Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Σε καταλαβαίνω, εγώ που πέρσι πέρασα παλίνδρομη κύηση, ενώ νόμιζα ότι το είχα ξεπεράσει, τη δεύτερη φορά που έμεινα έγκυος πάθαινα πανικούς κ τη μέρα που είχα κάνει τότε την απόξεση πήγα φέτος στο γιατρό με τρόμο ότι κάτι δεν πάει καλά. Ακόμα δεν έχω συνέλθει από το περσινό κ ας έκλεισα τους 6 μήνες.. 

Τελικά κάθε μωράκι έχει το δρόμο του, άλλα είναι αδύναμα κ φεύγουν νωρίς κ άλλα είναι δυνατά να έρθουν σε αυτό τον κόσμο, ας έχουμε εμπιστοσύνη στα μωράκια μας.. Το κάθε ένα δίνει τον αγώνα του 

Σε καταλαβαινω!! Νιωθω οτι θα παω τη δευτερα στον υπέρηχο με βουρκωμενα ματια!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχάρου, Παρασκευή τα αποτελέσματα.. Την Κυριακή έκλεισα τις 27 εβδομάδες. 

Επίσης σήμερα ξεκίνησα τα διαδικτυακά μαθήματα στη Φαιναρέτη, μου άρεσε πολύ το πρώτο μάθημα, η μαία μας τα εξηγούσε πολύ απλά κ κάναμε κ ερωτήσεις. Το συστήνω σε όσα κορίτσια τα κατάφεραν να είναι έγκυες κ σε όσα θα τα καταφέρουν σε λίγο, είναι δωρεάν.

πρίν από 11 λεπτά , Marlina είπε:

Σε καταλαβαινω!! Νιωθω οτι θα παω τη δευτερα στον υπέρηχο με βουρκωμενα ματια!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!!!

έχε πίστη, όλα καλά θα πάνε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Giouli36 είπε:

Είχα ακριβώς την ίδια εμπειρία με σένα χονδρικά περίπου 2 χρόνια πριν με φυσιολογική συλληψη 2 μήνες μετά την αποτυχημένη μου 3η εξωσωματικη και δεν άκουσα ποτέ καρδούλα παρότι είχα δει ένα πολύ μικρό σάκο!!Οι ελπίδες μας ( και μένα και του συζύγου) ήταν ότι του πουστη μετά από τόση ταλαιπωρία χρόνων επιτέλους θα μας κατσει!!Αμ δε!!!Αλλά ένα χρόνο μετά ξαναέμεινα πάλι φυσιολογικά έγκυος και διανύω την 38η εβδομάδα μου!!Δεν ήταν εύκολο να αποδεχτώ ότι όλα θα πήγαιναν καλά αυτή τη φορά, αφού μέχρι τον 5ο μήνα δεν το πολυπιστευα ότι ήμουν έγκυος!!Η διαχείριση δε του άγχους ότι όλα θα πάνε καλά ήταν το πιο δύσκολο κάθε φορά που πήγαινα στο γιατρό!!Αλλά τουλάχιστον μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά!!Έχε πίστη ότι αυτή τη φορά τα πράγματα θα είναι διαφορετικά!!!

Και εγώ έτσι πίστευα πέρσι ότι μετά από 3 χρόνια προσπάθειας ήρθε και σε εμάς.... Τώρα έχουν περάσει 4 μισή χρόνια από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες. Νιώθω ότι έχει σταματήσει η ζωή μου!!! Και πραγματικά δεν περίμενα καν θετική χοριακη. Μου φαίνεται μακρινό όνειρο να γίνω μαμά. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2022 at 4:48 ΜΜ, Kallo είπε:

Κορίτσια βγήκε η δεύτερη χοριακη 212.90 από 52.30 που ήταν την πρώτη φορά. Πως σας φαίνεται? Πήρα τον γιατρό αλλά είχε δουλειά μίλησα με την γραμματέα του και περιμένω να με πάρει 

Καταπληκτικά!!!!!!!! :)

On 10/10/2022 at 6:48 ΜΜ, silvy22 είπε:

Καλά πάνε πήρα Εγω , τελικά αποτελέσματα την Τετάρτη ! Αγωνία ααααα

Πώς τα πήγατε Silvy???

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Κορίτσια σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχάρου, Παρασκευή τα αποτελέσματα.. Την Κυριακή έκλεισα τις 27 εβδομάδες. 

Επίσης σήμερα ξεκίνησα τα διαδικτυακά μαθήματα στη Φαιναρέτη, μου άρεσε πολύ το πρώτο μάθημα, η μαία μας τα εξηγούσε πολύ απλά κ κάναμε κ ερωτήσεις. Το συστήνω σε όσα κορίτσια τα κατάφεραν να είναι έγκυες κ σε όσα θα τα καταφέρουν σε λίγο, είναι δωρεάν.

