Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Μια ωραία και μεγάλη χοριακη εύχομαι 

Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου. Μπράβο. Μας έλειψε η θετική σου ενέργεια στο φορουμ. Αφού είσαι καλά εσύ και το μωράκι σου αυτό έχει σημασία 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Να ριζώσει το μικρούλι μέσα σου. Καλή χοριακη εύχομαι 

Πρέπει να είναι τέλειο συναίσθημα να ακούς την καρδούλα του μωρού σου. Θέλω πάρα πολύ να το ζήσω. Να σου πάνε όλα τέλεια κοπέλα μου. Να έχεις μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι πάρα πολύ σύντομα να έχεις μια ωραία στρογγυλή κοιλίτσα! ❤

πρίν από 13 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

βγήκαν οι εξετάσεις αίματος που έκανα, κι εκεί που περίμενα το ζάχαρο να έχει ανέβει γιατί όλο κ έτρωγα κανα γλυκάκι μέσα στη μέρα τελικά πήγε 82, την προηγούμενη φορά ήταν 91. Εξηγείται κάπως αυτό; Υποτίθεται ότι στην εγκυμοσύνη ανεβαίνει το ζάχαρο.

Η tsh 1,7, ο αιματοκρίτης 37,5, ο σίδηρος 120. Νομίζω είναι καλές. 

Σούπερ! Δεν είναι για να σε ανησυχεί, ακόμα κι αν φαίνεται ανεξήγητο!! Κι εμένα έπεσε λίγο από το 92 στο 89 και πανηγύριζα, αλλά με πολύ σκληρή διατροφή, πλην μισής μπάλας παγωτού και ενός σοκολατένιου γλυκού με στέβια πριν την αυχενική, για να κουνιέται το παιδί! Και όχι να το παινευτώ, αλλά μου είπαν ότι είναι πολύ συνεργάσιμο και σκέφτηκα αχ, το πρώτο του κομπλιμέντο!!! Και πόσο φούσκωσα από θαυμασμό δεν περιγράφεται! :lol:

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι πάρα πολύ σύντομα να έχεις μια ωραία στρογγυλή κοιλίτσα! ❤

Σούπερ! Δεν είναι για να σε ανησυχεί, ακόμα κι αν φαίνεται ανεξήγητο!! Κι εμένα έπεσε λίγο από το 92 στο 89 και πανηγύριζα, αλλά με πολύ σκληρή διατροφή, πλην μισής μπάλας παγωτού και ενός σοκολατένιου γλυκού με στέβια πριν την αυχενική, για να κουνιέται το παιδί! Και όχι να το παινευτώ, αλλά μου είπαν ότι είναι πολύ συνεργάσιμο και σκέφτηκα αχ, το πρώτο του κομπλιμέντο!!! Και πόσο φούσκωσα από θαυμασμό δεν περιγράφεται! :lol:

Τι ωραίο συναίσθημα αυτό! Ο γιος σου βέβαια θα σε κάνει περήφανη πολλές φορές ακόμα! Εμένα στην αυχενική πάντως κούναγε το χέρι πάνω κάτω, τώρα λέω ή με χαιρετάει ή με βρίζει γιατί το ενοχλώ.. 

Το περίεργο με το ζάχαρό μου είναι ότι δεν έκανα διατροφή γι’ αυτό. Έτρωγα όπως έτρωγα κ πριν την εγκυμοσύνη κ χτυπούσα κ κανα γλυκάκι μετά το φαγητό. Γι’ αυτό απόρησα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Μια ωραία και μεγάλη χοριακη εύχομαι 

Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου. Μπράβο. Μας έλειψε η θετική σου ενέργεια στο φορουμ. Αφού είσαι καλά εσύ και το μωράκι σου αυτό έχει σημασία 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Να ριζώσει το μικρούλι μέσα σου. Καλή χοριακη εύχομαι 

