Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !! 

Σε ευχαριστώ πολύ !!! Συγχαρητήρια όλα θα είναι καλά το πιστεύω . Η πρώτη σου έμβρυομεταφορα είναι ? 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου!! Τι συμπτώματα ακριβώς έχει η υπερδιέγερσης,ξέρεις ? Είναι κάτι που το φοβάμαι η αλήθεια να σου πω εδώ πριν δε μπορούσα να σηκωθώ να πάω τουαλέτα τόσο πονούσα να κουνηθώ ενοιωθα ότι δε μπορώ και ακόμα ,πήρα ένα παυσίπονο βέβαια τώρα . Μου είπε σήμερα και αύριο να κάνω και από μια olgalutran 

Χαχχαχαχα σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου !!! Ναι θα σας ενημερώσω εννοείται :):)

Δεν ξέρω λεπτομέρειες να σου πω αλλά σίγουρα ο πόνος είναι σύμπτωμα. Βέβαια είναι απόλυτα αναμενόμενο να πονάς μετά από τόσο τρύπημα. Μην ανησυχείς, θα έχεις επικοινωνία με τον γιατρό σου και όλα τέλεια θα είναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Συγχαρητήρια! Τα πήγατε εξαιρετικά. Πόσες μονάδες έκανες στην διέγερση αλήθεια; Είχα κι εγώ πολλά ωάρια, είχαμε πάρει 26 ώριμα και γονιμοποιήθηκαν τα 20. Ελπίζω κι εσύ να έχεις ένα πολύ καλό ποσοστό.

Όσον αφορά την υπερδιέγερση, εγώ να σου πω την αλήθεια μου δεν πονούσα πολύ, ήμουν καλύτερα απ ότι περίμενα. Πρέπει να προσέχεις πολύ, καθόλου αλάτι και ζάχαρη στο φαΐ και πίνε ηλεκτρολύτες. Επίσης να ζυγίζεσαι να δεις μήπως πάρεις απότομα βάρος και αν πονάς πολύ να το πεις στον γιατρό σου άμεσα. 

Καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ,έκανα 300 μονάδες προς το τέλος κάναμε 275, 225 και η τελευταία ήταν 150 . 

Μακάρι και ο γιατρός είναι αισιόδοξος να δούμε τώρα . Τέλεια πολύ καλά τα πήγες και σε πόσες βλαστοκυστες έφτασες . ? 

Για πόσες μέρες είναι καλό να αποφεύγετε το αλάτι και η ζάχαρη ξεχασα να ρωτήσω πάνω στη ζαλουρα εκείνη την ώρα . Σήμερα πονάω σε σημείο να νοιωθω ότι δε μπορώ εύκολα να κουνηθώ μη σου πω καθόλου εύκολα ,λέω αν αύριο είμαι ακόμα έτσι να το πάρω ένα τηλέφωνο.

πρίν από 12 λεπτά , Σποράκι είπε:

Δεν ξέρω λεπτομέρειες να σου πω αλλά σίγουρα ο πόνος είναι σύμπτωμα. Βέβαια είναι απόλυτα αναμενόμενο να πονάς μετά από τόσο τρύπημα. Μην ανησυχείς, θα έχεις επικοινωνία με τον γιατρό σου και όλα τέλεια θα είναι!

Ναι γιατί ήταν και παρα πολλά , θα το πάρω κ αύριο τηλέφωνο αν δω ότι είμαι ακόμα έτσι . Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ! 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ria_ said:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ,έκανα 300 μονάδες προς το τέλος κάναμε 275, 225 και η τελευταία ήταν 150 . 

Μακάρι και ο γιατρός είναι αισιόδοξος να δούμε τώρα . Τέλεια πολύ καλά τα πήγες και σε πόσες βλαστοκυστες έφτασες . ? 

Για πόσες μέρες είναι καλό να αποφεύγετε το αλάτι και η ζάχαρη ξεχασα να ρωτήσω πάνω στη ζαλουρα εκείνη την ώρα . Σήμερα πονάω σε σημείο να νοιωθω ότι δε μπορώ εύκολα να κουνηθώ μη σου πω καθόλου εύκολα ,λέω αν αύριο είμαι ακόμα έτσι να το πάρω ένα τηλέφωνο.

