Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Sofia2192 είπε:

Καλημέρα σας! Θα ήθελα τα φώτα σας κορίτσια μου, οποία έχει την καλή διάθεση αν θέλει να με βοηθήσει... Θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική γονιμοποίηση με τον σύζυγό μου και ήθελα να ρωτήσω για την επιτροπή, έχω όλα τα δικαιολογητικά που χρειάζονται, αλλά αν ξέρει κάποια να μου πει, αν και εφόσον εγκριθεί, πότε επιστρέφονται τα χρήματα πίσω, αν πρέπει να γίνει πρώτα η γονιμοποίηση ή αν δεν χρειάζεται. Επίσης, οποία θέλει να μου πει πόσο κοστίζουν η ενέσεις, η ωοληψία και η εμβρυομεταφορά. Συγγνώμη για την κούραση, ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Με την επιτροπή τα φάρμακα διέγερσης είναι δωρεάν για εσένα. Πληρώνει το ταμείο σας. Κάποια άλλα γράφονται, αλλά δεν κοστίζουν πολύ, όλα μαζί γύρω στα 100. Οι διαδικασίες: ωοληψία- ετ πάνω κάτω ανάλογα με το κέντρο κινούνται από 2.800-3.500. 
 

Επίδομα παίρνετε μετά την κατάθεση δικαιολογητικών για την ετ περίπου 350 ε. Δικαιούστε για δύο προσπάθειες από τη μία γνωμάτευση της επιτροπής. Αν θυμάμαι καλά…  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, vasoula88 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια... αν κ δεν ημουν αισιοδοξη,ποναει πολυ,εσεις με καταλαβαινετε... @Kallo αλλα 7 εχω στην καταψυξη... ξερετε ποτε μπορω να ξαναπροσπαθησω???

Λυπάμαι κορίτσι...Το αρνητικό πάντα πονάει...ο πόνος όμως κρατάει λίγο, γιατί ανασκουμπωνόμαστε για τη συνέχεια...πολύ ευχάριστο που έχετε κι άλλα εμβρυάκια...το να ξαναπροσπαθήσεις θα είναι εύκολο, σχεδόν άμεσα...αλλά κάτσε να μιλήσετε με τον γιατρό πρώτα...να φτιάξετε το περιβάλλον της μήτρας όσο το δυνατόν καλύτερα και μετά προχωράς πιο σίγουρη...

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει και χρωματα :D Θα γραφω με αυτο πλέον να αλλαξει το καρμα μου...!!  Περιμενω ρημαδοπεριοδο 28η μερα του κύκλου σημερα!!! Εσεις κοριτσια που εχετε κανει ωοληψία 2ης φασης παρατηρησατε καθυστέρηση στην περιοδο; 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Sofia2192 είπε:

Καλημέρα σας! Θα ήθελα τα φώτα σας κορίτσια μου, οποία έχει την καλή διάθεση αν θέλει να με βοηθήσει... Θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική γονιμοποίηση με τον σύζυγό μου και ήθελα να ρωτήσω για την επιτροπή, έχω όλα τα δικαιολογητικά που χρειάζονται, αλλά αν ξέρει κάποια να μου πει, αν και εφόσον εγκριθεί, πότε επιστρέφονται τα χρήματα πίσω, αν πρέπει να γίνει πρώτα η γονιμοποίηση ή αν δεν χρειάζεται. Επίσης, οποία θέλει να μου πει πόσο κοστίζουν η ενέσεις, η ωοληψία και η εμβρυομεταφορά. Συγγνώμη για την κούραση, ευχαριστώ εκ των προτέρων!

ο ΕΟΠΠΥ σου δικαιολογεί φάρμακα για 4 προσπάθειες. 2 την πρώτη φορά και άλλες δυο τη 2η (εννοείται ελπίζω να μη χρειαστεί) 
Τα χρήματα επιστρέφονται αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία διέγερση-ωοληψια- εμβρυομεταφορα. Συγκεντρώνεις τα κάποια χαρτιά και πηγαίνεις στον ΕΟΠΥΥ της περιοχής σου. Μετά από κανα μήνα γίνεται κατάθεση στην τράπεζα. Ο, τι θες στη διάθεση σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angot είπε:

Κοριτσια εχει και χρωματα :D Θα γραφω με αυτο πλέον να αλλαξει το καρμα μου...!!  Περιμενω ρημαδοπεριοδο 28η μερα του κύκλου σημερα!!! Εσεις κοριτσια που εχετε κανει ωοληψία 2ης φασης παρατηρησατε καθυστέρηση στην περιοδο; 

Ναι, πέντε ημέρες περίπου…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Πεγκούλα! είπε:

Ααααα έχω μπερδευτεί.Εγω έκανα εμβρυομεταφορα βλαστοκυστες δηλαδή 5ημερων στις 14 Σεπτεμβρίου κ η μαία που είπε ότι κάθε Παρασκευή αλλάζω βδομάδα κ σήμερα είμαι 11 εβδομάδων.Η ηλικία του εμβρύου πως υπολογίζεται? 

Νομιζω η ηλικια του εμβρυου ειναι 2 εβδομαδες μικροτερο απο την ηλικια κυησης

4 ώρες πρίν, Πεγκούλα! είπε:

Βάση της εβδομάδας κύησης ή της εβδομάδας του εμβρύου γίνονται οι εξετάσεις, δηλαδή αυχενικη...... Μάλλον βάση της εβδομάδας κύησης! 

