Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

 

Καλημέρα κορίτσια...

Εγώ ντοπλερ έχω την άλλη βδομάδα...

Ο εμβρυολογος στη μεγάλη μου είπε πει κιλά αλλά εγώ γέννησα νωρίς.

Τώρα πάλι μου είπε κιλά, μου είπε ότι θα γεννηθει λογικά 35-36-37 εβδομάδων πάνω από τρία κιλα. 

Ο γιατρός μου δεν μου έχει πει ποτέ κάτι...αυτός τόσο άγχος που έχει θα περιμένει ότι θα γεννήσω αύριο. Ευτυχώς, στο τελευταίο ραντεβού ήταν πιο χαλαρός και επιτέλους μίλησε για 34η βδομάδα και μετά!

Πώς είστε όλες;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια!! 

Τι κανετε; Η μαμά μου με κορονοιο,χθες όλη μέρα μαζί,όπως και όλες τις ημέρες!! Φοβάμαι πολυ μήπως κολλησα. Δε νιώθω κατι μέχρι τώρα. Μετά από πόσες μέρες περίπου δείχνει το τεστ;;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα κορίτσια!! 

Τι κανετε; Η μαμά μου με κορονοιο,χθες όλη μέρα μαζί,όπως και όλες τις ημέρες!! Φοβάμαι πολυ μήπως κολλησα. Δε νιώθω κατι μέχρι τώρα. Μετά από πόσες μέρες περίπου δείχνει το τεστ;;

Μετά από τουλάχιστον 3 μέρες και αυτό αν ήδη έχεις συμπτώματα αλλιώς μπορεί να κάνει μέχρι εβδομάδα.

Εγώ ήρθα σε επαφή Κυριακή, Δευτέρα βράδυ ξεκίνησε ελάχιστον πονόλαιμος... Τρίτη αρνητικό τεστ. Τετάρτη βγήκα θετική αλλά σε κέντρο υγείας που κάνουν βάζουν την μπατονετα εγκέφαλο. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα κορίτσια!! 

Τι κανετε; Η μαμά μου με κορονοιο,χθες όλη μέρα μαζί,όπως και όλες τις ημέρες!! Φοβάμαι πολυ μήπως κολλησα. Δε νιώθω κατι μέχρι τώρα. Μετά από πόσες μέρες περίπου δείχνει το τεστ;;

Μακάρι να μην το κολλήσεις!! Απλά πρόσεχε, φορά μάσκα και στο σπίτι! Όλα καλά θα πάνε. Και εγώ σήμερα δεν είμαι πολύ καλά! Έχω απίστευτη ατονία..θέλω να κοιμάμαι όλη την ημέρα!! Ίσως κουράζομαι και από τις δουλειές του σπιτιού.. εσείς κάνετε δουλειές??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Μακάρι να μην το κολλήσεις!! Απλά πρόσεχε, φορά μάσκα και στο σπίτι! Όλα καλά θα πάνε. Και εγώ σήμερα δεν είμαι πολύ καλά! Έχω απίστευτη ατονία..θέλω να κοιμάμαι όλη την ημέρα!! Ίσως κουράζομαι και από τις δουλειές του σπιτιού.. εσείς κάνετε δουλειές??

Αμα είναι να κολλήσω, έχω κολλήσει ήδη τις προηγούμενες μέρες. Τώρα εννοείται η καθεμιά σπιτι της. Δουλειες καθολου από αρχή εγκυμοσύνης λόγω τραχηλου όμως.Γενικά να αποφεύγεις βάρος και όχι τιναγματα παπλωματων, χαλιών κλπ. Πολλές αποκολλησεις από αυτές τις δραστηριότητες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Polly1 είπε:

Αμα είναι να κολλήσω, έχω κολλήσει ήδη τις προηγούμενες μέρες. Τώρα εννοείται η καθεμιά σπιτι της. Δουλειες καθολου από αρχή εγκυμοσύνης λόγω τραχηλου όμως.Γενικά να αποφεύγεις βάρος και όχι τιναγματα παπλωματων, χαλιών κλπ. Πολλές αποκολλησεις από αυτές τις δραστηριότητες 

Δεν τινάζω απλά βάζω καμία σκούπα λίγο το μπάνιο το μπαλκόνι κάνα φαγητό!! Αυτά...η σκούπα με κουράζει πολύ θα την κόψω μάλλον

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα κορίτσια!! 

