Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 hours ago, Lotos said:

Μακάρι !απλά φοβήθηκα με τόσο καλη οιστραδιόλη αν η βιοψία με τραυμάτισε κ έκανε το ενδομήτριο τόσο αδυνατο...τεσπά, σας εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να σας πάνε όλο τέλεια και να κρατάτε τα μωράκια σας !στέλνω θετική ενέργεια 

Κοριτσι απ ολες τις εξετασεις ισως η μονη που καρααξιζει ειναι η υστεροσκοπηση..μην ανησυχεις..το ενδομητριο λεπτυνε απ την κλομιφαινη..εμενα το σερπαφαρ μου το πηγε μεχρι κ 3,7 σε καποια φαση(ειμαι μεγαλη βεβαια αλλα σε αλλον κυκλο δεν ειχα θεμα)..θα επανελθει σιγα σιγα μονο να μη σε αγχωνει αυτο..να χαιρεσαι που βγηκε αρνητικη η βιοψια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Κορίτσια .από τη στιγμή που στην υστεροσκόπηση παίρνεται ιστός για  βιοψία λέγεται διαγνωστική ή παρεμβατική ?

Διαγνωστική 

Επεμβατικη λέγεται όταν αφαιρεί κάποιο πολύποδα ινομυωμα διάφραγμα κλπ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vk79 said:

Κορίτσια μου, μόλις έστειλα στην κ. Οικονομοπουλου μεηλ ζητώντας τη γνώμη της και θα σας γράψω μόλις μου απαντήσει 

Ο γιατρός μου πρότεινε χωρίς να θεωρεί απαραιτητες τις παρακάνω εξετάσεις 

1. Μοριακο έλεγχο μικροβιωματος ενδομητριου

2. Μοριακο έλεγχο ενδομητριου 

3. Ανοσολογικο προφίλ ενδομητριου 

Κοστος περί τα 2000, δεν τα έχω και θα πρέπει να δανειστώ 

 

Ναι κοπέλα να κάνω επανάληψή της , την προηγούμενη την έκανα στο Αλεξανδρα με τη γυναικολογο μου

Καλέ γιατί τόσα πολλά λεφτά; Το 1ο πιθανολογώ οτι είναι το ngs ή το Alice. Το 2ο δεν ξερω τι ειναι (ούτε βρίσκω κάτι σε αναζήτηση) και το 3ο απ οτι είδα είναι έλεγχος για τα ΝΚ κύτταρα. Μήπως να του πεις να κάνεις μόνο το 1ο; Λογικά θα είναι κάπου στα 700€. 
 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κι εγώ σήμερα πήρα τις απαντήσεις της Νίκα. Υπάρχει εμφανής βελτίωση της φλεγμονής. Επιτέλους εμφανίστηκαν και πινοπόδια γιατί στην 1η είχε σκόρπια ένα εδώ και ένα εκεί ενώ τώρα είμαι σαν λιβάδι με μανιταράκια :P
Αν κατάλαβα καλά έχω και μία μικρή μετατόπιση παραθύρου γιατί λέει για έμβρυα 3ων ημερών - 4η μέρα προγεστερόνης.

@Angot θα ήμασταν μαζί στην ετ μιας και αύριο-μεθαύριο μου έρχεται περίοδος αλλά ο γιατρός πρότεινε να πάμε στον επόμενο κύκλο καλύτερα για να είναι ακόμα πιο καθαρή η μήτρα. Γιορτινή ετ λοιπόν. Ανυπομονώ! :D
 

17 minutes ago, Angot said:

Μακαριιιι.. Ειδα και ονειρο! Αχχαχαχα.. 

Τι όνειρο είδες;;

  • Μου αρέσει 12

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια κι εγώ σήμερα πήρα τις απαντήσεις της Νίκα. Υπάρχει εμφανής βελτίωση της φλεγμονής. Επιτέλους εμφανίστηκαν και πινοπόδια γιατί στην 1η είχε σκόρπια ένα εδώ και ένα εκεί ενώ τώρα είμαι σαν λιβάδι με μανιταράκια :P
Αν κατάλαβα καλά έχω και μία μικρή μετατόπιση παραθύρου γιατί λέει για έμβρυα 3ων ημερών - 4η μέρα προγεστερόνης.

@Angot θα ήμασταν μαζί στην ετ μιας και αύριο-μεθαύριο μου έρχεται περίοδος αλλά ο γιατρός πρότεινε να πάμε στον επόμενο κύκλο καλύτερα για να είναι ακόμα πιο καθαρή η μήτρα. Γιορτινή ετ λοιπόν. Ανυπομονώ! :D
 

Καλα κατσε να δουμε και μενα... Πως θα ειναι ο κυκλος μου αυτο το μηνα... Μπορει να μου πει οτι δεν με βλεπει ετοιμη 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια συγνώμη που σας ζαλίζω απλά δεν πήρα καμία απάντηση για την προετημασια της ετ και είμαι λίγο προβληματισμένη και αγχωμένη γιατί για πρώτη φορά δεν μου ανέβασε τα σικλακουρ και παίρνω μόνο τρία ενώ έχω κάνει και αρβεκαπ και ανησυχώ 

εσεις τι κάνατε για καταστολή σε τεχνητό κύκλο και ποσα σικλακουρ παίρνατε ; 
σας τα ανέβασε σταδιακά τα σικλακουρ ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια κι εγώ σήμερα πήρα τις απαντήσεις της Νίκα. Υπάρχει εμφανής βελτίωση της φλεγμονής. Επιτέλους εμφανίστηκαν και πινοπόδια γιατί στην 1η είχε σκόρπια ένα εδώ και ένα εκεί ενώ τώρα είμαι σαν λιβάδι με μανιταράκια :P
Αν κατάλαβα καλά έχω και μία μικρή μετατόπιση παραθύρου γιατί λέει για έμβρυα 3ων ημερών - 4η μέρα προγεστερόνης.

