Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα ειμαι στην 6η εβδομάδα και βλέπω ροζ υγρά.... δηλ φαίνεται σαν πολύ πολύ αραιωμένο αιμα.. έχεις συμβεί σε άλλη κοπέλα αντίστοιχο???? Πφφ θα σκάσω πάλι... Ο γιατρός ειπε συμβαινει, ισως κουραστικά λιγο παραπάνω, να μην ανησυχώ... και να ξεκουράζομαι περισσότερο... 

Για να ηρεμήσεις θα σου πω ότι την προηγούμενη Δευτέρα καθόμουν στον καναπέ κ σηκώθηκα να σηκώσω το τηλ που χτυπούσε κ νιώθω από κάτω να ξεκολλάει κάτι....μου κόπηκαν τα πόδια, το εσώρουχο γέμισε αίμα. Είχα κάνει όμως χοριακη εκείνη τη μέρα κ περίμενα το αποτέλεσμα. Κάθομαι ακίνητη στο καναπέ κ περνάνε όλες οι μαύρες σκέψεις από το μυαλό μου. Παιρνω τηλ στο μικροβιολογικό κ η χοριακη ήταν 5απλασια. Τρέχω στο γιατρό κ ακούσαμε κ καρδούλα :P Κάθισα μέχρι την Παρασκευή στο κρεβάτι, έκοψα το σαλοσπιρ για 3 μέρες κ όταν με ξαναείδε ο γιατρός μου είπε ότι ήταν μια μικρή αποκόλληση κ πως τώρα δεν βλέπει τίποτα. Οπότε προσοχή κ ξεκούραση κ όλα καλά θα πάνε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , Vk79 είπε:

Κορίτσια ποια κοπέλα ήταν που έκανε χοριακη τώρα πρόσφατα και ήταν 50+ και η 2η έφτασε τριψηφια? Ρωτάω γιατί μια φίλη έκανε σήμερα χοριακη και ήταν αντίστοιχα σχετικά μικρή η πρώτη χοριακη και θέλω να της δώσω κουράγιο...

Εγώ είμαι κορίτσι μου. Η πρώτη χοριακη ήταν 52, μετά πήγε 212, μετά 1200 και τώρα πήγε 6683. Οπότε πες της να μην ανησυχεί. Όλα καλά θα πάνε. Απλά να κάνει υπομονή και να πιστέψει στο μωράκι της. Να του δώσει δύναμη. Εγώ συνέχεια του λέω κρατήσου γερά. Εγώ είμαι εδώ και προσπαθώ για σένα 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!!! Κι εγώ τις πρώτες εβδομάδες είχα αιμορροιες... είναι συχνό αλλά πολύ αγχωτικό! Εμένα μου αυξανε τα φάρμακα ο γιατρός και γενικά το πρώτο τρίμηνο από το φόβο μου ήμουν πολύ προσεκτική!!!

Εσύ είχες κόκκινο ή ροζ? Όντως είναι πολύ αγχωτικό... Τώρα η αλήθεια είναι όλο το απόγευμα δεν ξαναείδα κάτι...

πρίν από 19 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

Για να ηρεμήσεις θα σου πω ότι την προηγούμενη Δευτέρα καθόμουν στον καναπέ κ σηκώθηκα να σηκώσω το τηλ που χτυπούσε κ νιώθω από κάτω να ξεκολλάει κάτι....μου κόπηκαν τα πόδια, το εσώρουχο γέμισε αίμα. Είχα κάνει όμως χοριακη εκείνη τη μέρα κ περίμενα το αποτέλεσμα. Κάθομαι ακίνητη στο καναπέ κ περνάνε όλες οι μαύρες σκέψεις από το μυαλό μου. Παιρνω τηλ στο μικροβιολογικό κ η χοριακη ήταν 5απλασια. Τρέχω στο γιατρό κ ακούσαμε κ καρδούλα :P Κάθισα μέχρι την Παρασκευή στο κρεβάτι, έκοψα το σαλοσπιρ για 3 μέρες κ όταν με ξαναείδε ο γιατρός μου είπε ότι ήταν μια μικρή αποκόλληση κ πως τώρα δεν βλέπει τίποτα. Οπότε προσοχή κ ξεκούραση κ όλα καλά θα πάνε! 

Αχ μακάρι να έχω την τύχη σου και να ακούσουμε καρδούλα την επομενη εβδομάδα!!! Το salospir ξέρεις γιατί το σταμάτησες? Περνώ κ εγώ..  και λίγο που διάβασα κ άλλες κοπέλες το σταμάτησαν για τον ίδιο λογο για λίγες μέρες...

Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω. Σε περίπτωση που η εξωσωματικη πετύχει και υπάρχει θετική χοριακή αναλαμβάνει ο προσωπικός γυναικολόγος? Δηλάδη τωρα με το ροζ που  ειδα να παρω την μαία τηλ να ενημερώσει τον εξωσωματικο? Ή στη ουσία "τελειωσε" η δουλειά τους? Και οδηγιες περνώ σπο τον γυναικολόγο μου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Marlina είπε:

Εσύ είχες κόκκινο ή ροζ? Όντως είναι πολύ αγχωτικό... Τώρα η αλήθεια είναι όλο το απόγευμα δεν ξαναείδα κάτι...

Αχ μακάρι να έχω την τύχη σου και να ακούσουμε καρδούλα την επομενη εβδομάδα!!! Το salospir ξέρεις γιατί το σταμάτησες? Περνώ κ εγώ..  και λίγο που διάβασα κ άλλες κοπέλες το σταμάτησαν για τον ίδιο λογο για λίγες μέρες...

Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω. Σε περίπτωση που η εξωσωματικη πετύχει και υπάρχει θετική χοριακή αναλαμβάνει ο προσωπικός γυναικολόγος? Δηλάδη τωρα με το ροζ που  ειδα να παρω την μαία τηλ να ενημερώσει τον εξωσωματικο? Ή στη ουσία "τελειωσε" η δουλειά τους? Και οδηγιες περνώ σπο τον γυναικολόγο μου?

Οποιος θες εσύ αναλαμβάνει ανάλογα κατά πόσο ξερει το ιστορικό σου κ τα φάρμακα που περνεις. Αν ο γυναικολογος σου είναι ενήμερος για την εγκυμοσύνη σου κ τα φάρμακα σου αναλαμβάνει αυτός. Αν πρώτη φορά τον περνεις τωρα τηλέφωνο που προέκυψε το προβλημα προφανώς κ καλό θα είναι να ενημερώσεις τον εξωσωματικο πρώτο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Marlina είπε:

Εσύ είχες κόκκινο ή ροζ? Όντως είναι πολύ αγχωτικό... Τώρα η αλήθεια είναι όλο το απόγευμα δεν ξαναείδα κάτι...

Αχ μακάρι να έχω την τύχη σου και να ακούσουμε καρδούλα την επομενη εβδομάδα!!! Το salospir ξέρεις γιατί το σταμάτησες? Περνώ κ εγώ..  και λίγο που διάβασα κ άλλες κοπέλες το σταμάτησαν για τον ίδιο λογο για λίγες μέρες...

Δεν ξέρω γιατί.......! Πιθανόν να δημιουργούν αιμορραγίες, τι να πω!Ααααα εγώ έκανα κ μια ένεση προγεστερόνης αλλά σου είπα είχα κανονικά κόκκινο αίμα, το οποίο δεν είχε ροή βέβαια.Μετα είχα για τρεις μέρες καφέ υγρά κ μετά καθάρισα. Κάθισε στο κρεβάτι, το λέω για να το ακούσω κι εγώ, αν κ είναι δύσκολο αλλά ελπίζω μετά τον 3ον μήνα να στρώσουν τα πράγματα! 

πρίν από 41 λεπτά , Marlina είπε:

Εσύ είχες κόκκινο ή ροζ? Όντως είναι πολύ αγχωτικό... Τώρα η αλήθεια είναι όλο το απόγευμα δεν ξαναείδα κάτι...

Αχ μακάρι να έχω την τύχη σου και να ακούσουμε καρδούλα την επομενη εβδομάδα!!! Το salospir ξέρεις γιατί το σταμάτησες? Περνώ κ εγώ..  και λίγο που διάβασα κ άλλες κοπέλες το σταμάτησαν για τον ίδιο λογο για λίγες μέρες...

Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω. Σε περίπτωση που η εξωσωματικη πετύχει και υπάρχει θετική χοριακή αναλαμβάνει ο προσωπικός γυναικολόγος? Δηλάδη τωρα με το ροζ που  ειδα να παρω την μαία τηλ να ενημερώσει τον εξωσωματικο? Ή στη ουσία "τελειωσε" η δουλειά τους? Και οδηγιες περνώ σπο τον γυναικολόγο μου?