Τι κανετε; Η μαμά μου με κορονοιο,χθες όλη μέρα μαζί,όπως και όλες τις ημέρες!! Φοβάμαι πολυ μήπως κολλησα. Δε νιώθω κατι μέχρι τώρα. Μετά από πόσες μέρες περίπου δείχνει το τεστ;;

Καλημέρα κορίτσι μου εύχομαι να μην κόλλησες!ξέρω ότι αν βρεθείς με επιβεβαιωμένο κρούσμα κάνεις τεστ την πρώτη μέρα την τρίτη κ την Πέμπτη μέρα!αν υπάρξουν συμπτώματα κάνεις ανά 2-3 μέρες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μετά από τουλάχιστον 3 μέρες και αυτό αν ήδη έχεις συμπτώματα αλλιώς μπορεί να κάνει μέχρι εβδομάδα.

Εγώ ήρθα σε επαφή Κυριακή, Δευτέρα βράδυ ξεκίνησε ελάχιστον πονόλαιμος... Τρίτη αρνητικό τεστ. Τετάρτη βγήκα θετική αλλά σε κέντρο υγείας που κάνουν βάζουν την μπατονετα εγκέφαλο. 

Αυτό με εκνευρίζει που πρεπει να περάσει τόσο διάστημα. Και μετα από πόσο καιρό μπορώ να έρθω σε επαφή μαζί της;; Μέχρι να βγει αρνητικο;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Μακάρι να μην το κολλήσεις!! Απλά πρόσεχε, φορά μάσκα και στο σπίτι! Όλα καλά θα πάνε. Και εγώ σήμερα δεν είμαι πολύ καλά! Έχω απίστευτη ατονία..θέλω να κοιμάμαι όλη την ημέρα!! Ίσως κουράζομαι και από τις δουλειές του σπιτιού.. εσείς κάνετε δουλειές??

Εγώ κάνω το μπάνιο την κουζίνα καθάρισμα ντουλάπια κτλπ  φαγητό συγυρισμα ξεσκονισμα τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Δεν τινάζω απλά βάζω καμία σκούπα λίγο το μπάνιο το μπαλκόνι κάνα φαγητό!! Αυτά...η σκούπα με κουράζει πολύ θα την κόψω μάλλον

Γενικα ο τι σε κουράζει να το κόψεις! Σου δίνει σήμα το σώμα ότι δεν το θέλει! Εμένα μ ενοχλούσε η οδήγηση από τον 4ο φαντασου! Την έκοψα κι αυτήν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Polly1 είπε:

Αυτό με εκνευρίζει που πρεπει να περάσει τόσο διάστημα. Και μετα από πόσο καιρό μπορώ να έρθω σε επαφή μαζί της;; Μέχρι να βγει αρνητικο;; 

Αν είναι εμβολιασμενος κ χωρίς συμπτώματα την 5 μέρα της νόσου μπορείς να βρεθεις!εγώ προσωπικά πιστεύω να βγει αρνητική καλύτερα!πάρε τηλέφωνο κ στον εοδυ να ρωτήσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Polly1 είπε:

Γενικα ο τι σε κουράζει να το κόψεις! Σου δίνει σήμα το σώμα ότι δεν το θέλει! Εμένα μ ενοχλούσε η οδήγηση από τον 4ο φαντασου! Την έκοψα κι αυτήν!

Εγώ από την αρχή την έκοψα την οδήγηση!! Χαχαχα

πρίν από 7 λεπτά , marilia35 είπε:

Εγώ κάνω το μπάνιο την κουζίνα καθάρισμα ντουλάπια κτλπ  φαγητό συγυρισμα ξεσκονισμα τέτοια!

Και εγώ αυτά κάνω πάνω κάτω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Polly1 είπε:

Αυτό με εκνευρίζει που πρεπει να περάσει τόσο διάστημα. Και μετα από πόσο καιρό μπορώ να έρθω σε επαφή μαζί της;; Μέχρι να βγει αρνητικο;; 

Εγώ θα σου έλεγα δέκα μέρες τουλάχιστον...και ας βγάλει αρνητικό τεστ.

Φύλαγε τα ρούχα σου εδώ που είμαστε. 

πρίν από 18 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Δεν τινάζω απλά βάζω καμία σκούπα λίγο το μπάνιο το μπαλκόνι κάνα φαγητό!! Αυτά...η σκούπα με κουράζει πολύ θα την κόψω μάλλον

Δουλειές δεν κάνω καμιά λόγω τραχηλου...όμως λόγω μήνα και μόνο, 7ο και 8ο θεωρώ ότι πρέπει απλά να κάνουμε τις κότες...

Δηλαδή, χέσε το σπίτι...εν ολίγοις. 

Δεν έγινε κάτι αν μείνει έτσι...