έχε πίστη, όλα καλά θα πάνε

Αγαπημένη συνέπεσαν οι καμπύλες μας :P και εγώ σήμερα έκανα και αποτελέσματα μέχρι την Παρασκευή μου είπαν! Τα καλύτερα αποτελέσματα να έχουμε ♥️

Στη Φαιναρετη, μπορώ να πάρω μέρος και εγώ που ζω στο εξωτερικό άραγε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Αγαπημένη συνέπεσαν οι καμπύλες μας :P και εγώ σήμερα έκανα και αποτελέσματα μέχρι την Παρασκευή μου είπαν! Τα καλύτερα αποτελέσματα να έχουμε ♥️

Στη Φαιναρετη, μπορώ να πάρω μέρος και εγώ που ζω στο εξωτερικό άραγε;

Καλά αποτελέσματα κ στις δυο μας! 

Πιθανόν να μπορείς, αν θες επικοινώνησε μαζί τους να ρωτήσεις, τα μαθήματα γίνονται διαδικτυακά ούτως ή άλλως οπότε φαντάζομαι δεν θα υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά ! Ρε σείς…τι γίνεται … εγώ έπρεπε να αδιαθετήσω προχθές ώστε να ξεκινήσω τη διεγερση( πρώτη μου φορα) Προχθές που λέτε είχα κάτι ελάχιστα καφέ υγρά..λέω εδώ είμαστε , θα έρθει.. απ τ απόγευμα κ μετά δεν είχα ξανά ..εχθές απ τ μεσημέρι κ μετά σχεδόν σε κάθε σκούπισμα είχα ροζ..όχι πολύ ,αλλά το έβλεπα ! Έκανα το μπανάκι μου, μετά ξανά κατουράω κ βλέπω ξανά ροζ όποτε λέω τ βράδυ θα έρθει κανονικά .. κ ακόμη τίποτα ! Δεν ξανά είδα ούτε ροζ .. τι να πω ; Μήπως επειδή είμαι αγχωμένη κ ανυπόμονη να έρθει συμβαίνει αυτό; Μου έδινε τ σημάδια ότι έρχεται αλλά δρν ….

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Αγαπημένη συνέπεσαν οι καμπύλες μας :P και εγώ σήμερα έκανα και αποτελέσματα μέχρι την Παρασκευή μου είπαν! Τα καλύτερα αποτελέσματα να έχουμε ♥️

Στη Φαιναρετη, μπορώ να πάρω μέρος και εγώ που ζω στο εξωτερικό άραγε;

Καλημέρα παρολίγον συμπεθέρα! Μπορείς 100%! Έχω ξεκινήσει κι εγώ μαθήματα εκεί και συμμετέχουν κι άλλες κοπέλες που ζουν εξωτερικό! Βέβαια απ' όσο θυμάμαι ζουν εντός Ευρώπης. Εσένα δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψουν τα ωράρια τους σε σχέση με τα δικά σου! Κάνε μια επαφή μαζί τους και θα σε κατατοπίσουν! Καλά αποτελέσματα στην καμπύλη σου!!!

πρίν από 15 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά ! Ρε σείς…τι γίνεται … εγώ έπρεπε να αδιαθετήσω προχθές ώστε να ξεκινήσω τη διεγερση( πρώτη μου φορα) Προχθές που λέτε είχα κάτι ελάχιστα καφέ υγρά..λέω εδώ είμαστε , θα έρθει.. απ τ απόγευμα κ μετά δεν είχα ξανά ..εχθές απ τ μεσημέρι κ μετά σχεδόν σε κάθε σκούπισμα είχα ροζ..όχι πολύ ,αλλά το έβλεπα ! Έκανα το μπανάκι μου, μετά ξανά κατουράω κ βλέπω ξανά ροζ όποτε λέω τ βράδυ θα έρθει κανονικά .. κ ακόμη τίποτα ! Δεν ξανά είδα ούτε ροζ .. τι να πω ; Μήπως επειδή είμαι αγχωμένη κ ανυπόμονη να έρθει συμβαίνει αυτό; Μου έδινε τ σημάδια ότι έρχεται αλλά δρν ….

