Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες γεννήσατε και με το καλό σε όσες περιμένετε!! Εγώ γέννησα 36 εβδομάδων εσπευσμένα καθώς το μωρό έχανε βάρος και τελικά γεννήθηκε 1750γρ. Μείναμε ΜΕΝΝ 16 μέρες ώσπου να πάει 2100 και τώρα είμαστε πλέον σπίτι. Ευτυχώς το μόνο θέμα ήταν το βάρος,είχαμε προετοιμαστει,δε χρειάστηκε ούτε οξυγονο. Πηγαινοερχομασταν για να του αφήνω γαλα και να τον βλέπω και ευτυχώς βοήθησε η αναρρωση από την καισαρικη που ήταν μια ευχάριστη εκπληξη! 

Να σας ζήσει! Εύχομαι να είναι γερό κι ευτυχισμένο! Φαντάζομαι ότι είναι μεγάλο σοκ να φεύγεις από την κλινική χωρίς το μωρό σου. Χαίρομαι που είστε σπίτι και είστε καλά! Με το καλό να βρείτε τους ρυθμούς σας τώρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , Νικολέτα 29 είπε:

Να σας ζήσει! Εύχομαι να είναι γερό κι ευτυχισμένο! Φαντάζομαι ότι είναι μεγάλο σοκ να φεύγεις από την κλινική χωρίς το μωρό σου. Χαίρομαι που είστε σπίτι και είστε καλά! Με το καλό να βρείτε τους ρυθμούς σας τώρα! 

 

2 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Κορίτσι μου να σας ζήσει το μωράκι να είναι τυχερό κ γερό!

Με το καλό κ στα υπόλοιπα κορίτσια!

Ευχαριστώ πολύ,κορίτσια!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2022 at 5:19 ΠΜ, Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες γεννήσατε και με το καλό σε όσες περιμένετε!! Εγώ γέννησα 36 εβδομάδων εσπευσμένα καθώς το μωρό έχανε βάρος και τελικά γεννήθηκε 1750γρ. Μείναμε ΜΕΝΝ 16 μέρες ώσπου να πάει 2100 και τώρα είμαστε πλέον σπίτι. Ευτυχώς το μόνο θέμα ήταν το βάρος,είχαμε προετοιμαστει,δε χρειάστηκε ούτε οξυγονο. Πηγαινοερχομασταν για να του αφήνω γαλα και να τον βλέπω και ευτυχώς βοήθησε η αναρρωση από την καισαρικη που ήταν μια ευχάριστη εκπληξη! 

Καλημέρα!!! Να σου ζήσει κορίτσι μου ο μπέμπαρος! Τώρα να χορτάσετε αγκαλίτσες και φιλάκια κι όλα τα άλλα άστα να ξεχαστούν! Τέλος καλό, όλα καλά! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου! Να έχεις ένα όμορφο καλοκαίρι!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2022 at 9:10 ΠΜ, *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα!!! Να σου ζήσει κορίτσι μου ο μπέμπαρος! Τώρα να χορτάσετε αγκαλίτσες και φιλάκια κι όλα τα άλλα άστα να ξεχαστούν! Τέλος καλό, όλα καλά! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου! Να έχεις ένα όμορφο καλοκαίρι!!! 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!! Να σαι καλά!! Να χαίρεσαι κι εσύ το δικό σου!! Καλό καλοκαίρι!!

Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2022 at 5:19 AM, Polly1 said:

Γειά σας κοριτσια!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες γεννήσατε και με το καλό σε όσες περιμένετε!! Εγώ γέννησα 36 εβδομάδων εσπευσμένα καθώς το μωρό έχανε βάρος και τελικά γεννήθηκε 1750γρ. Μείναμε ΜΕΝΝ 16 μέρες ώσπου να πάει 2100 και τώρα είμαστε πλέον σπίτι. Ευτυχώς το μόνο θέμα ήταν το βάρος,είχαμε προετοιμαστει,δε χρειάστηκε ούτε οξυγονο. Πηγαινοερχομασταν για να του αφήνω γαλα και να τον βλέπω και ευτυχώς βοήθησε η αναρρωση από την καισαρικη που ήταν μια ευχάριστη εκπληξη! 

