Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Kate33 είπε:

Κορίτσια καλησπερα,

η Ε2 -62 την τριτη ημέρα της περιόδου μπορεί να επηρεάσει πολύ την FSH?

Μου βγήκε πολύ χαμηλή και απορώ..

δειχνει κύστη στο Ε2-62;

Είχα ε2 32. Είχα ωάριο που γονιμοποιηθηκε, δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητα κυστη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! 
Βλεπω όλη την ομάδα πίσω και πολύ δυνατή! Εύχομαι σε όλες μας καλη αρχή, σαν τα παιδάκια και εμείς :)

Προαπαθω να διαβάσω τα νέα σας, μετά τις  τελευταίες διακοπες. 
@Angot καλή αρχή κοριτσι, όλα θα πάνε τελεια αυτή τη φορά και μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχεις πλέον στην κοιλιτσα σου ένα υγιέστατο μωρακι

@Kallo με το καλό κοριτσι και σε εσένα η έτσι, λίγες μέρες έμειναν! 
 

@happiness79 με το καλό κοριτσι να μεγαλώνει στην κοιλιτσα σου ο κούκλος σας!!! Υπέροχα νέα! Ξέρεις αυτό είναι το μωράκι του φόρουμ μας! 
 

Εγω ειδα το γιατρό σήμερα. Ξεκινάμε σιγά σιγά τον αγώνα.

Μια μαστογραφία πρέπει να κανω άμεσα, ξέρει καμία σας κεντρο να κλείνει ραντεβού αμέσως και όχι σε 1 μήνα; 

Αγωνιστικά  φιλια σε όλες! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 
Βλεπω όλη την ομάδα πίσω και πολύ δυνατή! Εύχομαι σε όλες μας καλη αρχή, σαν τα παιδάκια και εμείς :)

Προαπαθω να διαβάσω τα νέα σας, μετά τις  τελευταίες διακοπες. 
@Angot καλή αρχή κοριτσι, όλα θα πάνε τελεια αυτή τη φορά και μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχεις πλέον στην κοιλιτσα σου ένα υγιέστατο μωρακι

@Kallo με το καλό κοριτσι και σε εσένα η έτσι, λίγες μέρες έμειναν! 
 

@happiness79 με το καλό κοριτσι να μεγαλώνει στην κοιλιτσα σου ο κούκλος σας!!! Υπέροχα νέα! Ξέρεις αυτό είναι το μωράκι του φόρουμ μας! 
 

Εγω ειδα το γιατρό σήμερα. Ξεκινάμε σιγά σιγά τον αγώνα.

Μια μαστογραφία πρέπει να κανω άμεσα, ξέρει καμία σας κεντρο να κλείνει ραντεβού αμέσως και όχι σε 1 μήνα; 

Αγωνιστικά  φιλια σε όλες! 

Καλώς όρισες Chris και καλό νέο ξεκίνημα σου εύχομαι! Μπαίνεις στην τελική ευθεία!!! Μαστογραφία εγώ κάνω στο Ιατρόπολις, γιατί έχουν και καλό μηχάνημα και καλό γιατρό απ' όσο μου έχουν πεί. Συνήθως δεν αργούν να κλείσουν ραντεβού. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris_V είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 
Βλεπω όλη την ομάδα πίσω και πολύ δυνατή! Εύχομαι σε όλες μας καλη αρχή, σαν τα παιδάκια και εμείς :)

Προαπαθω να διαβάσω τα νέα σας, μετά τις  τελευταίες διακοπες. 
@Angot καλή αρχή κοριτσι, όλα θα πάνε τελεια αυτή τη φορά και μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχεις πλέον στην κοιλιτσα σου ένα υγιέστατο μωρακι

@Kallo με το καλό κοριτσι και σε εσένα η έτσι, λίγες μέρες έμειναν! 
 

@happiness79 με το καλό κοριτσι να μεγαλώνει στην κοιλιτσα σου ο κούκλος σας!!! Υπέροχα νέα! Ξέρεις αυτό είναι το μωράκι του φόρουμ μας! 
 

Εγω ειδα το γιατρό σήμερα. Ξεκινάμε σιγά σιγά τον αγώνα.

Μια μαστογραφία πρέπει να κανω άμεσα, ξέρει καμία σας κεντρο να κλείνει ραντεβού αμέσως και όχι σε 1 μήνα; 

Αγωνιστικά  φιλια σε όλες! 

Γειά σου γλυκούλα, εγω δεν εχω να σου προτείνω κάποιο διαγνωστικο δυστυχώς... Να έχεις όμως καλα αποτελέσματα και να ξεκινήσεις και τον δικό σου αγώνα... Θα με βρεις και μενα  να παλεύω στη διαδρομή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Κορίτσια καλησπερα,

η Ε2 -62 την τριτη ημέρα της περιόδου μπορεί να επηρεάσει πολύ την FSH?

