Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου γλυκά χαίρομαι πολύ που ακούω για αυχενικες κ μαθαίνω ευχάριστα νέα..εγώ στις 3 πρώτες εγκυμοσύνες μου τις έκανα στον κ. Παπαπαναγιωτου στο Κολωνάκι ( αυχενική , β' επιπέδου κ ντοπλερ ) κ ήταν περίπου 150-180€ αν θυμάμαι καλά. Στην τελευταία μου εγκυμοσύνη μου τα έκανε όλα ο γιατρός στο νοσοκομείο χωρίς κάποια έξτρα χρέωση από το ραντεβού ( σε απογευματινό ιατρείο) οπότε δεν ξέρω τι τιμές παίζουν τώρα, αλλά τον υπέρηχο τον έπαιρνα αμέσως κ η pap-a έβγαινε σε λίγες μέρες, περίπου στη βδομάδα αν θυμάμαι καλά..

Τώρα χωρίς να θέλω να σας επηρεάσω αρνητικα η να σας στεναχωρήσω, εγώ δυστυχώς το έχασα το σποράκι μου. Παλινδρομησε δυστυχώς..πήγα την Δευτέρα για υπέρηχο στο γιατρό μου κ δεν άκουγε καρδούλα, είχε σταματήσει να αναπτύσσεται, οπότε χθες πήγα για αποξεση...

Εντάξει, η αλήθεια είναι ότι το περίμενα γιατί έβλεπα τις χοριακες μου ότι δεν πήγαιναν καλά ,αλλά είχα μια ελπίδα ότι θα τα καταφέρει.. 

Δεν θα σας πω ότι δεν στεναχωρηθηκα, απλά σκέφτομαι ότι είμαι ήδη ευλογημένη να έχω αλλά 4 παιδάκια κ σε σχέση με άλλες γυναίκες που παιδευονται χρόνια ολόκληρα, εγώ μέχρι στιγμής δεν είχα ξαναζήσει κάτι παρόμοιο..οπότε προσπαθώ να το δω όσο πιο ψύχραιμα κ αντικειμενικά μπορώ...

Παρ' όλα αυτά όμως θα προσπαθήσω να μπαίνω στην παρέα μας όσο πιο συχνά μπορώ κ να μαθαίνω τα ευχάριστα νέα σας..

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Maria 38 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά χαίρομαι πολύ που ακούω για αυχενικες κ μαθαίνω ευχάριστα νέα..εγώ στις 3 πρώτες εγκυμοσύνες μου τις έκανα στον κ. Παπαπαναγιωτου στο Κολωνάκι ( αυχενική , β' επιπέδου κ ντοπλερ ) κ ήταν περίπου 150-180€ αν θυμάμαι καλά. Στην τελευταία μου εγκυμοσύνη μου τα έκανε όλα ο γιατρός στο νοσοκομείο χωρίς κάποια έξτρα χρέωση από το ραντεβού ( σε απογευματινό ιατρείο) οπότε δεν ξέρω τι τιμές παίζουν τώρα, αλλά τον υπέρηχο τον έπαιρνα αμέσως κ η pap-a έβγαινε σε λίγες μέρες, περίπου στη βδομάδα αν θυμάμαι καλά..

Τώρα χωρίς να θέλω να σας επηρεάσω αρνητικα η να σας στεναχωρήσω, εγώ δυστυχώς το έχασα το σποράκι μου. Παλινδρομησε δυστυχώς..πήγα την Δευτέρα για υπέρηχο στο γιατρό μου κ δεν άκουγε καρδούλα, είχε σταματήσει να αναπτύσσεται, οπότε χθες πήγα για αποξεση...

Εντάξει, η αλήθεια είναι ότι το περίμενα γιατί έβλεπα τις χοριακες μου ότι δεν πήγαιναν καλά ,αλλά είχα μια ελπίδα ότι θα τα καταφέρει.. 

Δεν θα σας πω ότι δεν στεναχωρηθηκα, απλά σκέφτομαι ότι είμαι ήδη ευλογημένη να έχω αλλά 4 παιδάκια κ σε σχέση με άλλες γυναίκες που παιδευονται χρόνια ολόκληρα, εγώ μέχρι στιγμής δεν είχα ξαναζήσει κάτι παρόμοιο..οπότε προσπαθώ να το δω όσο πιο ψύχραιμα κ αντικειμενικά μπορώ...

