Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Μαριευα είπε:

Γεια σου κοριτσι! Να μην ανησυχεις καθολου...ρωτησα χθες γιατρο κ εξαρταται απ την καθε γυναικα μου πε...παιζει ρολο το τι πηρες στον προηγουμενο κυκλο,αν ειναι ελαφρυ το πρωτοκολλο κ στον επομενο,αν ειδε οτι οι ωοθηκες ξεπριστηκαν κ συνηλθαν γρηγορα,αν του πες κ συ οτι δε σε πειραξαν πολυ οι ορμονες,αν οι τιμες σου ηταν πολυ καλες τη 2η μερα κ δεν ηθελε να παει στραφι ο κυκλος...Εγω πηρα μεγαλη δοση για δεκα μερες κ πιθανον γι αυτο να μου απαγορευτει...Ξερω παντως για οποια δεν το γνωριζει οτι παιρνει μπρος ο οργανισμος μετα απο μια διεγερση κ μερικες γυναικες μενουν εγκυες απο μονες τους στον επομενο κυκλο...ειθισται κ τα τσιμπηματα αν στην ωοληψια τραβηξε μπολικα,να ενεργοποιουν τις ωοθηκες...Αλλα γνωριζω κ οτι συνηθως στον αμεσως επομενο αν γινει διεγερση,δινουν καμια φορα λιγο λιγοτερα ωοθηλακια η θελουν λιγο μεγαλυτερη δοση...

Εσυ τι δοσεις πηρες στον προηγουμενο;

Πάλι 150 meriofert(για 9 μέρες) +5 ημέρες femara πρωί βράδυ πήρα στον προηγούμενο κύκλο κι επειδή θεωρήσαμε ότι πήγε καλά με τα 4 ωάρια που πήραμε είπαμε να κάνουμε ακριβώς το ίδιο πρωτόκολλο.
Κάναμε υπέρηχο μια βδομάδα μετά την ωοληψία και τα ωοθηλάκια ήταν ήδη παρακεντημένα άρα δεν ήταν αξιοποιήσιμα για 2η ωοληψία μες στο μήνα, φαντάζομαι είδε και ότι οι ωοθήκες μου ήταν οκ.
Κι όντως δεν με πείραξαν οι ορμόνες, πρόσεξα κι εγώ αλάτι&ζάχαρη αν και ήταν μικρή η δόση για σιγουριά και ήταν καλές οι τιμές μου την 2η ημέρα αν κατάλαβα καλά!
Μακάρι το λιγότερα ωοθηλάκια γι αυτόν τον κύκλο να μην είναι πολύ λιγότερα, αύριο πάω για τον 1ο υπέρηχο.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

50 minutes ago, Ria_ said:

Καλημέρα κορίτσια,μου έστειλαν την αναφορά των εμβρύων που βάλαμε κατάψυξη . Μπορείτε να σας πω να μου πείτε πως σας φαινόνται γιατι δεν έχω ιδέα?

Λέει ότι όλα καταψυχθηκαν 5η μέρα και είναι 

3 - 5ΑΑ , 2-5ΒΒ, 5ΒΑ , 4CB, 5BC, 3BC,4BB, 4AA

Καλή σου μέρα! Έχεις 4 άριστες βλαστοκυστες, 1 πολύ καλή, 3 καλές και 3 μέτριες. Όλες μπορούν να δώσουν εγκυμοσύνη όποτε πιστεύω τα έχεις πάει άψογα!!! Μπορεί να σου συνδυάσει κάποια άριστη με κάποια πολύ καλή για αρχή. Συνηθως δεν βάζουν 2 άριστες με την μια. Ποτέ είναι η ετ σου αλήθεια; 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλή σου μέρα! Έχεις 4 άριστες βλαστοκυστες, 1 πολύ καλή, 3 καλές και 3 μέτριες. Όλες μπορούν να δώσουν εγκυμοσύνη όποτε πιστεύω τα έχεις πάει άψογα!!! Μπορεί να σου συνδυάσει κάποια άριστη με κάποια πολύ καλή για αρχή. Συνηθως δεν βάζουν 2 άριστες με την μια. Ποτέ είναι η ετ σου αλήθεια; 

Αχ τέλεια σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση!!! Απ' όσο είδα στο χαρτί έχουν κατάψυξη 3 μονά και όλα τα άλλα σε 2αδες.

