Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

@Dimi984θα αφήσω σίγουρα δύο μήνες

 Δεν είμαστε και μηχανήματα που κόβουμε χρήματα βρε γαμωτο. Έτσι μας βλέπουν μόνο στεναχωριέμαι. Λυπάμαι πού δεν είχες μια μεγάλη χοριακη σου εύχομαι να ήταν η τελευταία ταλαιπωρία. Πρώτη φορά ναι. Έχω άλλες 8 βλαστοκυστες. Θέλω να ηρεμήσω πρώτον από όλο αυτό γιατί σαν πρώτη φορά πέρασα άσχημα από άγχος αγωνία άγνοια και δεύτερον θέλω λίγο να το ψάξω να δω μήπως ευθύνεται κάτι για όλο αυτό. Τι έτσι θα πετάμε τα έμβρυα κάνοντας δοκιμές μέχρι και έαν πιάσουν? 

Καλησπέρα και από Εμενα κοριτσι!

Λυπάμαι  παρά πολυ που τελικά τελείωσε και μπορώ να νιώσω την θλίψη σου. 

Όμως…

Εφόσον  έχεις άλλες 8 βλαστοκυστες τότε κάπου εκεί κάποια  είναι η καλή που θα γεμίσει την αγκαλιτσα σου! Αυτό είναι σίγουρο! Επίσης εφόσον έπιασε μια φορά, το σώμα σου ανταποκρίθηκε καλά όποτε σιγουρα θα μείνεις πάλι έγκυος!!

Καλο θα ήταν πριν προχωρήσεις σε επόμενη ετ να δείτε αν υπάρχουν κάποιοι λόγοι που οδήγησαν στη βιοχημική όπως θρομβοφιλια, κάποιο μικρόβιο/φλεγμονή  στη μήτρα, ο θυρεοειδής σου (ιδίως αν έκανες διεγερση κοντά στη μεταφορά) και ίσως και αλλά που δε γνωρίζω γιατί δεν ειμαι γιατρός. Σου έγραψα τα βασικα που είδαμε στη δικιά μας περίπτωση.

Αν τα έχετε τσεκάρει όλα αυτά τότε να το συζητήσεις και πάλι σε βάθος με το γιατρό άου και να το κάνεις μόλις νιώσεις εσυ ετοιμη. Σιγουρα και το σώμα σου χρειάζεται κάποια ξεκούραση αλλά και η ψυχή σου. 
 

Ότι άλλο θελήσεις είμαστε εδώ…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλησπέρα και από Εμενα κοριτσι!

Λυπάμαι  παρά πολυ που τελικά τελείωσε και μπορώ να νιώσω την θλίψη σου. 

Όμως…

Εφόσον  έχεις άλλες 8 βλαστοκυστες τότε κάπου εκεί κάποια  είναι η καλή που θα γεμίσει την αγκαλιτσα σου! Αυτό είναι σίγουρο! Επίσης εφόσον έπιασε μια φορά, το σώμα σου ανταποκρίθηκε καλά όποτε σιγουρα θα μείνεις πάλι έγκυος!!

Καλο θα ήταν πριν προχωρήσεις σε επόμενη ετ να δείτε αν υπάρχουν κάποιοι λόγοι που οδήγησαν στη βιοχημική όπως θρομβοφιλια, κάποιο μικρόβιο/φλεγμονή  στη μήτρα, ο θυρεοειδής σου (ιδίως αν έκανες διεγερση κοντά στη μεταφορά) και ίσως και αλλά που δε γνωρίζω γιατί δεν ειμαι γιατρός. Σου έγραψα τα βασικα που είδαμε στη δικιά μας περίπτωση.

Αν τα έχετε τσεκάρει όλα αυτά τότε να το συζητήσεις και πάλι σε βάθος με το γιατρό άου και να το κάνεις μόλις νιώσεις εσυ ετοιμη. Σιγουρα και το σώμα σου χρειάζεται κάποια ξεκούραση αλλά και η ψυχή σου. 
 

