Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

      Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο,ίσως ελάχιστα πιο πρησμένο.Η κοιλιά μου πονούσε το βράδυ,ήθελα να πάρω παναντολ,αλλά έκανα υπομονή.Σημερα έχω πονακια στην κοιλιά,στους συνδέσμους της μήτρας κ λίγο στη μέση.Λογικο να αγχώνεσαι,απλά να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικό να μην έχεις κανένα σύμπτωμα και να είσαι έγκυος. Σήμερα είμαι ακριβώς μια εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά,εσύ σε ποια μερα είσαι?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κάποιοι γιατροί δεν το συνηθίζουν αλλά δεν ξέρω γιατί στο ζήτησε τώρα. Εμένα πχ είναι μόνιμο ότι θα πάω για επαναληπτικό έλεγχο, δίνεται στις οδηγίες μετά την ωοληψια. Πάντως καλό είναι, όχι κακό. Μην ανησυχείς! Για το δεύτερο που ρωτάς εγώ μόνιμα χωρίς νάρκωση, ειδικά στον φυσικό κύκλο δεν αξίζει.

Έχεις δικιο απλά εγω φοβόμουν. Τελικά δεν αξιζε σίγουρα για ενα ωοθυλάκιο. Τώρα που θα μου κάνει κ υστεροσκοπηση μαζι δε τη γλιτωνω τη μεθη. Μετά την υστεροσκοπηση σε ποσο διάστημα γίνεται ετ Κόριτσια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , marmaki είπε:

Κι εγώ μαζί σου, μετά από ωοληψία 2ης φάσης τώρα είμαι στην 29η ημέρα του κύκλου ενώ τελευταία είχα κύκλο περίπου 25 ημερών

Α μαζι θα κανουμε μεταφορα περιπου... Τελεια! Καλη μας επιτυχια :wub: ποσα εμβρυακια εχεις;  εγω 3  δελφινακια

πρίν από 43 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Μετά από 8-10 μέρες το πολύ με την ροή του αίματος να είναι τρελή ειδικά τις πρώτες 2 μέρες.

Ε αρα λογικα απο βδομαδα θα μ ρθει. Εχω πονακια που κ που! 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο γκαντεμοσαυρα μπορεί να είμαι? Τετάρτη μεσημέρι έκανα εμβρυομεταφορα και μετά από λίγο άρχισε ένα βηχαλακι και πονόλαιμος, χθες αρχισα να ανεβάζω δέκατα....σήμερα χειρότερα... ημαια με καθησυχάζει αλλά όπως και να έχει νομίζω ότι δεν θα πάει καλά...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ,έκανα εμβριομεταφορα στις 5.11.και από εχτές κοιλιά μου δεν είναι φουσκωμένη ,ο στήθος μου πονάει παρά πολύ το πρωί και μετα όχι τόσο πολύ(σαν θα μου έρθει περίοδο ) .Κάθε βράδυ με πονεί η μέση μου στην ίδια ώρα ,ξέρω οτι ολλα αυτά μπορούν να είναι και από τόσες ορμόνες αλλά φοβάμαι ότι δεν νιώθω τίποτα στην κοιλιτσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ? Να ρωτήσω κάτι γιατί καπως μου καρφώθηκε μια σκέψη τώρα. Είναι ας το πούμε υποχρεωτικός ο έλεγχος της θρομβοφιλιας ή δε συνησταται αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ? Να ρωτήσω κάτι γιατί καπως μου καρφώθηκε μια σκέψη τώρα. Είναι ας το πούμε υποχρεωτικός ο έλεγχος της θρομβοφιλιας ή δε συνησταται αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος ? 

Όχι δεν είναι υποχρεωτικός εκτός αν έχεις κάποιο λόγο που να δείχνει ότι έχεις πιθανότητες. Γενικά όμως στην εξωσωματική για να είναι σίγουροι δίνουν αντιπηκτικές ενέσεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Sisheido είπε:

Πόσο γκαντεμοσαυρα μπορεί να είμαι? Τετάρτη μεσημέρι έκανα εμβρυομεταφορα και μετά από λίγο άρχισε ένα βηχαλακι και πονόλαιμος, χθες αρχισα να ανεβάζω δέκατα....σήμερα χειρότερα... ημαια με καθησυχάζει αλλά όπως και να έχει νομίζω ότι δεν θα πάει καλά...

Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, δεν επηρεάζει τη σύλληψη και την ομαλότητα της εγκυμοσύνης. Απλά εσυ θα ταλαιπωρηθείς γιατί θέλει προσοχή στα παυσίπονα, μόνο αυτό! Καλά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Σποράκι είπε:

Όχι δεν είναι υποχρεωτικός εκτός αν έχεις κάποιο λόγο που να δείχνει ότι έχεις πιθανότητες. Γενικά όμως στην εξωσωματική για να είναι σίγουροι δίνουν αντιπηκτικές ενέσεις!

