Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσια μην ανησυχείτε, όλα καλά! Αλλά είχα τρελό όγκο δουλειάς να διαχειριστώ και τα ΣΚ, ήμουν άπειρες ώρες στον υπολογιστή και δεν άντεχαν άλλη οθόνη τα μάτια μου και γι' αυτό χάθηκα! Το μωρό μου είναι καλά, το αγοράκι μου!!! ❤ Η αυχενική βγήκε πολύ καλή 1,9 και όλες οι μετρήσεις και τα όργανα που είδε ο γιατρός ήταν μια χαρά! Τα νούμερα επίσης πολύ καλά για την ηλικία μου! Για να είμαστε 100% σίγουροι όμως κάναμε και λήψη τροφοβλάστης, αυτό έγινε χθες και μου είπαν μια βδομάδα να είμαι μόνο κάναπέ-κρεβάτι κι έτσι κάνω οφ απ' τη δουλειά και μπήκα και διαβάζω τα νέα σας από το πρωί που είναι τόσα πολλά!!! Δεν έχω προλάβει να τα δω ακόμα όλα, αλλά δε θέλω να σας κρατάω σε αγωνία!

Απ' όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα...

@Linoula λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα. Μάζεψε το κουράγιο σου για να συνεχίσεις, αν δεν κάνω λάθος έχεις έμβρυα και εύχομαι το παιδάκι που τόσο λαχταράς να έρθει σύντομα! 

@Pagor πόνεσε η καρδιά μου με την τροπή που πήραν τα πράγματα, άκουσε όμως τα κορίτσια που σου λένε ότι το σώμα σου έχει μνήμη και το πιστεύω κι εγώ ότι είναι θέμα χρόνου να έρθει στη ζωή σας το μωρό σας. 

@Angot μου να τον ακούς τον γιατρό μας, υπόσχεται μόνο αυτά που πραγματικά πιστεύει! Δώσε στο σώμα σου το χρόνο που χρειάζεται και όλα θα πάνε καλά! 

Στα κορίτσια που είναι σε αναμονή χοριακής εύχομαι τεράστια νούμερα και ήρεμες εγκυμοσύνες!!! Και σε όσες είστε σε διαδικασίες ωοληψιών εύχομαι να έχετε όλη την καλή τύχη με το μέρος σας και σύντομα να είστε όλες με φουσκωμένες κοιλίτσες!! Έχετε αγάπη και καλή τύχη από το αγοράκι μου και όλα θα πάνε καλά!!! ❤ Συνεχίζω το διάβασμα τώρα γιατί τα νέα σας είναι ατελείωτα!!!

Καλή λευτεριά ευτυχία μου και με το καλό να ανταμώσεις το αντράκι σου !!!

7 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Καλησπερα σε ολες σας! Διαβαζω εδω και πολυ καιρο οτι γραφετε!! Κλαιω με τις λυπες σας  και χαιρομαι  με τις χαρες σας! Αλλα περνω και δυναμη απο ολες σας οταν βλεπω οτι καμια δεν το βαζει κατω και ετσι πρεπει.. Εγω εχω κανει 2 ωοληψιες κ χθες εκανα την πρωτη μου εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες! Θελω να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολες ..ο Θεουλης θα μας δωσει αυτο που τοσο θελουμε αρκει να μην τα παραταμε! 

Καλή επιτυχία με μια θετική χοριακη να έχεις !

10 ώρες πρίν, anna.k είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Πηρε καμία αντισυλληπτικα πριν την ωοληψία? Συζητήσαμε με τον γιατρο αυτο το ενδεχομενο για να συγχρονιστω με την αδεια μου. 

Εννοείς να μη σου έρθει η περίοδος στην άδεια σου για να καθυστερήσει η περίοδος ;

On 11/7/2022 at 3:44 ΜΜ, winspert είπε:

Τελικα φαίνονται δυο δεξια πιο μεγαλα,ενα πιο μικρό και αλλα δυο αριστερά πιο μικρά... Μαλλον θα προχωρήσουν τα δυο...Συνηθως ωοληψια κανουμε προς 15η μερα...Θα ξαναπαω την Τετάρτη και βλέπουμε...Μακαρι να προχωρήσουν περισσότερα...Σε ευχαριστω πολυ!!!

Πολύ καλή η Ε2 για 9η με σεπραφαφ , καλή επιτυχία να έχεις !

1 ώρα πρίν, Maroxmarox είπε:

Καλή λευτεριά ευτυχία μου και με το καλό να ανταμώσεις το αντράκι σου !!!

Καλή επιτυχία με μια θετική χοριακη να έχεις !

Εννοείς να μη σου έρθει η περίοδος στην άδεια σου για να καθυστερήσει η περίοδος ;

Πολύ καλή η Ε2 για 9η με σεπραφαφ , καλή επιτυχία να έχεις !