@Angot θα ήμασταν μαζί στην ετ μιας και αύριο-μεθαύριο μου έρχεται περίοδος αλλά ο γιατρός πρότεινε να πάμε στον επόμενο κύκλο καλύτερα για να είναι ακόμα πιο καθαρή η μήτρα. Γιορτινή ετ λοιπόν. Ανυπομονώ! :D
 

Καλή επιτυχία κοριτσια ! Πλησιάσει η στιγμή σας !! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 minutes ago, Texas said:

Αχ κορίτσια συγνώμη που σας ζαλίζω απλά δεν πήρα καμία απάντηση για την προετημασια της ετ και είμαι λίγο προβληματισμένη και αγχωμένη γιατί για πρώτη φορά δεν μου ανέβασε τα σικλακουρ και παίρνω μόνο τρία ενώ έχω κάνει και αρβεκαπ και ανησυχώ 

εσεις τι κάνατε για καταστολή σε τεχνητό κύκλο και ποσα σικλακουρ παίρνατε ; 
σας τα ανέβασε σταδιακά τα σικλακουρ ; 

εγώ είχα ξεκινήσει με 6 σικλακούρ την μέρα και στην πορεία τα κάναμε 9 γιατί δεν πάχαινε το ενδομήτριο 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Καλέ γιατί τόσα πολλά λεφτά; Το 1ο πιθανολογώ οτι είναι το ngs ή το Alice. Το 2ο δεν ξερω τι ειναι (ούτε βρίσκω κάτι σε αναζήτηση) και το 3ο απ οτι είδα είναι έλεγχος για τα ΝΚ κύτταρα. Μήπως να του πεις να κάνεις μόνο το 1ο; Λογικά θα είναι κάπου στα 700€. 
 

Ναι κορίτσι μου, ALICE, EMMA, IMMAP    (ιασω)  αν θυμάμαι καλά, το Alice 700 βγαίνει με την αμοιβή του. Και επειδή η ζωη μας προλαβαίνει με τις εξελίξεις της, μόλις έμαθα ότι έπεσε ο πεθερός μου όποτε δεν με βλέπω για τίποτα από όλα αυτά. Είμαι φαρμακωμενη....Έχω αλλά 6 στην καταψυξη και ο,τι γινει

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kateriiina25 said:

εγώ είχα ξεκινήσει με 6 σικλακούρ την μέρα και στην πορεία τα κάναμε 9 γιατί δεν πάχαινε το ενδομήτριο 

Πριν τα σικλακουρ είχες κάνει κάποιου είδους καταστολής ; 
ευχαριστω για την απάντηση και χαίρομαι με της θετικές εξελίξεις σου ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Texas said:

Πριν τα σικλακουρ είχες κάνει κάποιου είδους καταστολής ; 
ευχαριστω για την απάντηση και χαίρομαι με της θετικές εξελίξεις σου ! 

Εγώ έχω μόνιμη φυσική καταστολή :lol:  Δεν κάνω ωορρηξία μόνη μου κορίτσι μου οπότε δεν έχει χρειαστεί ποτέ να το κάνω αυτό. 

Τώρα είσαι στον κύκλο της ετ ή σε φάση καταστολής; Δεν έχω καταλάβει 

21 minutes ago, Vk79 said:

Ναι κορίτσι μου, ALICE, EMMA, IMMAP    (ιασω)  αν θυμάμαι καλά, το Alice 700 βγαίνει με την αμοιβή του. Και επειδή η ζωη μας προλαβαίνει με τις εξελίξεις της, μόλις έμαθα ότι έπεσε ο πεθερός μου όποτε δεν με βλέπω για τίποτα από όλα αυτά. Είμαι φαρμακωμενη....Έχω αλλά 6 στην καταψυξη και ο,τι γινει

Λυπάμαι πολύ γι αυτήν την εξέλιξη. Ελπίζω να τελειώσουν τα προβλήματα γρήγορα. Κουράγιο 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kateriiina25 said:

Εγώ έχω μόνιμη φυσική καταστολή :lol:  Δεν κάνω ωορρηξία μόνη μου κορίτσι μου οπότε δεν έχει χρειαστεί ποτέ να το κάνω αυτό. 

Τώρα είσαι στον κύκλο της ετ ή σε φάση καταστολής; Δεν έχω καταλάβει 

Εγώ σε κάθε ετ κάνω αρβεκαπ την μεγάλη δόση μια ενεση μετά αδιαθετώ και 2η 3η μέρα αρχίζω σικλακουρ απλά αυτή την φορά ξεκίνησα με τρία την μέρα πήγα 8η μέρα για υπέρηχο και το ενδομήτριο ήταν 9 και μου είπε να συνεχίσω με τα ίδια σικλακουρ μέχρι την 12η και να μην τα αυξήσω και έχω φάει σκάλωμα γιατί γενικά η εγκυμοσύνη έχει πολλά οιστρογόνα από ότι ξέρω και φοβάμαι μην είναι λίγα αυτά που παίρνω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...