Πρέπει να είναι τέλειο συναίσθημα να ακούς την καρδούλα του μωρού σου. Θέλω πάρα πολύ να το ζήσω. Να σου πάνε όλα τέλεια κοπέλα μου. Να έχεις μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Αφού το θέλεις, θα το ζήσεις! Εχε πίστη κοριτσάκι μου, εγώ τα τελευταία 2 χρόνια άκουγα μόνο πόσο υπογόνιμη είμαι.. και τώρα θέλω να τους τρίψω απλά την κοιλιτσα μου στη μούρη τους! Να στρογγυλέψει και η δικιά σου και να γεμίσεις χαρά ♥️

1 hour ago, happiness79 είπε:

Αχ, τι τέλεια νέα!!!!!!! ❤❤❤ Πάρα πολύ χαίρομαι!!! Με το καλό και τα αποτελέσματα του ΝΙΡΤ! Α, κι εμένα ρωτάει ο άντρας μου τι κάνει η συμπεθέρα στο Αμέρικα! (εννοείται ότι ταξίδια ονειρεύεται, χαχα)

Για να σας διδάξω να μη βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα καλέ!!! :P

Α, ωραία, κοντεύεις! Να είναι η τυχερή εύχομαι!!! 

Αχαχαχα! Αν κανω κοριτσάκι, θα στον τρελάνει τον γιόκα σου η τρελοαμερικάνα μου :D Ενημέρωσε σύζυγο, εντος εβδομαδας θα επανέλθω με αποτελέσματα nipt και μετά πιστεύω μπορούμε να  συζητήσουμε και το θέμα προίκας..:tongue: :D
Περιμένουμε τα νέα σου κοριτσάκι μου ♥️ Θα πάνε όλα τέλεια, ξέρω εγώ και σ´εχω για γούρι μου! Φιλια πολλά :wub:

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, winspert είπε:

Εγω εχω κανει το ερα και συμφωνω πως η ωοληψια πονάει λιγότερο...Βεβαια μέχρι τωρα με ενα ωαριο...Ελπιζω να μη φρικαρω στα περισσότερα...

@Ζαργαναρα,καλα αποτελέσματα σήμερα!!!!

Θα περιμένω να μου πεις και εσύ την εμπειρία σου :D

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ‘μαι κι εγώ εδώ ανάμεσά σας με τα ίδια όνειρα και τις ίδιες αγωνίες! Γράφω για πρώτη φορά! Μετά από μία βιοχημική και μία παλίνδρομη στην 7η εβδομάδα λόγω τρισωμίας 15 όπως αποδείχθηκε (με εξωσωματική και βλαστοκύστες 5ης ημέρας και οι δυο) ήμουν στην προετοιμασία για 3η εμβρυομεταφορά αλλά κόλλησα Covid κι ακυρώθηκε…μεγάλη απογοήτευση, ειδικά όταν πλησιάζεις τα 40 και νιώθεις τον χρόνο να σε κυνηγάει..τώρα σκέφτομαι την αίτηση για προεμφυτευτικό πριν προχωρήσω σε άλλη προσπάθεια,  τουλάχιστον να ξέρω ότι θα μου μεταφέρουν γερές βλαστοκύστες! 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, SummerDream είπε:

Κορίτσια να ‘μαι κι εγώ εδώ ανάμεσά σας με τα ίδια όνειρα και τις ίδιες αγωνίες! Γράφω για πρώτη φορά! Μετά από μία βιοχημική και μία παλίνδρομη στην 7η εβδομάδα λόγω τρισωμίας 15 όπως αποδείχθηκε (με εξωσωματική και βλαστοκύστες 5ης ημέρας και οι δυο) ήμουν στην προετοιμασία για 3η εμβρυομεταφορά αλλά κόλλησα Covid κι ακυρώθηκε…μεγάλη απογοήτευση, ειδικά όταν πλησιάζεις τα 40 και νιώθεις τον χρόνο να σε κυνηγάει..τώρα σκέφτομαι την αίτηση για προεμφυτευτικό πριν προχωρήσω σε άλλη προσπάθεια,  τουλάχιστον να ξέρω ότι θα μου μεταφέρουν γερές βλαστοκύστες! 