Να σου ζήσει το αγγελούδι σου!!! Ότι καλύτερο εύχομαι!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Γέννησα και γω, στις 3/7 φυσιολογικά μετά από σπάσιμο νερών και 13 ώρες ένα υγιέστατο αγοράκι 3970kg! @marilia35 να σου ζήσει το μωράκι σου! Να είναι γερό και τυχερό! 
Και σε όσα ακόμη κορίτσια γέννησαν και δε διάβασα να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας! Με κανέναν πόνο στις εναπομείναντες ❤️

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, khaleesi είπε:

Γεια σας κορίτσια! Γέννησα και γω, στις 3/7 φυσιολογικά μετά από σπάσιμο νερών και 13 ώρες ένα υγιέστατο αγοράκι 3970kg! @marilia35 να σου ζήσει το μωράκι σου! Να είναι γερό και τυχερό! 
Και σε όσα ακόμη κορίτσια γέννησαν και δε διάβασα να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας! Με κανέναν πόνο στις εναπομείναντες ❤️

Μπράβο κορίτσι μου να σας ζήσει το μωράκι σας να το καμαρωνετε!μπράβο κ για την γέννα!πώς είστε στο σπίτι?

Εμείς κορίτσια έχουμε κολικούς την παλεύουμε με σταγόνες απορροφητήρα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για κολικούς gripe water κάνει θαύματα!! Απορροφητηρας και φάσκιωμα εννοείται!! 

Συγχαρητήρια σε όσα κορίτσια έχουν γέννησει κ δεν έχω ευχηθεί!! Να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας! 

Εμένα είναι πολύ καλουλης μωρε, μαμ κακά και νάνι! Θα τον φάω!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο μεγάλος μου έχει δέκατα και φοβάμαι για κοβιτ. Είχε βρεθεί με μια φίλη του που βρέθηκε θετική πριν 5 μέρες. 

Ο μικρός την Πέμπτη κλείνει τις 3 εβδομάδες και φοβάμαι πολύ. Δεν έχουμε κολλήσει όλο αυτό τον καιρό. Ελπίζω να μην έχει κολλήσει και τώρα.

Γενικά όμως αγχώθηκα πολύ. Δεν δέχομαι επισκέπτες καθολου αλλά ο μικρός βγαίνει κανονικά με τον σύζυγό μου. Πως να κλείσεις ένα 3 χρόνο μέσα;.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Κορίτσια για κολικούς gripe water κάνει θαύματα!! Απορροφητηρας και φάσκιωμα εννοείται!! 

Συγχαρητήρια σε όσα κορίτσια έχουν γέννησει κ δεν έχω ευχηθεί!! Να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας! 

Εμένα είναι πολύ καλουλης μωρε, μαμ κακά και νάνι! Θα τον φάω!!! 

Καλημέρα και να σου ζήσει τι μωράκι σου!!!Εγώ γενναω την άλλη εβδομάδα με καισαρική,περιμένω να με πάρει ο γιατρός να μου πει μάλλον Πέμπτη.Να σε ρωτήσω τι εννοείς απορροφητηρα?Τι ακριβώς κάνεις?Για να ησυχάζει το μωρό?Τον ανάβεις και ηρεμεί ως λευκός ήχος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Κορίτσια για κολικούς gripe water κάνει θαύματα!! Απορροφητηρας και φάσκιωμα εννοείται!! 

Συγχαρητήρια σε όσα κορίτσια έχουν γέννησει κ δεν έχω ευχηθεί!! Να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας! 

Εμένα είναι πολύ καλουλης μωρε, μαμ κακά και νάνι! Θα τον φάω!!! 

Να σου ζήσει το μωρο!Να είναι γερός και ευτυχισμένος!