Παρ' όλα αυτά όμως θα προσπαθήσω να μπαίνω στην παρέα μας όσο πιο συχνά μπορώ κ να μαθαίνω τα ευχάριστα νέα σας..

 

Πολυ λυπαμαι που το ακουω…πραγματικα εισαι ευλογημενη με αλλα τεσσερα παιδακια…στις ποσες εβδομαδες ησουν;

Link to comment
Share on other sites

 Vasiliki33 ,βάση τελευταίας περιόδου την Δευτέρα ήμουν ακριβώς 8 εβδομάδων. Εκείνος στον υπέρηχο το βρήκε 7+1. Το θέμα όμως είναι ότι δεν είχε καρδιακή λειτουργία ενώ πρίν μια βδομάδα που είχα πάει για πρώτο υπέρηχο ( έλειπε όμως εκείνος κ μου τον έκαναν ειδικευομενοι), είχαν ακούσει καρδούλα, οπότε σταμάτησε να χτυπάει.  Κ δε  ήταν κ σωστά αναπτυγμένο για τις βδομάδες του. 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Maria 38 είπε:

 Vasiliki33 ,βάση τελευταίας περιόδου την Δευτέρα ήμουν ακριβώς 8 εβδομάδων. Εκείνος στον υπέρηχο το βρήκε 7+1. Το θέμα όμως είναι ότι δεν είχε καρδιακή λειτουργία ενώ πρίν μια βδομάδα που είχα πάει για πρώτο υπέρηχο ( έλειπε όμως εκείνος κ μου τον έκαναν ειδικευομενοι), είχαν ακούσει καρδούλα, οπότε σταμάτησε να χτυπάει.  Κ δε  ήταν κ σωστά αναπτυγμένο για τις βδομάδες του. 

 

Α κριμα…λυπαμαι που το ακουω..αυτο ειναι το μεγαλο κου αγχος μεχρι να κλεισω τις 12 εβδομαδες…σημερα μπηκα στην 10η…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Maria 38 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά χαίρομαι πολύ που ακούω για αυχενικες κ μαθαίνω ευχάριστα νέα..εγώ στις 3 πρώτες εγκυμοσύνες μου τις έκανα στον κ. Παπαπαναγιωτου στο Κολωνάκι ( αυχενική , β' επιπέδου κ ντοπλερ ) κ ήταν περίπου 150-180€ αν θυμάμαι καλά. Στην τελευταία μου εγκυμοσύνη μου τα έκανε όλα ο γιατρός στο νοσοκομείο χωρίς κάποια έξτρα χρέωση από το ραντεβού ( σε απογευματινό ιατρείο) οπότε δεν ξέρω τι τιμές παίζουν τώρα, αλλά τον υπέρηχο τον έπαιρνα αμέσως κ η pap-a έβγαινε σε λίγες μέρες, περίπου στη βδομάδα αν θυμάμαι καλά..

Τώρα χωρίς να θέλω να σας επηρεάσω αρνητικα η να σας στεναχωρήσω, εγώ δυστυχώς το έχασα το σποράκι μου. Παλινδρομησε δυστυχώς..πήγα την Δευτέρα για υπέρηχο στο γιατρό μου κ δεν άκουγε καρδούλα, είχε σταματήσει να αναπτύσσεται, οπότε χθες πήγα για αποξεση...

Εντάξει, η αλήθεια είναι ότι το περίμενα γιατί έβλεπα τις χοριακες μου ότι δεν πήγαιναν καλά ,αλλά είχα μια ελπίδα ότι θα τα καταφέρει.. 

Δεν θα σας πω ότι δεν στεναχωρηθηκα, απλά σκέφτομαι ότι είμαι ήδη ευλογημένη να έχω αλλά 4 παιδάκια κ σε σχέση με άλλες γυναίκες που παιδευονται χρόνια ολόκληρα, εγώ μέχρι στιγμής δεν είχα ξαναζήσει κάτι παρόμοιο..οπότε προσπαθώ να το δω όσο πιο ψύχραιμα κ αντικειμενικά μπορώ...

