Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

On 6/3/2022 at 4:26 ΜΜ, Simona είπε:

Xaxaxa poli orea mou ta les...se euxaristw poli..h alitheia einai oti den exw kamia fili pou na exei genisei prosfata enow esu eisai mesa sta pragmata ta ksereis olaa kai mou aresei na milaw mazi sou mono na min se priksw den thelw!Kai exeis perasei kiolas  apo genesis 3 fores kai ksereis ta panta.O giatros mou doulevei kai sto genesis kai sto agio louka.alla mou eipe kalitera sto genesis giati einai ekei apo tin proti mera pou anoikse.Mpori kai na ton ksereis alla den nomizw afou eixes esu alo giatro.

Xronia Polla se olles tis manoules❤❤❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/3/2022 at 10:06 ΜΜ, Annamaria91 είπε:

Το πρώτο μου είναι.. Ευχαριστώ για την ενημέρωση Δευτέρα θα πάρω τηλ να κλείσω ραντεβού δυστυχώς δεν νομίζω να προλάβω να κάνω β επιπέδου στο παπαγεωργίου.. Ελπίζω να πανε όλα καλά.. Πάντως γνωστή μου που γέννησε ιπποκράτειο έμεινε ευχαριστημενη.. Φυσιολογικά και χωρίς δυσκολία.. Ίσως ήταν και από τις τυχερές! Θα περιμένω νεότερα σου από την επίσκεψη σου στο παπαγεωργίου 

Κορίτσι πήγα Παπαγεωργίου!όλα καλά άνοιξα καρτέλα μου δώσανε όλα τα ραντεβού.. ευγενικοί μου φάνηκαν είδαν όλες τις εξετάσεις που είχα από τον ιδιώτη..δεν περίμενα καθόλου ήταν όλα αρκετά ήρεμα.Για πρώτο ραντεβού είχα καλή εμπειρία.Εσυ τι έκανες? έκλεισες ραντεβού τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες ! Κι εγώ μανούλα Σεπτεμβρίου πρώτα ο θεός! Είμαι στις 12 εβδομάδες κ 3 μέρες και προχθές δλδ 12 και 1 μέρα έκανα την αυχενική διαφάνεια στο Ιασώ Θεσσαλίας ! Ενώ όλα καλά στο τέλος μ είπε να ξαναπάω σε μια εβδομάδα διότι ήταν μικρο το ρινικό οστό .. είμαι φουλ αγχωμένη Αδ είχα 1,5 περιμένω βέβαια και τις εξετάσεις αίματος ! Αλλά μέχρι να έρθει η Τετάρτη αφήστε !!!!:( 

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2022 at 9:42 ΠΜ, Mairiv είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες ! Κι εγώ μανούλα Σεπτεμβρίου πρώτα ο θεός! Είμαι στις 12 εβδομάδες κ 3 μέρες και προχθές δλδ 12 και 1 μέρα έκανα την αυχενική διαφάνεια στο Ιασώ Θεσσαλίας ! Ενώ όλα καλά στο τέλος μ είπε να ξαναπάω σε μια εβδομάδα διότι ήταν μικρο το ρινικό οστό .. είμαι φουλ αγχωμένη Αδ είχα 1,5 περιμένω βέβαια και τις εξετάσεις αίματος ! Αλλά μέχρι να έρθει η Τετάρτη αφήστε !!!!:( 

Γεια σου κοπέλα μου με το καλό!!!Μην αγχώνεσαι... θέλει πολύ ψυχραιμία γενικά στην εγκυμοσύνη... γιατί δεν έκανες τις αιματολογικές πριν τον υπέρηχο? γιατί έχει αλλάξει το σύστημα πλέον κανονικά..παλιά έκανες υπερηχογράφημα κ μετά έδινες αίμα τώρα πια γίνεται το αντίθετο κ έτσι βγαίνοντας από τον υπέρηχο ξέρεις αν έχεις ένα γερό μωράκι.. χωρίς τόσο άγχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καιρό είχα να μπω κ διαβάζω ωραία νέα! Με το καλό όλες, κορίτσια! @Melody90Θα έρθει κ η κόρη διαβάζω!! Με μπαμπά κ τρεις μεγάλους αδερφούς, τρίχα δεν θα τολμάει να της πειράξει κανείς!! Μπράβο!!