Θα ενημερώσεις τον εξωσωματικο σου .Τα σαλοσπιρ η μαία μου είπε να τα κόψω κ να πάω στον γυναικολόγο μου για υπέρηχο, μιας κ βρίσκονται σε άλλες πόλεις.Ειναι νωρίς για να κόψουμε επαφές με τον εξωσωματικο πιστεύω. Εμένα θέλει να με δει ο εξωσωματικος μου αρχές Νοεμβρίου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Zenia82 είπε:

Γεια σου summer, η ροή του αίματος δεν έχει σχέση με τη γονιμότητα σίγουρα όμως συμβαίνει λόγω ηλικίας. Οι ορμονικές εξετάσεις είναι αυτές που δείχνουν τη γονιμότητα.  Αυτές πως είναι? 

Σ’ ευχαριστώ @Zenia82  Δεν  έχω επαναλάβει τις ορμονικές τώρα πρόσφατα. Μέχρι πριν έναν χρόνο που είχα κάνει την πρώτη ωοληψια και είχαμε πάρει 11 ωάρια από τα οποία είχαν γονιμοποιηθεί και τα 11 ήταν μια χαρά. Γι’ αυτό και ο γιατρός μου δε με έβαλε στη διαδικασία να τις επαναλάβω. Το Σάββατο που έχω Ραντεβου για υπέρηχο θα δούμε την Ε2 κι ότι άλλο χρειάζεται γιατί σήμερα ξεκίνησα την διέγερση. Ενώ έχω 6 βλαστοκύστες 5 ημερών στην κρυοσυντήρηση, κάνω τώρα εκ νέου διέγερση γιατί ήθελα να κάνω προεμφυτευτικό έλεγχο πριν προχωρήσω σε νέα εμβρυομεταφορά καθώς η πρώτη κατέληξε σε βιοχημική και η δεύτερη σε παλίνδρομη και απόξεση λόγω τρισωμίας, κάτι που δε θα ήθελα να ξαναπεράσω. Παρ’ ότι ο καρυότυπος μας είναι φυσιολογικός επιθυμούσα προεμφυτευτικο μιας κι έφτασα τα 40, παρά να κάνουμε κι άλλες εμβρυομεταφορες στα τυφλά για να πετύχουμε το γερό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα! Με καποιες τα εχω πει σε προσωπικο μηνυμα και ξερουν την ιστορια μου! Ειμαι εδω για να σας δωσω δυναμη, να κοιτατε παντα τον στοχο μεχρι να τον πετυχετε! Εχετε τεραστια δυναμη ολες σας και ειμαι σιγουρη οτι θα καταφερετε να γινετε μανουλες! Εκανα την τριτη μου ετ τον σεπτεμβρη και μαλιστα ελεγα θα ηταν η τελευταια , νομιζα πως μου τελειωσαν τα ψυχικα αποθεματα! Πηρα δυο θετικες χοριακες και σημερα ειδα σακο! Σε μια βδομαδα θα παω να ακουσω καρδουλα! Να ειστε αισιοδοξες και να κανετε μονο θετικες σκεψεις! Ολα τα μπορουμε!

Πολλά συγχαρητήρια!!! Με το καλό να ακούσετε την καρδούλα του!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marlina είπε:

Εσύ είχες κόκκινο ή ροζ? Όντως είναι πολύ αγχωτικό... Τώρα η αλήθεια είναι όλο το απόγευμα δεν ξαναείδα κάτι...

Αχ μακάρι να έχω την τύχη σου και να ακούσουμε καρδούλα την επομενη εβδομάδα!!! Το salospir ξέρεις γιατί το σταμάτησες? Περνώ κ εγώ..  και λίγο που διάβασα κ άλλες κοπέλες το σταμάτησαν για τον ίδιο λογο για λίγες μέρες...

Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω. Σε περίπτωση που η εξωσωματικη πετύχει και υπάρχει θετική χοριακή αναλαμβάνει ο προσωπικός γυναικολόγος? Δηλάδη τωρα με το ροζ που  ειδα να παρω την μαία τηλ να ενημερώσει τον εξωσωματικο? Ή στη ουσία "τελειωσε" η δουλειά τους? Και οδηγιες περνώ σπο τον γυναικολόγο μου?

Είχα και καφέ....ειχα και κανονικό αίμα και για λίγο και χρειάστηκε να κάνω ένεση! Το σαλοσπιρ το είχα κόψει μη σου πω και πριν τη χοριακη γιατί μου άνοιγε συνεχώς η μύτη... 

