Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Υπολόγισε περίπου 16η με 19η μέρα ότι θα γίνει. Θα την κάνεις σε τεχνητό κύκλο ή φυσικό; 

Βλέπεις στο χαρτί και ποια έχουν καταψύξει μαζί; 

Μπορεί να ακουστεί χαζή η ερώτηση μου αλλά τι εννοούμε φυσικό και τι τεχνητό ? 

Ναι τα έχει αναλυτικά.

Έχουν μόνα τους ένα 5ΑΑ, ένα 5ΒΒ και ένα 5ΒΑ . Και τα άλλα 5ΑΑ-5ΒΒ, 4CB-5BC, 3BC-4BB και 4ΑΑ-5ΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο μας υπέρηχο στις 6 εβδομάδες ακριβώς. Και αφού μας είπε ο γιατρός ότι είναι όλα όπως πρέπει, μας είπε ότι ακούει υπότυπωδη παλμό καρδιάς. Με αυτό εννοούσε χαμηλό παλμό προφανώς. Μετά μας είπε ότι οι πιθανότητες για να μην πάει καλά η εγκυμοσύνη είναι 30% ενώ σε αυτή τη βδομάδα το κανονικό ποσοστό είναι πολύ μικρότερο. όλα τα άλλα τα βρήκε καλα.Κορίτσια κοντεύω να τρελαθώ.  Έχει συμβεί σε καμία σας αυτό;; Λέτε να το πάω για αποβολή;;; Αχ δύσκολα πράγματα αυτά . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ said:

Μπορεί να ακουστεί χαζή η ερώτηση μου αλλά τι εννοούμε φυσικό και τι τεχνητό ? 

Ναι τα έχει αναλυτικά.

Έχουν μόνα τους ένα 5ΑΑ, ένα 5ΒΒ και ένα 5ΒΑ . Και τα άλλα 5ΑΑ-5ΒΒ, 4CB-5BC, 3BC-4BB και 4ΑΑ-5ΑΑ

Φυσικος ειναι οταν παταει ο γιατρος πανω στην κανονικη ροη του κυκλου σου,περιμενει να αδιαθετησεις να κανεις ωορρυξια απο μονη σου κ μετα να σε προετοιμασει(με προγεστερονη,οιστραδιολη η οτι χρειαζεται) τη σωστη στιγμη για εμφυτευση..Τεχνητος ειναι οταν κανονισει ο ιδιος το ποτε να κανεις ωορρυξια κτλ..Συνηθως αν εχεις πολυ συντομα μετα που ξεαδιαθετεις την ωορρυξια σου,διαλεγουν τον τεχνητο,αλλα δεν ειναι απαραιτητο...εξαρταται...θα σε παρακολουθησει κ θα σου πει..να ναι σιγουρος οτι εχετε πεσει κ σε καλο κυκλο...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ said:

Μπορεί να ακουστεί χαζή η ερώτηση μου αλλά τι εννοούμε φυσικό και τι τεχνητό ? 

Ναι τα έχει αναλυτικά.

Έχουν μόνα τους ένα 5ΑΑ, ένα 5ΒΒ και ένα 5ΒΑ . Και τα άλλα 5ΑΑ-5ΒΒ, 4CB-5BC, 3BC-4BB και 4ΑΑ-5ΑΑ

Είναι αυτό που σου είπε η @Μαριευα αλλά στον τεχνητό δεν είναι απαραίτητο ότι θα κάνεις ωορρηξία γιατί παίρνεις cyclacur. Τα την 2η-3η μέρα περιόδου και μόλις φτάσει το ενδομήτριο στο κατάλληλο πάχος, ξεκινάς προγεστερόνη για 5 μέρες και κάνεις την ετ. Για μένα ας πούμε που χωρίς φάρμακα δεν κάνω ωορρηξία, ο τεχνητός κύκλος είναι μονόδρομος. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Lydiakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο μας υπέρηχο στις 6 εβδομάδες ακριβώς. Και αφού μας είπε ο γιατρός ότι είναι όλα όπως πρέπει, μας είπε ότι ακούει υπότυπωδη παλμό καρδιάς. Με αυτό εννοούσε χαμηλό παλμό προφανώς. Μετά μας είπε ότι οι πιθανότητες για να μην πάει καλά η εγκυμοσύνη είναι 30% ενώ σε αυτή τη βδομάδα το κανονικό ποσοστό είναι πολύ μικρότερο. όλα τα άλλα τα βρήκε καλα.Κορίτσια κοντεύω να τρελαθώ.  Έχει συμβεί σε καμία σας αυτό;; Λέτε να το πάω για αποβολή;;; Αχ δύσκολα πράγματα αυτά . 