@winspert

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Tselek είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα! Το είδα το μικρούλι μου, άκουσα και καρδούλα πρώτη φορά (ναι, εδώ δεν ακούς καρδιά πριν την αυχενική :rolleyes:) είχε 165 παλμούς και απ ο,τι μου είπε η γιατρός, έχει πολύ καλές μετρήσεις! 12w+2 μ εβγαλε και αυτό που κατάφερα να έχω από τις μετρήσεις, είναι ένα NT: 0,9mm. Φαντάζομαι είναι το πάχος, σωστά; Περιμένω και αποτελέσματα από nipt την επόμενη βδομάδα και τους είπαμε πως δεν θελουμε να μάθουμε ακόμη το φύλο.. είναι το τελευταίο αλλωστε που μας νοιάζει! 
@happiness79 να ´ξερες τι τράβηξα τόσες μέρες.. μέχρι και ο άντρας μου ρωτούσε αν εμφανίστηκες στο φορουμ! Χαλάλι σου όμως αφού είστε και οι δυο καλά ♥️ 
Άντε να παίρνουμε όλες σειρά κοριτσια μου, σας στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια ♥️
 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μπράβο για το μωράκι σας! Να το κρατήσετε γερό στην αγκαλιά σας σε λίγους μηνες!  Καλε τι ψυχοβγαλτες είναι εκεί πέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Kate92 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μπράβο για το μωράκι σας! Να το κρατήσετε γερό στην αγκαλιά σας σε λίγους μηνες!  Καλε τι ψυχοβγαλτες είναι εκεί πέρα!!!

Δεν φαντάζεσαι πόσο, παρακαλάω να μου κάνουν απλές αιματολογικές! Έχουν αυτή την πολιτική, δεν σε ψάχνουμε αν δεν «δείξει» το σώμα σου ότι κάτι δεν πάει καλά. Φαντάσου πλήρωσα έξτρα εξέταση θυρεοειδούς γιατί κάποτε στο παρελθόν τον είχα τσιμπημένο και φοβήθηκα ότι θ ανέβαινε στην εγκυμοσύνη και όντως χρειαζόμουν αγωγή! Για να μην αναφέρω ότι σε όλη την εγκυμοσύνη σου κάνουν μόνο 3 υπερήχους :D Κλαίω! Πλέον το έχω αποδώσει στην τυχη για το αν θα βγει υγιές το μωρό μου.. η Ελλάδα σε αυτά, είναι παράδεισος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@happiness79 τι ωραία! Κουραγιο με την δουλειά! Με το καλό να πάνε όλα τέλεια! Εγώ θα κάνω άλλη μια ετ την επόμενη εβδομάδα και ο Θεός βοηθός. Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!:x

@Ζαργαναρα πας σφαίρα! Με το καλό ν ακούσετε καρδούλα η καρδούλες!

@Christin88 καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Σου στέλνω πολλή θετική ενέργεια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Linoula είπε:

@happiness79 τι ωραία! Κουραγιο με την δουλειά! Με το καλό να πάνε όλα τέλεια! Εγώ θα κάνω άλλη μια ετ την επόμενη εβδομάδα και ο Θεός βοηθός. Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!:x

@Ζαργαναρα πας σφαίρα! Με το καλό ν ακούσετε καρδούλα η καρδούλες!

@Christin88 καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Σου στέλνω πολλή θετική ενέργεια!

Σε ευχαριστω παρα πολυ!! Και σε σενα καλη επιτυχια για την επομενη εβδομαδα!!:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Καλησπερα σε ολες σας! Διαβαζω εδω και πολυ καιρο οτι γραφετε!! Κλαιω με τις λυπες σας  και χαιρομαι  με τις χαρες σας! Αλλα περνω και δυναμη απο ολες σας οταν βλεπω οτι καμια δεν το βαζει κατω και ετσι πρεπει.. Εγω εχω κανει 2 ωοληψιες κ χθες εκανα την πρωτη μου εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες! Θελω να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολες ..ο Θεουλης θα μας δωσει αυτο που τοσο θελουμε αρκει να μην τα παραταμε! 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Μια ωραία και μεγάλη χοριακη εύχομαι 

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσια μην ανησυχείτε, όλα καλά! Αλλά είχα τρελό όγκο δουλειάς να διαχειριστώ και τα ΣΚ, ήμουν άπειρες ώρες στον υπολογιστή και δεν άντεχαν άλλη οθόνη τα μάτια μου και γι' αυτό χάθηκα! Το μωρό μου είναι καλά, το αγοράκι μου!!! ❤ Η αυχενική βγήκε πολύ καλή 1,9 και όλες οι μετρήσεις και τα όργανα που είδε ο γιατρός ήταν μια χαρά! Τα νούμερα επίσης πολύ καλά για την ηλικία μου! Για να είμαστε 100% σίγουροι όμως κάναμε και λήψη τροφοβλάστης, αυτό έγινε χθες και μου είπαν μια βδομάδα να είμαι μόνο κάναπέ-κρεβάτι κι έτσι κάνω οφ απ' τη δουλειά και μπήκα και διαβάζω τα νέα σας από το πρωί που είναι τόσα πολλά!!! Δεν έχω προλάβει να τα δω ακόμα όλα, αλλά δε θέλω να σας κρατάω σε αγωνία!