Εγω εχω καταλαβει οτι τα μετρανε απο τις εβδομαδες κυησης

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Κοριτσια αρνητικο...1.2 εδειξε η χοριακη...

Σε νιώθω, πριν από μια βδομάδα πήρα ένα ωραιότατο μηδενικό.. Έκλαιγα όλο το Σαββατοκύριακο κ από Δευτέρα άρχισα να μαζεύω τα κομμάτια μου κ τις ελπίδες μου για την επόμενη προσπάθεια. Πάρε το χρόνο και ξέσπασε όσο το έχεις ανάγκη. Όποιος σου πει "δεν πειράζει" απλώς αγνόησε τον. Μόνο μια γυναίκα που έχει αποτύχει σε εξωσωματική μπορεί να καταλάβει αυτό που περνάς. Η στιγμή σου θα έρθει, απλώς δεν ήταν τώρα. Να ξέρεις ότι ακόμα κ κάθε αποτυχημένη προσπάθεια κάτι μαθαίνει στο γιατρό για σένα, για τον οργανισμό σου. Μην το βλέπεις σαν μια τελείως χαμένη προσπάθεια. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Κοριτσια εχει και χρωματα :D Θα γραφω με αυτο πλέον να αλλαξει το καρμα μου...!!  Περιμενω ρημαδοπεριοδο 28η μερα του κύκλου σημερα!!! Εσεις κοριτσια που εχετε κανει ωοληψία 2ης φασης παρατηρησατε καθυστέρηση στην περιοδο; 

Κι εγώ μαζί σου, μετά από ωοληψία 2ης φάσης τώρα είμαι στην 29η ημέρα του κύκλου ενώ τελευταία είχα κύκλο περίπου 25 ημερών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Georgiakou είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλες!Μετα από 3 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις μπήκα στην διαδικασία της εξωσωματικής.Ακολούθησα την αγωγή ,εκανα ωοληψια ,έγιναν βλαστοκύστες και περιμένω εμβρυομεταφορα.Μετά από πόσες μέρες μετά την ωοληψια ηρθε περίοδος;Έχει κάποιο κορίτσι ανάλογη εμπειρία!Ευχαριστω  πολύ!

Μετά από 8-10 μέρες το πολύ με την ροή του αίματος να είναι τρελή ειδικά τις πρώτες 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Κοριτσια αρνητικο...1.2 εδειξε η χοριακη...

Λυπάμαι. Σου εύχομαι να βρεις όση δύναμη περισσότερη μπορείς και να προχωρήσεις. Η επόμενη θα είναι η καλύτερη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Εχω μια απορία ειμαι σε διαδικασία με φυσικούς κυκλους και έχουμε μαζέψει δυο πολυ καλα εμβρύα. Περιμένω να αδιαθετησω για να κανω την τριτη ωοληψια καθώς κ υστεροσκοπηση μαζι. Μου ζήτησε ο γιατρός υπέρηχο δεύτερης φάσης κυκλου κ ειδε δυο με διάμετρο 10 οποτε κ θα ξαναπαω τη Δευτέρα. Αυτό δεν κατάλαβα γιατί μου το ζήτησε τώρα στην τριτη φορά ενω τις προηγούμενες οχι. Επίσης τον φλεβοκαθετηρα για την μεθη σε ποιο σημείο σας τον τοποθετουν?

Εμένα την τελευταία φορά κοντα στον καρπό μου εσπασε τη φλεβα νευριασα κ την εκανα χωρίς μεθη....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Μετά από 8-10 μέρες το πολύ με την ροή του αίματος να είναι τρελή ειδικά τις πρώτες 2 μέρες.

@EvgeniaCher σε ευχαριστω πολύ!Περιμενω να αδιαθετήσω για να κάνω εμβρυομεταφορα!Σε ευχαριστω πολύ πολύ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , teenthybell είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Εχω μια απορία ειμαι σε διαδικασία με φυσικούς κυκλους και έχουμε μαζέψει δυο πολυ καλα εμβρύα. Περιμένω να αδιαθετησω για να κανω την τριτη ωοληψια καθώς κ υστεροσκοπηση μαζι. Μου ζήτησε ο γιατρός υπέρηχο δεύτερης φάσης κυκλου κ ειδε δυο με διάμετρο 10 οποτε κ θα ξαναπαω τη Δευτέρα. Αυτό δεν κατάλαβα γιατί μου το ζήτησε τώρα στην τριτη φορά ενω τις προηγούμενες οχι. Επίσης τον φλεβοκαθετηρα για την μεθη σε ποιο σημείο σας τον τοποθετουν?

Εμένα την τελευταία φορά κοντα στον καρπό μου εσπασε τη φλεβα νευριασα κ την εκανα χωρίς μεθη....

Κάποιοι γιατροί δεν το συνηθίζουν αλλά δεν ξέρω γιατί στο ζήτησε τώρα. Εμένα πχ είναι μόνιμο ότι θα πάω για επαναληπτικό έλεγχο, δίνεται στις οδηγίες μετά την ωοληψια. Πάντως καλό είναι, όχι κακό. Μην ανησυχείς! Για το δεύτερο που ρωτάς εγώ μόνιμα χωρίς νάρκωση, ειδικά στον φυσικό κύκλο δεν αξίζει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...