Ναι γιατί ήταν και παρα πολλά , θα το πάρω κ αύριο τηλέφωνο αν δω ότι είμαι ακόμα έτσι . Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ! 

Ήταν πολλές οι μονάδες που κάνατε, γι αυτό. Με πολυκυστικές ειδικά δεν θα έπρεπε να σου κάνει τόσες πολλές. Εγώ μόνο 150 έκανα να φανταστείς. Με τόσο καλό αποτέλεσμα που είχατε όμως χαλάλι, απλώς να μην ταλαιπωρηθείς πολύ. Θα πρέπει να προσέχεις μέχρι να σου έρθει η περίοδος. Εκεί είναι που χαλαρώνει πάλι ο οργανισμός και επανέρχεται. 

Εμείς τα καταψύξαμε όλα 3η μέρα. Έφτασαν και τα 20 αλλά το ένα το σταματήσαμε γιατί δεν είχε καλή εξέλιξη.

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !! 

Σε ευχαριστώ πολύ !!! Συγχαρητήρια όλα θα είναι καλά το πιστεύω . Η πρώτη σου έμβρυομεταφορα είναι ? 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου!! Τι συμπτώματα ακριβώς έχει η υπερδιέγερσης,ξέρεις ? Είναι κάτι που το φοβάμαι η αλήθεια να σου πω εδώ πριν δε μπορούσα να σηκωθώ να πάω τουαλέτα τόσο πονούσα να κουνηθώ ενοιωθα ότι δε μπορώ και ακόμα ,πήρα ένα παυσίπονο βέβαια τώρα . Μου είπε σήμερα και αύριο να κάνω και από μια olgalutran 

Χαχχαχαχα σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου !!! Ναι θα σας ενημερώσω εννοείται :):)

Ναι η πρώτη εμβρυομεταφορα. Και εγώ μετά τη  ωοληψια λίγο δυσκολεύτηκα... αλλά οσο περνάνε οι μέρες πέφτουν οι ορμόνες και επανέρχεται ο οργανισμος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια χθες έκανα την πρώτη μου ετ!  1 βλαστοκυστη 5 ημερων.Μέχρι κ σήμερα έχω πονακια στη κοιλια , αυτό μόνο . Οσες είχατε θετική χοριακη ,είχατε συμπτώματα? Και αν τι?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ´Ισιδα said:

Κοριτσια χθες έκανα την πρώτη μου ετ!  1 βλαστοκυστη 5 ημερων.Μέχρι κ σήμερα έχω πονακια στη κοιλια , αυτό μόνο . Οσες είχατε θετική χοριακη ,είχατε συμπτώματα? Και αν τι?

Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Πραγματικά μην κοιτάς τα συμπτώματα γιατί δεν υπάρχει κάτι σίγουρο. Άλλες δεν νιώθουν απολύτως τίποτα και έχουν θετικό αποτέλεσμα και άλλες έχουν όλα τα συμπτώματα και παίρνουν κουλούρα. Τα φάρμακα που παίρνουμε είναι παραπλανητικά και συνήθως τα αληθινά συμπτώματα ξεκινάνε μετά την χοριακή 

  • Μου αρέσει 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ήταν πολλές οι μονάδες που κάνατε, γι αυτό. Με πολυκυστικές ειδικά δεν θα έπρεπε να σου κάνει τόσες πολλές. Εγώ μόνο 150 έκανα να φανταστείς. Με τόσο καλό αποτέλεσμα που είχατε όμως χαλάλι, απλώς να μην ταλαιπωρηθείς πολύ. Θα πρέπει να προσέχεις μέχρι να σου έρθει η περίοδος. Εκεί είναι που χαλαρώνει πάλι ο οργανισμός και επανέρχεται. 

Εμείς τα καταψύξαμε όλα 3η μέρα. Έφτασαν και τα 20 αλλά το ένα το σταματήσαμε γιατί δεν είχε καλή εξέλιξη.