Σήμερα αδιαθετησα τελικά κανονικά μιλήσαμε και θα πάω το Σάββατο να με δει για να ξεκινήσουμε προετοιμασία . Συνήθως ποτέ γίνεται περίπου απ' τη μέρα που αδιαθετουμε ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, marmaki said:

Πάλι 150 meriofert(για 9 μέρες) +5 ημέρες femara πρωί βράδυ πήρα στον προηγούμενο κύκλο κι επειδή θεωρήσαμε ότι πήγε καλά με τα 4 ωάρια που πήραμε είπαμε να κάνουμε ακριβώς το ίδιο πρωτόκολλο.
Κάναμε υπέρηχο μια βδομάδα μετά την ωοληψία και τα ωοθηλάκια ήταν ήδη παρακεντημένα άρα δεν ήταν αξιοποιήσιμα για 2η ωοληψία μες στο μήνα, φαντάζομαι είδε και ότι οι ωοθήκες μου ήταν οκ.
Κι όντως δεν με πείραξαν οι ορμόνες, πρόσεξα κι εγώ αλάτι&ζάχαρη αν και ήταν μικρή η δόση για σιγουριά και ήταν καλές οι τιμές μου την 2η ημέρα αν κατάλαβα καλά!
Μακάρι το λιγότερα ωοθηλάκια γι αυτόν τον κύκλο να μην είναι πολύ λιγότερα, αύριο πάω για τον 1ο υπέρηχο.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Ω ακουγονται πολυ ωραια ολα αυτα! Μη σκας για τα λιγοτερα,πιο πολυ αντιστοιχει αυτο για κοριτσια που κατεβαζουν 12 κ μπορει να πεσει στα 8 πχ..Τα 4 πιθανον παλι ανετα να τα πετυχεις! Και εννοειται αν δε δειτε πολλα στον πρωτο υπερηχο,μην απογοητευτεις...ο δευτερος ειναι πιο ενδυκτικτος γιατι μερικα αργουν να μεγαλωσουν να φανουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mimi87 είπε:

Ναι παίρνω κ cyclacur κ ένεση prolutex!Σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ, γτ αν είναι από την εμφύτευση δεν θα χει αρχίσει να ανεβαίνει η χοριακη ??

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κ με το καλό το μωράκι σας!!!Περίπου πόσες μέρες πριν αδιαθετησεις τα είδες θυμάσαι???έκανες τότε κάποιο τεστ??Εμένα με τρώει να κάνω...

Ευχαριστώ! Δεν μπορω να ξερω γτ ποτε δεν ειχα σταθερο κυκλο..Την 8η μέρα μετα την εμβρυομεταφορα έκανα τεστ εγκυμοσύνης και η δεύτερη γραμμή ήτανε πάρα πολύ άχνη. Τόσο άχνη που αν δεν το έβλεπα προσεκτικα το τεστ δεν θα το είχα προσέξει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, marmaki είπε:

Πάλι 150 meriofert(για 9 μέρες) +5 ημέρες femara πρωί βράδυ πήρα στον προηγούμενο κύκλο κι επειδή θεωρήσαμε ότι πήγε καλά με τα 4 ωάρια που πήραμε είπαμε να κάνουμε ακριβώς το ίδιο πρωτόκολλο.
Κάναμε υπέρηχο μια βδομάδα μετά την ωοληψία και τα ωοθηλάκια ήταν ήδη παρακεντημένα άρα δεν ήταν αξιοποιήσιμα για 2η ωοληψία μες στο μήνα, φαντάζομαι είδε και ότι οι ωοθήκες μου ήταν οκ.
Κι όντως δεν με πείραξαν οι ορμόνες, πρόσεξα κι εγώ αλάτι&ζάχαρη αν και ήταν μικρή η δόση για σιγουριά και ήταν καλές οι τιμές μου την 2η ημέρα αν κατάλαβα καλά!
Μακάρι το λιγότερα ωοθηλάκια γι αυτόν τον κύκλο να μην είναι πολύ λιγότερα, αύριο πάω για τον 1ο υπέρηχο.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Μαρμακι μην επηρεάζεται από οσα διαβάζεις ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα με 150 μονάδες meriofert και κλομιφαινη κ εμένα μου είπαν να κάνω το επόμενο κύκλο καθώς είναι λιγες μονάδες κ λίγα τα ωάρια που βγάζουμε.  Όταν μια κοπέλα πάρει πάνω από 10 λογικο είναι να έχει επιβαρυνθεί περισσότερο κ να θέλει να ξεκουράσει τον οργανισμό της. Καλή επιτυχία λοιπόν στην προσπάθεια σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαριευα είπε:

Γεια σου συμπασχουσα! Ελπιζω μετα απο αυτην την πρωτη στραβη να σου κυλανε ομορφα τα πραγματα!  Σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! Εκει που λες να δουλεψω την ποιοτητα των ωαριων μου,μηπως μπορεις να μου δωσεις πληροφοριες;; Γιατι ο γιατρος μου χε πει στο πρωτο ραντεβου οτι οοοτι κ να κανω,δεν αλλαζω ηλικια..κ στην ηλικια μας ειναι χαμηλη η ποιοτητα..κ ειναι θεμα τυχης να πετυχουμε εγκαιρως τα 4 καλα για να γινει εμρυομεταφορα...

Σου εχω στείλει μνμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Βοηθεια γιατι θα σκασω παλι..

 Τελείωσε το διάλειμμα που ειπαμε οτι θα κανουμε και σημερα ειμαι στη 2η μερα του κυκλου...μου ειπαν απτη κλινική να κανω μια οιστραδιολη γιατι μου κρατουσε η περιοδος κανα 2 μερες μονο να δουμε ποσο θα ειναι και αν θα ξεκινησουμε διεγερση... ε ειναι 10.... ξερω οτι πρεπει να ειναι χαμηλή 2η μερα αλλα εχω την εντυπωση ότι παραειναι... μεχρι να με παρουν αυτες θα πεθανω απτην αγωνια ...ξερει καποια να μου δωσει τα φωτα της???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Euaki26 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Βοηθεια γιατι θα σκασω παλι..

 Τελείωσε το διάλειμμα που ειπαμε οτι θα κανουμε και σημερα ειμαι στη 2η μερα του κυκλου...μου ειπαν απτη κλινική να κανω μια οιστραδιολη γιατι μου κρατουσε η περιοδος κανα 2 μερες μονο να δουμε ποσο θα ειναι και αν θα ξεκινησουμε διεγερση... ε ειναι 10.... ξερω οτι πρεπει να ειναι χαμηλή 2η μερα αλλα εχω την εντυπωση ότι παραειναι... μεχρι να με παρουν αυτες θα πεθανω απτην αγωνια ...ξερει καποια να μου δωσει τα φωτα της???

Ευακι η fsh πόσο είναι? Για την ε2 λένε πρέπει να είναι γύρω στο 20 αλλά μην πανικοβαλεσαι μπορει να παρει μπρος τις επόμενες μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Euaki26 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Βοηθεια γιατι θα σκασω παλι..

 Τελείωσε το διάλειμμα που ειπαμε οτι θα κανουμε και σημερα ειμαι στη 2η μερα του κυκλου...μου ειπαν απτη κλινική να κανω μια οιστραδιολη γιατι μου κρατουσε η περιοδος κανα 2 μερες μονο να δουμε ποσο θα ειναι και αν θα ξεκινησουμε διεγερση... ε ειναι 10.... ξερω οτι πρεπει να ειναι χαμηλή 2η μερα αλλα εχω την εντυπωση ότι παραειναι... μεχρι να με παρουν αυτες θα πεθανω απτην αγωνια ...ξερει καποια να μου δωσει τα φωτα της???