Λένε πως οι λευκοί ήχοι ηρεμούν τα μωρά αλλά εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν έχω χρησιμοποιήσει απορροφητηρα,ηλεκτρικη Σκούπα κτλ οπότε δε θα αναγνωρίζει λογικά τέτοιους ήχους.Τι κάνουμε σε αυτή την περιπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως είστε;

με τον θηλασμό πως τα πατε;; Εμένα δεν χορταίνει! Του δίνω στήθος και συμπλήρωμα δικό μου που βγάζω με θήλαστρο και συνέχεια πεινάει…πόσα τα ταϊζετε εσείς;;

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2022 at 12:27 ΜΜ, Dream85 είπε:

Κορίτσια πως είστε;

με τον θηλασμό πως τα πατε;; Εμένα δεν χορταίνει! Του δίνω στήθος και συμπλήρωμα δικό μου που βγάζω με θήλαστρο και συνέχεια πεινάει…πόσα τα ταϊζετε εσείς;;

Κ γω θηλάζω!τρώει κάθε 2 ώρες από εμένα πλέον!στην αρχή έτρωγε κάθε 1.5 ώρα!έβγαλα κ γω με θηλαστρο κάποιες φορές γτ ένιωθα το στήθος βαρύ είχε γεμίσει!

On 20/7/2022 at 12:02 ΜΜ, Angela123 είπε:

Να σου ζήσει το μωρο!Να είναι γερός και ευτυχισμένος!

Λένε πως οι λευκοί ήχοι ηρεμούν τα μωρά αλλά εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν έχω χρησιμοποιήσει απορροφητηρα,ηλεκτρικη Σκούπα κτλ οπότε δε θα αναγνωρίζει λογικά τέτοιους ήχους.Τι κάνουμε σε αυτή την περιπτωση;

Αυτοί οι ήχοι θυμίζουν τους ήχους μέσα στην μήτρα όχι ότι τα άκουγαν μέσα στην κοιλιά από εξωτερικούς παράγοντες!έτσι ακούγεται το μέσα μας!

On 20/7/2022 at 12:13 ΠΜ, Xioni είπε:

Κορίτσια ο μεγάλος μου έχει δέκατα και φοβάμαι για κοβιτ. Είχε βρεθεί με μια φίλη του που βρέθηκε θετική πριν 5 μέρες. 

Ο μικρός την Πέμπτη κλείνει τις 3 εβδομάδες και φοβάμαι πολύ. Δεν έχουμε κολλήσει όλο αυτό τον καιρό. Ελπίζω να μην έχει κολλήσει και τώρα.

Γενικά όμως αγχώθηκα πολύ. Δεν δέχομαι επισκέπτες καθολου αλλά ο μικρός βγαίνει κανονικά με τον σύζυγό μου. Πως να κλείσεις ένα 3 χρόνο μέσα;.

Έχεις δίκιο κορίτσι μου κάθονται μέσα ειδικά καλοκαίρι κ εσύ να μένεις μόνη με το μωρό!εύχομαι περαστικά μας μην είναι τιποτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2022 at 12:27 ΜΜ, Dream85 είπε:

Κορίτσια πως είστε;

με τον θηλασμό πως τα πατε;; Εμένα δεν χορταίνει! Του δίνω στήθος και συμπλήρωμα δικό μου που βγάζω με θήλαστρο και συνέχεια πεινάει…πόσα τα ταϊζετε εσείς;;

Μήπως έχει μάθει στο μπουκάλι γιατί του είναι πιο εύκολο; Ο πρώτος μου γιος μου τα έκανε αυτά γιατί ήταν στην μενν μια εβδομάδα και είχε ξεκινήσει με μπουκάλι και όταν τον πήρα εγώ το γάλα που είχα δεν το έφτανε.