Μου βγήκε πολύ χαμηλή και απορώ..

δειχνει κύστη στο Ε2-62;

Ειχα και 85 περιπου και 75 μια αλλη φορα Ε2. Ποτε δεν μου βρηκαν κυστη. Αλλα δεν ειχα χαμηλη fsh. Δεν ξερω αν ο συνδυασμός αυτος σημαινει κατι.. Εγω απο 9 και πανω θυμαμαι εχω συνηθως. Εκανες εξετασεις για να ξεκινησεις με διεγερση αντι για φυσικο? Δεν θα σε δει κ με υπερηχο??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Maria.28 είπε:

Ειχα και 85 περιπου και 75 μια αλλη φορα Ε2. Ποτε δεν μου βρηκαν κυστη. Αλλα δεν ειχα χαμηλη fsh. Δεν ξερω αν ο συνδυασμός αυτος σημαινει κατι.. Εγω απο 9 και πανω θυμαμαι εχω συνηθως. Εκανες εξετασεις για να ξεκινησεις με διεγερση αντι για φυσικο? Δεν θα σε δει κ με υπερηχο??? 

Όχι φυσικό θα κάνω, αλλά ζητάει εξετάσεις και την δεύτερη μέρα, για την δυναμική του κύκλου. 
ηταν 7 η FSH και την προηγούμενη φορά - τον Μάιο ήταν 20

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate33 είπε:

Όχι φυσικό θα κάνω, αλλά ζητάει εξετάσεις και την δεύτερη μέρα, για την δυναμική του κύκλου. 
ηταν 7 η FSH και την προηγούμενη φορά - τον Μάιο ήταν 20

Εμενα οι τιμες αυτες παντως μια χαρα μου φαίνονται. Νομιζω κατω απ το 10 η fsh ειναι καλο που ειναι.Μην ανησυχείς θα σε δει κ ο γιατρος σου κ θα σου πει πιστεύω ολα οκ οτι ειναι! Να προχωρήσεις κανονικα εύχομαι στην ωοληψια σου με τέλειο ωαριο! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 
Βλεπω όλη την ομάδα πίσω και πολύ δυνατή! Εύχομαι σε όλες μας καλη αρχή, σαν τα παιδάκια και εμείς :)

Προαπαθω να διαβάσω τα νέα σας, μετά τις  τελευταίες διακοπες. 
@Angot καλή αρχή κοριτσι, όλα θα πάνε τελεια αυτή τη φορά και μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχεις πλέον στην κοιλιτσα σου ένα υγιέστατο μωρακι

@Kallo με το καλό κοριτσι και σε εσένα η έτσι, λίγες μέρες έμειναν! 
 

@happiness79 με το καλό κοριτσι να μεγαλώνει στην κοιλιτσα σου ο κούκλος σας!!! Υπέροχα νέα! Ξέρεις αυτό είναι το μωράκι του φόρουμ μας! 
 

Εγω ειδα το γιατρό σήμερα. Ξεκινάμε σιγά σιγά τον αγώνα.

Μια μαστογραφία πρέπει να κανω άμεσα, ξέρει καμία σας κεντρο να κλείνει ραντεβού αμέσως και όχι σε 1 μήνα; 

Αγωνιστικά  φιλια σε όλες! 

Καλησπέρα. Καλώς όρισες και εσύ πίσω. Σε ευχαριστώ πολύ. Πάμε δυναμικά όλες μαζί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Όχι φυσικό θα κάνω, αλλά ζητάει εξετάσεις και την δεύτερη μέρα, για την δυναμική του κύκλου. 
ηταν 7 η FSH και την προηγούμενη φορά - τον Μάιο ήταν 20

Να σε ρωτήσω για να καταλαβω, πως γίνεται και από 20 να πάει 7 ή και το αντίστροφο; Έκανες κάτι ή από μόνη της κάνει αυτές τις αυξομειώσεις; 
Ρωτάω γιατί και Εμενα μετά ανέβηκε απότομα στο 26 από 8  μετά τη βιοχημική και τρέμω μην μείνει εκεί…

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Όχι φυσικό θα κάνω, αλλά ζητάει εξετάσεις και την δεύτερη μέρα, για την δυναμική του κύκλου. 
ηταν 7 η FSH και την προηγούμενη φορά - τον Μάιο ήταν 20