Στον προηγουμενο κυκλο που εκανα διεγερση, η Ε2 την 2η ημέρα μου ήταν <10 και με είχε ανησυχήσει και ψαχνόμουν να καταλάβω, ο γιατρός μου είχε πει ότι ήταν καλές οι εξετάσεις μου, τελικά ανέβηκε σιγά σιγά κι όλα πήγαν καλά!

πρίν από 36 λεπτά , Zenia82 είπε:

Μαρμακι μην επηρεάζεται από οσα διαβάζεις ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα με 150 μονάδες meriofert και κλομιφαινη κ εμένα μου είπαν να κάνω το επόμενο κύκλο καθώς είναι λιγες μονάδες κ λίγα τα ωάρια που βγάζουμε.  Όταν μια κοπέλα πάρει πάνω από 10 λογικο είναι να έχει επιβαρυνθεί περισσότερο κ να θέλει να ξεκουράσει τον οργανισμό της. Καλή επιτυχία λοιπόν στην προσπάθεια σου!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι λογικό να στο είπαν κι εσένα γιατί νομίζω έχουμε τον ίδιο γιατρό, χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Ria_ said:

Αχ τέλεια σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση!!! Απ' όσο είδα στο χαρτί έχουν κατάψυξη 3 μονά και όλα τα άλλα σε 2αδες.

Σήμερα αδιαθετησα τελικά κανονικά μιλήσαμε και θα πάω το Σάββατο να με δει για να ξεκινήσουμε προετοιμασία . Συνήθως ποτέ γίνεται περίπου απ' τη μέρα που αδιαθετουμε ? 

Υπολόγισε περίπου 16η με 19η μέρα ότι θα γίνει. Θα την κάνεις σε τεχνητό κύκλο ή φυσικό; 

Βλέπεις στο χαρτί και ποια έχουν καταψύξει μαζί; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , marmaki είπε:

Στον προηγουμενο κυκλο που εκανα διεγερση, η Ε2 την 2η ημέρα μου ήταν <10 και με είχε ανησυχήσει και ψαχνόμουν να καταλάβω, ο γιατρός μου είχε πει ότι ήταν καλές οι εξετάσεις μου, τελικά ανέβηκε σιγά σιγά κι όλα πήγαν καλά!

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι λογικό να στο είπαν κι εσένα γιατί νομίζω έχουμε τον ίδιο γιατρό, χαχαχα!

Χαχα !! Είμαι στο σφακ τώρα όμως αυτό μου το είπαν οταν ήμουν σε άλλο γιατρό Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Zenia82 είπε:

Ευακι η fsh πόσο είναι? Για την ε2 λένε πρέπει να είναι γύρω στο 20 αλλά μην πανικοβαλεσαι μπορει να παρει μπρος τις επόμενες μέρες. 

Δεν ειχα κανει και ευτυχως τους πηρα αν εμεινε αιμα.. 5.20 βγηκε...

πρίν από 59 λεπτά , marmaki είπε:

Στον προηγουμενο κυκλο που εκανα διεγερση, η Ε2 την 2η ημέρα μου ήταν <10 και με είχε ανησυχήσει και ψαχνόμουν να καταλάβω, ο γιατρός μου είχε πει ότι ήταν καλές οι εξετάσεις μου, τελικά ανέβηκε σιγά σιγά κι όλα πήγαν καλά!

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι λογικό να στο είπαν κι εσένα γιατί νομίζω έχουμε τον ίδιο γιατρό, χαχαχα!

Σευχαριστω...με πηραν...ενταξει ολα καλα...εκει επρεπε.. η περιοδος μου λεει ειναι...προχωράμε δλδ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Euaki26 είπε:

Δεν ειχα κανει και ευτυχως τους πηρα αν εμεινε αιμα.. 5.20 βγηκε...

Σευχαριστω...με πηραν...ενταξει ολα καλα...εκει επρεπε.. η περιοδος μου λεει ειναι...προχωράμε δλδ!!!

Αντε κορίτσι μου μια χαρά, καλή επιτυχία!!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...