Όχι δεν έχω καποιο λόγο θεωρώ που να δείχνει κάτι τετοιο...απλά επειδή γενικά το ακούω,το σκέφτηκα μήπως πρέπει να κάνω πριν την έμβρυομεταφορα αν χρειάζεται για αυτό . 

Ο γιατρός δε μου μίλησε για αντιπηκτικες ,τα μόνο που έχω αγοράσει προς το παρόν είναι prolutex ενέσεις, προγεστερόνη χάπια και κάτι χάπια σαν τα ciclacur αν τα λέω σωστά απλα άλλη μάρκα . Φαντάζομαι αν χρειάζεται και άλλα θα μου τα πει εκεί κοντά .. βρισκω πράγματα να αγχωθω πάντως χαχα 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , Angot είπε:

Α μαζι θα κανουμε μεταφορα περιπου... Τελεια! Καλη μας επιτυχια :wub: ποσα εμβρυακια εχεις;  εγω 3  δελφινακια

 

Στην εμβρυομεταφορά δεν θα είμαστε μαζί όμως, εγώ κάνω κατάψυξη ωαρίων. Αν χρειαστεί η εμβρυομεταφορά θα γίνει σε λίγα χρονάκια, χεχε! Έχω μαζέψει 6 ωάρια με 3 ωοληψίες (4-1-1) και θα συνεχίσω με τουλάχιστον άλλη μια ωοληψία.
Καλή σου επιτυχία!! Με το καλό τουλάχιστον ένα απτα 3 δελφινάκια να γίνουν τα παιδάκια σου!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ria_ είπε:

Όχι δεν έχω καποιο λόγο θεωρώ που να δείχνει κάτι τετοιο...απλά επειδή γενικά το ακούω,το σκέφτηκα μήπως πρέπει να κάνω πριν την έμβρυομεταφορα αν χρειάζεται για αυτό . 

Ο γιατρός δε μου μίλησε για αντιπηκτικες ,τα μόνο που έχω αγοράσει προς το παρόν είναι prolutex ενέσεις, προγεστερόνη χάπια και κάτι χάπια σαν τα ciclacur αν τα λέω σωστά απλα άλλη μάρκα . Φαντάζομαι αν χρειάζεται και άλλα θα μου τα πει εκεί κοντά .. βρισκω πράγματα να αγχωθω πάντως χαχα 

 

 

 

 

 

 

Μην αγχώνεσαι και εμείς που κάνουμε αντιπηκτικές προαιρετικές είναι. Να πάνε όλα τέλεια και να μη χρειαστεί να το ψάξεις περισσότερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , marmaki είπε:

Στην εμβρυομεταφορά δεν θα είμαστε μαζί όμως, εγώ κάνω κατάψυξη ωαρίων. Αν χρειαστεί η εμβρυομεταφορά θα γίνει σε λίγα χρονάκια, χεχε! Έχω μαζέψει 6 ωάρια με 3 ωοληψίες (4-1-1) και θα συνεχίσω με τουλάχιστον άλλη μια ωοληψία.
Καλή σου επιτυχία!! Με το καλό τουλάχιστον ένα απτα 3 δελφινάκια να γίνουν τα παιδάκια σου!! :wub:

Ααα καλα κανεις, εχεις αλλο αερα αμα δε τρεχεις να προλαβεις... Οποτε το αποφασισεις να σου ερθει λοιπον κοριτσι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ? Να ρωτήσω κάτι γιατί καπως μου καρφώθηκε μια σκέψη τώρα. Είναι ας το πούμε υποχρεωτικός ο έλεγχος της θρομβοφιλιας ή δε συνησταται αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος ? 

Καλησπέρα Ρία! Δεν είναι υποχρεωτικος ο έλεγχος,όμως θα σου πρότεινα να τον κάνεις.Η κολλητή μου είχε χάσει στον έβδομο μήνα το μωρό της από θρόμβωση και από τότε μου είχε μείνει. Πήγα και έκανα όλες τις εξετάσεις και ευτυχώς δεν έχω κάτι,απλα για προληπτικούς λόγους έκανα ενέσεις σε όλη την εγκυμοσύνη,μικρή δοσολογία και συνεχίζω και τώρα που γέννησα,,μέχρι να κλείσουν 60μερες. Μπορεί να είναι κουραστικό από ένα σημείο και μετά,αλλά τουλάχιστον ήμουν ήρεμη πως δεν θα πάθει κάτι το έμβρυο  . Σου εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εκανα εξετάσεις γιατί ετοιμάζομαι για μεταφορά και βγηκε

Αντισωματα Ερυθρας IgG θετικο (47)

τι σημαίνει αυτό;

δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό και με ανησυχώ…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...