Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

13 minutes ago, Texas said:

Εγώ σε κάθε ετ κάνω αρβεκαπ την μεγάλη δόση μια ενεση μετά αδιαθετώ και 2η 3η μέρα αρχίζω σικλακουρ απλά αυτή την φορά ξεκίνησα με τρία την μέρα πήγα 8η μέρα για υπέρηχο και το ενδομήτριο ήταν 9 και μου είπε να συνεχίσω με τα ίδια σικλακουρ μέχρι την 12η και να μην τα αυξήσω και έχω φάει σκάλωμα γιατί γενικά η εγκυμοσύνη έχει πολλά οιστρογόνα από ότι ξέρω και φοβάμαι μην είναι λίγα αυτά που παίρνω 

Προφανώς δεν στα αύξησε επειδή έχει ήδη φτάσει το ενδομήτριο σε πολύ καλό μέγεθος. Μετά την ετ που θα μετρήσετε οιστραδιόλη ίσως σου τα ανεβάσει. Προγεστερόνη πότε ξεκινάς; σου είπε;

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 minutes ago, kateriiina25 said:

Προφανώς δεν στα αύξησε επειδή έχει ήδη φτάσει το ενδομήτριο σε πολύ καλό μέγεθος. Μετά την ετ που θα μετρήσετε οιστραδιόλη ίσως σου τα ανεβάσει. Προγεστερόνη πότε ξεκινάς; σου είπε;

Το Σάββατο ξεκινάω αλλά βρέθηκε μετατοπισμενο παράθυρο και θα πάρω 7 μέρες το θέμα είναι ότι δεν μου ζητάνε εξετάσεις αίματος άρα να ζητήσω ….γιατί με την αρβεκαπ ανυσηχω μην το χάσω από οιστρογόνα τώρα κρίμα είναι !

Και κάτι άλλο κορίτσια υπάρχει καμια κοπέλα που να παιρνει αντισυλληπτικά για καταστολή πριν την ετ ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Texas είπε:

Αχ κορίτσια συγνώμη που σας ζαλίζω απλά δεν πήρα καμία απάντηση για την προετημασια της ετ και είμαι λίγο προβληματισμένη και αγχωμένη γιατί για πρώτη φορά δεν μου ανέβασε τα σικλακουρ και παίρνω μόνο τρία ενώ έχω κάνει και αρβεκαπ και ανησυχώ 

εσεις τι κάνατε για καταστολή σε τεχνητό κύκλο και ποσα σικλακουρ παίρνατε ; 
σας τα ανέβασε σταδιακά τα σικλακουρ ; 

Δεν νομιζω ότι υπάρχει λόγος να στα ανεβάσει από την αρχή. Αν δει ότι το ενδομήτριο δεν είμαι οκ τότε θα αρχίσει να ανεβάζει ή από την μέρα της ετ. Μην ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Texas said:

Το Σάββατο ξεκινάω αλλά βρέθηκε μετατοπισμενο παράθυρο και θα πάρω 7 μέρες το θέμα είναι ότι δεν μου ζητάνε εξετάσεις αίματος άρα να ζητήσω ….γιατί με την αρβεκαπ ανυσηχω μην το χάσω από οιστρογόνα τώρα κρίμα είναι !

Και κάτι άλλο κορίτσια υπάρχει καμια κοπέλα που να παιρνει αντισυλληπτικά για καταστολή πριν την ετ ; 

Ναι να ζητήσεις να κάνεις. Να έχετε πλήρη έλεγχο σε όλη την φάση  

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Texas είπε:

Εγώ σε κάθε ετ κάνω αρβεκαπ την μεγάλη δόση μια ενεση μετά αδιαθετώ και 2η 3η μέρα αρχίζω σικλακουρ απλά αυτή την φορά ξεκίνησα με τρία την μέρα πήγα 8η μέρα για υπέρηχο και το ενδομήτριο ήταν 9 και μου είπε να συνεχίσω με τα ίδια σικλακουρ μέχρι την 12η και να μην τα αυξήσω και έχω φάει σκάλωμα γιατί γενικά η εγκυμοσύνη έχει πολλά οιστρογόνα από ότι ξέρω και φοβάμαι μην είναι λίγα αυτά που παίρνω 

Είσαι μια χαρά! Με 9 ενδομήτριο γιατί να τα αυξήσει;;;

πρίν από 47 λεπτά , Vk79 είπε:

Ναι κορίτσι μου, ALICE, EMMA, IMMAP    (ιασω)  αν θυμάμαι καλά, το Alice 700 βγαίνει με την αμοιβή του. Και επειδή η ζωη μας προλαβαίνει με τις εξελίξεις της, μόλις έμαθα ότι έπεσε ο πεθερός μου όποτε δεν με βλέπω για τίποτα από όλα αυτά. Είμαι φαρμακωμενη....Έχω αλλά 6 στην καταψυξη και ο,τι γινει

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Μόλις ηρεμήσεις λίγο θα αποφασίσεις καταρχήν τι μπορείς οικονομικά να κάνεις από όλα αυτά. Νομιζω ότι είναι πολλά πάντως, εγώ στη θέση σου θα κοίταζα το μικροβίωμα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Είσαι μια χαρά! Με 9 ενδομήτριο γιατί να τα αυξήσει;;;

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Μόλις ηρεμήσεις λίγο θα αποφασίσεις καταρχήν τι μπορείς οικονομικά να κάνεις από όλα αυτά. Νομιζω ότι είναι πολλά πάντως, εγώ στη θέση σου θα κοίταζα το μικροβίωμα.