Εγώ συνέχισα με τον εξωσωματικο μου σε όλη τη διάρκεια της κυησης και στη γέννα και γενικά συνέχισα με εκείνον!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!Επεσα κι εγώ στον αγώνα της εξωσωματικής 38χρ. πρώτη φορά,ήδη είμαι στην τρίτη μέρα με τις ενέσεις pergoveris .Ευτυχώς είναι τύπου pen  και μπορώ και τις κάνω μόνη μου. Σήμερα παρατήρησα ότι εχω πρήξιμο στην κοιλιά.Λέτε να είναι από τις ενέσεις?Γενικότερα ούτε πόνο έχω ούτε τίποτα  μόνο αυτό το πρηξιμο.Υπάρχουν συγκεκριμένα συμπτώματα?

Σας ευχαριστώ και συγγνώμη για το σεντόνι απλά είναι πρώτη φορά και μου είναι όλα άγνωστα :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Nancouka είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!Επεσα κι εγώ στον αγώνα της εξωσωματικής 38χρ. πρώτη φορά,ήδη είμαι στην τρίτη μέρα με τις ενέσεις pergoveris .Ευτυχώς είναι τύπου pen  και μπορώ και τις κάνω μόνη μου. Σήμερα παρατήρησα ότι εχω πρήξιμο στην κοιλιά.Λέτε να είναι από τις ενέσεις?Γενικότερα ούτε πόνο έχω ούτε τίποτα  μόνο αυτό το πρηξιμο.Υπάρχουν συγκεκριμένα συμπτώματα?

Σας ευχαριστώ και συγγνώμη για το σεντόνι απλά είναι πρώτη φορά και μου είναι όλα άγνωστα :-(

Καλησπέρα και καλή αρχή. Συμβαίνει αυτό κάποιες φορές, οι ορμόνες μπορούν να προκαλέσουν πρήξιμο. Φυσικά αν έχεις και άλλες ενοχλήσεις καλό είναι να ενημερώσεις τον γιατρό σου. Καλή επιτυχία, πρώτη και τελευταία να είναι!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, ευχομαι όλες να έχετε μεγαλες θετικές χοριακές και καλές εγκυμοσύνες!!Είχα βρεθεί σε αυτό το τσατ πριν 3χρονια τότε είχα κάνει την 3η μου προσπάθεια και πηγαν όλα καλά και εκανα τον γιο μου,και τώρα ειμαι πάλι στην προσπάθεια!Την Δευτέρα έκανα εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης 5ημερων και την Τρίτη στις 25/10 έχω την χοριακη.Ειμαι να σκάσω δεν αντέχω στο κρεβάτι τα νεύρα μου κροσια,το άγχος θα με τρελάνει,πως θα περάσουν οι μέρες????Σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ το Σάββατο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας, είμαι στην 3ημερα από την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης 5ημερων, κανονικά περίμενα περίοδο σε 3 μέρες, και πριν λίγο σκουπιστηκα και είδα λίγο ροζ,υπάρχει περίπτωση αν είναι αυτό που λένε αίμα από την εμφύτευση???Είναι να σκάσω...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nancouka είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!Επεσα κι εγώ στον αγώνα της εξωσωματικής 38χρ. πρώτη φορά,ήδη είμαι στην τρίτη μέρα με τις ενέσεις pergoveris .Ευτυχώς είναι τύπου pen  και μπορώ και τις κάνω μόνη μου. Σήμερα παρατήρησα ότι εχω πρήξιμο στην κοιλιά.Λέτε να είναι από τις ενέσεις?Γενικότερα ούτε πόνο έχω ούτε τίποτα  μόνο αυτό το πρηξιμο.Υπάρχουν συγκεκριμένα συμπτώματα?

Σας ευχαριστώ και συγγνώμη για το σεντόνι απλά είναι πρώτη φορά και μου είναι όλα άγνωστα :-(

Κοψε το αλάτι και τη ζάχαρη και αύξησε την πρωτεΐνη στη διατροφή σου(αυγά, κοτοπουλο)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Mimi87 είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας, είμαι στην 3ημερα από την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης 5ημερων, κανονικά περίμενα περίοδο σε 3 μέρες, και πριν λίγο σκουπιστηκα και είδα λίγο ροζ,υπάρχει περίπτωση αν είναι αυτό που λένε αίμα από την εμφύτευση???Είναι να σκάσω...

Καλησπέρα, εγώ την 6η μέρα μετα απο ετ βλαστοκυστης είχα καφέ υγρά έντονα και τελικά είμαι εγκυος!! Καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...