Απ' όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα...

@Linoula λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα. Μάζεψε το κουράγιο σου για να συνεχίσεις, αν δεν κάνω λάθος έχεις έμβρυα και εύχομαι το παιδάκι που τόσο λαχταράς να έρθει σύντομα! 

@Pagor πόνεσε η καρδιά μου με την τροπή που πήραν τα πράγματα, άκουσε όμως τα κορίτσια που σου λένε ότι το σώμα σου έχει μνήμη και το πιστεύω κι εγώ ότι είναι θέμα χρόνου να έρθει στη ζωή σας το μωρό σας. 

@Angot μου να τον ακούς τον γιατρό μας, υπόσχεται μόνο αυτά που πραγματικά πιστεύει! Δώσε στο σώμα σου το χρόνο που χρειάζεται και όλα θα πάνε καλά! 

Στα κορίτσια που είναι σε αναμονή χοριακής εύχομαι τεράστια νούμερα και ήρεμες εγκυμοσύνες!!! Και σε όσες είστε σε διαδικασίες ωοληψιών εύχομαι να έχετε όλη την καλή τύχη με το μέρος σας και σύντομα να είστε όλες με φουσκωμένες κοιλίτσες!! Έχετε αγάπη και καλή τύχη από το αγοράκι μου και όλα θα πάνε καλά!!! ❤ Συνεχίζω το διάβασμα τώρα γιατί τα νέα σας είναι ατελείωτα!!!

Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου. Μπράβο. Μας έλειψε η θετική σου ενέργεια στο φορουμ. Αφού είσαι καλά εσύ και το μωράκι σου αυτό έχει σημασία 

4 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μπράβο! Τέλειο νούμερο! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! Όλα να σου πάνε καλά! 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου και καλή αναμονή! Μαζι είμαστε σχεδόν! Εγώ σήμερα έκανα μεταφορά 2 εμβρυακια 3ων ημερών.  Χοριακη μου είπε σε 14 μέρες από σήμερα! Πολύ μου φάνηκε φυσικά! 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Να ριζώσει το μικρούλι μέσα σου. Καλή χοριακη εύχομαι 

1 hour ago, Tselek είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα! Το είδα το μικρούλι μου, άκουσα και καρδούλα πρώτη φορά (ναι, εδώ δεν ακούς καρδιά πριν την αυχενική :rolleyes:) είχε 165 παλμούς και απ ο,τι μου είπε η γιατρός, έχει πολύ καλές μετρήσεις! 12w+2 μ εβγαλε και αυτό που κατάφερα να έχω από τις μετρήσεις, είναι ένα NT: 0,9mm. Φαντάζομαι είναι το πάχος, σωστά; Περιμένω και αποτελέσματα από nipt την επόμενη βδομάδα και τους είπαμε πως δεν θελουμε να μάθουμε ακόμη το φύλο.. είναι το τελευταίο αλλωστε που μας νοιάζει! 
@happiness79 να ´ξερες τι τράβηξα τόσες μέρες.. μέχρι και ο άντρας μου ρωτούσε αν εμφανίστηκες στο φορουμ! Χαλάλι σου όμως αφού είστε και οι δυο καλά ♥️ 
Άντε να παίρνουμε όλες σειρά κοριτσια μου, σας στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια ♥️
 

Πρέπει να είναι τέλειο συναίσθημα να ακούς την καρδούλα του μωρού σου. Θέλω πάρα πολύ να το ζήσω. Να σου πάνε όλα τέλεια κοπέλα μου. Να έχεις μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Kallo είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Μια ωραία και μεγάλη χοριακη εύχομαι 

Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου. Μπράβο. Μας έλειψε η θετική σου ενέργεια στο φορουμ. Αφού είσαι καλά εσύ και το μωράκι σου αυτό έχει σημασία 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Να ριζώσει το μικρούλι μέσα σου. Καλή χοριακη εύχομαι 

Πρέπει να είναι τέλειο συναίσθημα να ακούς την καρδούλα του μωρού σου. Θέλω πάρα πολύ να το ζήσω. Να σου πάνε όλα τέλεια κοπέλα μου. Να έχεις μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Να είσαι καλά!! Και σε σένα τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Εννοείς να μη σου έρθει η περίοδος στην άδεια σου για να καθυστερήσει η περίοδος ;

Εννοώ να μου ερθει στις 28 μερες αντι για 25 με 26 μου έρχεται κανονικά  για να εχω αδεια και να μπορω να ειμαι Αθήνα για τις πρώτες εξετάσεις(τη δεύτερη μερα του κύκλου)μεχρι και τη μερα τις ωοληψίας.Επειδή μένω εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Θα δω το βιβλιαράκι μμμ... Θα υπολογίσω 1 εβδομάδα μετά από μένα... Χα! Δεν ξεφεύγεις! 