Είμαι πολλά παραπάνω κιλά πάνω από 100 να σου δώσω να καταλάβεις και ήδη έχω χάσει κ 30 αλλά μου είπε η gonal είναι μια ένεση που εξαρτάται από τα κιλά για αυτό ξεκινήσαμε με πολλές . Ναι αυτό χαλάλι στο αποτέλεσμα και μακάρι να συνεχίσει αυτό το καλό αποτελέσματα . 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως !! 

Μπράβο σου πολύ καλό ποσοστο εμένα μου είπε ότι θα τα αφήσουμε για 5ης μέρα βλαστοκυστες και μετά θα τα καταψυξουμε.

πρίν από 31 λεπτά , Marlina είπε:

Ναι η πρώτη εμβρυομεταφορα. Και εγώ μετά τη  ωοληψια λίγο δυσκολεύτηκα... αλλά οσο περνάνε οι μέρες πέφτουν οι ορμόνες και επανέρχεται ο οργανισμος..

Τέλεια συγχαρητήρια με το καλοο!!!

Ναι αυτό μου είπε και αυτός ότι θα πέσουν οι ορμόνες και θα ηρεμήσω ,απλά είναι πολύ έντονο τώρα θα δούμε αύριο πως θα είμαι . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Ωραια τοτε αφου δεν εχεις καποιο αλλο θεμα που να σχετίζεται, μην ανησυχείς, σε εχει πιασει ανυπομονησία σε καταλαβαινω.. Θα ερθει περίμενε λιγο ακομα, κάνε πράγματα να μην έχεις το μυαλο σου εκει καθε μερα. Καλη αρχη θα πω εγω απο τωρα για την διέγερση σου ευχομαι να πας τελεια!

Πηρα πάντως τηλέφωνο και το γιατρό .. δεν άντεχα ! Χαλάρωσα λιγάκι κ μόνο που μιλήσαμε ..μ είπε ότι συμβαίνει στις περισσότερες γυναίκες αυτό και είναι φυσιολογικό..απ τη στιγμή που είδαμε ότι όλα είναι καλά απλά θα περιμένω καιθα έρθει! Σε ευχαριστώ πολύ , πολύ!!! Και σε σένα ότι στάδιο και αν βρίσκεσαι εύχομαι όλα να είναι καλά !!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ´Ισιδα said:

Κοριτσια χθες έκανα την πρώτη μου ετ!  1 βλαστοκυστη 5 ημερων.Μέχρι κ σήμερα έχω πονακια στη κοιλια , αυτό μόνο . Οσες είχατε θετική χοριακη ,είχατε συμπτώματα? Και αν τι?

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την ψυχή μου...μην ψάχνεις για συμπτώματα...όλα αυτά δημιουργούνται από τις τόσες ορμόνες που παίρνουμε. Είχα 4 αποτυχημένες ετ κ κάθε φορά πόναγα. Όταν έκανα την 5 μου προσπάθεια κ πάλι πόναγα πολύ κ έλεγα ότι πάλι δεν έγινε τίποτα...σήμερα έχω να σου πω πως μπαίνω στον έκτο κ περιμένω 2 κοριτσάκια... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Πραγματικά μην κοιτάς τα συμπτώματα γιατί δεν υπάρχει κάτι σίγουρο. Άλλες δεν νιώθουν απολύτως τίποτα και έχουν θετικό αποτέλεσμα και άλλες έχουν όλα τα συμπτώματα και παίρνουν κουλούρα. Τα φάρμακα που παίρνουμε είναι παραπλανητικά και συνήθως τα αληθινά συμπτώματα ξεκινάνε μετά την χοριακή 

Nαι έτσι πρέπει να το δω μου φαίνεται... συχαριστώ!

πρίν από 13 λεπτά , Reni είπε:

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την ψυχή μου...μην ψάχνεις για συμπτώματα...όλα αυτά δημιουργούνται από τις τόσες ορμόνες που παίρνουμε. Είχα 4 αποτυχημένες ετ κ κάθε φορά πόναγα. Όταν έκανα την 5 μου προσπάθεια κ πάλι πόναγα πολύ κ έλεγα ότι πάλι δεν έγινε τίποτα...σήμερα έχω να σου πω πως μπαίνω στον έκτο κ περιμένω 2 κοριτσάκια... 