Χμμμμ... Περίεργα πράγματα! Και δε σου συμβαίνει γενικά να υποθέσω. Μήπως να κάνεις ένα τεστ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά ! Ρε σείς…τι γίνεται … εγώ έπρεπε να αδιαθετήσω προχθές ώστε να ξεκινήσω τη διεγερση( πρώτη μου φορα) Προχθές που λέτε είχα κάτι ελάχιστα καφέ υγρά..λέω εδώ είμαστε , θα έρθει.. απ τ απόγευμα κ μετά δεν είχα ξανά ..εχθές απ τ μεσημέρι κ μετά σχεδόν σε κάθε σκούπισμα είχα ροζ..όχι πολύ ,αλλά το έβλεπα ! Έκανα το μπανάκι μου, μετά ξανά κατουράω κ βλέπω ξανά ροζ όποτε λέω τ βράδυ θα έρθει κανονικά .. κ ακόμη τίποτα ! Δεν ξανά είδα ούτε ροζ .. τι να πω ; Μήπως επειδή είμαι αγχωμένη κ ανυπόμονη να έρθει συμβαίνει αυτό; Μου έδινε τ σημάδια ότι έρχεται αλλά δρν ….

Καλημέρα!
Το ίδιο ακριβώς έπαθα τον περασμένο μήνα που έκανα κι εγώ διέγερση. Δεν ήξερα αν είχα αδιαθετήσει ή όχι με αυτά τα ροζ που έβλεπα.
Αλλά περίμενα να έρθει κανονική ροή για να το θεωρήσω 1η ημέρα, ήρθε μετά από 1-2 ημέρες ροζ η κανονική ροή. 
Εγώ είχα σταματήσει τα αντισυλληπτικά λίγες μέρες πριν και είχα και κύστη στην ωοθήκη. Μπορεί να επηρέασε κάτι από όλα αυτά συν το άγχος. 
Θα σου έρθει η κανονική ροή σήμερα-αύριο λογικά. Αν όχι ίσως να κάνεις έναν υπέρηχο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλημέρα παρολίγον συμπεθέρα! Μπορείς 100%! Έχω ξεκινήσει κι εγώ μαθήματα εκεί και συμμετέχουν κι άλλες κοπέλες που ζουν εξωτερικό! Βέβαια απ' όσο θυμάμαι ζουν εντός Ευρώπης. Εσένα δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψουν τα ωράρια τους σε σχέση με τα δικά σου! Κάνε μια επαφή μαζί τους και θα σε κατατοπίσουν! Καλά αποτελέσματα στην καμπύλη σου!!!

Χμμμμ... Περίεργα πράγματα! Και δε σου συμβαίνει γενικά να υποθέσω. Μήπως να κάνεις ένα τεστ?

Όχι , συνήθως ότι βλέπω ροζ αδιαθετώ κανονικά ! Τεστ εγκυμοσύνης σίγουρα όχι , χαχα! Λείπει ο άντρας μ από αρχές Σεπτεμβρίου όποτε είναι σίγουρο ότι δεν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης γιατί ήμουν αδιάθετη .. έκανα υπέρηχο με το γιατρό της εξωσωματικής τη Τετάρτη , μου είπε όλα καλά και ότι είμαι έτοιμη για περίοδο .. σκέφτηκα μήπως τον καλέσω , αλλά κει τι να του πω; Ξέρω εγώ…

πρίν από 11 λεπτά , marmaki είπε:

Καλημέρα!
Το ίδιο ακριβώς έπαθα τον περασμένο μήνα που έκανα κι εγώ διέγερση. Δεν ήξερα αν είχα αδιαθετήσει ή όχι με αυτά τα ροζ που έβλεπα.
Αλλά περίμενα να έρθει κανονική ροή για να το θεωρήσω 1η ημέρα, ήρθε μετά από 1-2 ημέρες ροζ η κανονική ροή. 
Εγώ είχα σταματήσει τα αντισυλληπτικά λίγες μέρες πριν και είχα και κύστη στην ωοθήκη. Μπορεί να επηρέασε κάτι από όλα αυτά συν το άγχος. 
Θα σου έρθει η κανονική ροή σήμερα-αύριο λογικά. Αν όχι ίσως να κάνεις έναν υπέρηχο; 

Εγώ δεν έχω πάρει αντισυλληπτικά .. μου ζήτησε ο γιατρός της εξωσωματικής πριν αδιαθετήσω (καμία εβδομάδα νωρίτερα) να κάνουμε υπέρηχο να δούμε αν όλα είναι εντάξει ..όποτε έκανα τη Τετάρτη , ήταν όλα καλά .. είμαι αγχωμένη , δε το κρύβω… κάθε φορά που πάω στο μπάνιο ελπίζω να δω ένα σημάδι !! Δεν ξέρω και τι να κάνω… να περινενω λίγες μέρες ακόμη; Η να πάρω το γιατρό και να του πω για αυτά που γίνεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , minnie26 είπε:

