Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

20 hours ago, Evaki19 said:

Κορίτσια καλησπέρα !! Γεννήσαμε όλα μια χαρά! Ο μπέμπης είναι 3650 έπιασε στήθος αμέσως ο γλυκούλης και είναι υγιέστατος! 

Εγώ πονάω αλλά καμία σχέση με την πρώτη φορά, πολύ διαχειρισιμος ο πόνος! 

Με το καλό να δεχτείτε τα μωράκια σας όλες!! 

Να σας ζήσει κ καλή ανάρρωση σε σένα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; όλες καλά; γέννησε καμία;; 

Καλημέρα. Εμείς στην αναμονή ακόμα. Το μόνο σύμπτωμα είναι ότι η μπέμπα με πιέζει χαμηλά προς την ουροδόχο κύστη. Τίποτα άλλο. Χαχα! Ο μπέμπης; Πως είναι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; όλες καλά; γέννησε καμία;; 

Εγω χτες με καισαρική!!

Μπορώ να πω δν ένοιωσα ιδιαίτερο πονο τον προλάβαινα με παυσίπονα ...

Εύχομαι με το καλό στις υπολοιπες

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Martsi18 είπε:

Καλημέρα. Εμείς στην αναμονή ακόμα. Το μόνο σύμπτωμα είναι ότι η μπέμπα με πιέζει χαμηλά προς την ουροδόχο κύστη. Τίποτα άλλο. Χαχα! Ο μπέμπης; Πως είναι; 

K μένα υπερβολική πίεση …νομίζω ότι αν περπατήσω λίγο θα νου φύγει από κάτω ..

σε ποια εβδομάδα είσαι ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Εγω χτες με καισαρική!!

Μπορώ να πω δν ένοιωσα ιδιαίτερο πονο τον προλάβαινα με παυσίπονα ...

Εύχομαι με το καλό στις υπολοιπες

Να σου ζήσει!!! Όλα τα καλά! 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Την Πέμπτη είχα ραντεβού στο νοσοκομείο. Στο nst έδειξε μια σύσπαση και μου λένε εισαγωγή. Λέω για μια σύσπαση; Ναι γιατί έχω μπει στον 9ο και υπάρχει κίνδυνος για τοκετό. Οπότε δέχομαι και κάνω εισαγωγή. Το απόγευμα έκανα κιαλλες συσπάσεις οπότε με έβαλαν εκτάκτως για καισαρική. 36 και 5. Ο μικρός μια χαρά 3420 γραμμάρια. 

Κορίτσια σκεφτόμουν να μην μπω και να πάω ξανά από Δευτέρα. Πάλι καλά γιατί είχε ανοίξει η τομή της παλιάς καισαρικής και δεν φάνηκε στον υπέρηχο που μου έκαναν το πρωί. Αν ήμουν σπίτι θα μπορούσα να πάθαινα ρήξη μήτρας με ότι αυτό συνεπάγεται.

Μου αρέσει που σκεφτόμουν για vback . Έχουν περάσει 3 χρόνια από την προηγούμενη καισαρική και θα μπορούσα να πάω.

Όλα καλά, αύριο βγαίνω κι προσπαθώ να κάνω αποκλειστικο θηλασμό.

Η ανάρρωση από αυτή την καισαρική προς το παρόν πάει τέλεια. 

Φιλιά σε όλες και καλή λευτεριά!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Xioni είπε:

Γεια σας κορίτσια. Την Πέμπτη είχα ραντεβού στο νοσοκομείο. Στο nst έδειξε μια σύσπαση και μου λένε εισαγωγή. Λέω για μια σύσπαση; Ναι γιατί έχω μπει στον 9ο και υπάρχει κίνδυνος για τοκετό. Οπότε δέχομαι και κάνω εισαγωγή. Το απόγευμα έκανα κιαλλες συσπάσεις οπότε με έβαλαν εκτάκτως για καισαρική. 36 και 5. Ο μικρός μια χαρά 3420 γραμμάρια. 

Κορίτσια σκεφτόμουν να μην μπω και να πάω ξανά από Δευτέρα. Πάλι καλά γιατί είχε ανοίξει η τομή της παλιάς καισαρικής και δεν φάνηκε στον υπέρηχο που μου έκαναν το πρωί. Αν ήμουν σπίτι θα μπορούσα να πάθαινα ρήξη μήτρας με ότι αυτό συνεπάγεται.

Μου αρέσει που σκεφτόμουν για vback . Έχουν περάσει 3 χρόνια από την προηγούμενη καισαρική και θα μπορούσα να πάω.

Όλα καλά, αύριο βγαίνω κι προσπαθώ να κάνω αποκλειστικο θηλασμό.