Παρ' όλα αυτά όμως θα προσπαθήσω να μπαίνω στην παρέα μας όσο πιο συχνά μπορώ κ να μαθαίνω τα ευχάριστα νέα σας..

 

Πολυ λυπαμαι κοριτσι μου...και γω ειχα μια παλλινδρομη τον προηγουμενο αυγουστο...και το μονο που με παρηγορουσε ηταν το αντρακι μου (ο γιος μου)...σου ευχομαι απο δω και περα μονο χαρες και να χαιρεσαι τα παιδακια σου...

Κοριτσια σημερα που ξαπλωνα απο την μια πλευρα της κοιλιας μου ενιωσα σαν τραβηγμα και εγινε σκληρη αρκετα...αυτο κρατησε λιγα λεπτα...το χει νιωσει καμια??

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Vasiliki33 είπε:

Α κριμα…λυπαμαι που το ακουω..αυτο ειναι το μεγαλο κου αγχος μεχρι να κλεισω τις 12 εβδομαδες…σημερα μπηκα στην 10η…

Kalispera koritsia.

Ax Maraki mou lipame para poli pou to akouw ayto alitheia.

Vasiliki mou theleis na mou peis tin teleutaia sou periodo an theleis vevea giati kapou konta eimaste?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Maria 38 Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ εχθές Παρασκευη πήγα για απόξεση.. Κ εμείς το χάσαμε το Μωράκι μας..

Ειχαμε πάει 8w5d και όλα ήταν πολύ καλά κ ξανά κλείσαμε ραντεβού τη Δευτέρα 11w3d αλλά δυστυχώς η καρδουλα του σταμάτησε σύμφωνα με το γιατρό στις 9w3d.. Δεν είχα καταλάβει κάτι.. Για εμάς θα ήταν το 2ο μωράκι μας.. 

Σύμφωνα με τους υπολογισμούς του γιατρού η καρδούλα του σταμάτησε την ημέρα των γενεθλίων μου :sad: 

Ήταν λίγο δύσκολο εκείνη την ώρα στο γιατρό γιατί πας με άλλο ενθουσιασμό να το δεις κ τελικά χάνεις τη γη κάτω από τα πόδια σου.. 

όταν ομως έχεις ένα 2χρονο στο σπίτι δεν σου μένει πολύ χρόνος για θλίψη προσπαθείς να είσαι οκ κ συνεχίζεις.. 

Εύχομαι σε όλες σας μια τελειομηνη κ υγιής εγκυμοσύνη.. Απολαύστε το ταξίδι :x

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση σας κ την κατανόηση σας.

@Marthakat, λυπάμαι πολυ. Καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς. Κ εγώ εκείνη την ώρα που μου το είπε ο γιατρός κ κανονίζαμε τις λεπτομέρειες της " επέμβασης" , προσπάθησα να είμαι όσο πιο ψύχραιμη γινόταν. Επίσης όταν στο σπίτι περιμένουν τα μεγαλύτερα αδελφάκια να τους πεις τα ευχάριστα νέα κ εσύ γυρίζεις πίσω μισή δεν υπάρχει χειρότερο. Εγώ την ημέρα που το έμαθα γύρισα σπίτι μετά από 2 ώρες..ήθελα το χρόνο μου να κλάψω , να θρηνησω , να συνειδητοποιήσει  τι συμβαίνει κ μόλις μπόρεσα λίγο να ηρεμήσω τότε μόνο κατάφερα να αντικρίσω τη μάνα μου κ να της πω τι συνέβη, στον σύζυγο το είπα από το τηλέφωνο γιατί ήταν στην δουλειά κ με είχε πάρει 10 τηλέφωνα κ αφού είδε ότι δεν απαντούσα υποψιάστηκε ότι κάτι δεν πάει καλά, στα παιδιά όμως δεν βρήκα κουράγιο να το πω την ίδια μέρα. Το είπα την επόμενη όσο πιο λακωνικά μπόρεσα για να μην τα επιβαρύνω με την δική μου χάλια ψυχολογια ,αλλά ο μικρός ( ο 3ος στην σειρά) έκλαψε περισσότερο από όλους. 

