέ χτες...καλά ήταν...δεν νιώθω να πονάω όπως παλια...παλιά όταν καθόμουν πάνω από μισή ώρα πονούσα...

Τώρα κάθομαι και δύο ώρες, χωρίς ενοχληση.

Έχω όμως φοβερή δύσπνοια...

 

 

Είναι καλό που δε νιώθεις ενόχληση. Η δυσπνοια είναι από τις πολλές αλλαγές στο σώμα και τα κιλά,ενώ στα κανονικά σου είσαι αδύνατη. Έτσι μου Χαν πει στην πρώτη τουλάχιστον! Προβληματιζομαι που δε μου κάνουν αίσθηση ουτε τα γλυκά! Εγώ που αποτελούμαι από σοκολατίνα, τσιζ κεικ, μιλφειγ και red velvet!!! Χαχαχα!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Polly1 είπε:

Είναι καλό που δε νιώθεις ενόχληση. Η δυσπνοια είναι από τις πολλές αλλαγές στο σώμα και τα κιλά,ενώ στα κανονικά σου είσαι αδύνατη. Έτσι μου Χαν πει στην πρώτη τουλάχιστον! Προβληματιζομαι που δε μου κάνουν αίσθηση ουτε τα γλυκά! Εγώ που αποτελούμαι από σοκολατίνα, τσιζ κεικ, μιλφειγ και red velvet!!! Χαχαχα!! 

Επειδή έχεις αγόρι...λένε τα αγόρια θέλουν αλμυρά...

Εγώ ακόμα πεθαίνω για γλυκά...

Αντί να χαρειιιις...

Κλαίνε οι χήρες, κλαίνε και οι παντρεμένες :P

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

ΚιΚαλησπέρα κορίτσια μου!

Εμένα πάλι άρρωστη γύρισε η μικρή ..δεν προλαβαίνει να αναρρώσει και αρρωσταίνει πάλι.

Όσον αφορά στην ενδοεπικοινωνια, εμείς είχαμε στη μεγάλη, χωρίς κάμερα και ήταν χρήσιμη γιατί καθόμουν στο μπαλκόνι και μπορούσα να την ακούσω...το ίδιο και στο μπάνιο...

Όμως αν κάποιος παίρνει το μωρό μαζί συνέχεια είναι μια άχρηστη αγορά.

Εγώ έκανα καλλιέργεια ούρων...και βρέθηκαν τρία μικρόβια...όμως θα την επαναλάβω...

Επίσης, είχα και ίχνη λευκώματος στα ούρα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κάτι και δεν το αξιολογεί.

Την άλλη εβδομάδα έχω ντοπλερ και ανυπομονώ...

@Polly1 εντάξει μπορεί απλά να μην έχεις όρεξη...

Εννοώ τι σε ανησυχεί; Ίσως σε πιέζει και το μωρό και νιώθεις ένα αίσθημα πληρότητας.  

Εγώ πάλι είμαι στα χειρότερα μου με την πείνα...πεινάω πολύ...πολύ...συνέχεια...είμαι +8,9 κιλά αλλά δεν έχει σημασία. Πεινάω.

Τρώω συνέχεια...και γλυκά ..παίρνω τα πουρακια το μεγάλο μέγεθος και το τρώω σε μισή ώρα.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Πήγα για καφέ χτες...καλά ήταν...δεν νιώθω να πονάω όπως παλια...παλιά όταν καθόμουν πάνω από μισή ώρα πονούσα...

Τώρα κάθομαι και δύο ώρες, χωρίς ενοχληση.

Έχω όμως φοβερή δύσπνοια...

 

 

Περαστικά στην κόρη σου κ σε σένα!κ γω έχω δύσπνοια κ γενικά δν μπορώ να περπατήσω ώρα κουτσαινω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας! 

Στεναχωριεστε που δεν έχετε όρεξη; Να χαίρεστε κορίτσια, εφόσον βέβαια τρώτε τα βασικά. Δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η αίσθηση της πείνας που βιώνω στην εγκυμοσύνη. 

Έκανα την Doppler σήμερα - 1900γρ, κεφαλική προβολή και τράχηλος 2,7cm. Μειώθηκε αλλά μου είπε πως είναι οκ αν προσέχω. 

Από κιλά είμαι +11 δυστυχώς.. Φαντάζομαι κ με αρκετή κατακράτηση υγρών ή έστω ελπίζω. 

Αυτά τα νέα - τέλος ο εμβρυολόγος, εκτός απροόπτου πάντα. 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , VDald είπε:

Γεια σας! 

Στεναχωριεστε που δεν έχετε όρεξη; Να χαίρεστε κορίτσια, εφόσον βέβαια τρώτε τα βασικά. Δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η αίσθηση της πείνας που βιώνω στην εγκυμοσύνη. 

Έκανα την Doppler σήμερα - 1900γρ, κεφαλική προβολή και τράχηλος 2,7cm. Μειώθηκε αλλά μου είπε πως είναι οκ αν προσέχω. 