Η ανάρρωση από αυτή την καισαρική προς το παρόν πάει τέλεια. 

Φιλιά σε όλες και καλή λευτεριά!

Να σας ζήσει!!! 

τι ωραία που ακούω ότι έχετε όλες καλή ανάρρωση από την καισαρική, γιατί όσο πλησιάζει φοβάμαι..

εισαι πολύ τυχερή που το προλάβατε και ο μικρός σου γεννήθηκε ιδανικά κιλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 22/6/2022 at 5:11 ΜΜ, *Μυρτώ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Για την ακρίβεια γέννησα 36+6, δλδ παρά μια μέρα 37! Όχι, δεν γέννησα λόγω αμνιακού. Πάλι επειδή μου έσπασαν τα νερά έτσι ξαφνικά! Έτσι ξαφνικά γέννησα και τον γιο μου 35+5 κοντά στα 3kg όμως! Φαντάσου πόσο μικρή μου φάνηκε στην αρχή το κορίτσι μου!!! Κι όμως, αν και μινιόν, είναι πιο συνεργάσιμη και ακόμα και στον θηλασμό πιο δυνατή και γρήγορη από τον αδερφό της!!! Υπομονή, είστε πολύ κοντά! Εμένα ο γιατρός μου έλεγε να πίνω 3-5 λίτρα νερό ημερησίως και να μην κουράζομαι! Συνέχεια με μπουκάλια με νερό ήμουν και αν και ήταν κάτω κάτω το αμνιακό, πάντα ήταν στα φυσιολογικά με κάποια άνοδο πού και πού! 

Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!!! Με το καλό και με κανέναν πόνο! 

Διαβάζω την περίπτωση σου και παίρνω θάρρος! Να σου ζήσει το μωράκι σου αρχικά !   Εγώ είμαι στην 28η εβδομάδα και ο μπέμπης μου ζυγίζει γύρω στα 1100 γραμμάρια .. ο γιατρός μου μου θέτει ως στόχο τα 2 κιλά αρχικά! Πάντως 2500 κιλά μια χαρά γεννήθηκε το μωράκι σου! Εγώ έχω μονήρης ομφαλικη αρτηρία γι αυτό κ ο μπέμπης μου είναι ένα μικρό μωράκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 7:54 PM, Ευη 2 said:

Να σου ζήσει το νινι! Να είναι γερό και τυχερό! Εγω 39 βδ σήμερα κ αγωνιώ πότε θα βγει η μπέμπα.

Ευχαριστώ πολύ πολύ!! Κοντοζυγωνει κι εσένα!! Με το καλό να έρθει!! 

On 7/2/2022 at 11:09 AM, Martsi18 said:

Καλημέρα. Εμείς στην αναμονή ακόμα. Το μόνο σύμπτωμα είναι ότι η μπέμπα με πιέζει χαμηλά προς την ουροδόχο κύστη. Τίποτα άλλο. Χαχα! Ο μπέμπης; Πως είναι; 

Μία χαρά σύμπτωμα είναι αυτό! Έχει κατέβει και το κεφαλάκι της πιέζει! Το άνοιγμα του τραχήλου είναι δίπλα από την ουροδόχο γι αυτό! Το είχα δει στον υπέρηχο! 

Ο μπέμπης προς το παρόν είναι πολύ καλός και ήσυχος! Μαμ κακά και νάνι! Κάνει τρελό σαματά όταν μένει γυμνός για αλλαγή δεν μπορεί καθόλου! 

Τους κολικούς φοβάμαι!! Μου έκανε σήμερα κάτι τιναγματα στα ποδαράκια κ θορυβηθηκα! 

Με το καλό κοριτσια όλες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Εγώ μπαίνω 28 του μήνα για καισαρική..... επιτρέπεται κορίτσια η επίσκεψη στο Ιασώ;;;;μου τα έχουν ζαλίσει όλοι μιλάμε!!!

Δες στο site του iaso. Πήγα να σου στείλω link αλλά με έκοψε. Μόνο ένας σύνοδος 

Μπορείς να κατέβεις στην καφετέρια κ να δεις κόσμο, αλλά δεν ξέρω πόσο ασφαλές είναι με τόσα κρούσματα 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα στην 38η εβδομάδα και εδώ και δέκα μέρες έχω πίεση χαμηλά, πονακια περιόδου, συσπάσεις... Τα βράδια δε μπορώ να κοιμηθώ γτ σηκώνομαι κάθε ώρα για κατουρημα που συνήθως συνοδεύεται από πονακια ή συσπάσεις... Καμιά άλλη κοπέλα που συμπασχει; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...