Ότι άλλο θελήσεις είμαστε εδώ…

Ευχαριστώ πολύ για αυτό μόνο εδώ γράφω γιατί καταλαβαίνουμε η μία την άλλη. Το μόνο που με ρώτησε πριν ξεκινήσω χάπια για τηνετ ήταν αν είχα ποτέ θυροειδή του είπα μέχρι τώρα όχι και δεν με ξαναρωτήσε τπτ ούτε μου ζήτησε καμία εξέταση. Μόνο αυτές που κάνουν πριν την ετ αυστραλιανό Αντιγόνο...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, foza είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια η έχει ακούσει για τα cyclacur τα χρεισημοποιουν ενδοκολπικα;;

Καλησπέρα. Έχω ακούσει από άλλη κοπέλα εδώ στο φόρουμ ότι τα χρησιμοποιούσε έτσι, εγώ δεν το ήξερα αλλά γίνεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, αδιαθέτησα την Πέμπτη το πρωί και έλεγα να ξεκινήσουμε την 2η εμβρυομεταφορά αλλά μαζί με την περίοδο πρήστηκε η μια μου μασχάλη, αρκετά μπορώ να πω μαζί με πόνο. Τους τελευταίους 2 μήνες οι ορμόνες μια με την 1η εμβρυομεταφορά, μια με την εγκυμοσύνη που εξελίχθηκε σε βιοχημική έχουν κάνει πολλά ανεβοκατεβάσματα. Πιστεύεται ότι αυτό το έχει επηρεάσει; Ο ιατρός μου ήταν καθησυχαστικός μου έδωσε αντιφλεγμονώδη παυσίπονα και περιμένουμε να δούμε πως θα πάει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγω τα χρησιμοποιω ηδη και ειναι κανονικα απ το στομα η χορηγηση.

4 ώρες πρίν, foza είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια η έχει ακούσει για τα cyclacur τα χρεισημοποιουν ενδοκολπικα;;

Καλησπερα, εγω τα χρησιμοποιω ηδη και ειναι κανονικα απ το στομα η χορηγηση.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, foza είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια η έχει ακούσει για τα cyclacur τα χρεισημοποιουν ενδοκολπικα;;

Δεν το έχω κάνει εγώ, αλλά το έχω ξανακούσει....

Την ημέρα της ωοληψίας, αν κάνετε μέθη, παίρνετε άδεια από τη δουλειά; Λογικά όλες οι ωοληψίες γίνονται πρωί, εγώ δουλεύω από το μεσημέρι και μετά.... χρειάζεται να οδηγήσω μισή ώρα και προφανώς δεν θέλω να πω τίποτα....


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Ele@n said:

Δεν το έχω κάνει εγώ, αλλά το έχω ξανακούσει....

Την ημέρα της ωοληψίας, αν κάνετε μέθη, παίρνετε άδεια από τη δουλειά; Λογικά όλες οι ωοληψίες γίνονται πρωί, εγώ δουλεύω από το μεσημέρι και μετά.... χρειάζεται να οδηγήσω μισή ώρα και προφανώς δεν θέλω να πω τίποτα....

Ωχ ωχ οχιιι μην οδηγησεις! Αδεια πιστευω καλυτερα..Εγω δεν εργαζομαι εκεινη τη μερα καθολου..καναπες,ηρεμα σπιτι σα ζομπι..Εχω κ ευαισθησια κ παροτι μου βαζουν την ελαχιστη δοση με ριχνει τοσο που ειμαι βαρια κ την επομενη μερα λιγο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 18/11/2022 at 5:28 ΜΜ, eleonora85 είπε:

Ο γιατρος ειπε πως οι λογοι για κατι τετοιο ειναι :
1)ο τραχηλος να ειναι ελαστικος εκ φυσεως κ γι αυτο μικρυνε τοσο αποτομα (εγω ομως λεει ειχα πολυ καλο τραχηλο στην αυχενικη)
2)φλεγμονη (περιμενω εξετασεις)
3)παιδι με συνδρομο (δεν αποκλειεται κ να ειναι κατι πιο σπανιο απ αυτα που τσεκαρει η αυχενικη κ το νιπτ- εδω δινει λιγοτερες πιθανοτητες)
4) μητρα που εχει πειραχθει απο προηγουμενες επεμβασεις (εχω κανει για ινομυωμα)
5) θεμα ελαστικοτητας της μητρας, αναλογιας κολλαγονου κλπ (παλι κατασκευαστικο)- εδω νομιζω η περιδεση δε θα βοηθουσε..