Καλώς ήρθες! Άτιμο πράγμα αυτός ο COVID! Μέχρι στιγμής και οι δυο προσπάθειες σου δεν πήγαν και τόσο άσχημα, είχες εμφύτευση αλλά δυστυχώς δεν προχώρησαν. Ο γιατρός σου τι άποψη έχει για τον προεμφυτευτικό; Γενικά οι απόψεις διίστανται, κάποιοι πιστεύουν ότι επηρεάζουν το έμβρυο. Εγώ θα σου πρότεινα να προχωρήσεις χωρίς, τριτη και καλή!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες! 
Έχω τη χοριακή Παρασκευή 15/7 αλλά όπως πολλές άλλες δεν κρατήθηκα κ έκανα ένα τεστ φαρμακείου σήμερα για να έχω μια ιδεα το οποιο βγηκε αρνητικό

Λέτε να μην έχει δείξει ακόμη στα ούρα ή παω για μηδενικη;;; 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Καλώς ήρθες! Άτιμο πράγμα αυτός ο COVID! Μέχρι στιγμής και οι δυο προσπάθειες σου δεν πήγαν και τόσο άσχημα, είχες εμφύτευση αλλά δυστυχώς δεν προχώρησαν. Ο γιατρός σου τι άποψη έχει για τον προεμφυτευτικό; Γενικά οι απόψεις διίστανται, κάποιοι πιστεύουν ότι επηρεάζουν το έμβρυο. Εγώ θα σου πρότεινα να προχωρήσεις χωρίς, τριτη και καλή!!!

Ευχαριστώ για την θερμή υποδοχή! Η αλήθεια είναι πως με έβαλες σε σκέψεις τώρα.. το θέμα είναι όμως πως με την παλίνδρομη έχασα συνολικά ένα εξάμηνο μέχρι να επανέλθει ο οργανισμός μου, ωστόσο, φυσικά και χάρηκα που έστω υπήρξα έγκυος για πρώτη φορά στη ζωή μου, ήταν πολύ θετικό όπως λες κι εσύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

βγήκαν οι εξετάσεις αίματος που έκανα, κι εκεί που περίμενα το ζάχαρο να έχει ανέβει γιατί όλο κ έτρωγα κανα γλυκάκι μέσα στη μέρα τελικά πήγε 82, την προηγούμενη φορά ήταν 91. Εξηγείται κάπως αυτό; Υποτίθεται ότι στην εγκυμοσύνη ανεβαίνει το ζάχαρο.

Η tsh 1,7, ο αιματοκρίτης 37,5, ο σίδηρος 120. Νομίζω είναι καλές. 

Κοπέλα μου εμένα το ζάχαρο πριν μεινω εγκυος ήταν στο 80-82 και τώρα που έμεινα έγκυος κυμαίνεται από 69-77!!!Βέβαια εγω εχω ακόμη αναγούλες και δεν μπορώ να φάω κανονικά αλλά και πάλι τι αναψυκτικά εχω πιει που έχουν ζάχαρη, έχω τσακίσει και παγωτινια!!Σχετικό είναι αυτό με το ζάχαρο στην εγκυμοσυνη!!!Δεν είναι στάνταρ ότι θα σου ανέβει!!Απλά το παρακολουθούν μήπως εμφανίσει κάποια κοπέλα διαβητη κύησης!!

Γενικά οι εξετάσεις σου είναι πολύ καλές!!Φαντάζομαι έχεις αρχίσει τα συμπληρώματα σιδήρου  ασβεστίου κλπ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SummerDream said:

Κορίτσια να ‘μαι κι εγώ εδώ ανάμεσά σας με τα ίδια όνειρα και τις ίδιες αγωνίες! Γράφω για πρώτη φορά! Μετά από μία βιοχημική και μία παλίνδρομη στην 7η εβδομάδα λόγω τρισωμίας 15 όπως αποδείχθηκε (με εξωσωματική και βλαστοκύστες 5ης ημέρας και οι δυο) ήμουν στην προετοιμασία για 3η εμβρυομεταφορά αλλά κόλλησα Covid κι ακυρώθηκε…μεγάλη απογοήτευση, ειδικά όταν πλησιάζεις τα 40 και νιώθεις τον χρόνο να σε κυνηγάει..τώρα σκέφτομαι την αίτηση για προεμφυτευτικό πριν προχωρήσω σε άλλη προσπάθεια,  τουλάχιστον να ξέρω ότι θα μου μεταφέρουν γερές βλαστοκύστες! 