Αχ το ωραία! Με το καλό να έρθουν τα κοριτσάκια σου !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ´Ισιδα said:

Nαι έτσι πρέπει να το δω μου φαίνεται... συχαριστώ!

Αχ το ωραία! Με το καλό να έρθουν τα κοριτσάκια σου !

Σε ευχαριστώ πολύ....Κ μια συμβουλή μην κάτσεις όλες τις μέρες μέσα σε ένα σπίτι...να βγαίνεις έξω...χαλαρά ναι μεν αλλά να βγαίνεις...όσο είσαι μέσα το μυαλό σου είναι συνέχεια στην όλη κατάσταση...Κ αυτό δεν πρέπει.εγω την τελευταία φορά έκατσα μόνο 3 μέρες κ μετά ήμουν συνέχεια έξω, μέχρι κ σε γάμο πήγα κ χόρευα...η ψυχολογία σε αυτές τις καταστάσεις είναι το παν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ´Ισιδα είπε:

Κοριτσια χθες έκανα την πρώτη μου ετ!  1 βλαστοκυστη 5 ημερων.Μέχρι κ σήμερα έχω πονακια στη κοιλια , αυτό μόνο . Οσες είχατε θετική χοριακη ,είχατε συμπτώματα? Και αν τι?

Καλή επιτυχία, μια και τυχερή να είναι. Ξέχνα τα συμπτώματα σε αυτή τη φάση, δεν έχουν καμία σημασία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

καλημερα τωρα με πήραν 6 βλαστοκυστούλες ΑΑ!!! πολυ καλά! και να μου το έλεγε κάποιος για εμάς δεν θα το πίστευα...
είμαι σε αναμονή να δει πάλι ο γιατρός τη σαλπιγγογραφία γιατι έχουμε ανερχόμενη υδροσάλπιγγα
ίσως χρειαστεί να τις βγάλω....δεν μ αφηνουν να χαρω αχχχχχ

6 βλαστοκύστες ΑΑ!!! Ουάουυυυ!!! Τι ωραία νέα!!! Επιτέλους να ξενοιάσεις με τις ωοληψίες και είναι η ώρα να πάνε όλα τέλεια στην επόμενη ετ! Αυτό πάλι με την υδροσάλπιγγα τι στο καλό, από πού προέκυψε?? Ωχου... Ελπίζω να μη χρειαστεί να τις βγάλεις... Να χαρείς όμως για τα εμβρυάκια σου!!! Και θα δεις πώς θα πάει το άλλο θέμα που προέκυψε. 

5 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα και εγώ από την ωοληψια όλα πήγαν πολύ καλά ,πήραμε 34!!!! Σοκ 

Ο γιατρός μου είπε είναι πολύ αισιόδοξος και ότι πήγαμε πάρα πολύ και στην ανταπόκριση και στην διαδικασία της ωοληψιας . 

Είχα ένα θέμα έκανα εμετο όταν ξύπνησα σηκώθηκα και ηταν να ντυθώ να φύγω αλλά μου είπε φυσιολογικό γιατί έδωσαν λίγο παραπάνω μέθη και τώρα πονάω αρκετά το οποίο και αυτό φυσιολογικο είναι μου είπε ! 

Πωπω τι αριθμός είναι αυτός καλέ!!! Συγχαρητήρια! Καλές γονιμοποιήσεις!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ´Ισιδα είπε:

Κοριτσια χθες έκανα την πρώτη μου ετ!  1 βλαστοκυστη 5 ημερων.Μέχρι κ σήμερα έχω πονακια στη κοιλια , αυτό μόνο . Οσες είχατε θετική χοριακη ,είχατε συμπτώματα? Και αν τι?

Καλα αποτελεσματα Ισιδα!!! Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!! Δεν ξερω απο συμπτωματα δεν το εχω ζησει, την αλλη βδομάδα θα κανω κ εγω πρωτη ετ! Κ εγω μια βλαστοκυστη θα βαλω. Σε ποσες μερες σου ειπε για χοριακη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...