Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Σποράκι είπε:

Θα φτάσουν. Το δύσκολο είναι μέχρι εδώ, αφού γονιμοποιήθηκαν θα προχωρήσουν!

Ήθελα 1 ακόμα για να μαζέψω όσα έλεγα εξαρχής. Αλλα μην είμαι αχάριστη.. Σκέφτομαι ότι δε λίγες μέρες θα αδιαθετησω, μηοως έκαναν ακόμα 1 κύκλο να παρω και αυτά τα ωαρια! Έτσι κα αλλιώς τον άλλο μήνα θα κανω ετ... Ο αντρας μου λέει όχι, να μην κουράζομαι άλλο, να βάλουμε αυτά και βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Angot είπε:

Ήθελα 1 ακόμα για να μαζέψω όσα έλεγα εξαρχής. Αλλα μην είμαι αχάριστη.. Σκέφτομαι ότι δε λίγες μέρες θα αδιαθετησω, μηοως έκαναν ακόμα 1 κύκλο να παρω και αυτά τα ωαρια! Έτσι κα αλλιώς τον άλλο μήνα θα κανω ετ... Ο αντρας μου λέει όχι, να μην κουράζομαι άλλο, να βάλουμε αυτά και βλέπουμε 

με το καλο να προχωρήσουν και τα δυο, αν κάνεις και αλλο κυκλο δες μήπως πέσεις για μεταφορά μέσα στις γιορτές και πας για γενάρη, εκτός και τα κάνεις με φρέσκα, αλλά αν πας για μεταφορά μπορείς να πάρεις με φυσικό του μήνα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , silvy22 είπε:

με το καλο να προχωρήσουν και τα δυο, αν κάνεις και αλλο κυκλο δες μήπως πέσεις για μεταφορά μέσα στις γιορτές και πας για γενάρη, εκτός και τα κάνεις με φρέσκα, αλλά αν πας για μεταφορά μπορείς να πάρεις με φυσικό του μήνα

Τωρα θα πέσω στις γιορτές αν δεν κάνω άλλο κύκλο... 27 περίπου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

Τωρα θα πέσω στις γιορτές αν δεν κάνω άλλο κύκλο... 27 περίπου 

αν ερθει περίδος σε 10 μερες λέμε. .. σε 20 μαχ μέρες απο την περίοδο θα ΄κανεις μεταφορα .. άρα πας 10-15 δεκέμβρη ... οχι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angot είπε:

Ήθελα 1 ακόμα για να μαζέψω όσα έλεγα εξαρχής. Αλλα μην είμαι αχάριστη.. Σκέφτομαι ότι δε λίγες μέρες θα αδιαθετησω, μηοως έκαναν ακόμα 1 κύκλο να παρω και αυτά τα ωαρια! Έτσι κα αλλιώς τον άλλο μήνα θα κανω ετ... Ο αντρας μου λέει όχι, να μην κουράζομαι άλλο, να βάλουμε αυτά και βλέπουμε 

Κοίτα εγώ κάνω κάθε μήνα 1-2 ωοληψιες εδώ και δυο χρόνια όποτε πλέον μου φαίνεται ρουτίνα. Αν εσυ νιώθεις κουρασμένη άκουσε τον άντρα σου, αν πάλι θες ακόμα ένα δοκίμασε και τον φυσικό κύκλο. Γιατί όμως σε πάει τον άλλο μήνα ετ και όχι τώρα που θα αδιαθετήσεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , silvy22 είπε:

αν ερθει περίδος σε 10 μερες λέμε. .. σε 20 μαχ μέρες απο την περίοδο θα ΄κανεις μεταφορα .. άρα πας 10-15 δεκέμβρη ... οχι?

Μπερδεύομαι κάπου λες; εγώ τωρα εκανα 2ης φάσης αρα σε μερικές μέρες περίπου βδομάδα περιμένω περίοδο... Άρα η επόμενη θα ερθει κάπου 15/12 οπότε προς τέλη Δεκεμβρίου δεν βγαινει; 

πρίν από 13 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κοίτα εγώ κάνω κάθε μήνα 1-2 ωοληψιες εδώ και δυο χρόνια όποτε πλέον μου φαίνεται ρουτίνα. Αν εσυ νιώθεις κουρασμένη άκουσε τον άντρα σου, αν πάλι θες ακόμα ένα δοκίμασε και τον φυσικό κύκλο. Γιατί όμως σε πάει τον άλλο μήνα ετ και όχι τώρα που θα αδιαθετήσεις;

