Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , KoraliaP είπε:

@Simona οο περαστικά σου!!  Μπορεί να δεις και φύλο εσύ τωρα λόγω της καθυστερησης με τον κοβιντ. Ειτε αγορι ειτε κοριτσι, να ειναι ολα καλα τα αποτελεσματα εύχομαι! 

@KoraliaP Euxaristw poli makari!Den exw provlima me to filo apla exw periergia.Etsi k alios exw ena agori kai ena koritsi  opote oti einai.Esu se poia evdomada eisai tora;Exeis kai alla paidakia;❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , Simona είπε:

@KoraliaP Euxaristw poli makari!Den exw provlima me to filo apla exw periergia.Etsi k alios exw ena agori kai ena koritsi  opote oti einai.Esu se poia evdomada eisai tora;Exeis kai alla paidakia;❤

@Simona απ ολα έχει ο μπαξές σου! Πολυ ωραια! Εμένα είναι το πρώτο μου στα 39 μου (κάλλιο αργά παρά ποτέ χαχα) και είχα θετικά αποτελέσματα με την 3η εξωσωματικη μου. Παιδευτηκαμε αρκετα κυριως γιατι έχω ενδομητρίωση. Χτες μόλις έκλεισα τις 15 βδομάδες και προχωράμε :rolleyes: Μακάρι να με αξιώσει ο Θεός να παέι καλα η προσπάθεια αυτή και να συνεχίσω για ένα αδερφάκι. Σας χαίρομαι όλες εδώ που έχετε πάνω από 1. Είναι πολυ μεγάλη χαρα τα παιδια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simona είπε:

@KoraliaP Egw tin tetarti tha kanw auxeniki itan na kanw tin proigoumeni eudomada alla kolisa koronoio kai den mporousa na paw.egw tora eimai 12k4 kai anipomonw na paw na dw an einai ola kala meta to koronoio.to perasa diskola.

@Simona Εγώ είμαι 12w7d, δηλαδή έχουμε 3 μέρες διαφορά!!! Να είσαι καλά και να έχεις καλά αποτελέσματα στην αυχενική σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , KoraliaP είπε:

@Simona απ ολα έχει ο μπαξές σου! Πολυ ωραια! Εμένα είναι το πρώτο μου στα 39 μου (κάλλιο αργά παρά ποτέ χαχα) και είχα θετικά αποτελέσματα με την 3η εξωσωματικη μου. Παιδευτηκαμε αρκετα κυριως γιατι έχω ενδομητρίωση. Χτες μόλις έκλεισα τις 15 βδομάδες και προχωράμε :rolleyes: Μακάρι να με αξιώσει ο Θεός να παέι καλα η προσπάθεια αυτή και να συνεχίσω για ένα αδερφάκι. Σας χαίρομαι όλες εδώ που έχετε πάνω από 1. Είναι πολυ μεγάλη χαρα τα παιδια

@KoraliaPEuxoume  na sou pane ola kala apo kardias.Siga kale den einai arga mia xara eisai 39 xronon.Egw eimai 34 xronon kai o gios mou einai 16 xronon kai h kori mou 13.Genisa sta 18 to proto kai sta 21 to deutero xaaxxaxa.tora opos eipa eimai 34 kai thelw na kanw akoma ena.2 xronia kaname prospathies kai meta apo polles eksetaseis kai agxos ta kataferame fisiologika.Kai vevea tha kaneis kai ena aderfaki,ola kala tha sou pane❤❤❤Gia pote einai h pithani imeromenia genesis sou;kai sorry gia ta latinika mou alla den kserw na grafw kala ellinika apo Voulgaria eimai alla menw Ellada.

πρίν από 28 λεπτά , MarthaK είπε:

@Simona Εγώ είμαι 12w7d, δηλαδή έχουμε 3 μέρες διαφορά!!! Να είσαι καλά και να έχεις καλά αποτελέσματα στην αυχενική σου!!! 

@MarthaK Se euxaristw poli.kai se esena oti kalitero.Xeromai poli pou eimaste toso konta.Esy exeis kai alla paidakia; gia pote sou eipan pithani imerominia genesis;❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Simona είπε:

@KoraliaPEuxoume  na sou pane ola kala apo kardias.Siga kale den einai arga mia xara eisai 39 xronon.Egw eimai 34 xronon kai o gios mou einai 16 xronon kai h kori mou 13.Genisa sta 18 to proto kai sta 21 to deutero xaaxxaxa.tora opos eipa eimai 34 kai thelw na kanw akoma ena.2 xronia kaname prospathies kai meta apo polles eksetaseis kai agxos ta kataferame fisiologika.Kai vevea tha kaneis kai ena aderfaki,ola kala tha sou pane❤❤❤Gia pote einai h pithani imeromenia genesis sou;kai sorry gia ta latinika mou alla den kserw na grafw kala ellinika apo Voulgaria eimai alla menw Ellada.

