Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

Τι να σου πω ρε κοριτσι μου,  ειλικρινα κουραγιο!  Μαθατε πως περασε το μικροβιο στο σακο;  μπορει να ειναι χαζη ερώτηση αλλα μου φαινεται περίεργο. 

Μια γνωστη μου επαθε το ιδιο στον 5ο μηνα, έχασε το μωρο της. Και μετα ήρθε στον δικο μου γιατρο και της εκανε περιδεση  στην επόμενη εγκυμοσυνη. Τωρα εχει 2 κοριτσακια, οποτε μη λες ειναι δύσκολο να το κρατησεις. Υπαρχη λυση! 

Δεν ξερουμε τελικα αν ειναι μικροβιο.. Περιμενω αποτελεσματα απο εξετασεις ακομη..
Μακαρι να ξαναμεινω εγκυος κ η περιδεση να ειναι η λυση

πρίν από 14 λεπτά , Visit a vis είπε:

Μα η περίδεση δεν μπορεί να γίνει πριν το κακό; 

@eleonora85Πολύ σκληρή εμπειρία. Χρειάζεται χρόνο να πενθήσετε… όσο χρειάζεστε… καλή δύναμη! 

Σε ευχαριστω, να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , eleonora85 είπε:

Δεν ξερουμε τελικα αν ειναι μικροβιο.. Περιμενω αποτελεσματα απο εξετασεις ακομη..
Μακαρι να ξαναμεινω εγκυος κ η περιδεση να ειναι η λυση

Ξερω, και μενα τότε μου φαινοταν αδυνατο  να ξαναμεινω εγκυος, αδυνατο να καταφερω να κανω ενα γερο μωρο...  Αλλα τωρα που περασε ο καιρος  και εχω ηρεμησει... Το βλέπω με περισσότερη ελπίδα! Ειναι δυσκολο, ειδικα οταν ξερεις οτι ειναι ζωντανο! Ειχα μεχρι και τυψεις μετα!  Θα περασει ομως σιγα σιγα, θα δεις, θελει κουραγιο και υποστήριξη, εμενα με βοηθουσε να μιλαω γι αυτο .. Ηταν η 1η σου εγκυμοσυνη και σενα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

Ξερω, και μενα τότε μου φαινοταν αδυνατο  να ξαναμεινω εγκυος, αδυνατο να καταφερω να κανω ενα γερο μωρο...  Αλλα τωρα που περασε ο καιρος  και εχω ηρεμησει... Το βλέπω με περισσότερη ελπίδα! Ειναι δυσκολο, ειδικα οταν ξερεις οτι ειναι ζωντανο! Ειχα μεχρι και τυψεις μετα!  Θα περασει ομως σιγα σιγα, θα δεις, θελει κουραγιο και υποστήριξη, εμενα με βοηθουσε να μιλαω γι αυτο .. Ηταν η 1η σου εγκυμοσυνη και σενα; 

Ναι ηταν η 1η.  Προς το παρον εχω κλειστο κ το κινητο. Μονο εδω σε εσας εχω μιλησει. Εγινε πριν 1 βδομαδα κ ακομη δεν το εχω πιστεψει

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , eleonora85 είπε:

Ναι ηταν η 1η.  Προς το παρον εχω κλειστο κ το κινητο. Μονο εδω σε εσας εχω μιλησει. Εγινε πριν 1 βδομαδα κ ακομη δεν το εχω πιστεψει

Ειλικρινά δεν το πιστεύω... Ο γιατρός σου τι σου είπε; Πού το απέδωσε;;; πέραν των αποτελεσμάτων που περιμένετε....


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , eleonora85 είπε:

Ναι ηταν η 1η.  Προς το παρον εχω κλειστο κ το κινητο. Μονο εδω σε εσας εχω μιλησει. Εγινε πριν 1 βδομαδα κ ακομη δεν το εχω πιστεψει

Θελει χρονο... Καμια φορα ακομα κλαιω 5 μηνες μετα.. Αλλα δεν ποναει το ιδιο... Βεβαια ειναι πιο ασχημο αυτο που περασες εσυ... Παρε χρονο να ηρεμησεις.... Οτι χρειαστεις εμεις ειμαστε εδω.. Ολες λιγο πολυ το περασαμε!! Καταλαβαίνουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleonora85 είπε:

Προσπαθω αλλα ωρες ωρες νιωθω πως καταρρεω.. πανω που ειχα αρχισει να ειμαι αισιοδοξη για την εγκυμοσυνη εγινε αυτο..
Τωρα ξερω πως περα απο δυσκολια στη συλληψη εχω κ δυσκολια στο να το κρατησω... ολα μαζι.

