Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Maria.26 είπε:

Προσπαθώ όσο μπορώ να μην τα ψάχνω και να μην το σκέφτομαι...

Διαβάζω σχεδόν σε όλες δίνουν utrogestan εμένα γιατί μου δίνει prolutex ο δικός μου;?;?;

Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί πραγματικά μετά δεν ξέρω πότε θα έχω ξανά την οικονομική δυνατότητα να το ξανακάνω.

Εγω επαιρνα κ τα 2 και προλουτεξ κ ουτροτζεσταν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , Maria.26 είπε:

Μαζί ταυτόχρονα στην ίδια προσπάθεια;;;

Ναι κ πριν την εμβρυομεταφορα και μετα μεχρι την 8 εβδομαδα αν θυμαμαι.μετα μου εκοψε το προλουτεξ κ παιρνω μονο ουτροτζεσταν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Jamie είπε:

Ναι κ πριν την εμβρυομεταφορα και μετα μεχρι την 8 εβδομαδα αν θυμαμαι.μετα μου εκοψε το προλουτεξ κ παιρνω μονο ουτροτζεσταν

Εμένα γενικά σε όλα τα φάρμακα μου δίνει πολύ μικρές δώσεις...δεν ξέρω πως το υπολογίζουν με την ηλικία...με τα κιλά δεν ξέρω.Ας είναι ας έχουμε θετικά αποτελέσματα και όλα χαλάλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα ήθελα τη γνώμη σας

1η ετ παλινδρομη στην 8η -9η βδομάδα 

2η ετ βιοχημικη με πολύ χαμηλή χοριακη 

3η ετ αρνητική 

Μου προτείνει ο γιατρός έλεγχο του ενδομητριου με εξετάσεις στο Ιασω (δεν θυμάμαι τι περιλαμβάνει το πακέτο - αρκετά χρήματα)

Εσείς τι λέτε; Τι θα κάνατε στη θέση μου;

Υστεροσκοπιση έκανα περσι τον Σεπτέμβριο και ήταν όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Vk79 said:

Κορίτσια θα ήθελα τη γνώμη σας

1η ετ παλινδρομη στην 8η -9η βδομάδα 

2η ετ βιοχημικη με πολύ χαμηλή χοριακη 

3η ετ αρνητική 

Μου προτείνει ο γιατρός έλεγχο του ενδομητριου με εξετάσεις στο Ιασω (δεν θυμάμαι τι περιλαμβάνει το πακέτο - αρκετά χρήματα)

Εσείς τι λέτε; Τι θα κάνατε στη θέση μου;

Υστεροσκοπιση έκανα περσι τον Σεπτέμβριο και ήταν όλα οκ

Έλεγχο μικροβιώματος εννοείς; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλή σου μέρα! Αν δεν πας ξανα για διέγερση τότε μπορείς να προχωρήσεις άμεσα χωρίς κάποιο πρόβλημα. Το θέμα όμως είναι να συζητήσετε πιθανές αιτίες και τι θα μπορούσες να αλλάξεις ή να ψάξεις πριν την επόμενη σου προσπάθεια .

Στον ΕΟΠΥΥ που ανηκεις  

Μια διευκρίνηση να βρεις που είναι το τμήμα Παροχές του ΕΟΠΠΥ της περιοχής σου και δέχονται με ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Έλεγχο μικροβιώματος εννοείς; 

Σίγουρα το περιελάμβανε αυτό...αξίζει τον κοπο; Τι μπορεί να ανιχνευτεί και πως διορθώνεται; Θα δω μετά και τις εξετάσεις του πακέτου και θα σου πω ...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εγω απο εσενα το εμαθα το νουμερο μηδεν!!! Δυστυχως η μαμα μου ενω θελει πολυ εχει τον μπαμπα μου με καθετηρα και εξαρτημενος πληρως απο αυτην. Δεν μπορω να της τον αφησω. Θα διαλυθει.. Οποτε βρεφικος..

Εχω αγχωθει απο τωρα με την επιστροφη στη δουλεια παρα πολυ.

Εσυ ειχα διαβασει καποια στιγμη κανεις ωοληψιες; Εσενα τωρα πηγαινει παιδικο; Να ειναι παντα γερος και καλοτυχος

Μια χαρα ειναι και το σχολειο και εμεις απο Σεπτέμβρη ξεκινήσαμε. Συνηθίζουν τα παιδακια προσαρμόζονται.

 Εκανα δυο ωοληψιες  ως τον Ιούνιο σταματήσαμε για καλοκαίρι και ακομα δεν ξανακαναμε τιποτα γιατι απο τον Σεπτέμβρη έχουν προκύψει οικογενειακά προβλήματα  και δεν ειναι ειναι καθόλου σε φαση ο σύζυγος .

5 ώρες πρίν, Maria.26 είπε:

Μαζί ταυτόχρονα στην ίδια προσπάθεια;;;

Τα ουτροτζεσταν και οι προλουτεξ προγεστερονη ειναι, οποτε μην σε απασχολεί τι σου δίνει. Ειναι σαν να λες γιατι ο γιατρος μου δίνει ντεπον και όχι panadol.