@MarthaK Se euxaristw poli.kai se esena oti kalitero.Xeromai poli pou eimaste toso konta.Esy exeis kai alla paidakia; gia pote sou eipan pithani imerominia genesis;❤❤❤

@Simona γράψε οπως θες, νο προμπλεμ :) Τωρα ειμαι 15w1d και μου δίνουν ΠΗΤ 10/09. Θα δουμε αν θα τραβηξει τοσο γιατι εχω κοντο τραχηλο (επιχήλιος πλακουντας) που το ειδαμε στην αυχενικη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Simona είπε:

@KoraliaPEuxoume  na sou pane ola kala apo kardias.Siga kale den einai arga mia xara eisai 39 xronon.Egw eimai 34 xronon kai o gios mou einai 16 xronon kai h kori mou 13.Genisa sta 18 to proto kai sta 21 to deutero xaaxxaxa.tora opos eipa eimai 34 kai thelw na kanw akoma ena.2 xronia kaname prospathies kai meta apo polles eksetaseis kai agxos ta kataferame fisiologika.Kai vevea tha kaneis kai ena aderfaki,ola kala tha sou pane❤❤❤Gia pote einai h pithani imeromenia genesis sou;kai sorry gia ta latinika mou alla den kserw na grafw kala ellinika apo Voulgaria eimai alla menw Ellada.

@MarthaK Se euxaristw poli.kai se esena oti kalitero.Xeromai poli pou eimaste toso konta.Esy exeis kai alla paidakia; gia pote sou eipan pithani imerominia genesis;❤❤❤

@Simona Το πρώτο μου είναι εμένα, πιθανή ημερομηνία είναι 25/9 αλλά θα πάω με καισαρική όποτε θα γεννήσω νωρίτερα!!
και γω κορίτσια χαίρομαι που μιλάμε όλες μαζί εδώ!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , KoraliaP είπε:

@Simona γράψε οπως θες, νο προμπλεμ :) Τωρα ειμαι 15w1d και μου δίνουν ΠΗΤ 10/09. Θα δουμε αν θα τραβηξει τοσο γιατι εχω κοντο τραχηλο (επιχήλιος πλακουντας) που το ειδαμε στην αυχενικη

@KoraliaPKatalava!Emena mou eipe o giatros mou 29/9 alla epeidi paw gia triti kaiseriki tha mou to paroun kana 2 evdomades noritera an pane ola kala vevea.Egw apo Xalkidiki eimai,esy an epitrepetai;

πρίν από 18 λεπτά , MarthaK είπε:

@Simona Το πρώτο μου είναι εμένα, πιθανή ημερομηνία είναι 25/9 αλλά θα πάω με καισαρική όποτε θα γεννήσω νωρίτερα!!
και γω κορίτσια χαίρομαι που μιλάμε όλες μαζί εδώ!!! 

@MarthaK egw 29/9 alla paw gia triti kaiseriki opote noritera tha mou to paroun.Xeromai kai egw pou milame kai eimaste toso konta stis imeromenies.Kai tha eimaste mazi mexri telos kai tha ta leme giati tha exoume polla na poume akoma...Egw thessaloniki tha genisw

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2022 at 11:21 ΜΜ, Melody90 είπε:

Κορίτσι πήγα Παπαγεωργίου!όλα καλά άνοιξα καρτέλα μου δώσανε όλα τα ραντεβού.. ευγενικοί μου φάνηκαν είδαν όλες τις εξετάσεις που είχα από τον ιδιώτη..δεν περίμενα καθόλου ήταν όλα αρκετά ήρεμα.Για πρώτο ραντεβού είχα καλή εμπειρία.Εσυ τι έκανες? έκλεισες ραντεβού τελικά?