 

Εγώ έκανα αυχενική κ nipt test κ όλα μια χαρά. Περιμένουμε κοριτσάκι... Οπότε τώρα θα έχουμε ένα κ ένα! Κλείνω σήμερα τυπικά την 13η εβδομάδα, αλλά στην αυχενική ο εμβρυολογος μου είπε ότι μάλλον είναι λίγο μεγαλύτερη η κύηση, περίπου 5 μέρες. Μπαίνω στον μήνα μου 13 Αυγούστου. Δεν πιστεύω να πιάσω τον Σεπτέμβριο.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Iris89 είπε:

Καιρό είχα να μπω κ διαβάζω ωραία νέα! Με το καλό όλες, κορίτσια! @Melody90Θα έρθει κ η κόρη διαβάζω!! Με μπαμπά κ τρεις μεγάλους αδερφούς, τρίχα δεν θα τολμάει να της πειράξει κανείς!! Μπράβο!!

 

Εγώ έκανα αυχενική κ nipt test κ όλα μια χαρά. Περιμένουμε κοριτσάκι... Οπότε τώρα θα έχουμε ένα κ ένα! Κλείνω σήμερα τυπικά την 13η εβδομάδα, αλλά στην αυχενική ο εμβρυολογος μου είπε ότι μάλλον είναι λίγο μεγαλύτερη η κύηση, περίπου 5 μέρες. Μπαίνω στον μήνα μου 13 Αυγούστου. Δεν πιστεύω να πιάσω τον Σεπτέμβριο.

Χαχαχαχα ναι όντως φαντάζεσαι να ξεκινήσουν και τα φλερτ???την καημένη από τώρα τη λυπάμαι!!!

Μπράβο κοπέλα μου.. συγχαρητήρια κ για το κορίτσι:)

Εγώ μπαίνω στις 11 Αυγούστου στο μήνα μου.. θύμισέ μου γιατί νομίζεις ότι δεν θα πιάσεις Σεπτέμβρη θα μπεις καισαρική?

Από ναυτίες πώς πας ?εμένα δόξα τω θεώ έχουν καλμάρει αρκετά σχεδόν καθόλου δεν έχω πια...

Άντε βρε κορίτσια να τα λέμε πιο συχνά...

 

On 11/3/2022 at 10:34 ΜΜ, MarthaK είπε:

Γεια σας κορίτσια.. θα γίνω κι εγώ μανούλα το Σεπτέμβριο πρώτη φορά. Η ΠΗΤ είναι στις 25/9 και τώρα είμαι 11w6d 

Με το καλό κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας....

Πότε με το καλό έχεις αυχενική?

Κορίτσια έχω σκάσει αυτές τις μέρες με την ασφάλεια γιατί στο σύστημα τώρα με βγάζει ανασφάλιστη έχω πάει στον εφκα με έχουν βγάλει το λάδι για 20 ένσημα δεν μπορώ να ασφαλιστώ άλλο στο ΙΚΑ και θα πρέπει να ασφαλιστώ τώρα στον ΟΓΑ με κάποιον τρόπο και τρέχουμε και ψαχνόμαστε να δούμε πώς θα το κάνουμε.. την Τετάρτη εχει ο σύζυγος ραντεβού στον εφκα να δούμε τι θα μπορέσουμε να κάνουμε τώρα.. Όχι τίποτα άλλο έχω ένα σωρό εξετάσεις πάλι να κάνω από βδομάδα που έχω ραντεβού στο γιατρό. Μου αρέσει που λέγανε στην τηλεόραση γενικώς όλα τα μ.μ.ε. ότι οι μακροχρόνιοι άνεργοι θα ασφαλιστούν για άλλον ένα χρόνο χωρίς προϋποθέσεις.

Μία χαρά προϋποθέσεις έχει ένσημα θέλει!!!

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2022 at 10:12 ΜΜ, Melody90 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου με το καλό!!!Μην αγχώνεσαι... θέλει πολύ ψυχραιμία γενικά στην εγκυμοσύνη... γιατί δεν έκανες τις αιματολογικές πριν τον υπέρηχο? γιατί έχει αλλάξει το σύστημα πλέον κανονικά..παλιά έκανες υπερηχογράφημα κ μετά έδινες αίμα τώρα πια γίνεται το αντίθετο κ έτσι βγαίνοντας από τον υπέρηχο ξέρεις αν έχεις ένα γερό μωράκι.. χωρίς τόσο άγχος.