Σε ευχαριστω πολυ! Την βρηκα κ τη διαβαζω

Και ενδεχομένως να καταρρεύσεις τελείως κάποια στιγμή,  εγώ πήρα για κάποιο διάστημα αντικαταθλιπτικο γιατί είχα μετατραυματικο στρες και ξαναζουσα συνέχεια και συνέχεια τις σκηνές εκείνες...εάν σου δίνει κουράγιο (εμένα με βοήθησε) σκέψου ότι σου γράφω έχοντας αγκαλιά το γιο μου, σκέψου λοιπόν ότι μια γυναίκα που έζησε τι ίδιο με εσένα τελικά τα κατάφερε...ότι χρειαστείς μπορείς να μιυ στείλεις μνμ εννοείται και εάν θες μπορώ να σου δωσω το τηλ να μιλήσουμε...μάζεψε ματια μου τα κομμάτια σου, πενθησε για τη ψυχούλα που έχασες και σήκω όταν μπορείς...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , eleonora85 είπε:

Ναι ηταν η 1η.  Προς το παρον εχω κλειστο κ το κινητο. Μονο εδω σε εσας εχω μιλησει. Εγινε πριν 1 βδομαδα κ ακομη δεν το εχω πιστεψει

λυπάμαι πάρα πολύ Ελεονωρα μου, πολλες εχουμε χασει μωράκια αλλα οσο πιο προχωρημενη είναι μια εγκυμοσύνη τοσο πιο δύσκολο είναι, έμενα ήταν 9 εβδ άργησα να  συνειδητοποιήσω την απώλεια μου βγηκε σε θλιψη
ο καθε ανθρωπος το βιώνει διαφορετικά, αν χρειαστείς βοήθεια απο ειδικό μη διστάσεις να τη ζητήσεις, η Παναγίτσα μας να σε βοηθήσει να απαλύνει ο πόνος σου και σύντομα μ ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου
εμεις εδω είμαστε όποτε έχεις την ανάγκη να μιλήσεις σε φιλώ

πρίν από 20 λεπτά , Νανα82 είπε:

Και ενδεχομένως να καταρρεύσεις τελείως κάποια στιγμή,  εγώ πήρα για κάποιο διάστημα αντικαταθλιπτικο γιατί είχα μετατραυματικο στρες και ξαναζουσα συνέχεια και συνέχεια τις σκηνές εκείνες...εάν σου δίνει κουράγιο (εμένα με βοήθησε) σκέψου ότι σου γράφω έχοντας αγκαλιά το γιο μου, σκέψου λοιπόν ότι μια γυναίκα που έζησε τι ίδιο με εσένα τελικά τα κατάφερε...ότι χρειαστείς μπορείς να μιυ στείλεις μνμ εννοείται και εάν θες μπορώ να σου δωσω το τηλ να μιλήσουμε...μάζεψε ματια μου τα κομμάτια σου, πενθησε για τη ψυχούλα που έχασες και σήκω όταν μπορείς...

τι κορίτσι είσαι εσυ υποκλίνομαι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ele@n είπε:

Ειλικρινά δεν το πιστεύω... Ο γιατρός σου τι σου είπε; Πού το απέδωσε;;; πέραν των αποτελεσμάτων που περιμένετε....

Ο γιατρος ειπε πως οι λογοι για κατι τετοιο ειναι :
1)ο τραχηλος να ειναι ελαστικος εκ φυσεως κ γι αυτο μικρυνε τοσο αποτομα (εγω ομως λεει ειχα πολυ καλο τραχηλο στην αυχενικη)
2)φλεγμονη (περιμενω εξετασεις)
3)παιδι με συνδρομο (δεν αποκλειεται κ να ειναι κατι πιο σπανιο απ αυτα που τσεκαρει η αυχενικη κ το νιπτ- εδω δινει λιγοτερες πιθανοτητες)
4) μητρα που εχει πειραχθει απο προηγουμενες επεμβασεις (εχω κανει για ινομυωμα)
5) θεμα ελαστικοτητας της μητρας, αναλογιας κολλαγονου κλπ (παλι κατασκευαστικο)- εδω νομιζω η περιδεση δε θα βοηθουσε..