Αποφάσισα να κλείσω ραντεβού στο νοσοκομείο Σερρών γιατί μένω και Σέρρες οπότε με βολεύει καλύτερα.. Αύριο έχω ραντεβού για απλά υπέρηχο .. Θα δω πως είναι τα πράγματα και θα πράξω αναλόγως.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Simona είπε:

@KoraliaPKatalava!Emena mou eipe o giatros mou 29/9 alla epeidi paw gia triti kaiseriki tha mou to paroun kana 2 evdomades noritera an pane ola kala vevea.Egw apo Xalkidiki eimai,esy an epitrepetai;

@MarthaK egw 29/9 alla paw gia triti kaiseriki opote noritera tha mou to paroun.Xeromai kai egw pou milame kai eimaste toso konta stis imeromenies.Kai tha eimaste mazi mexri telos kai tha ta leme giati tha exoume polla na poume akoma...Egw thessaloniki tha genisw

@Simona Αα τι ωραια Χαλκιδικη! Πολλές απο πάνω στο γκρουπ. Εγώ Αθήνα είμαι και θα γεννήσω στο Μητέρα γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου. Πας καισαρική γιατί έτσι πήγες και με τα 2 πρώτα σου;  Μήπως επειδή έχουν περάσει χρόνια απο τις πρώτες γέννες δεν ισχύει αυτό που λέγανε παλια; καπου το εχω διαβάσει. Το συζήτησες με τον γιατρό σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Προσπαθησα να διαβάσω όσο προσεκτικά γίνεται ολες τις προηγούμενες σελίδες, ακόμα και με τέτοια υπνηλία κάτι καταφερα :) . Είμαι καινουρια στο γκρουπ, 33 χρ.. μένω αθήνα και θα γεννήσω κ γω στο Μητέρα (δε θα θελα λόγο κοστους αλλα εκεί ειναι ο γιατρος μου.. :/) @KoraliaP, είμαστε από το ιδιο χωριό! Μακάρι να γεννούσα πανω. 
ειμαι 15 και 5 μέρες. Δεύτερη εγκυμοσύνη με δίδυμα (ελπίζω να τη τερματίσω αυτή τη φορά, τη πρώτη γέννησα 19η βδομάδα τον Αύγουστο κ προφανώς δεν επιβίωσε. Αλλά οκ, περασμένα ξεχασμένα. Μου είπαν βέβαια οτι στα δίδυμα 36-37 βδομαδα τα περνουν συνήθως και λογο χωρου. Κανονικα το ΠΗΤ μ ήταν 07/09.. μακάρι να έχουμε όλες ήρεμες εγκυμοσύνες με υγιή μωράκια!!  Πόσες μένετε Αθήνα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, KoraliaP είπε:

@Simona Αα τι ωραια Χαλκιδικη! Πολλές απο πάνω στο γκρουπ. Εγώ Αθήνα είμαι και θα γεννήσω στο Μητέρα γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου. Πας καισαρική γιατί έτσι πήγες και με τα 2 πρώτα σου;  Μήπως επειδή έχουν περάσει χρόνια απο τις πρώτες γέννες δεν ισχύει αυτό που λέγανε παλια; καπου το εχω διαβάσει. Το συζήτησες με τον γιατρό σου;

@KoraliaPDen kserw katholou apo Athina mono volta exw erthei❤Loipon...ta prota mou dio ta genisa me kaiseriki kai perasan polla xronia 13 xronia apo to deutero kai skeftika mipos kai mporo na prospathisw gia fisiologiko toketo kai to sizitisa kiolas me ton giatro mou alla mou eipe oti an epimenw tha prospathisoume alla an kati paei strava ekeini tin ora opos riksi mitras kai tetoia tha trexoume kai den tha ftanoume mou eipe.Den thelw na to riskarw,den kserw kiolas apo fisiologiko kai den xreiazetai na mpw se aytin tin diadikasia.Opote pame gia kaiseriki na telionoume etsi k alios to teleutaio mou tha einai,den tha kanw alo.Den thelw na kanw piramata kai apla akou ton giatro mou.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MariaBisb είπε:

Καλημέρα σε όλες! Προσπαθησα να διαβάσω όσο προσεκτικά γίνεται ολες τις προηγούμενες σελίδες, ακόμα και με τέτοια υπνηλία κάτι καταφερα :) . Είμαι καινουρια στο γκρουπ, 33 χρ.. μένω αθήνα και θα γεννήσω κ γω στο Μητέρα (δε θα θελα λόγο κοστους αλλα εκεί ειναι ο γιατρος μου.. :/) @KoraliaP, είμαστε από το ιδιο χωριό! Μακάρι να γεννούσα πανω. 
ειμαι 15 και 5 μέρες. Δεύτερη εγκυμοσύνη με δίδυμα (ελπίζω να τη τερματίσω αυτή τη φορά, τη πρώτη γέννησα 19η βδομάδα τον Αύγουστο κ προφανώς δεν επιβίωσε. Αλλά οκ, περασμένα ξεχασμένα. Μου είπαν βέβαια οτι στα δίδυμα 36-37 βδομαδα τα περνουν συνήθως και λογο χωρου. Κανονικα το ΠΗΤ μ ήταν 07/09.. μακάρι να έχουμε όλες ήρεμες εγκυμοσύνες με υγιή μωράκια!!  Πόσες μένετε Αθήνα; 