Αχ έλα μου ντε! Μου πρότειναν να κάνω και τα δυο την ίδια μέρα! Και όχι μόνο αυτό μ στείλανε και σε μειλ τ αποτελέσματα των εξετάσεων αίματος κ είμαι σε αναμένεται κάρβουνα ψάχνοντας τα πάντα στο Ίντερνετ !  Θα σκάσω κορίτσιααα :( δε μου φαίνονται καλά τα νούμερα Papp a : 1.06 iu/l και έλευθερη χοριακη 95.31 ng/ml :/ τι λέτε ; Έχετε καμία ιδέα ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Mairiv είπε:

Αχ έλα μου ντε! Μου πρότειναν να κάνω και τα δυο την ίδια μέρα! Και όχι μόνο αυτό μ στείλανε και σε μειλ τ αποτελέσματα των εξετάσεων αίματος κ είμαι σε αναμένεται κάρβουνα ψάχνοντας τα πάντα στο Ίντερνετ !  Θα σκάσω κορίτσιααα :( δε μου φαίνονται καλά τα νούμερα Papp a : 1.06 iu/l και έλευθερη χοριακη 95.31 ng/ml :/ τι λέτε ; Έχετε καμία ιδέα ; 

Κορίτσι μου μην κοιτάς καθόλου στο ίντερνετ ειδικά για αυτήν την εξέταση!

Το τελικό αποτέλεσμα βγαίνει μόνο σε συνδυασμό και των δύο εξετάσεων δηλαδή υπερήχου και αίματολογικες.. γιατί δεν φτάνει μια τιμή στις εξετάσεις πάει ανάλογα με το βάρος σου ηλικία χαρακτηριστικά!και πρόσεξε στο τέλος πάλι σου βγάζει στο χαρτί ΠΙΘΑΝΌΤΗΤΕΣ δηλαδή ότι κ να σου βγάλει η εξέταση άμα στον υπέρηχο τα βλέπουν όλα άψογα να μη σκας.

Εγω που είναι τέταρτη αυχενική που κάνω τώρα..πάντα οι αιματολογικές μου έβγαιναν μάπα! πολύ μάπα όμως στον υπέρηχο όμως βλέπαμε πάντα ένα υγιέστατο μωράκι δόξα τω θεώ!!!

Κ μου το έλεγε κ ο γιατρός ότι απλά οι ορμονικές μου δεν βγαίνουν καλές αλλά ο υπέρηχος λέει άλλα.. Λίγη υπομονή θέλει τώρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσι μου μην κοιτάς καθόλου στο ίντερνετ ειδικά για αυτήν την εξέταση!

Το τελικό αποτέλεσμα βγαίνει μόνο σε συνδυασμό και των δύο εξετάσεων δηλαδή υπερήχου και αίματολογικες.. γιατί δεν φτάνει μια τιμή στις εξετάσεις πάει ανάλογα με το βάρος σου ηλικία χαρακτηριστικά!και πρόσεξε στο τέλος πάλι σου βγάζει στο χαρτί ΠΙΘΑΝΌΤΗΤΕΣ δηλαδή ότι κ να σου βγάλει η εξέταση άμα στον υπέρηχο τα βλέπουν όλα άψογα να μη σκας.

Εγω που είναι τέταρτη αυχενική που κάνω τώρα..πάντα οι αιματολογικές μου έβγαιναν μάπα! πολύ μάπα όμως στον υπέρηχο όμως βλέπαμε πάντα ένα υγιέστατο μωράκι δόξα τω θεώ!!!

Κ μου το έλεγε κ ο γιατρός ότι απλά οι ορμονικές μου δεν βγαίνουν καλές αλλά ο υπέρηχος λέει άλλα.. Λίγη υπομονή θέλει τώρα!

Μακαριιιι!Να σου ζήσουν τ μωράκια σου και με το καλό!! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και γι αυτό και τόσο άγχος!!! Αλλά εντάξει έφτασε σιγά σιγά η Τετάρτη!!! 
 

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2022 at 10:55 ΠΜ, Melody90 είπε:

Χαχαχαχα ναι όντως φαντάζεσαι να ξεκινήσουν και τα φλερτ???την καημένη από τώρα τη λυπάμαι!!!