Καλημέρα. Λυπάμαι πολύ για την παλίνδρομη και την ταλαιπωρία σου .. εμείς προσπαθούμε για αδελφάκι και από τον προηγούμενο Σεπτέμβρη είχαμε τέσσερις αποτυχίες (παλίνδρομη, βιοχημικές και μία μηδενική). Μέχρι τώρα ούτε και εμείς το συζητάγαμε για προεμφυτευτικό, το ίδιο και ο γυναικολόγος και ο εξωσωματικός μας. Αλλά μετά από τις αποτυχίες μόνοι τους οι γιατροί το πρότειναν οπότε καταλαβαίνω και εσένα πως το σκέφτεσαι... Καλή επιτυχία σου εύχομαι, εμείς συνεχίζουμε από Σεπτέμβρη/Οκτώβρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , Sila80 είπε:

Καλημερα σε όλες! 
Έχω τη χοριακή Παρασκευή 15/7 αλλά όπως πολλές άλλες δεν κρατήθηκα κ έκανα ένα τεστ φαρμακείου σήμερα για να έχω μια ιδεα το οποιο βγηκε αρνητικό

Λέτε να μην έχει δείξει ακόμη στα ούρα ή παω για μηδενικη;;; 

Καλημερα!! Μην απελπιζεσαι εννοειτε οτι θα πας για χοριακη .. εγω που ρωτησα στο κεντρο μου ειπε μια κοπελα οτι , οτι και αν δειξει το τεστ φαρμακειου για χοριακη θα παμε κανονικα! Σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια! :grin:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Sila80 είπε:

Καλημερα σε όλες! 
Έχω τη χοριακή Παρασκευή 15/7 αλλά όπως πολλές άλλες δεν κρατήθηκα κ έκανα ένα τεστ φαρμακείου σήμερα για να έχω μια ιδεα το οποιο βγηκε αρνητικό

Λέτε να μην έχει δείξει ακόμη στα ούρα ή παω για μηδενικη;;; 

Καλημέρα κορίτσι! εύχομαι να έχεις την Παρασκευή μια μεγάλη χοριακη.θα σου πω την δική μου εμπειρία.εγω πρώτη φορά εκανα τεστ 10 μέρα και είχε βγει αχνό θετικό.τωρα τα άλλα κορίτσια δεν ξέρω αν είχαν κάνει πριν.αλλα τα τέστ πέφτουν έξω κάποιες φορές.μην αγχώνεσαι ότι έχει γίνει έχει γίνει.... υπομονή και καλά αποτελέσματα εύχομαι!κάνε πράγματα να ξεχνιεσαι όσο μπορείς.φιλακια πολλα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Powerzen είπε:

Καλημέρα. Λυπάμαι πολύ για την παλίνδρομη και την ταλαιπωρία σου .. εμείς προσπαθούμε για αδελφάκι και από τον προηγούμενο Σεπτέμβρη είχαμε τέσσερις αποτυχίες (παλίνδρομη, βιοχημικές και μία μηδενική). Μέχρι τώρα ούτε και εμείς το συζητάγαμε για προεμφυτευτικό, το ίδιο και ο γυναικολόγος και ο εξωσωματικός μας. Αλλά μετά από τις αποτυχίες μόνοι τους οι γιατροί το πρότειναν οπότε καταλαβαίνω και εσένα πως το σκέφτεσαι... Καλή επιτυχία σου εύχομαι, εμείς συνεχίζουμε από Σεπτέμβρη/Οκτώβρη.