@MariaBisb επίσης το χωριό μου ειναι στην Καρδίτσα. μηπως έχουμε κι αυτο το χωριό κοινό;; χαχαχ 

Έχουμε 3 μέρες διαφορα! Με το καλό αυτή τη φορά. Μπράβο σου που μετά απο ένα τέτοιο συμβάν, προσπάθησες κατευθείαν. Εισαι σκληρό καρύδι, ολε! 

Είμαι κι εγώ δίδυμη με τον αδερφό μου και πάντα ευχόμουν να κάνω. Ευλογία! 

2 ώρες πρίν, Simona είπε:

@KoraliaPDen kserw katholou apo Athina mono volta exw erthei❤Loipon...ta prota mou dio ta genisa me kaiseriki kai perasan polla xronia 13 xronia apo to deutero kai skeftika mipos kai mporo na prospathisw gia fisiologiko toketo kai to sizitisa kiolas me ton giatro mou alla mou eipe oti an epimenw tha prospathisoume alla an kati paei strava ekeini tin ora opos riksi mitras kai tetoia tha trexoume kai den tha ftanoume mou eipe.Den thelw na to riskarw,den kserw kiolas apo fisiologiko kai den xreiazetai na mpw se aytin tin diadikasia.Opote pame gia kaiseriki na telionoume etsi k alios to teleutaio mou tha einai,den tha kanw alo.Den thelw na kanw piramata kai apla akou ton giatro mou.

@Simona Δεν χάνεις και τίποτα χχαχα 

Αφού το συζήτησες με τον γιατρό σου, πάσο! Και εννοείται να μην κάνεις ταρζανιές και πειράματα. Είναι μεγάλη υπόθεση να εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας (αν και όχι τυφλα για όλα τα θέματα). Μια χαρά θα πάει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@KoraliaP ειμαι απο εξωσωματική ξέχασα να αναφέρω οπότε η δίδυμη κύηση είχε καλές πιθανότητες. Κ καπάκια μετά το συμβάν έπεσα με τα μούτρα σε βαριά αντιβιοτική θεραπεία είπα στη βράση κολλάει στο σίδερο. Ότι είναι να γίνει θα γίνει..

Ποια άλλα κορίτσια θα γεννήσουν Μητέρα;  
Επίσης μένει καμία νότια προάστια Αττικής;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2022 at 9:10 ΠΜ, MariaBisb είπε:

@KoraliaP ειμαι απο εξωσωματική ξέχασα να αναφέρω οπότε η δίδυμη κύηση είχε καλές πιθανότητες. Κ καπάκια μετά το συμβάν έπεσα με τα μούτρα σε βαριά αντιβιοτική θεραπεία είπα στη βράση κολλάει στο σίδερο. Ότι είναι να γίνει θα γίνει..

Ποια άλλα κορίτσια θα γεννήσουν Μητέρα;  
Επίσης μένει καμία νότια προάστια Αττικής;

@KoraliaP Geia sou koritsi mou pos eisai;Egw simera ekana auxeniki.egw perno filiko oksi alla simera me edose o giatros mou kai sidiro,magnisio kai asvestio.Esu ta perneis ayta auto ithela na se rotisw;❤

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Simona είπε:

@KoraliaP Geia sou koritsi mou pos eisai;Egw simera ekana auxeniki.egw perno filiko oksi alla simera me edose o giatros mou kai sidiro,magnisio kai asvestio.Esu ta perneis ayta auto ithela na se rotisw;❤

@Simona Ναι ναι παίρνω Felicine, Σίδηρο (Omalin x2 μπουκαλάκια), Μαγνήσιο (Trofocard max) και διάφορα άλλα (πολυβιταμίνη, salospir, utrogestan κτλ). Ασβέστιο δεν μου είπε να πάρω. 

Όλα καλα με την αυχενική; Μάθαμε φύλο; 

Εγώ σήμερα πηγα γιατρό και πάλι με κρεβάτωσε! Με βλεπω να είμαι τηλεργασια μέχρι τέλους, να μην ξαναγυρισω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...