Χαχαχα!! Είσαι Θεά!!! :wub:

3 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Καλή λευτεριά ευτυχία μου και με το καλό να ανταμώσεις το αντράκι σου !!!

Καλή επιτυχία με μια θετική χοριακη να έχεις !

Εννοείς να μη σου έρθει η περίοδος στην άδεια σου για να καθυστερήσει η περίοδος ;

Πολύ καλή η Ε2 για 9η με σεπραφαφ , καλή επιτυχία να έχεις !

@winspert

Σ' ευχαριστώ πολύ καλή μου! Και στα δικά σου σύντομα!!! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Κρήτη Ηράκλειο. Το έχεις ακούσει κι εσύ;

Ο μόνος λόγος που δεν θα την εκανα εκτος γενεσις θα ηταν το έμβρυολογικό εργαστηριο, αλλιώς μια ωοληψια ειναι οκ και τι εγινε όλοι μπορούν να την κανουν.

16 ώρες πρίν, winspert είπε:

Εγω εχω κανει το ερα και συμφωνω πως η ωοληψια πονάει λιγότερο...Βεβαια μέχρι τωρα με ενα ωαριο...Ελπιζω να μη φρικαρω στα περισσότερα...

@Ζαργαναρα,καλα αποτελέσματα σήμερα!!!!

Μια χαρα θα εισαι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα! Το είδα το μικρούλι μου, άκουσα και καρδούλα πρώτη φορά (ναι, εδώ δεν ακούς καρδιά πριν την αυχενική :rolleyes:) είχε 165 παλμούς και απ ο,τι μου είπε η γιατρός, έχει πολύ καλές μετρήσεις! 12w+2 μ εβγαλε και αυτό που κατάφερα να έχω από τις μετρήσεις, είναι ένα NT: 0,9mm. Φαντάζομαι είναι το πάχος, σωστά; Περιμένω και αποτελέσματα από nipt την επόμενη βδομάδα και τους είπαμε πως δεν θελουμε να μάθουμε ακόμη το φύλο.. είναι το τελευταίο αλλωστε που μας νοιάζει! 
@happiness79 να ´ξερες τι τράβηξα τόσες μέρες.. μέχρι και ο άντρας μου ρωτούσε αν εμφανίστηκες στο φορουμ! Χαλάλι σου όμως αφού είστε και οι δυο καλά ♥️ 
Άντε να παίρνουμε όλες σειρά κοριτσια μου, σας στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια ♥️
 

Αχ, τι τέλεια νέα!!!!!!! ❤❤❤ Πάρα πολύ χαίρομαι!!! Με το καλό και τα αποτελέσματα του ΝΙΡΤ! Α, κι εμένα ρωτάει ο άντρας μου τι κάνει η συμπεθέρα στο Αμέρικα! (εννοείται ότι ταξίδια ονειρεύεται, χαχα)

2 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Κοψοχολιασες όλο το φόρουμ!! 

Για να σας διδάξω να μη βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα καλέ!!! :P

2 ώρες πρίν, Linoula είπε:

@happiness79 τι ωραία! Κουραγιο με την δουλειά! Με το καλό να πάνε όλα τέλεια! Εγώ θα κάνω άλλη μια ετ την επόμενη εβδομάδα και ο Θεός βοηθός. Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!:x

@Ζαργαναρα πας σφαίρα! Με το καλό ν ακούσετε καρδούλα η καρδούλες!

@Christin88 καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Σου στέλνω πολλή θετική ενέργεια!

Α, ωραία, κοντεύεις! Να είναι η τυχερή εύχομαι!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

βγήκαν οι εξετάσεις αίματος που έκανα, κι εκεί που περίμενα το ζάχαρο να έχει ανέβει γιατί όλο κ έτρωγα κανα γλυκάκι μέσα στη μέρα τελικά πήγε 82, την προηγούμενη φορά ήταν 91. Εξηγείται κάπως αυτό; Υποτίθεται ότι στην εγκυμοσύνη ανεβαίνει το ζάχαρο.

Η tsh 1,7, ο αιματοκρίτης 37,5, ο σίδηρος 120. Νομίζω είναι καλές. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...