Πραγματικά εύχομαι σε όσες μανούλες δεν το έχουν ζήσει, να μην το ζήσουν ΠΟΤΕ κ σε όσες το έχουν περάσει, να μην το ξαναζησουν ΠΟΤΕ!! 

Ομως κοριτσάκια μου, δεν πρέπει να ζείτε με το άγχος κ το φόβο. Πρέπει να είστε όσο πιο ήρεμες μπορείτε.  Το άγχος δεν βοηθάει σε κάτι. Αυτές οι ψυχούλες εκεί μέσα το καταλαβαίνουν κ επηρεάζονται..οπότε απολαύστε αυτες τις στιγμές. 

Εγώ εδώ θα είμαι, μου αρέσει πολύ αυτή η παρεουλα μας κ θέλω να μαθαίνω τα νέα σας...

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2022 at 10:22 ΜΜ, Simona είπε:

Kalispera koritsia.

Ax Maraki mou lipame para poli pou to akouw ayto alitheia.

Vasiliki mou theleis na mou peis tin teleutaia sou periodo an theleis vevea giati kapou konta eimaste?

Καλημερα…τελευταια περιοδος 18/12 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Maria 38 είπε:

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση σας κ την κατανόηση σας.

@Marthakat, λυπάμαι πολυ. Καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς. Κ εγώ εκείνη την ώρα που μου το είπε ο γιατρός κ κανονίζαμε τις λεπτομέρειες της " επέμβασης" , προσπάθησα να είμαι όσο πιο ψύχραιμη γινόταν. Επίσης όταν στο σπίτι περιμένουν τα μεγαλύτερα αδελφάκια να τους πεις τα ευχάριστα νέα κ εσύ γυρίζεις πίσω μισή δεν υπάρχει χειρότερο. Εγώ την ημέρα που το έμαθα γύρισα σπίτι μετά από 2 ώρες..ήθελα το χρόνο μου να κλάψω , να θρηνησω , να συνειδητοποιήσει  τι συμβαίνει κ μόλις μπόρεσα λίγο να ηρεμήσω τότε μόνο κατάφερα να αντικρίσω τη μάνα μου κ να της πω τι συνέβη, στον σύζυγο το είπα από το τηλέφωνο γιατί ήταν στην δουλειά κ με είχε πάρει 10 τηλέφωνα κ αφού είδε ότι δεν απαντούσα υποψιάστηκε ότι κάτι δεν πάει καλά, στα παιδιά όμως δεν βρήκα κουράγιο να το πω την ίδια μέρα. Το είπα την επόμενη όσο πιο λακωνικά μπόρεσα για να μην τα επιβαρύνω με την δική μου χάλια ψυχολογια ,αλλά ο μικρός ( ο 3ος στην σειρά) έκλαψε περισσότερο από όλους. 

Πραγματικά εύχομαι σε όσες μανούλες δεν το έχουν ζήσει, να μην το ζήσουν ΠΟΤΕ κ σε όσες το έχουν περάσει, να μην το ξαναζησουν ΠΟΤΕ!! 

Ομως κοριτσάκια μου, δεν πρέπει να ζείτε με το άγχος κ το φόβο. Πρέπει να είστε όσο πιο ήρεμες μπορείτε.  Το άγχος δεν βοηθάει σε κάτι. Αυτές οι ψυχούλες εκεί μέσα το καταλαβαίνουν κ επηρεάζονται..οπότε απολαύστε αυτες τις στιγμές. 

Εγώ εδώ θα είμαι, μου αρέσει πολύ αυτή η παρεουλα μας κ θέλω να μαθαίνω τα νέα σας...

 

Κ εγώ πήγα μετά από ενα 3ωρο σπίτι..η μικρή ήταν στην πεθερά μου κ ηθελα να ηρεμήσω πρώτα κ εγώ για να την πάρω..  Εγώ ήμουν με το σύζυγό μαζί.. μόλις έβαλε τον υπέρηχο ο γιατρός κάτι υπψιαστηκα γιατί δεν ακουγόταν κάτι.. Ο σύζυγος έβλεπε κ σχολίαζε τα χεράκια κ τα ποδαράκια μέχρι που ο γιατρός του λέει κάτσε αγόρι μου να δούμε λίγο καλύτερα.. Εκεί εγώ κατάλαβα αμέσως.. Σαν να με διαπέρασε ξίφος ένοιωσα..