3 ώρες πρίν, Vk79 είπε:

Κορίτσια θα ήθελα τη γνώμη σας

1η ετ παλινδρομη στην 8η -9η βδομάδα 

2η ετ βιοχημικη με πολύ χαμηλή χοριακη 

3η ετ αρνητική 

Μου προτείνει ο γιατρός έλεγχο του ενδομητριου με εξετάσεις στο Ιασω (δεν θυμάμαι τι περιλαμβάνει το πακέτο - αρκετά χρήματα)

Εσείς τι λέτε; Τι θα κάνατε στη θέση μου;

Υστεροσκοπιση έκανα περσι τον Σεπτέμβριο και ήταν όλα οκ

Εννοειται να κανεις τα πάντα απο εξετασεις οταν εχεις φτασει σε τέτοιο σημείο ψάχνεις να βρεις που κολλάει το πράγμα δεν το ρίχνεις στην κακή σου τύχη . Οσο ψάχνεις και οσο προσπαθείς τοσο πιο κοντα στο μωράκι σου εισαι.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι said:

Μια χαρα ειναι και το σχολειο και εμεις απο Σεπτέμβρη ξεκινήσαμε. Συνηθίζουν τα παιδακια προσαρμόζονται.

 Εκανα δυο ωοληψιες  ως τον Ιούνιο σταματήσαμε για καλοκαίρι και ακομα δεν ξανακαναμε τιποτα γιατι απο τον Σεπτέμβρη έχουν προκύψει οικογενειακά προβλήματα  και δεν ειναι ειναι καθόλου σε φαση ο σύζυγος .

Τα ουτροτζεσταν και οι προλουτεξ προγεστερονη ειναι, οποτε μην σε απασχολεί τι σου δίνει. Ειναι σαν να λες γιατι ο γιατρος μου δίνει ντεπον και όχι panadol.

Εννοειται να κανεις τα πάντα απο εξετασεις οταν εχεις φτασει σε τέτοιο σημείο ψάχνεις να βρεις που κολλάει το πράγμα δεν το ρίχνεις στην κακή σου τύχη . Οσο ψάχνεις και οσο προσπαθείς τοσο πιο κοντα στο μωράκι σου εισαι.

Ουτροτζεσταν και προλουτεξ δεν είναι το ίδιο πράγμα ναι μεν είναι προγεστερονη αλλά άλλη απορρόφηση κάνεις με ενέσιμη και άλλη με τα κολπικά , κάποιες γυναίκες κολπικά δεν κάνουν καθόλου απορρόφηση 

γενικα αν υπάρχει αμφιβολία οι προλουτεξ ειναι εγγύηση εγώ αυτό έχω καταλάβει γιατί περνάνε στο αίμα σε αντίθεση με τα ουτροτζεσταν 

 

7 hours ago, Jamie said:

Εγω επαιρνα κ τα 2 και προλουτεξ κ ουτροτζεσταν

Εγώ στην πρώτη μόνο βασκλορ και ουτροτζεσταν με αποτέλεσμα να ανακαλύψουνε πως δεν έκανα απορρόφηση της προγεστερονης σαν οργανισμός τυχαίνει μου είπε ο γιατρός 

στην δεύτερη προλουτεξ και ουτροτζεσταν 

και τώρα στην 3η θα κάνω δυο προλουτεξ την μέρα αντί για μια …

3 hours ago, Vk79 said:

Σίγουρα το περιελάμβανε αυτό...αξίζει τον κοπο; Τι μπορεί να ανιχνευτεί και πως διορθώνεται; Θα δω μετά και τις εξετάσεις του πακέτου και θα σου πω ...

Εγώ έκανα υστεροσκοπηση και όλα φάνηκαν μια χαρά κανένα πρόβλημα 

μετα έκανα βιοψία ενδομητρίου για το μικροβιωμα και το παράθυρο εμφύτευσης 

βρεθηκε χρόνια φλεγμονή και πήρα αντιβίωση για ένα μήνα ( στην υστεροσκοπηση δεν φάνηκε τίποτα )

τωρα θα δείξει αν βοήθησε γιατι είμαι σε προετημασια ετ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vk79 said:

Σίγουρα το περιελάμβανε αυτό...αξίζει τον κοπο; Τι μπορεί να ανιχνευτεί και πως διορθώνεται; Θα δω μετά και τις εξετάσεις του πακέτου και θα σου πω ...

Ναι σίγουρα αξίζει τον κόπο. Κι εγώ είμαι σε φάση θεραπείας τώρα γιατί βρήκαμε χρόνια ενδομητριτιδα. Είχα 2 αποτυχημένες ενώ γενικά είχαν πολύ καλές προοπτικές και οι δύο. 

34 minutes ago, Texas said:

βρεθηκε χρόνια φλεγμονή και πήρα αντιβίωση για ένα μήνα ( στην υστεροσκοπηση δεν φάνηκε τίποτα )

τωρα θα δείξει αν βοήθησε γιατι είμαι σε προετημασια ετ 

Πόσο καιρό πριν την ετ τελείωσες την θεραπεία; Κάνατε επαναληπτική εξέταση για να δείτε αν υποχώρησε;

4 hours ago, EvgeniaCher said:

Μια διευκρίνηση να βρεις που είναι το τμήμα Παροχές του ΕΟΠΠΥ της περιοχής σου και δέχονται με ραντεβού.

Άλλη κοπέλα έχει ρωτήσει για τον ΕΟΠΥΥ :) 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...