Από κιλά είμαι +11 δυστυχώς.. Φαντάζομαι κ με αρκετή κατακράτηση υγρών ή έστω ελπίζω. 

Αυτά τα νέα - τέλος ο εμβρυολόγος, εκτός απροόπτου πάντα. 

 

Μπράβο κορίτσι όλα τέλεια!!! Μεγαλώνει το μωράκι σου!! Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα και μου φαίνεται πολύ μακριά!!! νομίζω οι μέρες δεν περνάνε από το ένα ραντεβού στο άλλο!! Πφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

ΚιΚαλησπέρα κορίτσια μου!

Εμένα πάλι άρρωστη γύρισε η μικρή ..δεν προλαβαίνει να αναρρώσει και αρρωσταίνει πάλι.

Όσον αφορά στην ενδοεπικοινωνια, εμείς είχαμε στη μεγάλη, χωρίς κάμερα και ήταν χρήσιμη γιατί καθόμουν στο μπαλκόνι και μπορούσα να την ακούσω...το ίδιο και στο μπάνιο...

Όμως αν κάποιος παίρνει το μωρό μαζί συνέχεια είναι μια άχρηστη αγορά.

Εγώ έκανα καλλιέργεια ούρων...και βρέθηκαν τρία μικρόβια...όμως θα την επαναλάβω...

Επίσης, είχα και ίχνη λευκώματος στα ούρα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κάτι και δεν το αξιολογεί.

Την άλλη εβδομάδα έχω ντοπλερ και ανυπομονώ...

@Polly1 εντάξει μπορεί απλά να μην έχεις όρεξη...

Εννοώ τι σε ανησυχεί; Ίσως σε πιέζει και το μωρό και νιώθεις ένα αίσθημα πληρότητας.  

Εγώ πάλι είμαι στα χειρότερα μου με την πείνα...πεινάω πολύ...πολύ...συνέχεια...είμαι +8,9 κιλά αλλά δεν έχει σημασία. Πεινάω.

Τρώω συνέχεια...και γλυκά ..παίρνω τα πουρακια το μεγάλο μέγεθος και το τρώω σε μισή ώρα.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Πήγα για καφέ χτες...καλά ήταν...δεν νιώθω να πονάω όπως παλια...παλιά όταν καθόμουν πάνω από μισή ώρα πονούσα...

Τώρα κάθομαι και δύο ώρες, χωρίς ενοχληση.

Έχω όμως φοβερή δύσπνοια...

 

 

Και εμένα βγήκαν τα ουρά σήμερα και βρήκαν ελάχιστα βακτήρια ecoli αυριο εχω υπέρηχο και θα μου δωσει αντιβίωση για να έχουμε το κεφάλι μας. Ήσυχο σε αλλά νεα δυσκολευομαι στον υπνο και νιώθω βάρος σαν δυσπνια

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, VDald said:

Γεια σας! 

Στεναχωριεστε που δεν έχετε όρεξη; Να χαίρεστε κορίτσια, εφόσον βέβαια τρώτε τα βασικά. Δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η αίσθηση της πείνας που βιώνω στην εγκυμοσύνη. 

Έκανα την Doppler σήμερα - 1900γρ, κεφαλική προβολή και τράχηλος 2,7cm. Μειώθηκε αλλά μου είπε πως είναι οκ αν προσέχω. 

Από κιλά είμαι +11 δυστυχώς.. Φαντάζομαι κ με αρκετή κατακράτηση υγρών ή έστω ελπίζω. 

Αυτά τα νέα - τέλος ο εμβρυολόγος, εκτός απροόπτου πάντα. 

 

Μπράβο κορίτσι! Εγώ σε μια βδομάδα έχω την Doppler και δεν κρατιέμαι να έρθει η ώρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , VDald είπε:

Γεια σας! 

Στεναχωριεστε που δεν έχετε όρεξη; Να χαίρεστε κορίτσια, εφόσον βέβαια τρώτε τα βασικά. Δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η αίσθηση της πείνας που βιώνω στην εγκυμοσύνη. 

Έκανα την Doppler σήμερα - 1900γρ, κεφαλική προβολή και τράχηλος 2,7cm. Μειώθηκε αλλά μου είπε πως είναι οκ αν προσέχω. 

Από κιλά είμαι +11 δυστυχώς.. Φαντάζομαι κ με αρκετή κατακράτηση υγρών ή έστω ελπίζω. 

Αυτά τα νέα - τέλος ο εμβρυολόγος, εκτός απροόπτου πάντα. 