Μου απάντησε η κ. Οικονομοπουλου, μόλις βρω χρόνο θα σας πω κορίτσια, τα θεωρεί περιττά και αιτιολογεί

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!!Εκανα ένα τεστ,το βλέπω επι τόπου ήταν αρνητικό!Το βλέπω πριν λίγο ξανά και είναι θετικό!Σας έχει τύχει;πείτε μου γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!(περα από μια β χοριακη) επίσης εκανα και το δεύτερο αρνητικο και χωρίς + μετά από αρκετή ώρα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μαίρη1212 είπε:

Κορίτσια γεια σας!!Εκανα ένα τεστ,το βλέπω επι τόπου ήταν αρνητικό!Το βλέπω πριν λίγο ξανά και είναι θετικό!Σας έχει τύχει;πείτε μου γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!(περα από μια β χοριακη) επίσης εκανα και το δεύτερο αρνητικο και χωρίς + μετά από αρκετή ώρα!

Θα κάνεις πάλι αύριο ένα το πρωί. Το δεύτερο μπορεί να μην έδειξε γιατί λένε καλύτερα πρωινά ούρα. Αν και στη θέση σου θα έκανα κατευθείαν χοριακή και ας ήταν νωρίς, θα δείξει αν είναι χαμηλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Σποράκι είπε:

Θα κάνεις πάλι αύριο ένα το πρωί. Το δεύτερο μπορεί να μην έδειξε γιατί λένε καλύτερα πρωινά ούρα. Αν και στη θέση σου θα έκανα κατευθείαν χοριακή και ας ήταν νωρίς, θα δείξει αν είναι χαμηλή τιμή.

Συμφωνώ!!Σε Ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2022 at 2:53 ΜΜ, Maria.26 είπε:

Ευχαριστώ!!!ξέρεις μήπως και αν υπάρχει κάποια προθεσμία που πρέπει να τα έχουμε καταθέσει;;;; 

 

On 15/11/2022 at 3:12 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Συγγνώμη αν θυμάμαι λάθος αλλά ο ΕΦΚΑ τι δουλειά έχει;; Στον ΕΟΠΥΥ δίνονται τα δικαιολογητικά :huh:

Καλά, πώς μου ήρθε και έγραψα στον ΕΦΚΑ; Το μυαλό μου είναι εντελώς νιανιά...Στον ΕΟΠΥΥ, εκεί που περνάμε επιτροπή, εκεί που παίρνουμε χρήματα για γυαλιά αν πάρουμε κτλ. Ίσως πλέον η υπηρεσία παρέχεται ηλεκτρονικά. Νομίζω η προθεσμία είναι ένα 6μηνο, αλλά επειδή τώρα τελευταία η μνήμη μου είναι ο,τι να' ναι, καλύτερα να απαντήσουν τα κορίτσια που το έκαναν πρόσφατα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Μαίρη1212 είπε:

Κορίτσια γεια σας!!Εκανα ένα τεστ,το βλέπω επι τόπου ήταν αρνητικό!Το βλέπω πριν λίγο ξανά και είναι θετικό!Σας έχει τύχει;πείτε μου γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!(περα από μια β χοριακη) επίσης εκανα και το δεύτερο αρνητικο και χωρίς + μετά από αρκετή ώρα!

σε ποια μερα εισαι απο τη μεταφορά? αν κάνεις αύριο επέλεξε άλλης εταιρείας τεστ... ευχομαι να δεισ ενα μεγάλο ++++

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια περιμένω τις απαντησεις τηε ε2 και της προγεστερονης... 

Να σας ρωτήσω, ο κύκλος με φουλ αιμαα συνήθως ειναι καλος ή κακος;  εχω τρομερο αιμα απο χθες που αδιαθετησα. Θα μου σταματησει τωρα βεβαια με τα cyclacour αλλα αναρωτιομουν για τον κυλο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , foza είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα έχω πρώτο υπερηχο και πριν λίγο είδα πάλι αιμα όχι πολύ κόκκινο φοβάμαι να σας πω την αλήθεια..

Υπομονή και σε μερικές ώρες θα σου λυθούν οι απορίες σου. Είναι φυσιολογικό να υπάρχει μια μικρή αιμορραγία το πρώτο τρίμηνο, η χοριακή σου ήταν από την αρχή υψηλή και συνέχιζε να αυξάνεται κανονικά, οπότε δεν θεωρώ ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας :) Περιμένουμε νέα σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...