Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

@Simona Ναι ναι παίρνω Felicine, Σίδηρο (Omalin x2 μπουκαλάκια), Μαγνήσιο (Trofocard max) και διάφορα άλλα (πολυβιταμίνη, salospir, utrogestan κτλ). Ασβέστιο δεν μου είπε να πάρω. 

Όλα καλα με την αυχενική; Μάθαμε φύλο; 

Εγώ σήμερα πηγα γιατρό και πάλι με κρεβάτωσε! Με βλεπω να είμαι τηλεργασια μέχρι τέλους, να μην ξαναγυρισω

@KoraliaPNai ola kala edosa kai aima kai oura kai perimenw apotelesmata makari na vgoun kales.oxi den mathame filo akoma den mporouse na to dei o giatros.den pirazei tin ali fora.esena sou eixan pei filo giati ksexasa;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

@Simona Ναι ναι παίρνω Felicine, Σίδηρο (Omalin x2 μπουκαλάκια), Μαγνήσιο (Trofocard max) και διάφορα άλλα (πολυβιταμίνη, salospir, utrogestan κτλ). Ασβέστιο δεν μου είπε να πάρω. 

Όλα καλα με την αυχενική; Μάθαμε φύλο; 

Εγώ σήμερα πηγα γιατρό και πάλι με κρεβάτωσε! Με βλεπω να είμαι τηλεργασια μέχρι τέλους, να μην ξαναγυρισω

Κοραλία να σε ρωτήσω Salospir πως και παίρνεις ; Εγώ είμαι 14 κ 5 μέρες με την αυχενική όλα καλά και οι πιθανότητες αλλά δεν είχα κι τόσες καλές πιθανότητες για προεκλαμψία και ανησυχώ ... :(

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Simona είπε:

@KoraliaPNai ola kala edosa kai aima kai oura kai perimenw apotelesmata makari na vgoun kales.oxi den mathame filo akoma den mporouse na to dei o giatros.den pirazei tin ali fora.esena sou eixan pei filo giati ksexasa;

@Simona όλα καλά θα πάνε :)

Ούτε εμένα μπόρεσε να δει στην αυχενικη. Το ειδαμε 2 εβδομάδες μετά στην 14η εβδομάδα μου

1 hour ago, Mairiv είπε:

Κοραλία να σε ρωτήσω Salospir πως και παίρνεις ; Εγώ είμαι 14 κ 5 μέρες με την αυχενική όλα καλά και οι πιθανότητες αλλά δεν είχα κι τόσες καλές πιθανότητες για προεκλαμψία και ανησυχώ ... :(

@Mairiv γεια σου κορίτσι μου. Salospir 100mg πήρα μαζί με τις αντιπηκτικές από την αρχή της κύησης με καθοδήγηση αιματολόγου μου. Είμαι με εξωσωματική εγω. Μου το ανέβασε όμως στα 160mg με τα αποτελέσματα της αυχενικής. Λόγω κοντού τραχήλου βγαίνουν υψηλά τα αποτελέσματα για προεκλαμψια. 

Εσύ δεν καταλαβα, βγήκαν τα αποτελέσματά της αυχενικής με υψηλή προεκλαμψια; με τον γιατρο σου μίλησες; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

@Simona όλα καλά θα πάνε :)

Ούτε εμένα μπόρεσε να δει στην αυχενικη. Το ειδαμε 2 εβδομάδες μετά στην 14η εβδομάδα μου

@Mairiv γεια σου κορίτσι μου. Salospir 100mg πήρα μαζί με τις αντιπηκτικές από την αρχή της κύησης με καθοδήγηση αιματολόγου μου. Είμαι με εξωσωματική εγω. Μου το ανέβασε όμως στα 160mg με τα αποτελέσματα της αυχενικής. Λόγω κοντού τραχήλου βγαίνουν υψηλά τα αποτελέσματα για προεκλαμψια. 

Εσύ δεν καταλαβα, βγήκαν τα αποτελέσματά της αυχενικής με υψηλή προεκλαμψια; με τον γιατρο σου μίλησες; 

Ναιι το μόνο σχετικά όχι καλό είναι πιθανότητα για προεκλαμψία 1/180 μίλησα με το γιατρό μου κ από βδομάδα π θα πάω μ είπε για Σαλοσπίρ είπε δλδ να μην τα ξεκινήσω αμέσως! Πρώτη μου εγκυμοσύνη κι το άγχος στο θεό!!!! Ασταααα και πίστευα πως είναι από τις πιο χαλαρές περιόδους ! 

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2022 at 7:50 ΜΜ, Mairiv είπε:

Ναιι το μόνο σχετικά όχι καλό είναι πιθανότητα για προεκλαμψία 1/180 μίλησα με το γιατρό μου κ από βδομάδα π θα πάω μ είπε για Σαλοσπίρ είπε δλδ να μην τα ξεκινήσω αμέσως! Πρώτη μου εγκυμοσύνη κι το άγχος στο θεό!!!! Ασταααα και πίστευα πως είναι από τις πιο χαλαρές περιόδους ! 

