Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

24 minutes ago, Dream85 said:

Καλημεραα!!!!

με το καλό!!! Αφού έκανες τις ενέσεις κορτιζόνης είσαι οκ. Αυτές σου δημιουργούν μια αναστάτωση κ δύσκολο να κοιμηθείς, εκτός από το ξαφνικό της κατάστασης.

εισαι σε πολύ καλή εβδομάδα που σημαίνει ότι βγαίνοντας από το μαιευτήριο θα έχει συμπληρώσει τις 36 εβδομάδες.

Όσο για το βάρος, μου είπαν στο Μητετα ότι δεν τους ενδιαφέρει τόσο πολύ. Περισσότερο τους ενδιαφέρει πόσο εύκολα θα αναπνεύσει το μωρό ( εκανες τις ενεσεισ Όποτε είσαι καλυμμένη ) και η αντίδραση του. 

ενημερωσε μας:wub:

Σ’ευχαριστώ, με καθυσήχασες πολύ!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, koukouvagia είπε:

Γειά σας κορίτσια, και συγχαρητήρια για τις πρώτες μανούλες και νέα μωράκια... όλα τα καλά σας εύχομαι!

Εμένα μου σπάσανε τα νερά σήμερα το πρωί, είμαι 35+3. Το μωρό δεν έχει κατέβει όμως και δεν έχω διαστολή ή συσπάσεις. Για κάποιο λόγο βιάζεται ο μπουμπούκος να μας γνωρίσει. Είμαι στο Ιασώ, κάναμε 2 διπλές ενέσεις κορτιζόνης να βοηθήσουμε τα πνευμόνια του και αύριο πρωί (σε λίγες ώρες δηλαδή) θα κάνουμε καισαρική (ήταν προγραμματισμένο για 39η εβδομάδα). Νιώθω ήσυχη που είμαι εδώ και μας παρακολουθούν, παρόλο που είναι άχαρη η φάση στην αίθουσα αναμονής. Δεν το πιστεύω ότι πολύ σύντομα θα γνωρίσω το μωρό μου - το βλέπω απίθανο να καταφέρω να κοιμηθώ!

Μήπως γνωρίζει καμία κοπέλα το μίνιμουμ βάρος που θέλουν στο Ιασώ το μωρό για να μη μπει στη μονάδα και να το έχω μαζί μου στο δωμάτιο συνέχεια? Την προηγούμενη Τρίτη ήταν περίπου 2,500, οπότε δεν θα έχει πάει 2,700-2,800 τώρα? Νομίζω είμαι στο όριο.

Με το καλό. Βιάζεται ο μπέμπης σας. Όλα θα πάνε μία χαρά!! Μην σε ανησυχεί τίποτα. Είστε σε ασφαλή εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα με το καλό όλα τα μωράκια!εγώ γέννησα πριν μια βδομάδα το μωρό 3 κιλά θηλάζω!δν σας έστειλα πιο πριν είχα πολλούς πόνους μετα την καισαρική γτ υπήρχαν εσωτερικά μου κ συμφυσεις οπότε έγινε παραπάνω εργασία!

Με το καλό κ σε όσα κορίτσια δν γέννησαν ακόμα!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία που γενναμε μια μια!!! Να σας ζήσουν τα νινακια τυχερουλες όσες τα πήρατε αγκαλίτσα! Να είναι γερα!!! Κορίτσια εγώ 39+4 σημερα κ έχω να πάω να ελεγχθω 2 βδομάδες επειδή πάω για δημόσιο. Την μπέμπα τη νιώθω αλλά έχουν αυξηθεί από χθες πολύ τα πετρώματα που έχω εδώ κ 2 μήνες(δεν είναι συσπάσεις, δεν πονάω. Είναι κράμπες απλά γίνεται πέτρα ή κοιλιά) κ επειδή έκοψα τις αντιπηκτικες που ήταν προληπτικές πριν 1μιση βδομάδα φοβάμαι μη δυσφορει το νινι. Είχε καμία άλλη πριν γεννήσει έτσι έντονα πετρώματα να μου πει αν είναι φυσιολογικό; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Κορίτσια καλημέρα με το καλό όλα τα μωράκια!εγώ γέννησα πριν μια βδομάδα το μωρό 3 κιλά θηλάζω!δν σας έστειλα πιο πριν είχα πολλούς πόνους μετα την καισαρική γτ υπήρχαν εσωτερικά μου κ συμφυσεις οπότε έγινε παραπάνω εργασία!