@Angot , @silvy22 , @Νανα82 
Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τα λογια σας! Ξερω οτι μιλαω σε ατομα που καταλαβαινουν.
Απο βδομαδα θα παω να μιλησω κ σε καποιον ειδικο. Ελπιζω να με βοηθησει σε πρωτη φαση να το πιστεψω. γιατι ακομη ξυπναω το πρωι κ σπαραζω που ειναι αληθεια ολο αυτο

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Eleonora85 μια αγκαλιά και από εμενα… Είναι άδικο, αδιανόητο και σκληρό αυτό που έζησες. Πάρε το χρόνο σου να το συνειδητοποιήσεις και να μιλήσεις για αυτό, νομίζω πως βοηθά πολύ το να το εξωτερικευσεις…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό. Μια βδομάδα σχεδόν μετά την αρνητική χοριακή και τρίτη μέρα περιόδου σήμερα. Με ρώτησε αν είχα καθόλου συμπτώματα, μου είπε ότι έχω ακόμα πολύ παχύ ενδομήτριο (8) και πολύ αίμα και είναι πολύ πιθανό να είχα βιοχημική. Μου πήρε πηγμα και μου είπε θα εξετάσουν για μικρόβια, υποδεκτικοτητα ενδομητρίου, θα δουν αν γινόταν σωστή απορρόφηση των ορμονών και αν κατάλαβα καλά θα εξετάσουν για ύπαρξη εμβρυικών στοιχείων. Μήπως όμως λέω χαζομάρες; Μπορείς να δεις από πηγμα περιόδου αν υπήρξε σύλληψη; Μήπως δεν κατάλαβα καλά; Τεσπα συνεχίζουμε τη ζωή μας μας είπε και όταν βγουν τα αποτελέσματα συζητάμε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

Ναι ηταν η 1η.  Προς το παρον εχω κλειστο κ το κινητο. Μονο εδω σε εσας εχω μιλησει. Εγινε πριν 1 βδομαδα κ ακομη δεν το εχω πιστεψει

Κορίτσι μου ότι και να σου πούμε είναι λίγο. Πολύ δύσκολο αυτό που βιώνεις, μακάρι να είναι το τελευταίο κακό και σύντομα να καταφέρεις αυτό που όλες ποθούμε. Θέλει δύναμη, την οποία θα βρεις στην πορεία. Δεν σε ξέρω προσωπικά αλλά ευχομαι να περάσει όσο γίνεται πιο σύντομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Margeau είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό. Μια βδομάδα σχεδόν μετά την αρνητική χοριακή και τρίτη μέρα περιόδου σήμερα. Με ρώτησε αν είχα καθόλου συμπτώματα, μου είπε ότι έχω ακόμα πολύ παχύ ενδομήτριο (8) και πολύ αίμα και είναι πολύ πιθανό να είχα βιοχημική. Μου πήρε πηγμα και μου είπε θα εξετάσουν για μικρόβια, υποδεκτικοτητα ενδομητρίου, θα δουν αν γινόταν σωστή απορρόφηση των ορμονών και αν κατάλαβα καλά θα εξετάσουν για ύπαρξη εμβρυικών στοιχείων. Μήπως όμως λέω χαζομάρες; Μπορείς να δεις από πηγμα περιόδου αν υπήρξε σύλληψη; Μήπως δεν κατάλαβα καλά; Τεσπα συνεχίζουμε τη ζωή μας μας είπε και όταν βγουν τα αποτελέσματα συζητάμε ξανά.

Εντάξει αν σου είπε θα ψάξουν το πηγμα περιόδου για εμβρυικα στοιχεία μετα απο 3 μερες περίοδο κ με αρνητική χοριακη ειναι παρα πολυ δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο τσάμπα λεφτα κ γενικα η εξεταση με αίμα περιόδου αμφισβήτητε πολυ σαν εξεταση. Το παχύ ενδομητριο δικαιολογητε από ορμονικα προβλήματα συνήθως . Για μικρόβια αν θες ψαξε κ το ενδομητριο υπάρχουν εξιδεικευμενες εξετασεις κ όχι με το αίμα περιόδου. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Margeau said:

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό. Μια βδομάδα σχεδόν μετά την αρνητική χοριακή και τρίτη μέρα περιόδου σήμερα. Με ρώτησε αν είχα καθόλου συμπτώματα, μου είπε ότι έχω ακόμα πολύ παχύ ενδομήτριο (8) και πολύ αίμα και είναι πολύ πιθανό να είχα βιοχημική. Μου πήρε πηγμα και μου είπε θα εξετάσουν για μικρόβια, υποδεκτικοτητα ενδομητρίου, θα δουν αν γινόταν σωστή απορρόφηση των ορμονών και αν κατάλαβα καλά θα εξετάσουν για ύπαρξη εμβρυικών στοιχείων. Μήπως όμως λέω χαζομάρες; Μπορείς να δεις από πηγμα περιόδου αν υπήρξε σύλληψη; Μήπως δεν κατάλαβα καλά; Τεσπα συνεχίζουμε τη ζωή μας μας είπε και όταν βγουν τα αποτελέσματα συζητάμε ξανά.

Η εξέταση για την ύπαρξη εμβρυϊκών στοιχείων τι νόημα έχει να γίνει; Φαντάζομαι αφού είχε γίνει εμβρυομεταφορά, δν ειναι λογικό να υπάρχουν εμβρυϊκά στοιχεία; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...