@Angot , @silvy22 , @Νανα82 
Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τα λογια σας! Ξερω οτι μιλαω σε ατομα που καταλαβαινουν.
Απο βδομαδα θα παω να μιλησω κ σε καποιον ειδικο. Ελπιζω να με βοηθησει σε πρωτη φαση να το πιστεψω. γιατι ακομη ξυπναω το πρωι κ σπαραζω που ειναι αληθεια ολο αυτο

Έχω βιώσει και εγώ απώλεια εμβρύου στον 5ο μήνα κύησης. Εμάς είχε χρωμοσομικη ανωμαλία και διακόψαμε. Πράγματι από την αυχενική δεν φάνηκε κάτι πολύ ύποπτο. Η γιατρός μου με τον εμβρυολογο μου είπαν για αμνιοπαρακέντηση και έτσι επιβεβαιώθηκε. 

Είναι πολύ δύσκολη εμπειρία. Έκλαιγα συνέχεια το πρώτο διάστημα. Ακόμα και τώρα βουρκωνω. Τώρα είμαστε πάλι στις προσπάθειες για νέα εγκυμοσύνη. Στο μεσοδιάστημα προέκυψε και μια βιοχημική. 

Μέρα με την μέρα, μήνα με τον μήνα θα νιώσεις καλύτερα. Δεν θα ξεχαστεί ΠΟΤΕ. απλά ελπίζουμε τα ουράνια τόξα μας που τα περιμένουμε να μας κάνουν να χαμογελάσουμε επιτέλους και εμείς. 

