Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Kallo είπε:

Και εγώ έχω μπερδευτεί πολύ με τις εβδομάδες. Η ηλικία του εμβρυου υπολογίζεται από την μέτρηση του υπερηχογραφικα

Βάση της εβδομάδας κύησης ή της εβδομάδας του εμβρύου γίνονται οι εξετάσεις, δηλαδή αυχενικη...... Μάλλον βάση της εβδομάδας κύησης! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

38 minutes ago, silvy22 said:

επειδή τα λεει κάπως χύμα?

Δεν τον έχω γνωρίσει. Απλώς πήγε φίλη και έφυγε σε κακά χάλια. Τσακώθηκαν κιόλας πολύ. Μου είπε οτι ήταν ο πιο κακότροπος γιατρός που έχει μιλήσει στην ζωή της. Και εδώ μέσα έχω διαβάσει κάποια αντίστοιχα σχόλια 

Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να πεις την αλήθεια σε μια γυναίκα. Και ειδικά οταν περνάει ολα αυτα που περνάει οφείλεις να φιλτράρεις τα λόγια σου διπλά. Καμία μας δεν θέλει να της χαϊδεύουν τα αυτιά, όμως πρεπει να σε αντιμετωπίσει και ο άλλος ανθρώπινα

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν τον έχω γνωρίσει. Απλώς πήγε φίλη και έφυγε σε κακά χάλια. Τσακώθηκαν κιόλας πολύ. Μου είπε οτι ήταν ο πιο κακότροπος γιατρός που έχει μιλήσει στην ζωή της. Και εδώ μέσα έχω διαβάσει κάποια αντίστοιχα σχόλια 

Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να πεις την αλήθεια σε μια γυναίκα. Και ειδικά οταν περνάει ολα αυτα που περνάει οφείλεις να φιλτράρεις τα λόγια σου διπλά. Καμία μας δεν θέλει να της χαϊδεύουν τα αυτιά, όμως πρεπει να σε αντιμετωπίσει και ο άλλος ανθρώπινα

Είδα και γώ πολλές κοπέλες να φεύγουν κλαίγοντας , η προσωπική μου έμπειρια  ήταν πολύ καλή, έχει χειρουργήσει φιλη μου και έκανε εξαιρετική δουλεια 

εεεε το ιατρειο του είναι σαν το Μέγαρο !!! 

πρίν από 16 λεπτά , vasoula88 είπε:

Κοριτσια αρνητικο...1.2 εδειξε η χοριακη...

Η επόμενη Βασούλα μου να είναι η τυχερή σου , να μιλήσεις με το γιατρό σου να δείτε τι μπορείτε να δείτε ακόμη απο εξετάσεις κτλ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , vasoula88 είπε:

Κοριτσια αρνητικο...1.2 εδειξε η χοριακη...

Πολύ λυπάμαι κορίτσι μου. Είναι πολύ δύσκολο. Το έχουμε περάσει όλες. Ότι και να σου πούμε δεν έχει ουσία. Έχεις άλλα εμβρυακια? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια... αν κ δεν ημουν αισιοδοξη,ποναει πολυ,εσεις με καταλαβαινετε... @Kallo αλλα 7 εχω στην καταψυξη... ξερετε ποτε μπορω να ξαναπροσπαθησω???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , vasoula88 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια... αν κ δεν ημουν αισιοδοξη,ποναει πολυ,εσεις με καταλαβαινετε... @Kallo αλλα 7 εχω στην καταψυξη...

