Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ele1 είπε:

Κορίτσια,29 και 4 και το μωρο μ πε ο γιατρός έχει γυρίσει με κεφάλι προς τα κάτω!Τον ρώτησα αν σημαίνει πρωοροτητα,μου πε οχι!

Καμία παρόμοια εμπειρία? ?

Δεν θεωρώ ότι έχεις πρόβλημα..και εμένα εδώ και αρκετό καιρό είναι ετσ κεφαλι κάτω και πόδια επάνω και δεν μου έχει πει τίποτα ο γιατρός...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια κ από μένα! 

Πηγαίνω από κρεβάτι υπολογιστή κ αντίστροφα (πλάκωσε δουλειά αλλά δεν μπορώ να κάτσω συνεχόμενα - πιέζονται όλα κ προς τα πάνω κ προς τα κάτω). 

Αύριο έχω υπέρηχο ανάπτυξης 32 εβδομάδων αν κ νομίζω έχω μπει στην 33η. Ουφφφ κορίτσια, κάθε μέρα κ πιο βαριά! 

Ετοιμαστείτε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, khaleesi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μπαίνουμε όλες στον 8ο σιγά σιγά.. η ουρά έμεινε! Εγώ σήμερα όλη μέρα χάλια, το μωρό για κάποιο λόγο με πιέζει πολύ στην κύστη, ελπίζω να μη γύρισε με πόδια κάτω.. και έχω ναυτία και αναγούλα (είχαν να με επισκεφτούν απ το πρώτο τρίμηνο <_<). Σε άλλα νέα, πήραμε σελτέδες, πάνες (κάποιες κλασικές και κάποιες σαν πικέ μου άρεσαν για καλοκαίρι), πανάκια και σαλιάρες!

Ναι έχω μπει στον 8 μιαμιση εβδομάδα και εμένα με πιεζει στη κυστή όλο το βράδυ τελευταία φορά ήταν μέ τα ποδια κάτω την Πέμπτη θα δουμε αν καιν δεν έχω πολλες ελπίδες χαχαχα επίσης καουρα πολυ και ξινιλες. Ψώνια έχω παρει φορά σελτεδακιαα θέλω και μπιμπερό πανες αδιαβροχες και τέτοιες τα βαριά έχουν έρθει . Επίσης τελείωσα με νυχτικια και πιτζαμες συν σουτιεν και εσώρουχα . Αυτά τελειώνουμε μωρε απλά η ουρά είναι η ποιο δυσκολη 

1 hour ago, VDald είπε:

Γεια κ από μένα! 

Πηγαίνω από κρεβάτι υπολογιστή κ αντίστροφα (πλάκωσε δουλειά αλλά δεν μπορώ να κάτσω συνεχόμενα - πιέζονται όλα κ προς τα πάνω κ προς τα κάτω). 

Αύριο έχω υπέρηχο ανάπτυξης 32 εβδομάδων αν κ νομίζω έχω μπει στην 33η. Ουφφφ κορίτσια, κάθε μέρα κ πιο βαριά! 

Ετοιμαστείτε! 

Ακριβώς αυτή η ουρά θα μας. Πεθάνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Κορίτσια,29 και 4 και το μωρο μ πε ο γιατρός έχει γυρίσει με κεφάλι προς τα κάτω!Τον ρώτησα αν σημαίνει πρωοροτητα,μου πε οχι!

Καμία παρόμοια εμπειρία? ?

Καλησπέρα! Και εμένα τότε πήρε θέση με το κεφάλι προς τα κάτω, τώρα είμαι 36+2 δεν σημαίνει προωρότητα αλλά πήρε την θέση στην ώρα του το μωρό... Μην ανησυχείς καθόλου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε;

Εγώ όπως σας είπα βρέθηκε λίγο αυξημένη η εξέταση για λεύκωμα ούρων, μου είπε ότι δεν χρειάζεται να ανησυχώ (για προεκλαμψία) αλλά πρέπει να κόψω εντελώς το αλάτι, να τρώω πολλή πρωτείνη (είναι και η κρεατινίνη μου στα τάρταρα) και επανάληψη σε 10 μέρες.

Να δω πως θα φάω πρωτείνη που δεν έχω όρεξη γενικώς να φάω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Didimaki13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε;

Εγώ όπως σας είπα βρέθηκε λίγο αυξημένη η εξέταση για λεύκωμα ούρων, μου είπε ότι δεν χρειάζεται να ανησυχώ (για προεκλαμψία) αλλά πρέπει να κόψω εντελώς το αλάτι, να τρώω πολλή πρωτείνη (είναι και η κρεατινίνη μου στα τάρταρα) και επανάληψη σε 10 μέρες.

Να δω πως θα φάω πρωτείνη που δεν έχω όρεξη γενικώς να φάω τίποτα.