Καλησπερα lydiakii νομιζω πως το ποσοστο αποβολης στην 6 εβδομαδα απ οτι διαβασα ειναι γυρω στο 25 τοις εκατο οποτε ειναι μεσα στο μεσο ορο που λεει ο γιατρος τωρα για την καρδια δεν ξερω ακριβως αλλα φαντασου οτι εγω που ημουν 6 εβδομαδων και 5 ημερων δηλαδη πιο πολυ απο σενα δεν με εβαλε καν να ακουσω μονο βλεπαμε οτι χρυπαει η καρδια.ελπιζω τωρα στο 2 υπερηχο να την ακουσουμε κιολας.Δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις ισως απλα σου ελεγε ποιες ειναι οι πιθανοτητες επιβιωσης ενος εμβρυου γενικα στις κυησεις..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, ίσως τώρα που το ξάνα σκέφτομαι εάν είχε δει κάτι θα μου το έλεγε πιστεύω και δεν θα μου έδινε τα ποσοστά αυτά.

Ναι και εμένα δεν μου τους μέτρησε είναι η αλήθεια απλά τους έβαλε να τους ακούσουμε. Μακάρι να πάνε όλα καλά και στις δύο μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαριευα είπε:

Φυσικος ειναι οταν παταει ο γιατρος πανω στην κανονικη ροη του κυκλου σου,περιμενει να αδιαθετησεις να κανεις ωορρυξια απο μονη σου κ μετα να σε προετοιμασει(με προγεστερονη,οιστραδιολη η οτι χρειαζεται) τη σωστη στιγμη για εμφυτευση..Τεχνητος ειναι οταν κανονισει ο ιδιος το ποτε να κανεις ωορρυξια κτλ..Συνηθως αν εχεις πολυ συντομα μετα που ξεαδιαθετεις την ωορρυξια σου,διαλεγουν τον τεχνητο,αλλα δεν ειναι απαραιτητο...εξαρταται...θα σε παρακολουθησει κ θα σου πει..να ναι σιγουρος οτι εχετε πεσει κ σε καλο κυκλο...

 

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Είναι αυτό που σου είπε η @Μαριευα αλλά στον τεχνητό δεν είναι απαραίτητο ότι θα κάνεις ωορρηξία γιατί παίρνεις cyclacur. Τα την 2η-3η μέρα περιόδου και μόλις φτάσει το ενδομήτριο στο κατάλληλο πάχος, ξεκινάς προγεστερόνη για 5 μέρες και κάνεις την ετ. Για μένα ας πούμε που χωρίς φάρμακα δεν κάνω ωορρηξία, ο τεχνητός κύκλος είναι μονόδρομος. 

Αααα μάλιστα σας ευχαριστώ πολύ και τις δύο για τις απαντήσεις σας ,κατάλαβα ωραία ! 

Επειδή το Σάββατο θα μιλήσουμε δε ξέρω ακόμα αλλά νομίζω έτσι όπως μου τα εξηγησατε οτι τεχνητό κύκλο θα κάνουμε γιατί μου έγραψε να πάρω ενα φάρμακο το Trisequens το οποίο είναι για καταστολή των ωοθηκών μου είπε .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Ria_ said:

 

Αααα μάλιστα σας ευχαριστώ πολύ και τις δύο για τις απαντήσεις σας ,κατάλαβα ωραία ! 

Επειδή το Σάββατο θα μιλήσουμε δε ξέρω ακόμα αλλά νομίζω έτσι όπως μου τα εξηγησατε οτι τεχνητό κύκλο θα κάνουμε γιατί μου έγραψε να πάρω ενα φάρμακο το Trisequens το οποίο είναι για καταστολή των ωοθηκών μου είπε .

Ε ναι, τότε για τεχνητό πας. Νομίζω το Trisequens είναι αντίστοιχο του cyclacur. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...