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,ελπιζω να ειστε ολες καλα... Καπου θελω να πω τι νιωθω γιατι κατι δεν παει καλα με την κατάσταση μου η έτσι νομιζω.. Ενω ηθελα και θελω ενα μωρο και προσπάθησα πολυ ενα χρονο με χειρουργια, εξετάσεις κτλπ ξερετε εσεις... Τωρα που εμεινα εγκυος δεν ειμαι κ πολυ καλα ψυχολογικα. Ειμαι με έναν φοβο πια... Κλεινω την 7η εβδομαδα κύησης και πριν λιγες μερες που ακουσαμε καρδια το ειπαμε στους δικους μας και χαιρονται παρα πολυ και το λενε σε γιαγιαδες κ παππούδες.. Ειχα και μια αιμορραγία μεσα στη βδομαδα κ επεσα πολυ κ απο αυτο αν και ο γιατρος δεν ειδε τίποτα ανησυχητικό στον υπερηχο, αλλα και παλι ξερετε πως ερχονται τα απρόοπτα...Οταν μου μιλανε για αυτο και λενε ηδη ουαου δεν μπορω να το πιστεψω κ ολα αυτα λες κ εχω ηδη γεννησει, η πεθερά μου ηδη ειπε για τον άντρα μου την λεξη χαζομπαμπας κ διαφορα αλλα.Η κολλητη μου κοιταει ηδη καροτσια. Εγω με το που ακουω ολα αυτα ειναι λες και μου αναβουν τα λαμπακια. Εκνευριζομαι πολυ. Κ το μονο που σκεφτομαι ειναι κ αμα γινει κατι κακο... Χαιρομαι για την εγκυμοσυνη εννοείται αλλα ειμαι πολυ συγκρατημενη δεν μπορω να χαρω τοσο πολυ και να λεω κ εγω τέτοια, απλα δεν μπορω, μόνο φοβάμαι και αποφευγω πια να μου μιλανε για αυτό γιατι πεφτω ψυχολογικα...Αφηστε που νιωθω πια οτι κουραστηκα με τοσα φαρμακα ακομα, η κοιλια μου ποναει παντου απ τις ενεσεις. Πειτε μου την γνώμη σας γιατί σκέφτομαι διαφορα δεν ξερω... Εχω κλειστει κ σπιτι μετα την αιμορραγία και ειμαι χειρότερα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια καλησπερα,ελπιζω να ειστε ολες καλα... Καπου θελω να πω τι νιωθω γιατι κατι δεν παει καλα με την κατάσταση μου η έτσι νομιζω.. Ενω ηθελα και θελω ενα μωρο και προσπάθησα πολυ ενα χρονο με χειρουργια, εξετάσεις κτλπ ξερετε εσεις... Τωρα που εμεινα εγκυος δεν ειμαι κ πολυ καλα ψυχολογικα. Ειμαι με έναν φοβο πια... Κλεινω την 7η εβδομαδα κύησης και πριν λιγες μερες που ακουσαμε καρδια το ειπαμε στους δικους μας και χαιρονται παρα πολυ και το λενε σε γιαγιαδες κ παππούδες.. Ειχα και μια αιμορραγία μεσα στη βδομαδα κ επεσα πολυ κ απο αυτο αν και ο γιατρος δεν ειδε τίποτα ανησυχητικό στον υπερηχο, αλλα και παλι ξερετε πως ερχονται τα απρόοπτα...Οταν μου μιλανε για αυτο και λενε ηδη ουαου δεν μπορω να το πιστεψω κ ολα αυτα λες κ εχω ηδη γεννησει, η πεθερά μου ηδη ειπε για τον άντρα μου την λεξη χαζομπαμπας κ διαφορα αλλα.Η κολλητη μου κοιταει ηδη καροτσια. Εγω με το που ακουω ολα αυτα ειναι λες και μου αναβουν τα λαμπακια. Εκνευριζομαι πολυ. Κ το μονο που σκεφτομαι ειναι κ αμα γινει κατι κακο... Χαιρομαι για την εγκυμοσυνη εννοείται αλλα ειμαι πολυ συγκρατημενη δεν μπορω να χαρω τοσο πολυ και να λεω κ εγω τέτοια, απλα δεν μπορω, μόνο φοβάμαι και αποφευγω πια να μου μιλανε για αυτό γιατι πεφτω ψυχολογικα...Αφηστε που νιωθω πια οτι κουραστηκα με τοσα φαρμακα ακομα, η κοιλια μου ποναει παντου απ τις ενεσεις. Πειτε μου την γνώμη σας γιατί σκέφτομαι διαφορα δεν ξερω... Εχω κλειστει κ σπιτι μετα την αιμορραγία και ειμαι χειρότερα.. 

Απόλυτα κατανοητό . Ιδίως για όσες έχουν πονέσει 'η  δυσκολευτεί για μια εγκυμοσύνη (η κάθε μία με την εμπειρία της). 

Αδιανόητο και απερίγραπτο από τον περίγυρο να μην κατανοούν το ποσό νωρίς είναι ακόμα για όλα αυτά. 

Φαντάζομαι βέβαια την χαρά τους αλλά θα έπρεπε τουλάχιστον μέχρι την αυχενική να περιμένουν. Έχω βιώσει απώλεια κύησης αλλα διαβάζω και εδώ για το πόσα πράγματα μπορεί να πάνε στραβα .