 

Καλέ τι σκας για τα 11 κιλα;; εγώ έχω πάρει ήδη 12 κιλά και είμαι 29η  βδομάδα! Ο γιατρός είπε θα φτάσω τα 20-22 κιλά! Κ ο Θεός βοηθός :-P

Το ντοπλερ θυμίστε μου τι δείχνει;; και σε ποια εβδομάδα γίνεται περίπου;; 

Επίσης αυτό που προβλέπουν πόσα κιλά θα γεννηθεί το μωρό σε ποιον μήνα στο λένε; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Elenaki30 είπε:

Καλέ τι σκας για τα 11 κιλα;; εγώ έχω πάρει ήδη 12 κιλά και είμαι 29η  βδομάδα! Ο γιατρός είπε θα φτάσω τα 20-22 κιλά! Κ ο Θεός βοηθός :-P

Το ντοπλερ θυμίστε μου τι δείχνει;; και σε ποια εβδομάδα γίνεται περίπου;; 

Επίσης αυτό που προβλέπουν πόσα κιλά θα γεννηθεί το μωρό σε ποιον μήνα στο λένε; 

Το ντοπλερ είναι κάτι σαν την β επιπέδου μου είπε ο γιατρός! Βλέπει την ροή του αίματος κάτι τέτοιο μου είπε! Εμένα θα την κάνει αυτός Και αν δει κάτι τότε θα πάρουμε δεύτερη γνώμη! Εμένα από τώρα μου λέει ότι θα γεννηθεί μικρή ούτε 3 κιλά.. πόσο ακριβώς νομίζω κανείς δεν μπορεί να στο πει με σιγουριά!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως για τα κιλά που θα γεννηθεί στο λένε προς το τέλος. Εμένα είχε πέσει μέσα μου είχε πει ότι τη βλέπει 3500 αλλά μπορεί να είναι μέχρι 3800 η 3200 και βγήκε 3550. Είναι ανάλογα και το μηχάνημα που έχει για τον υπέρηχο. 

Εμένα κορίτσια εξακολουθεί να κουνιέται πάρα πολύ κ απορώ πως χωραει. Είμαι τώρα 32η βδομάδα. 

Δυσπνοια έχω κάποιες φορές όταν είμαι ξαπλωμένη. Τα κιλά μπορεί να σας φαίνονται πολλά άλλα δεν είναι. Σκεφτείτε ότι το μωρό είναι 2 κιλα και άλλα 4-5 κιλά είναι τα υγρά, το αμνιακό, ο πλακούντας κλπ κλπ. Και θα φύγουν αμέσως!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια πως δεν περνάνε οι μέρες βρε κορίτσια.. 

Ναι, είναι υπέρηχος ανάπτυξης κ γίνεται στις 32 πάνω κάτω εβδομάδες για να δουν αν όλα λειτουργούν εντάξει. 

Και ο δικός μου κουνιέται περισσότερο από ποτέ αλλά λογικά μέχρι τις 34 εβδομάδες ό, τι κάνουν. Μετά δεν θα έχει χώρο. 

Με το καλό και η δική σας σειρά στον υπέρηχο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Καλέ τι σκας για τα 11 κιλα;; εγώ έχω πάρει ήδη 12 κιλά και είμαι 29η  βδομάδα! Ο γιατρός είπε θα φτάσω τα 20-22 κιλά! Κ ο Θεός βοηθός :-P

Το ντοπλερ θυμίστε μου τι δείχνει;; και σε ποια εβδομάδα γίνεται περίπου;; 

Επίσης αυτό που προβλέπουν πόσα κιλά θα γεννηθεί το μωρό σε ποιον μήνα στο λένε; 

Γίνεται από 32-34 βδομάδα αλλιώς λέγεται Γ επιπέδου!βλέπουν όλα τα όργανα πάλι!τα κιλά εμένα μου τα έλεγε σε κάθε υπέρηχο!παραμονή της γέννας μου είχε πει 3.040 κιλά κ ο γιος μου γεννήθηκε 3070!εγώ στην πρώτη κυηση τον τελευταίο μήνα είχα χάσει 3 κιλά από τις πολλές καούρες!είχα πάρει 14 κιλά κ στο τέλος ήταν 11!τώρα θα δείξει!είμαι 31 βδομάδα κ έχω πάρει 9 κιλά περίπου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marilia35 είπε:

Γίνεται από 32-34 βδομάδα αλλιώς λέγεται Γ επιπέδου!βλέπουν όλα τα όργανα πάλι!τα κιλά εμένα μου τα έλεγε σε κάθε υπέρηχο!παραμονή της γέννας μου είχε πει 3.040 κιλά κ ο γιος μου γεννήθηκε 3070!εγώ στην πρώτη κυηση τον τελευταίο μήνα είχα χάσει 3 κιλά από τις πολλές καούρες!είχα πάρει 14 κιλά κ στο τέλος ήταν 11!τώρα θα δείξει!είμαι 31 βδομάδα κ έχω πάρει 9 κιλά περίπου 

Και εμένα μου λέει τα κιλά (πλέον) σε κάθε ραντεβού απλα νόμιζα ότι μετά τον 7ο μήνα σου λένε και στο περίπου πόσο θα γεννηθεί! 

Πρέπει μέσα στον Μάιο να ανοίξω και καρτέλα στο δημόσιο νοσοκομείο που θα γεννήσω γιατί η πόλη μου δν έχει κλινική οπότε θα δω τι θα μου πει και εκεί ο γιατρός! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...