Γιατί είναι 2ης φάσης είπε και δεν μπορώ να κάνω τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

Μπερδεύομαι κάπου λες; εγώ τωρα εκανα 2ης φάσης αρα σε μερικές μέρες περίπου βδομάδα περιμένω περίοδο... Άρα η επόμενη θα ερθει κάπου 15/12 οπότε προς τέλη Δεκεμβρίου δεν βγαινει; 

είσα τώρα σ ενα κύκλο...μόλις αδιαθετήσεις σ εκεινο το κυκλο να κάνετε μεταφορά..θες να αφησεις κ ενα κυκλο κενό χωρις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , silvy22 είπε:

είσα τώρα σ ενα κύκλο...μόλις αδιαθετήσεις σ εκεινο το κυκλο να κάνετε μεταφορά..θες να αφησεις κ ενα κυκλο κενό χωρις τιποτα?

Οχι θα κάνουμε στην επόμενη περίοδο, έτσι μου είπε... Οχι σε αυτήν εδώ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , silvy22 είπε:

οκ οτι σου ειπε, αρα αν εχεις το κουράγιο κάνεις κ ενα φυσικο

Αυτό έλεγα, μπας και παρω το 1 και τα κάνω 4  αν όλα πάνε καλά και με τα 2 τωρα! Από τα 5 πάντως λίγα είναι τα 2

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

Αυτό έλεγα, μπας και παρω το 1 και τα κάνω 4  αν όλα πάνε καλά και με τα 2 τωρα! Από τα 5 πάντως λίγα είναι τα 2

ρωτησέ τον αν είχαν καλή μορφολογία τα ωαριάκια σου, είναι κάτι κ αυτά τα 2, με το σπερμα είστε οκ?

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Angot said:

Οχι θα κάνουμε στην επόμενη περίοδο, έτσι μου είπε... Οχι σε αυτήν εδώ! 

Συγχαρητήρια για τις 2 γονιμοποιήσεις! Πολύ καλά νέα!! 

Σου αιτιολόγησε αλήθεια γιατί να μην κάνεις την ετ στον κύκλο που περιμένεις τώρα κοντά; 

Πάντως κι εγώ είμαι της γνώμης αν αντέχεις οικονομικά και σωματικά, πάρε και το ωάριο του επόμενου μήνα αφού μπορείς, χωρίς φάρμακα καθόλου. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , silvy22 είπε:

ρωτησέ τον αν είχαν καλή μορφολογία τα ωαριάκια σου, είναι κάτι κ αυτά τα 2, με το σπερμα είστε οκ?

Ναι δεν έχουμε θέμα, όσες φορές έχουμε πάρει είναι καλής ποιότητας, και το σπέρμα είναι καλό . Απλως περίμενα 3 πχ να γονιμοποιηθουν.. Έτσι πίστευε και ο γιατρός! 

πρίν από 46 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Συγχαρητήρια για τις 2 γονιμοποιήσεις! Πολύ καλά νέα!! 

Σου αιτιολόγησε αλήθεια γιατί να μην κάνεις την ετ στον κύκλο που περιμένεις τώρα κοντά; 

Πάντως κι εγώ είμαι της γνώμης αν αντέχεις οικονομικά και σωματικά, πάρε και το ωάριο του επόμενου μήνα αφού μπορείς, χωρίς φάρμακα καθόλου. 

Οχι μου είπε ότι δεν θα κάνουμε τώρα μεταφορά γτ είναι 2ης φάσης... Και ξέρω ότι αν πει ο συγκεκριμένος γιατρός οχι ειναι οχι.. Οπότε δεν ρωτάω και πολλά. Θα το συζητήσουμε με τον αντρα μου, εκείνος δε θελει γτ έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά λέει.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάνω προετοιμασία για μεταφορά κατεψυγμενων βλαστοκυστεων την Τετάρτη (20η μέρα του κυκλου).... αλλά έχει αρχίσει από το μεσημέρι να με πονάει η κοιλιά μου σαν να έρχεται η περίοδος και με έπιασαν τα υπαρξιακά μου... Ξέρω πως δεν γίνετε να αδιαθετησω με τόσα cyclacur αλλά μήπως το σώμα ξέρει κάτι παραπάνω? Περιμένω τηλ από τη μαία αλλά είπα να δω αν έχει ξεκινήσει σε καμία πριν την εμβρυομεταφορα πονοι περιοδου και να πήγε τελικα καλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...