Δεν το λέω για να σε αγχωσω, εξάλλου κ εμείς στις προσπάθειες είμαστε. Αλλά είναι κάτι που προσπαθώ να το χωνέψω και εγω 

Θέτεις τα όρια σου όμως εξαρχής με πολύ αυστηρό τρόπο!! Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να το καταλάβουν. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, foza είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια η έχει ακούσει για τα cyclacur τα χρεισημοποιουν ενδοκολπικα;;

Ναι, εγώ έπαιρνα και από το στόμα και ενδοκολπικα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, foza είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια η έχει ακούσει για τα cyclacur τα χρεισημοποιουν ενδοκολπικα;;

Καλησπέρα κοριτσι μου. Εγώ τα χρησιμοποιουσα και από το στόμα και ενδοκολπικα. Και εμένα μου φάνηκε περίεργο στην αρχη αλλά γίνεται. Λιώνουν στον κόλπο μην σε ανησυχεί 

1 ώρα πρίν, Maria.28 είπε:

Κοριτσια καλησπερα,ελπιζω να ειστε ολες καλα... Καπου θελω να πω τι νιωθω γιατι κατι δεν παει καλα με την κατάσταση μου η έτσι νομιζω.. Ενω ηθελα και θελω ενα μωρο και προσπάθησα πολυ ενα χρονο με χειρουργια, εξετάσεις κτλπ ξερετε εσεις... Τωρα που εμεινα εγκυος δεν ειμαι κ πολυ καλα ψυχολογικα. Ειμαι με έναν φοβο πια... Κλεινω την 7η εβδομαδα κύησης και πριν λιγες μερες που ακουσαμε καρδια το ειπαμε στους δικους μας και χαιρονται παρα πολυ και το λενε σε γιαγιαδες κ παππούδες.. Ειχα και μια αιμορραγία μεσα στη βδομαδα κ επεσα πολυ κ απο αυτο αν και ο γιατρος δεν ειδε τίποτα ανησυχητικό στον υπερηχο, αλλα και παλι ξερετε πως ερχονται τα απρόοπτα...Οταν μου μιλανε για αυτο και λενε ηδη ουαου δεν μπορω να το πιστεψω κ ολα αυτα λες κ εχω ηδη γεννησει, η πεθερά μου ηδη ειπε για τον άντρα μου την λεξη χαζομπαμπας κ διαφορα αλλα.Η κολλητη μου κοιταει ηδη καροτσια. Εγω με το που ακουω ολα αυτα ειναι λες και μου αναβουν τα λαμπακια. Εκνευριζομαι πολυ. Κ το μονο που σκεφτομαι ειναι κ αμα γινει κατι κακο... Χαιρομαι για την εγκυμοσυνη εννοείται αλλα ειμαι πολυ συγκρατημενη δεν μπορω να χαρω τοσο πολυ και να λεω κ εγω τέτοια, απλα δεν μπορω, μόνο φοβάμαι και αποφευγω πια να μου μιλανε για αυτό γιατι πεφτω ψυχολογικα...Αφηστε που νιωθω πια οτι κουραστηκα με τοσα φαρμακα ακομα, η κοιλια μου ποναει παντου απ τις ενεσεις. Πειτε μου την γνώμη σας γιατί σκέφτομαι διαφορα δεν ξερω... Εχω κλειστει κ σπιτι μετα την αιμορραγία και ειμαι χειρότερα.. 

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ κάπως έτσι είμαι. Πίστευα πως μόλις τα καταφέρω να μείνω έγκυος θα είμαι η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στον κόσμο. Εννοείται ότι χάρηκα. Δεν θέλω να φανώ αχάριστη. Αλλά ο φόβος μου δεν με αφήνει να το ζήσω. Είδα και εγώ αίμα το προηγούμενο διάστημα και ανησύχησα πολύ. Βέβαια όλα πήγαν καλα. Το έχουμε πει μόνο σε γονείς και αδέρφια προς το παρών. Και συζητούσα με τον αδερφο μου και έλεγα ότι περιμένω την αυχενική να ηρεμήσω κάπως ότι όλα είναι καλά και ότι είναι υγιής το μωρό. Και μου λέει σιγά γιατί ανησυχείς μετά δεν μπορεί να πάθει κάτι το μωρό? Συνέχεια στο άγχος θα είσαι? Με εκνεύρισε απίστευτα. Δεν μπορεί να καταλάβει κανένας αυτό που περνάμε εμείς. Αυτοί θα κάνουν ένα σεξακι και αμέσως θα πιάσουν παιδί. Σορρυ κιόλας. Κάνεις δεν μπορεί να καταλάβει αυτά που περνάνε εμείς και την ψυχολογία μας. Γι αυτό μην νοιώθεις άσχημα. Σορρυ για το σεντόνι αλλά μίλησες στην καρδιά μου