Στο μωρό τώρα που μου έκανε ίκτερο και δεν ξυπνούσε για να φάει του έδωσα κάποιες μέρες λίγο συμπλήρωμα ή δικό μου ή φόρμουλα αλλά την έκοψα μόλις πήρε τα πάνω του και τον θηλαζω αποκλειστικά. Τώρα βέβαια νιώθω ότι όταν σταματάει το θηλασμό έχω ακόμα γάλα στο στήθος. Αλλά το μωρό παίρνει βάρος και δεν ζητάει αν δεν περάσει τουλάχιστον δύοωρο. Η παιδίατρος μου λέει και τα δύο στήθη μέχρι να σαραντισω αλλά πολλές φορές κοιμάται στο ένα.

Τα τεστ του μεγάλου αρνητικά και του έφυγαν και τα δέκατα. Θα δείξει...

Κατά τα άλλα πήγα το μωρό στην μενν σήμερα για να του δουν τον ίκτερο. Έχει πάει 5 αλλά επειδή είναι παρατεταμένος ίκτερος του πήραν αίμα για εξετάσεις και το κατατρυπησαν. 4 φορές το καημένο. Κλάμα πολύ. Αύριο περιμένω κάποιες από τις απαντήσεις των εξετάσεων. Επίσης μου είπε ότι η πηγή στο κεφάλι αρκετά μεγάλη και του έκανε και για θυρεοειδή εξετάσεις αίματος. Ελπίζω να μην είναι τίποτα όλα αυτά και να είναι απλά πρόληψη.

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Μήπως έχει μάθει στο μπουκάλι γιατί του είναι πιο εύκολο; Ο πρώτος μου γιος μου τα έκανε αυτά γιατί ήταν στην μενν μια εβδομάδα και είχε ξεκινήσει με μπουκάλι και όταν τον πήρα εγώ το γάλα που είχα δεν το έφτανε.

Στο μωρό τώρα που μου έκανε ίκτερο και δεν ξυπνούσε για να φάει του έδωσα κάποιες μέρες λίγο συμπλήρωμα ή δικό μου ή φόρμουλα αλλά την έκοψα μόλις πήρε τα πάνω του και τον θηλαζω αποκλειστικά. Τώρα βέβαια νιώθω ότι όταν σταματάει το θηλασμό έχω ακόμα γάλα στο στήθος. Αλλά το μωρό παίρνει βάρος και δεν ζητάει αν δεν περάσει τουλάχιστον δύοωρο. Η παιδίατρος μου λέει και τα δύο στήθη μέχρι να σαραντισω αλλά πολλές φορές κοιμάται στο ένα.

Τα τεστ του μεγάλου αρνητικά και του έφυγαν και τα δέκατα. Θα δείξει...

Κατά τα άλλα πήγα το μωρό στην μενν σήμερα για να του δουν τον ίκτερο. Έχει πάει 5 αλλά επειδή είναι παρατεταμένος ίκτερος του πήραν αίμα για εξετάσεις και το κατατρυπησαν. 4 φορές το καημένο. Κλάμα πολύ. Αύριο περιμένω κάποιες από τις απαντήσεις των εξετάσεων. Επίσης μου είπε ότι η πηγή στο κεφάλι αρκετά μεγάλη και του έκανε και για θυρεοειδή εξετάσεις αίματος. Ελπίζω να μην είναι τίποτα όλα αυτά και να είναι απλά πρόληψη.

 

Καλημέρα! Άσε και εμάς τον τρυπήσαν εχτές για εξετάσεις…προληπτικά είναι όλα αυτά. Τα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά, έχουν  ικτερο που δεν μας ανησυχεί. Έτσι μου είπε η παιδίατρος.

μια χαρά παίρνει το στήθος μου απλά ανησυχώ αν του είναι  αρκετό, γιατί όταν βγάζω με το θήλαστρο βγάζω μόνο 40 άντε 50 ml και από τα δυο. Και καταλαβαίνω ότι είναι λίγο..

Μήπως τα δέκατα ήταν από δόντια του παιδιού ή από την ζέστη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...