Δεν θα πάθεις βέβαια τίποτα...αλίμονο. Έχεις μια άψογη εγκυμοσύνη και όλα πάνε καλά και μπορείς με μέτρο να κάνεις τα πάντα αλλά επειδή είμαστε σε μεγάλο μήνα και η προωρότητα δεν είναι εύκολη υπόθεση εγώ θα σου έλεγα να είσαι όσο πιο χαλαρή γίνεται...

Να ξεκουράζεσαι , να τρως καλά και να παίρνεις τα φάρμακα σου... Έχει να πέσει τρέξιμο σε δύο μήνες...μην τα δίνεις όλα από τώρα. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Βαραινουμε όλες και έχει αρχίσει να μην περνάει ο καιρός ε...εγώ έχω αρχίσει να δυσκολεύομαι λίγο στον ύπνο τα βράδια.

Δουλειες απο την αρχή δεν κάνω σχεδόν τιποτα, δουλεύω με τηλεργασια ωστόσο 9-10 ώρες την ημέρα και κάνω ένα φαι...όλα τα υπόλοιπα ο σύζυγος. 27 μαϊου βγαίνω σε άδεια και σκέφτομαι ότι θα μου είναι τόσο περίεργο που δεν θα δουλεύω..ομολογώ ότι τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα..με αγχωνει η αλλαγή της καθημερινότητας όσο περίεργο και αν ακούγεται...

Κατά τα άλλα εχθές είχαμε γιατρό...1.500 κιλό το καμάρι μου, σχεδόν 30 εβδομάδων..ο γιατρός φαίνεται απόλυτα χαλαρός, εγώ την νιώθω πια και δεν είμαι μέσα στην τρέλα.. μόνο άγχος και προσμονή για το τι με περιμένει σκέφτομαι...

@Polly1 κορίτσι μου ελπίζω να μην έχεις κολλήσει. Είχε κολλήσει ο αδερφός του άντρα μου όπου δουλεύουν στο ίδιο μαγαζί και έχουν στενή επαφή σε καθημερινή βάση, ο σύζυγος ( ανεμβολιαστοι και οι 2) δεν κόλλησαν..γενικά δόξα τον Θεό την έχουμε γλυτώσει προς το παρόν..βλέπουμε..

Δοκίμασε να κάνεις ένα τεστακι την 4η μέρα περίπου, εάν θυμάμαι καλά τότε έδειξε στον κουνιάδο..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Emmi@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Βαραινουμε όλες και έχει αρχίσει να μην περνάει ο καιρός ε...εγώ έχω αρχίσει να δυσκολεύομαι λίγο στον ύπνο τα βράδια.

Δουλειες απο την αρχή δεν κάνω σχεδόν τιποτα, δουλεύω με τηλεργασια ωστόσο 9-10 ώρες την ημέρα και κάνω ένα φαι...όλα τα υπόλοιπα ο σύζυγος. 27 μαϊου βγαίνω σε άδεια και σκέφτομαι ότι θα μου είναι τόσο περίεργο που δεν θα δουλεύω..ομολογώ ότι τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα..με αγχωνει η αλλαγή της καθημερινότητας όσο περίεργο και αν ακούγεται...

Κατά τα άλλα εχθές είχαμε γιατρό...1.500 κιλό το καμάρι μου, σχεδόν 30 εβδομάδων..ο γιατρός φαίνεται απόλυτα χαλαρός, εγώ την νιώθω πια και δεν είμαι μέσα στην τρέλα.. μόνο άγχος και προσμονή για το τι με περιμένει σκέφτομαι...

@Polly1 κορίτσι μου ελπίζω να μην έχεις κολλήσει. Είχε κολλήσει ο αδερφός του άντρα μου όπου δουλεύουν στο ίδιο μαγαζί και έχουν στενή επαφή σε καθημερινή βάση, ο σύζυγος ( ανεμβολιαστοι και οι 2) δεν κόλλησαν..γενικά δόξα τον Θεό την έχουμε γλυτώσει προς το παρόν..βλέπουμε..

Δοκίμασε να κάνεις ένα τεστακι την 4η μέρα περίπου, εάν θυμάμαι καλά τότε έδειξε στον κουνιάδο..

 

Σίγουρα στην αρχή θα σου φανεί κάπως η αλλαγή της ρουτίνας σου αλλά συνήθεια είναι όλα!αυτόε τον ύπνο δν μπορώ κ γω καθόλου!κ που γυρνάω πλευρό έχω σαν χαζοπονακια πιάνομαι!τώρα ξεκίνησε κ η συχνοουρια!κάνουμε πρόβες στα νυχτερινά ξυπνηματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...