@Mairiv Σε καταλαβαίνω.. αλλά για να είναι κουλ ο γιατρός πάνω στο θέμα τότε μια χαρά! Θεωρώ πως αν έπρεπε να το ξεκινήσεις χτες, θα στο έλεγε και ο ίδιος. Οπότε think positive!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Πως είστε; Εγώ σήμερα έκανα το Nipt περισσότερο για να είμαι εγώ σίγουρη όχι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα! Το έχει κάνει κάποια από σας; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι απ' τις μανούλες Νοεμβρίου που έτσι θέλω να ελπίζω τουλάχιστον. Έχω ένα θέμα με τις χοριακες μου. Ανεβαίνουν αλλά όχι όπως θα ήθελα. Από 73 στις 48 ώρες πήγε 113 μετά 293 μετά από τρεις ημέρες 1000 και μετά από άλλες τρεις 2600. Γενικά ανεβαίνει αλλά όχι στις 48ωρες. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κάποια κι είχε καλή εξέλιξη η εγκυμοσύνη. Είμαι 6 εβδομάδων και θα πάω για υπέρηχο τη Τετάρτη το βράδυ. Φοβάμαι πολύ. Υπάρχει περίπτωση να είναι κανένα εξωμήτριο;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι απ' τις μανούλες Νοεμβρίου που έτσι θέλω να ελπίζω τουλάχιστον. Έχω ένα θέμα με τις χοριακες μου. Ανεβαίνουν αλλά όχι όπως θα ήθελα. Από 73 στις 48 ώρες πήγε 113 μετά 293 μετά από τρεις ημέρες 1000 και μετά από άλλες τρεις 2600. Γενικά ανεβαίνει αλλά όχι στις 48ωρες. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κάποια κι είχε καλή εξέλιξη η εγκυμοσύνη. Είμαι 6 εβδομάδων και θα πάω για υπέρηχο τη Τετάρτη το βράδυ. Φοβάμαι πολύ. Υπάρχει περίπτωση να είναι κανένα εξωμήτριο;

Γειά σου! Νομίζω πως η αύξηση στο εξωμήτριο είναι πολύ πιο αργή. Εσύ απο 293 σε 3 μέρες πήγες 1000 και σε άλλες 3 πήγε 2600. Το βλέπω πολύυ δύσκολο για εξωμήτριο! επίσης να ξέρεις πως τα ποσοστα για να σου τύχει αυτό δεν είναι πολύ μεγάλα overall. Έχεις κάποιο πρόβλημα με σάλπιγγες; Γυναίκες με τέτοιου είδους προβλήματα έχουν ροπή σε εξωμήτρια κύηση. Κι εγώ το φοβόμουν πολύ στη δική μου ( χωρίς κανένα λόγο χαχαχ), απλά επειδή το διάβαζα στα φόρουμς. Καλή επιτυχία την Τετάρτη. Όλα καλά θα είναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/20/2022 at 7:29 AM, KoraliaP said:

@Iris89 Αγοράκι εγώ :rolleyes:

Νά την και την αγορομανούλα! :-D Με το καλό το αγοράκι σου! 

17 hours ago, Laky said:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι απ' τις μανούλες Νοεμβρίου που έτσι θέλω να ελπίζω τουλάχιστον. Έχω ένα θέμα με τις χοριακες μου. Ανεβαίνουν αλλά όχι όπως θα ήθελα. Από 73 στις 48 ώρες πήγε 113 μετά 293 μετά από τρεις ημέρες 1000 και μετά από άλλες τρεις 2600. Γενικά ανεβαίνει αλλά όχι στις 48ωρες. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κάποια κι είχε καλή εξέλιξη η εγκυμοσύνη. Είμαι 6 εβδομάδων και θα πάω για υπέρηχο τη Τετάρτη το βράδυ. Φοβάμαι πολύ. Υπάρχει περίπτωση να είναι κανένα εξωμήτριο;

Μιλώντας από πικρή πείρα με εξωμήτριο κύηση και ανήκοντας στις άτυχες γυναίκες που δεν είχαν κάποιο παθολογικό πρόβλημα στις σάλπιγγες, μπορώ να σου πω ότι εγώ στην 6η εβδομάδα είχα 530 χοριακή (αλησμόνητο νούμερο) και άρχισα να έχω πολύ πολύ αίμα.  Η χοριακή διπλασιάζεται κάθε 48 με 72 ώρες, όχι αυστηρά 48 ώρες δλδ. Καταλαβαίνω πάρα πολύ την αγωνία σου, γιατί στην τωρινή μου εγκυμοσύνη μέχρι να δούμε τον σάκο στο ενδομήτριο κόντευα να αρρωστήσω από τον φόβο. Ο γυναικολόγος σου τί σου λέει για τις τιμές της χοριακής σου; 

23 hours ago, Mairiv said:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Πως είστε; Εγώ σήμερα έκανα το Nipt περισσότερο για να είμαι εγώ σίγουρη όχι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα! Το έχει κάνει κάποια από σας; 

Εγώ έχω κάνει το verifi και όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου και τώρα. Κ εγώ χωρίς κάποιον συγκεκριμένο λόγο. Σε μια εβδομάδα με 10 μέρες θα έχεις αποτελέσματα. Έχει το επιπλέον πλεονέκτημα ότι ελέγχει όλα τα ζεύγη χρωμοσωμάτων. 