Καλημέρα, σ’ ευχαριστώ για την απάντηση, κι εγώ Σεπτ/Οκτώβρη θα πάω για νέα προσπάθεια, καλή μας επιτυχία! Κι εμένα οι γιατροί δεν μου το είχαν προτείνει, το πρότεινα εγω. Στην αρχή ήταν αρνητικοί, τώρα πλέον βλέπουν την οπτική μου και συνυπολογίζουν την ηλικία μου και το δέχτηκαν. Πραγματικά δεν ξέρω γιατί μας αφήνουν να έχουμε τόσες αποτυχίες μέχρι να γίνει ο προεμφυτευτικος; ειδικά σε εμάς από εξωσωματική, για να έφτασα μέχρι εδώ σημαίνει ότι πραγματικά δυσκολεύομαι..Αυτό το παράπονο έχω εγώ για το πρωτόκολλο που υπάρχει…

πρίν από 57 λεπτά , Sila80 είπε:

Καλημερα σε όλες! 
Έχω τη χοριακή Παρασκευή 15/7 αλλά όπως πολλές άλλες δεν κρατήθηκα κ έκανα ένα τεστ φαρμακείου σήμερα για να έχω μια ιδεα το οποιο βγηκε αρνητικό

Λέτε να μην έχει δείξει ακόμη στα ούρα ή παω για μηδενικη;;; 

Καλημέρα! Αυτό που ξέρω είναι ότι κάποιες φορές η εμφύτευση μπορεί να καθυστερήσει λίγο όποτε το τεστ να βγει ψευδώς αρνητικό σε μέρα που εσύ θα περίμενες κάτι να δείξει. Ξέρω ότι κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα κι έχουμε όλες βρεθεί σ’ αυτή τη δύσκολη θέση, οπλίσου με αντοχή για την Παρασκευή και μέσα από την ψυχή μου σου εύχομαι το καλύτερο!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Καλημέρα κορίτσι! εύχομαι να έχεις την Παρασκευή μια μεγάλη χοριακη.θα σου πω την δική μου εμπειρία.εγω πρώτη φορά εκανα τεστ 10 μέρα και είχε βγει αχνό θετικό.τωρα τα άλλα κορίτσια δεν ξέρω αν είχαν κάνει πριν.αλλα τα τέστ πέφτουν έξω κάποιες φορές.μην αγχώνεσαι ότι έχει γίνει έχει γίνει.... υπομονή και καλά αποτελέσματα εύχομαι!κάνε πράγματα να ξεχνιεσαι όσο μπορείς.φιλακια πολλα

 

πρίν από 30 λεπτά , Christin88 είπε:

Καλημερα!! Μην απελπιζεσαι εννοειτε οτι θα πας για χοριακη .. εγω που ρωτησα στο κεντρο μου ειπε μια κοπελα οτι , οτι και αν δειξει το τεστ φαρμακειου για χοριακη θα παμε κανονικα! Σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια! :grin:

 

πρίν από 18 λεπτά , SummerDream είπε:

Καλημέρα, σ’ ευχαριστώ για την απάντηση, κι εγώ Σεπτ/Οκτώβρη θα πάω για νέα προσπάθεια, καλή μας επιτυχία! Κι εμένα οι γιατροί δεν μου το είχαν προτείνει, το πρότεινα εγω. Στην αρχή ήταν αρνητικοί, τώρα πλέον βλέπουν την οπτική μου και συνυπολογίζουν την ηλικία μου και το δέχτηκαν. Πραγματικά δεν ξέρω γιατί μας αφήνουν να έχουμε τόσες αποτυχίες μέχρι να γίνει ο προεμφυτευτικος; ειδικά σε εμάς από εξωσωματική, για να έφτασα μέχρι εδώ σημαίνει ότι πραγματικά δυσκολεύομαι..Αυτό το παράπονο έχω εγώ για το πρωτόκολλο που υπάρχει…

Καλημέρα! Αυτό που ξέρω είναι ότι κάποιες φορές η εμφύτευση μπορεί να καθυστερήσει λίγο όποτε το τεστ να βγει ψευδώς αρνητικό σε μέρα που εσύ θα περίμενες κάτι να δείξει. Ξέρω ότι κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα κι έχουμε όλες βρεθεί σ’ αυτή τη δύσκολη θέση, οπλίσου με αντοχή για την Παρασκευή και μέσα από την ψυχή μου σου εύχομαι το καλύτερο!

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις απαντησεις και τη θετικη σας ενέργεια! 
Τουλάχιστον θα πάω κάπως «προσγειωμένη» : )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...