Χμ… νομίζω ότι είναι πλασματική η fsh όταν η ε2 είναι υψηλή. Δεύτερης μέρας οι εξετάσεις; Εμένα ήταν στο 12 η fsh και πήγε στο 5.5, όταν ήταν υψηλή η ε2. Στον επόμενο κύκλο η fsh πήγε ξανά στο 12.5. Βρήκε τον εαυτό της. Τώρα με χαμηλη ε2 είναι στο 9 περίπου η fsh. Τα αποτελέσματα θα δείξουν! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Καλώς όρισες Chris και καλό νέο ξεκίνημα σου εύχομαι! Μπαίνεις στην τελική ευθεία!!! Μαστογραφία εγώ κάνω στο Ιατρόπολις, γιατί έχουν και καλό μηχάνημα και καλό γιατρό απ' όσο μου έχουν πεί. Συνήθως δεν αργούν να κλείσουν ραντεβού. 

Έκλεισα για αύριο! Αστέρια στην ιατροπολις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Chris_V είπε:

Να σε ρωτήσω για να καταλαβω, πως γίνεται και από 20 να πάει 7 ή και το αντίστροφο; Έκανες κάτι ή από μόνη της κάνει αυτές τις αυξομειώσεις; 
Ρωτάω γιατί και Εμενα μετά ανέβηκε απότομα στο 26 από 8  μετά τη βιοχημική και τρέμω μην μείνει εκεί…

Γενικά κάνω προσπάθεια με διατροφή βελονισμό βιταμίνες αλλά δεν ξέρω αν έχει νόημα η απλά ανέβηκε από την Ε2.

η βοηθός του γιατρού μου είπε ότι το 62 της Ε2 δείχνει μια τάση καθόδου για την FSH αλλά όχι για τόσο μεγάλη πτώση, κοντά στο 100 είπε θεωρείται υπεύθυνη για την πτώση της FSH.

πρίν από 58 λεπτά , Visit a vis είπε:

Χμ… νομίζω ότι είναι πλασματική η fsh όταν η ε2 είναι υψηλή. Δεύτερης μέρας οι εξετάσεις; Εμένα ήταν στο 12 η fsh και πήγε στο 5.5, όταν ήταν υψηλή η ε2. Στον επόμενο κύκλο η fsh πήγε ξανά στο 12.5. Βρήκε τον εαυτό της. Τώρα με χαμηλη ε2 είναι στο 9 περίπου η fsh. Τα αποτελέσματα θα δείξουν! 

Ποσό ήταν η Ε2 όταν η FSH έπεσε; Μήπως θυμάσαι;

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kate33 said:

Κορίτσια καλησπερα,

η Ε2 -62 την τριτη ημέρα της περιόδου μπορεί να επηρεάσει πολύ την FSH?

Μου βγήκε πολύ χαμηλή και απορώ..

δειχνει κύστη στο Ε2-62;

Καλησπέρα! Εγώ στον κύκλο της διέγερσης είχα Ε2 65 και η FSH μου ήταν 8, όσο είναι πάντα δηλαδή. Άρα θέλω να πω ότι δεν την επηρέασε. Τώρα για την κύστη, ίσως και να έχει μείνει κάποιο κυστικό από τον προηγούμενο κύκλο αλλά είναι στα όρια, δεν είναι απαραίτητα κακή. Εμένα πάντως είχε πάει πολύ καλά η διέγερση 

6 hours ago, Angot said:

Είχα ε2 32. Είχα ωάριο που γονιμοποιηθηκε, δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητα κυστη. 

Σε ποια μέρα του κύκλου σου ήταν 32 η Ε2 αλήθεια και πήγε τόσο καλά;

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ στον κύκλο της διέγερσης είχα Ε2 65 και η FSH μου ήταν 8, όσο είναι πάντα δηλαδή. Άρα θέλω να πω ότι δεν την επηρέασε. Τώρα για την κύστη, ίσως και να έχει μείνει κάποιο κυστικό από τον προηγούμενο κύκλο αλλά είναι στα όρια, δεν είναι απαραίτητα κακή. Εμένα πάντως είχε πάει πολύ καλά η διέγερση 

Σε ποια μέρα του κύκλου σου ήταν 32 η Ε2 αλήθεια και πήγε τόσο καλά;

Καλημερα  την 9η μερα ήταν 50 και την 11η 32- 13η έκανα ωοληψια! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!
Είδα χτες στο ινσταγκραμ δηλώσεις του Μαν...η ότι σύμφωνα με ένα συνέδριο που πήγε πρόσφατα έχει αποδειχθεί ότι το ERA test δεν μπορεί να προβλέψει το παράθυρο εμφύτευσης κι απλά αυξάνει το κόστος των εξετάσεων και την ταλαιπωρία....

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...