Ασχημο! Αλλα ειναι παρήγορο οτι έχεις εμβρυακια. Ενα απο τα 7 λοιπον ειναι το παιδάκι σου. Να πανε ολα καλα την επόμενη φορα  κοριτσι μου... 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Ναι έκανα υπέρηχο. Άκουσα και την καρδούλα του πάλι. Όλα καλά. Εγώ υπολόγιζα ότι είμαι 8 και 2

Ναι και εμένα στον πρώτο υπέρηχο με έβγαλε 3 μέρες λιγότερο από ότι υπολόγιζα εγώ ! Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι σήμερα ακριβώς στην 7 εβδομάδα ! Μαζί πηγαίνουμε !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλες!Μετα από 3 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις μπήκα στην διαδικασία της εξωσωματικής.Ακολούθησα την αγωγή ,εκανα ωοληψια ,έγιναν βλαστοκύστες και περιμένω εμβρυομεταφορα.Μετά από πόσες μέρες μετά την ωοληψια ηρθε περίοδος;Έχει κάποιο κορίτσι ανάλογη εμπειρία!Ευχαριστω  πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια εμένα τα cyclacur μου τα έχει κόψει από αρχές του μηνα. Τώρα παίρνω μόνο utrogestan, filicine και τις αντιπηκτικες. Είναι νωρίς λέτε? Ανησύχησα 

Εγώ τώρα 7 εβδομάδα συνεχίζω τα σικλακουρ , το φιλισιν, τη κορτιζόνη και τις ενέσεις προγεστερονης και επόμενο ραντεβού έχω στις 9 εβδομάδες όποτε μέχρι τότε θα τα παίρνω όλα σίγουρα ! Εσένα σε ποια εβδομάδα στα έκοψε ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , vasoula88 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια... αν κ δεν ημουν αισιοδοξη,ποναει πολυ,εσεις με καταλαβαινετε... @Kallo αλλα 7 εχω στην καταψυξη... ξερετε ποτε μπορω να ξαναπροσπαθησω???

Κοριτσάκι μου εφόσον έχεις αλλά 7 είναι πολύ παρήγορο αυτό. Όλα θα πάνε καλά. Θα τα καταφέρεις. 

πρίν από 24 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Ναι και εμένα στον πρώτο υπέρηχο με έβγαλε 3 μέρες λιγότερο από ότι υπολόγιζα εγώ ! Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι σήμερα ακριβώς στην 7 εβδομάδα ! Μαζί πηγαίνουμε !

Εσύ πότε έκανες εμβρυομεταφορα? 

πρίν από 17 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Εγώ τώρα 7 εβδομάδα συνεχίζω τα σικλακουρ , το φιλισιν, τη κορτιζόνη και τις ενέσεις προγεστερονης και επόμενο ραντεβού έχω στις 9 εβδομάδες όποτε μέχρι τότε θα τα παίρνω όλα σίγουρα ! Εσένα σε ποια εβδομάδα στα έκοψε ;

Τώρα τα έκοψα. Αρχές του μήνα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Τα cyclacur τα έκοψα τώρα αρχές του μήνα. Utrogestan βάζω δύο κολπικά και το βράδυ το παίρνω από το στόμα 

Ναι όλα καλά. Δεν είδε κάποια αποκόλληση. Μου είπε ότι συμβαίνει συχνά το πρώτο τρίμηνο και να μην ανησυχώ. Δεν είναι κάτι 

Άψογα! Με το καλό το επόμενο σκαλοπατάκι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Θα ήθελα τα φώτα σας κορίτσια μου, οποία έχει την καλή διάθεση αν θέλει να με βοηθήσει... Θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική γονιμοποίηση με τον σύζυγό μου και ήθελα να ρωτήσω για την επιτροπή, έχω όλα τα δικαιολογητικά που χρειάζονται, αλλά αν ξέρει κάποια να μου πει, αν και εφόσον εγκριθεί, πότε επιστρέφονται τα χρήματα πίσω, αν πρέπει να γίνει πρώτα η γονιμοποίηση ή αν δεν χρειάζεται. Επίσης, οποία θέλει να μου πει πόσο κοστίζουν η ενέσεις, η ωοληψία και η εμβρυομεταφορά. Συγγνώμη για την κούραση, ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...