On 3/22/2022 at 7:10 AM, MariaBisb said:

@KoraliaP ειμαι απο εξωσωματική ξέχασα να αναφέρω οπότε η δίδυμη κύηση είχε καλές πιθανότητες. Κ καπάκια μετά το συμβάν έπεσα με τα μούτρα σε βαριά αντιβιοτική θεραπεία είπα στη βράση κολλάει στο σίδερο. Ότι είναι να γίνει θα γίνει..

Ποια άλλα κορίτσια θα γεννήσουν Μητέρα;  
Επίσης μένει καμία νότια προάστια Αττικής;

Εγώ δεν μένω Αθήνα, αλλά θα έρθω Αθήνα κατά τον Ιούνιο στους μεγάλους μήνες και, αν πάνε όλα ομαλά, θα γεννήσω στο Μητέρα με τον γυναικολόγο που θα με παρακολουθεί στην Αθήνα.. Εκεί γέννησα και τον γιο μου.  Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεινοπάθησα με τις συσπάσεις. Στο Μητέρα προφανώς δεν με παίρνει οικονομικά για νοσηλεία αρκετών ημερών, εάν έχω πάλι τα ίδια θέματα. Γι αυτό το έχω ξεκαθαρίσει και στον γιατρό μου ότι εάν έχω συσπάσεις θα πάω καρφί στο Αλεξάνδρα! Μην σας πω ότι θα μείνω κ εκεί. Θα τους πω δεν πάω πουθενά μέχρι να γεννήσω! Χαχα! :D

Link to comment
Share on other sites

@KoraliaP μακάρι και εγώ να γεννούσα αλλού λόγο χρημάτων αλλά δε ρισκάρω  να μην εχω εκει τον γιατρό κ τη μαια μου που με και απ τη καλή και απ την ανάποδη.. πως λένε τον γιατρό σου; (Αν και υπάρχουν άπειροι που είναι στο Μητερα)..Ισχύει ότι στα δημόσια δεν κάνουν επισκληρίδειο ή είναι μύθος; Γνωρίζει καμιά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , MariaBisb είπε:

@KoraliaP μακάρι και εγώ να γεννούσα αλλού λόγο χρημάτων αλλά δε ρισκάρω  να μην εχω εκει τον γιατρό κ τη μαια μου που με και απ τη καλή και απ την ανάποδη.. πως λένε τον γιατρό σου; (Αν και υπάρχουν άπειροι που είναι στο Μητερα)..Ισχύει ότι στα δημόσια δεν κάνουν επισκληρίδειο ή είναι μύθος; Γνωρίζει καμιά;

@MariaBisb εννοειται να πας όπου εμπιστευεσαι τον γιατρό σου. Κι εγω αν ειχα επιλογή δεν θα πήγαινα Μητέρα. Μεγάλη μπίζνα. Ο δικός μου είναι ο Σφακιανούδης. εσένα; 

Link to comment
Share on other sites

@KoraliaP χαχα κλαίω! Και μένα αυτός ειναι! Σε ρωτησα γιατι παράπανω ανέφερες τι φάρμακα και βιταμίνες παίρνεις σε μια κοπέλα και παίρνουμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια (με τη διαφορά οτι εγω αντί για Σαλοσπίρ κάνω ενέσεις). Σε αυτόν είχα ξεκινήσει εξωσωματική απ την αρχή! Οπότε θα έχουμε ξέρουμε και τις ίδιες μαίες. Όταν είχα το συμβάν του καλοκαιριού που εν τέλη έμαθα ότι θα έφευγα απο το Μητέρα με άδεια χέρια κ ημουν τρομαγμένη κ σε απόγνωση, η μόνη μου παρηγοριά ήταν η Σταυρούλα που ήταν απ την αρχή ως το τέλος πλάι μου κ με έκανε πραγματικά να μη φοβάμαι..!

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2022 at 11:54 ΠΜ, Mairiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Πως είστε; Εγώ σήμερα έκανα το Nipt περισσότερο για να είμαι εγώ σίγουρη όχι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα! Το έχει κάνει κάποια από σας; 

Καλησπέρα!!Εγώ είμαι στη 14η εβδομάδα,εχω κάνει ηδη την αυχενική και παρ'ολο που βγηκε παρα πολυ καλή θα κανω κι εγω εξεταση nipt για να είμαι πιο σιγουρη.Αν δε κανω λαθος ειναι καπως τσιμπημενη η τιμη της.Την Παρασκευή που εχω ραντεβού για υπέρηχο θα ρωτησω το γιατρο μου για περισσότερες λεπτομέρειες.Μην αγνωνεσαι,μια χαρα θα είναι τα αποτελέσματα.Θα φανει και το φύλο του μωρού στο αποτέλεσμα της εξέτασης ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...