Εγώ δεν έχω πάρει αντισυλληπτικά .. μου ζήτησε ο γιατρός της εξωσωματικής πριν αδιαθετήσω (καμία εβδομάδα νωρίτερα) να κάνουμε υπέρηχο να δούμε αν όλα είναι εντάξει ..όποτε έκανα τη Τετάρτη , ήταν όλα καλά .. είμαι αγχωμένη , δε το κρύβω… κάθε φορά που πάω στο μπάνιο ελπίζω να δω ένα σημάδι !! Δεν ξέρω και τι να κάνω… να περινενω λίγες μέρες ακόμη; Η να πάρω το γιατρό και να του πω για αυτά που γίνεται;

Αφού έκανες και υπέρηχο πριν μια βδομάδα κι ήταν όλα καλά, ίσως είναι απτο άγχος. Περίμενε 1-2 μέρες ακόμα θα έλεγα εγώ και μετά παίρνεις τον γιατρό

Link to comment
Share on other sites

Ναι , πριν 5-6 μέρες είχα κάνει υπέρηχο κ ήταν όλα καλά ..μου είπε κ εκείνος ότι οι γυναίκες που ξεκινάν διέγερση για πρώτη φορά συνήθως καθυστερεί … θα προσπαθήσω να κάνω υπομονή κ σήμερα κ αν δεν έρθει κ βλέπω πάλι αυτά τα ροζ θα τον πάρω .. τι να πω! Πολύ άγχος βρε παιδί μου ..

Link to comment
Share on other sites

@kateriiina25 @Αγάπ @Marlina σας ευχαριστω για τις απαντησεις! Μιλησα με το γιατρο μου μολις,μου ειπε οτι συμβαινει συχνα,να μην ανησυχω,να περιμενω 2-3 μερες ακομα κ αν δεν ερθει να παω για υπερηχο κ μου ειπε οτι δεν θα επηρρεαστει η ετ αν ερθει στις επομενες μερες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά ! Ρε σείς…τι γίνεται … εγώ έπρεπε να αδιαθετήσω προχθές ώστε να ξεκινήσω τη διεγερση( πρώτη μου φορα) Προχθές που λέτε είχα κάτι ελάχιστα καφέ υγρά..λέω εδώ είμαστε , θα έρθει.. απ τ απόγευμα κ μετά δεν είχα ξανά ..εχθές απ τ μεσημέρι κ μετά σχεδόν σε κάθε σκούπισμα είχα ροζ..όχι πολύ ,αλλά το έβλεπα ! Έκανα το μπανάκι μου, μετά ξανά κατουράω κ βλέπω ξανά ροζ όποτε λέω τ βράδυ θα έρθει κανονικά .. κ ακόμη τίποτα ! Δεν ξανά είδα ούτε ροζ .. τι να πω ; Μήπως επειδή είμαι αγχωμένη κ ανυπόμονη να έρθει συμβαίνει αυτό; Μου έδινε τ σημάδια ότι έρχεται αλλά δρν ….

Καλημερα σου! Κ εγω τον Σεπτέμβρη εκανα διέγερση κ ειχα 8 μερες καθυστερηση κ με ειχε δει κ εμενα ο γιατρός οπότε δεν τον πηρα τηλέφωνο ποτέ απλά περίμενα... Η αλήθεια ειναι οτι η καθυστέρηση άρχισε να μου συμβαίνει απο τον Ιουλη με λιγες μερες 3 με 5. Κολλησα κ κοβιντ τον Ιουλη κ στις επόμενες δύο περιοδους ειχα αυτό που περιγραφεις με τα λιγα ροζ. Ειχα μια δυο μερες λιγο ροζ κ μετα η περιοδος ερχόταν σε 4 μερες μετα περιπου. Δεν ξερω αν ηταν απο αυτο αλλα στο μυαλο μου το συνδύασα...Αν σε ειδε κ ο γιατρος μην αγχώνεσαι καθολου! Βγαλτο απ το μυαλο σου, κανε λιγο υπομονή κ θα ερθει, σε καταλαβαινω! 

Link to comment
Share on other sites

@minnie26

Μην ανησυχείς εγώ πιστεύω είναι από το άγχος μας. Όλο εκεί έχουμε το μυαλό μας. Εγώ Αύγουστο και Σεπτέμβριο αδιαθετησα την ίδια ημερομηνία. Λέω και αυτόν το μήνα το ίδιο πάω στο γιατρό με φουλ άγχος γιατί είχα ροζ και εγώ την προηγούμενη Δευτέρα και φοβόμουν μηοως δεν προλάβω και χάσω αυτό τον μήνα την ετ. Μιυ λέει όλα οκ έρχεται και η περίοδος και μου ήρθε σήμερα. Με θερμοφόρα με κλάματα ηρθε η χαζό περίοδος. Θα έρθει σίγουρα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...