Μπράβο κοπέλα μου.. συγχαρητήρια κ για το κορίτσι:)

Εγώ μπαίνω στις 11 Αυγούστου στο μήνα μου.. θύμισέ μου γιατί νομίζεις ότι δεν θα πιάσεις Σεπτέμβρη θα μπεις καισαρική?

Από ναυτίες πώς πας ?εμένα δόξα τω θεώ έχουν καλμάρει αρκετά σχεδόν καθόλου δεν έχω πια...

Άντε βρε κορίτσια να τα λέμε πιο συχνά...

 

Με το καλό κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας....

Πότε με το καλό έχεις αυχενική?

Κορίτσια έχω σκάσει αυτές τις μέρες με την ασφάλεια γιατί στο σύστημα τώρα με βγάζει ανασφάλιστη έχω πάει στον εφκα με έχουν βγάλει το λάδι για 20 ένσημα δεν μπορώ να ασφαλιστώ άλλο στο ΙΚΑ και θα πρέπει να ασφαλιστώ τώρα στον ΟΓΑ με κάποιον τρόπο και τρέχουμε και ψαχνόμαστε να δούμε πώς θα το κάνουμε.. την Τετάρτη εχει ο σύζυγος ραντεβού στον εφκα να δούμε τι θα μπορέσουμε να κάνουμε τώρα.. Όχι τίποτα άλλο έχω ένα σωρό εξετάσεις πάλι να κάνω από βδομάδα που έχω ραντεβού στο γιατρό. Μου αρέσει που λέγανε στην τηλεόραση γενικώς όλα τα μ.μ.ε. ότι οι μακροχρόνιοι άνεργοι θα ασφαλιστούν για άλλον ένα χρόνο χωρίς προϋποθέσεις.

Μία χαρά προϋποθέσεις έχει ένσημα θέλει!!!

Αύριο έχω αυχενική και ανυπομονώ γιατί μάλλον θα δει και το φύλο. Αλλά πάνω απ’ όλα θέλω να δω αν είναι καλά το μωράκι μου, αυτό έχει σημασία ☺️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairiv είπε:

Όλα καλά θα είναι!! :)

Koritsia egw tin tetarti exw auxeniki alla den kserw an tha mporesw na paw.eimai poli arosti exw ta leima mou h miti klisti ta matia mou kaine....den kserw ti na kanw.exw 4 meres pou eimai etsi.o giatros mou mou eipe na pernw mexri 3 panadol tin imera kai gia tin miti mou edose to physiomer alla simera eimai xeirotera.ponaei o laimos mou para poli les kai exw agkatia.pragmatika den ksero ti na kanw.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2022 at 10:55 AM, Melody90 said:

Χαχαχαχα ναι όντως φαντάζεσαι να ξεκινήσουν και τα φλερτ???την καημένη από τώρα τη λυπάμαι!!!

Μπράβο κοπέλα μου.. συγχαρητήρια κ για το κορίτσι:)

Εγώ μπαίνω στις 11 Αυγούστου στο μήνα μου.. θύμισέ μου γιατί νομίζεις ότι δεν θα πιάσεις Σεπτέμβρη θα μπεις καισαρική?

Από ναυτίες πώς πας ?εμένα δόξα τω θεώ έχουν καλμάρει αρκετά σχεδόν καθόλου δεν έχω πια...

 

Στον γιο μου με έπιασαν συσπάσεις κ έσπασαν τα νερά μου πριν προλάβω να μπω στο μήνα μου. Κατέβαινε κ με τα πόδια, όποτε μου έκαναν καισαρική. Καταλαβαίνεις ότι τώρα το μεγάλο μου άγχος είναι να καταφέρω να πιάσω τον Δεκαπενταύγουστο για να είμαι στην σφαίρα του τελειομηνου τοκετού. Μακάρι να βοηθήσει η Παναγία! 

 

Κοίτα, μου πέρασαν οι εμετοί κ εμένα. Αναγουλες ακόμα έχω, αλλά είναι σαφώς καλύτερα τα πράγματα σε σχέση με πριν ένα μήνα. Κ η πίεση μου πέφτει ακόμα πότε πότε.

Μπορεί βέβαια μπαμπάς κ big brothers να είναι κουλ βρε παιδί μου κ να την αφήσουν να πάει κ για καμιά πάστα στο ζαχαροπλαστείο!:);-)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...