Με το καλό κ σε όσα κορίτσια δν γέννησαν ακόμα!

Να σου ζήσει και όλα τα καλά! Καλή ανάρρωση σε εσένα!

σου κατέβηκε εύκολα το γάλα; Λόγω καισαρικης ρωτάω γιατί το έχω λίγο άγχος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Να σου ζήσει και όλα τα καλά! Καλή ανάρρωση σε εσένα!

σου κατέβηκε εύκολα το γάλα; Λόγω καισαρικης ρωτάω γιατί το έχω λίγο άγχος 

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου με το καλό κ εσύ!ναι αμέσως κ στο πρώτο παιδάκι κ τώρα είχα γάλα!σε εμένα ήταν μύθος αυτό με την καισαρική!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

Πρωί πρωι ήρθε ο κούκλος μας στις 33+6 2510 κιλά. Ανέπνευσε αμέσως και θα τον κρατήσουν σήμερα λόγω προωροτητας για παρακολούθηση.  Είχαμε ξανακάνει κορτιζονες και είμασταν έτοιμοι. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dream85 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

Πρωί πρωι ήρθε ο κούκλος μας στις 33+6 2510 κιλά. Ανέπνευσε αμέσως και θα τον κρατήσουν σήμερα λόγω προωροτητας για παρακολούθηση.  Είχαμε ξανακάνει κορτιζονες και είμασταν έτοιμοι. 

Μπράβο κορίτσι μου να σας ζήσει γερό κ καλότυχο να είναι πάντα στη ζωή του!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

Πρωί πρωι ήρθε ο κούκλος μας στις 33+6 2510 κιλά. Ανέπνευσε αμέσως και θα τον κρατήσουν σήμερα λόγω προωροτητας για παρακολούθηση.  Είχαμε ξανακάνει κορτιζονες και είμασταν έτοιμοι. 

Να σου ζήσει ο μπέμπης σου κοριτσι μου και να τον δεις όπως επιθυμείς!!!Γερό και δυνατό να είναι!!!Να τον χαίρεσαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 hours ago, Dream85 said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

Πρωί πρωι ήρθε ο κούκλος μας στις 33+6 2510 κιλά. Ανέπνευσε αμέσως και θα τον κρατήσουν σήμερα λόγω προωροτητας για παρακολούθηση.  Είχαμε ξανακάνει κορτιζονες και είμασταν έτοιμοι. 

Συγχαρητήρια, να τον χαίρεστε τον μικρό σας, κάθε τύχη και ευτυχία στη ζωή του!

Και εμάς ήρθε ο δικός μας χθες, 35+3 και 2530 κιλά. Τον είχαν 1 μέρα στο οξυγόνο και σήμερα είναι πολύ καλύτερα, θα μείνει όμως στη μονάδα λίγες μέρες ακόμα να πάρει τα πάνω του. Τεράστια ευτυχία κορίτσια μου και απερίγραπτη συγκίνηση!

Όλες με το καλό εύχομαι και γερά-γερά μωράκια στις αγκαλιές σας:wub:

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό, θα πω ότι γέννησα και εγώ...

Μια υπέροχη μπέμπα...περάσαμε μια δυσκολη γέννα αλλά τώρα πια την έχω στην αγκαλιά μου.

@marilia35 να σου ζήσει κορίτσι μου...

@Dream85σε είχα συχνά στον νου μου

..τα κατάφερες κούκλα μου!

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 6

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια και να σας ζήσουν τα μωράκια!! 

Και μια συμβουλή στις μαμάδες με προωράκια: τρώνε δίχως αύριο!! Να ξέρετε! Οπότε μην σας ανησυχήσει αν αρχικά δυσκολευτούν. 

Καλή δύναμη σε όλες και με το καλό και οι υπόλοιπες! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Μετά από καιρό, θα πω ότι γέννησα και εγώ...

Μια υπέροχη μπέμπα...περάσαμε μια δυσκολη γέννα αλλά τώρα πια την έχω στην αγκαλιά μου.

@marilia35 να σου ζήσει κορίτσι μου...

@Dream85σε είχα συχνά στον νου μου

..τα κατάφερες κούκλα μου!

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...