On 18/11/2022 at 9:30 ΜΜ, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Συγνώμη για την ενόχληση αλλά ή εγώ δεν πάω καλά ή κάτι λάθος γίνεται. Ενώ πήραμε πριν λίγες ημέρες την κρυάδα με την τρίτη χοριακη που πήρε την κατηφόρα και είμαστε ακόμα σε σόκ με τον άντρα μουυυ μιας και είναι η πρώτη μας ετ καλώ την μαία να της πω ότι αδιαθετησα και πότε θα με δει ο γιατρός και αυτή μου είπε αφού αδιαθετησες να ξεκινήσεις cyclacur. Μα συγνώμη γίνεται τόσο γρήγορα πάλι ετ? Μα να μην το ψάξουμε καθόλου? Γιατί δεν προχώρησαν τα έμβρυα? Έχω πάθει σοκ ήμουν που ήμουν χάλια τώρα είμαι πιο πολύ. 

Κορίτσι μου ούτε και εμένα μου έκανε κάποια εξέταση μετά την πρώτη αποτυχημένη ετ. Να πάρεις τον χρόνο σου και σίγουρα να αφήσεις να περάσεις ένας κύκλος. Να ηρεμήσεις και εσύ αλλά και το σώμα σου. Και εγώ αυτό έκανα και πέτυχε. Αφού έχεις και άλλες βλαστοκυστες όλα θα πάνε καλά. Σίγουρα η επόμενη θα είναι η τυχερή σου. Το πιστεύω 

On 18/11/2022 at 2:40 ΜΜ, eleonora85 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια! Καλη επιτυχια σε ολες! Εχουν μπει πολλα νεα κοριτσια στην ομαδα!
Τελευταια δεν εγραφα αλλα δεν επαψα ποτε να σας διαβαζω...
Εγω μετα απο πετυχημενη εμβρυομεταφορα τον ιουλη, απεβαλα την προηγουμενη βδομαδα (μολις εκλεισα την 1η βδομαδα του 5ου μηνα). Ξεκινησε με συσπασεις, ανοιξε ο τραχηλος κ τελικα δε σωζοταν.. καναμε προκληση τοκετου. Εχουν σταλει ολα για βιοψια (αυχενικη κ νιπτ ηταν φυσιολογικα).
Ειμαι ακομη σε κατασταση σοκ αλλα παραλληλα θελω να μαθω τι εγινε. Το εμβρυο ηταν ζωντανο μεχρι τελευταια στιγμη. δεν προκειται για ενδομητριο θανατο.
Μου ειπαν να ζητησω μοριακο για αλλα συνδρομα. Υπαρχει καποια εδω που ξερει τα επομενα βηματα ;; 

Κορίτσι μου έχω πάθει σοκ πραγματικά. Λυπάμαι πάρα πολύ να ξέρεις και ας μην σε ξέρω. Είναι υπερβολικά δύσκολο αυτό που πέρασες. Εύχομαι να σου δώσει δύναμη ο Θεός να το ξεπεράσεις και συντομα να σε ανταμείψει με χαρά για αυτό που πέρασες. Πάρε το χρόνο σου. Ότι και να νοιώθεις είναι λογικό. Δεν είσαι μόνη. Είμαστε όλες εδώ για σένα 

On 17/11/2022 at 7:10 ΜΜ, Angot είπε:

Κοριτσια βγηκαν οι απαντησεις. Καλες μου ειπαν ειναι συβεχιζω τα cyclacour ε2:32 και προγεστερονη 0.40. Τι λετε; 

Κορίτσι μου καλή επιτυχία να έχεις. Καλή αρχη. Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...