Δεν είπαμε εκείνη την ώρα για τα διαδικαστικά είπαμε θα μιλήσουμε αργότερα μόλις ηρεμήσουμε.. 

Έβαλα το σύζυγό την άλλη μέρα να μιλήσει κ τα κανόνισαν με το γιατρό..

Στη μικρή δεν είπα κάτι έτσι κ αλλιώς είναι μικρή κ όσο δεν λέμε εμείς για το μωρό δεν λέει κ αυτή οπότε με το καιρό θα το ξεχάσει πιστεύω :sad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας χάθηκα λίγο...είχα πολλα στο κεφάλι μου αυτές μέρες.. καμιά φορά ξεχνάω ότι είμαι έγκυος για κάποιο λόγο..

Εγώ σήμερα έκανα τις αιματολογικές για την αυχενική πλήρωσα 15 ευρώ..την Πέμπτη πρώτα ο Θεός το πρωί έχω αυχενική..είμαι αρκετά αγχωμενη γιατί έχω να πάω ένα μήνα στον γιατρό...κ είχα την συνυφαδα μου πριν λίγο καιρό που στην αυχενική είδαν ότι δεν χτυπάει άλλο η καρδούλα του και ταραχτηκαμε όλοι πολύ.

Κορίτσια για σας που παλινδρομησε το σπορακι σας... λυπάμαι:-( κουράγιο είναι δύσκολο το έχω ζήσει κ η αλήθεια είναι ότι ο χρόνος είναι γιατρια... δηλαδή όσο περνάει ο καιρός όχι το ξεχνάς αλλά καλμάρει ο πόνος.. Σας εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου να σας στείλει ο Θεός σπορακι ξανά που θα μείνει και να σας πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα αυχενική!!!!!

Όλα καλά δόξα τω θεώ έχω ένα γερό μωράκι!!!!!Μετά από τρία αγόρια μας ήρθε κ μία κόρη!ο άντρας μου είναι σε κατάσταση σοκ ακόμα...:shock:χαχαχαχα

Είμαι πολύ χαρούμενη:-D

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.. Χθες έκανα την Α αυχενική διαφάνεια 12 βδομ και 4 ημερών! Σήμερα περιμένω και τις αιματολογικες εξετάσεις.. 

On 11/2/2022 at 4:23 ΜΜ, Melody90 είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω..με παρακολουθεί γυναικολόγος ιδιώτης.Γεννησα τα τρία παιδιά μου στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη,τώρα τον Μάρτιο θα πάω πρώτη φορά στο Παπαγεωργίου να ανοίξω καρτέλα γιατί έχω σκοπό να γεννήσω εκεί αν πάνε όλα καλά.Εχει καμία εμπειρία από Παπαγεωργίου?

Καλησπέρα! Είμαι από Σέρρες.. Εάν πρώτα ο Θεός πάνε όλα καλά και εγώ σκέφτομαι να γεννήσω στο παπαγεωργίου ή Σέρρες .. Στο παπαγεωργίου εάν το επιλέξω θα έχω  τον γιατρό που με παρακολουθεί πριν ακόμα μείνω έγκυος έως και τώρα που έκανα που μου έκανε και την αυχενική... Αλλά δυστυχώς θα είναι με πληρωμή 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια έκανα αυχενική!!!!!

Όλα καλά δόξα τω θεώ έχω ένα γερό μωράκι!!!!!Μετά από τρία αγόρια μας ήρθε κ μία κόρη!ο άντρας μου είναι σε κατάσταση σοκ ακόμα...:shock:χαχαχαχα

Είμαι πολύ χαρούμενη:-D

15 ευρώ η αυχενική? Εγώ πλήρωσα 140.. Πηγαίνετε στο νοσοκομείο και σας την έγραψε ο γιατρός? Γράφετε και η εξέταση β επιπέδου και η doppler? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...