Καλημέρα κορίτσι μου!το αλάτι είναι λίγο ζόρι!στην πρώτη κυηση δν έτρωγα κ γω λόγω ότι έπινα κορτιζόνη κ δν έκανε!για πρωτεινη να τρως ασπράδια αυγού γιουρτι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως πάτε; Εμένα με έχει φάει το άγχος που δεν έχει γυρισει το μωρό. Εχω φάει κόλλημα! Τεσπά να σας ρωτήσω.. πήρε η έχει καμία ενδοεπικοινωνια με κάμερα να μας πει εντυπώσεις; Έχω βρει μια με καλές κριτικές κ χρήματα. Από την άλλη μου φαίνεται φτηνή κ λέω μήπως δεν αξίζει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Vasso87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως πάτε; Εμένα με έχει φάει το άγχος που δεν έχει γυρισει το μωρό. Εχω φάει κόλλημα! Τεσπά να σας ρωτήσω.. πήρε η έχει καμία ενδοεπικοινωνια με κάμερα να μας πει εντυπώσεις; Έχω βρει μια με καλές κριτικές κ χρήματα. Από την άλλη μου φαίνεται φτηνή κ λέω μήπως δεν αξίζει..

Να μην αγχώνεσαι με τέτοια να σε νοιάζει μόνον το μωράκι να είναι καλά.ενδοεπικοινωνια δεν εχω ασχοληθει νομίζω θ είναι από τα τελευταία που θα παρω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Vasso87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως πάτε; Εμένα με έχει φάει το άγχος που δεν έχει γυρισει το μωρό. Εχω φάει κόλλημα! Τεσπά να σας ρωτήσω.. πήρε η έχει καμία ενδοεπικοινωνια με κάμερα να μας πει εντυπώσεις; Έχω βρει μια με καλές κριτικές κ χρήματα. Από την άλλη μου φαίνεται φτηνή κ λέω μήπως δεν αξίζει..

Εμεις εχουμε παρει κανονική καμερα που συνδέεται με το κινητο. Βεβαια δεν εχουμε και μεγαλο σπιτι οπότε αν κοιμουνται στο δωματιο κι εμεις είμαστε στο σαλόνι θα τα ακουμε. 

Με την κάμερα μπορεις να τα δεις, να ακουσεις αλλα και να μιλησεις αν θες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Ele1 said:

Κορίτσια,29 και 4 και το μωρο μ πε ο γιατρός έχει γυρίσει με κεφάλι προς τα κάτω!Τον ρώτησα αν σημαίνει πρωοροτητα,μου πε οχι!

Καμία παρόμοια εμπειρία? ?

Εμένα ο γιος μου είχε γυρίσει προς τα κάτω από σχετικά νωρίς, καμία προωροτητα! 

27 minutes ago, Vasso87 said:

Καλημέρα κορίτσια! Πως πάτε; Εμένα με έχει φάει το άγχος που δεν έχει γυρισει το μωρό. Εχω φάει κόλλημα! Τεσπά να σας ρωτήσω.. πήρε η έχει καμία ενδοεπικοινωνια με κάμερα να μας πει εντυπώσεις; Έχω βρει μια με καλές κριτικές κ χρήματα. Από την άλλη μου φαίνεται φτηνή κ λέω μήπως δεν αξίζει..

Αν έχετε μεγάλο σπίτι αξίζει. Προσωπικά μου είχαν πάρει δώρο την ενδοεπικοινωνια και δεν τη χρησιμοποίησα ποτέ, το σπίτι μας είναι σχετικά μικρό. Άσε που συνήθως κάπου δίπλα μας κοιμόταν, αν όχι στην κούνια, στο καρότσι ή στο ριλαξ. Τη χάρισα όπως ήταν του κουτιού σε φίλη που έμεινε έγκυος μετά από μένα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Vasso87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως πάτε; Εμένα με έχει φάει το άγχος που δεν έχει γυρισει το μωρό. Εχω φάει κόλλημα! Τεσπά να σας ρωτήσω.. πήρε η έχει καμία ενδοεπικοινωνια με κάμερα να μας πει εντυπώσεις; Έχω βρει μια με καλές κριτικές κ χρήματα. Από την άλλη μου φαίνεται φτηνή κ λέω μήπως δεν αξίζει..

Η πιο άχρηστη αγορά που εκανα! Ακόμη στο κουτί της! Ευτυχώς ήταν η απλή,χωρίς κάμερα, δεν ήταν ακριβή. Την είχα βέβαια τη μικρη πάντα κοντά μου. Όπως και να χει,θα πρέπει όλα αυτά τα ηλεκτρονικά που εκπέμπουν να βρίσκονται μακριά από το παιδί. Όχι δηλαδή κρεμασμένα ακριβώς πάνω από την κούνια.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Vasso87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως πάτε; Εμένα με έχει φάει το άγχος που δεν έχει γυρισει το μωρό. Εχω φάει κόλλημα! Τεσπά να σας ρωτήσω.. πήρε η έχει καμία ενδοεπικοινωνια με κάμερα να μας πει εντυπώσεις; Έχω βρει μια με καλές κριτικές κ χρήματα. Από την άλλη μου φαίνεται φτηνή κ λέω μήπως δεν αξίζει..

Εμείς πήραμε από τα kiddo με κάμερα δεν ξέρω αν θα φανεί χρήσιμη αλλά νομίζω θα την χρησιμοποιήσω γιατί προτιμώ το μωρό να κοιμάται στο δωμάτιο και όχι στο σαλόνι!! Τώρα θα φανεί στην πορεία...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,τι κανετε;; Να σας πω κάτι περίεργο που μου συμβαίνει.  Δεν έχω όρεξη για φαγητό. Δεν είναι ότι δεν τρώω,τρώω κανονικά όλα τα γεύματα απλά θα το κάνω επειδή πρέπει και επειδή ψιλοπειναω. Πάντα έτρωγα λιγότερο από τους άλλους στο τραπέζι και τώρα σαν να μην έχει αλλάξει κάτι. Ουτε γλυκά δε μου κάνει όρεξη να φάω κι αυτό με προβληματίζει πιο πολυ. Εγώ που ήθελα να τρέφομαι μόνο με γλυκά στην αρχή της εγκυμοσύνης. Μόνο καφέδες θέλω να πίνω αραχτη στον ήλιο! Και εννοείται δεν πίνω πάνω από 1 νερομενο και ίσως και κανεναν. Από κιλά έχω πάρει θεωρώ νορμάλ, ως τωρα 7 που τόσα είχα πάρει σε όλη την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Εχει συμβεί σε καμιά από εσας;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Polly1 είπε:

Κορίτσια,τι κανετε;; Να σας πω κάτι περίεργο που μου συμβαίνει.  Δεν έχω όρεξη για φαγητό. Δεν είναι ότι δεν τρώω,τρώω κανονικά όλα τα γεύματα απλά θα το κάνω επειδή πρέπει και επειδή ψιλοπειναω. Πάντα έτρωγα λιγότερο από τους άλλους στο τραπέζι και τώρα σαν να μην έχει αλλάξει κάτι. Ουτε γλυκά δε μου κάνει όρεξη να φάω κι αυτό με προβληματίζει πιο πολυ. Εγώ που ήθελα να τρέφομαι μόνο με γλυκά στην αρχή της εγκυμοσύνης. Μόνο καφέδες θέλω να πίνω αραχτη στον ήλιο! Και εννοείται δεν πίνω πάνω από 1 νερομενο και ίσως και κανεναν. Από κιλά έχω πάρει θεωρώ νορμάλ, ως τωρα 7 που τόσα είχα πάρει σε όλη την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Εχει συμβεί σε καμιά από εσας;

Και εγώ δεν έχω τρελή πείνα τρώω επειδή πρέπει να φάω και όχι ότι πεινάω...πάντα δεν έτρωγα πολύ και τώρα τρώω λίγο παραπάνω από πριν για να παίρνει το μωρό κυρίως! Και εγώ 7 κιλά έχω πάρει και τα περισσότερα τα πήρα μέχρι τον 5ο... Νομίζω αν παίρνουμε τα θρεπτικά συστατικά που χρειάζεται δεν υπάρχει πρόβλημα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 είπε:

Κορίτσια,τι κανετε;; Να σας πω κάτι περίεργο που μου συμβαίνει.  Δεν έχω όρεξη για φαγητό. Δεν είναι ότι δεν τρώω,τρώω κανονικά όλα τα γεύματα απλά θα το κάνω επειδή πρέπει και επειδή ψιλοπειναω. Πάντα έτρωγα λιγότερο από τους άλλους στο τραπέζι και τώρα σαν να μην έχει αλλάξει κάτι. Ουτε γλυκά δε μου κάνει όρεξη να φάω κι αυτό με προβληματίζει πιο πολυ. Εγώ που ήθελα να τρέφομαι μόνο με γλυκά στην αρχή της εγκυμοσύνης. Μόνο καφέδες θέλω να πίνω αραχτη στον ήλιο! Και εννοείται δεν πίνω πάνω από 1 νερομενο και ίσως και κανεναν. Από κιλά έχω πάρει θεωρώ νορμάλ, ως τωρα 7 που τόσα είχα πάρει σε όλη την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Εχει συμβεί σε καμιά από εσας;

Κορίτσι μου έτσι ήταν η κολλητή μου μέχρι κ λίγες μέρες μετά την γέννα κ δν είχε εμετούς κτλπ να πεις ήταν απ' αυτο!εγώ πάλι έχω μεγάλη πείνα στις κυήσεις!είναι πως θα τύχει!δν πιστεύω ότι είναι κάτι ανησυχητικό!

Κορίτσια εγώ δν αγόρασα ποτέ ενδοεπικοινωνια η κάμερα!κ δν μου έλλειψε ούτε τώρα θα πάρω!στην αρχή νομίζω φοβάσαι τα πάντα οπότε λίγο δύσκολο να αφήνετε τα μωράκια μόνα τους!μήπως αν έχετε πολλά έξοδα να το αφήσετε να το αγοράσετε μετά την γέννα για να δείτε κ πως θα παει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...