Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , linaa είπε:

Κεντρο έχεις αλλάξει ποτέ? Στα 28 σιγουρα θα τα καταφέρεις χωρίς δύτρια μην απογοήτευσε .

Ναι τις πρωτες 2 τις εκανα σε αλλο και τωρα πηγα σε ενα πολυ καλο απο οσο μ λενε αλλα κ εγω δεν εχω παραπονο ουτε απο γιατρο ουτε απο ενημερωση.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Christin88 είπε:

Ναι τις πρωτες 2 τις εκανα σε αλλο και τωρα πηγα σε ενα πολυ καλο απο οσο μ λενε αλλα κ εγω δεν εχω παραπονο ουτε απο γιατρο ουτε απο ενημερωση.. 

Μην απογοήτευσε είσαι 28 . Μπορει να χρειαστεί υπομονή μπορει να χρειαστεί να κάνεις αλλαγές στα φάρμακα αλλα δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρεις σύντομα.  

1 hour ago, Kallo είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα αίματος από την αυχενική. Δεν καταλαβαίνω τίποτα. Στην τρισωμια γράφει προϋπάρχουσα στατιστική πιθανότητα και τροποποιημενη πιθανότητα. Τι κοιτάμε? 

Έφτασες κιόλας 11 εβδομάδων? Την τροποποιημενη κοιτάς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Kallo είπε:

Λοιπόν κορίτσια τρισωμια 21 1/6259

Τρισωμια 18 1/14308

Τρισωμια 13 1/20000

Αυτό που με ανησυχεί είναι που λέει προεκλαμψια 1/26. Για πείτε μου εσείς που ξέρετε 

Όλα τέλεια με το καλό!!!! Να μην ανησυχείς για την προεκλαμψια . Είναι κάτι που ελέγχετε ασε που το συγκεκριμένο ποσοστό ειναι πολυ στατιστικό . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , linaa είπε:

Όλα τέλεια με το καλό!!!! Να μην ανησυχείς για την προεκλαμψια . Είναι κάτι που ελέγχετε ασε που το συγκεκριμένο ποσοστό ειναι πολυ στατιστικό . 

Σε ευχαριστώ πολύ. Λέτε να χρειαστεί να κάνω αυτές τις εξετάσεις αίματος που τις στέλνεις στο εξωτερικό και είναι ακριβές? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια την Παρασκευή που μας πέρασε δηλαδή 25/11 έκανα για πρώτη φορά σπερματέγχυση μεχρι και σήμερα είχα γενικώς μέσα στην μέρα κάποια πονάκια και λίγο μούδιασμα και σήμερα 2/12 έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό αλλά η γυναικολόγος μου μου είπε πως είναι πολύ νωρίς και να περιμένω να έρθει η επόμενη Παρασκευή 9/12 και να κάνω κατευθείαν χοριακη γιατί μπορεί να απογοητεύομαι τζάμπα είχε κάποια από εσάς παρόμοιο περιστατικό; 
Ευχαριστω πολύ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 5:07 ΜΜ, Soko37 είπε:

Γεια σας και από εμενα ,σας διαβάζω καιρό και ευχομαι τα καλύτερα σε όλες και γερά μωράκια στις αγκαλιές μας σύντομα !κοριτσια ήθελα να σας ρωτήσω ,όσο διάστημα κάνετε εξωσωματικη αλλά και μετά κατά την εγκυμοσύνη τη ρουτίνα περιποίησης του προσώπου σας την αλλάζετε;γνωρίζω ότι δεν επιτρέπετε η ρετινόλη και τα αντιηλιακά δεν κάνουν καλο στο έμβρυο αλλά είναι και αλλά τόσα συστατικά που λένε ότι κάνουν κακό στις κρέμες όποτε έχει καμία να μου προτείνει κρέμες προσώπου που να μην κάνουν κακό στην εγκυμοσύνη;

@Troia εσενα σε διαβάζω καιρό και πάντα σημειώνω αυτα που γράφεις ,μήπως μπορείς να μου πεις τι έβαζες κατά την εγκυμοσύνη;

ευχαριστω εκ των προτέρων και καλά αποτελέσματα σε ολα τα κοριτσια

Δεν άλλαξα πολύ τη ρουτίνα μου, απλώς αγόραζα καλλυντικά από το φαρμακείο και πρόσεχα να μην έχουν φθαλικές ενώσεις. Αυτά που είναι για μωρά είναι τα πιο ασφαλή. Υπάρχει ένα site που μπαίνεις και ελέγχεις, το ewg, εκεί μπορείς να βρεις πληροφορίες για αρκετά προϊόντα. Να φανταστείς μέχρι και νύχια έβαφα και βάφω ακόμα τώρα που θηλάζω όποτε θέλω να πάω κάπου επίσημα, αλλά με μανό του κορρέ.

Οι πιο βασικοί κανόνες είναι όχι αρώματα, όχι ημιμόνιμο (μας το λένε και στο Έλενα) και όχι φθαλικές ενώσεις, τόσο στα καλλυντικά, όσο και στα απορρυπαντικά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Εννοω οτι στις προηγουμενες εβγαλα 15 και 12 και παλι ειχα 4 ωριμα με αποτελεσμα 2 βλαστοκυστες που εβαλα κ παλινδρομη.. μολις με ειδοποιησαν οτι μονο το 1 ηταν ωριμο..χαλια! Οσα και να βγαλω εχω τρομερο προβλημα με τη ποιοτητα μου και ειμαι 28..

Εστιάζεις λοιπόν σε αυτό το ένα. Για ένα παιδάκι πάμε όλες, ξέρω το άγχος σου και τη στεναχώρια γιατί τα ζω πολύ καιρό τώρα αλλά ένα μας χρειάζεται!!! Σου εύχομαι να γίνει σούπερ έμβρυο! 

πρίν από 20 λεπτά , Fani28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια την Παρασκευή που μας πέρασε δηλαδή 25/11 έκανα για πρώτη φορά σπερματέγχυση μεχρι και σήμερα είχα γενικώς μέσα στην μέρα κάποια πονάκια και λίγο μούδιασμα και σήμερα 2/12 έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό αλλά η γυναικολόγος μου μου είπε πως είναι πολύ νωρίς και να περιμένω να έρθει η επόμενη Παρασκευή 9/12 και να κάνω κατευθείαν χοριακη γιατί μπορεί να απογοητεύομαι τζάμπα είχε κάποια από εσάς παρόμοιο περιστατικό; 
Ευχαριστω πολύ❤️

Είναι πολύ νωρίς. Μέσα σε 7 μέρες αν έχει γίνει εμφύτευση έγινε χθες ή προχθές, άρα απίθανο να είχες υψηλή χοριακή. Περίμενε λίγες μέρες ακόμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo είπε:

Λοιπόν κορίτσια τρισωμια 21 1/6259

Τρισωμια 18 1/14308

Τρισωμια 13 1/20000

Αυτό που με ανησυχεί είναι που λέει προεκλαμψια 1/26. Για πείτε μου εσείς που ξέρετε 

Τα αποτελέσματα της αυχενικής τα δείχνεις και στον/την αιματολόγο σου αν έχεις. Αν έχεις περάσει από το Έλενα και έχουν φάκελό σου, τους στέλνεις ένα mail και σου απαντάνε. Νομίζω αυτό το θέμα με την προεκλαμψία αφορά και τον αιματολόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ,αχ τη άλλο θα με βρει δε ξέρω όλο κάτι τυχενει ελπίζω να μη συμβεί τίποτα μέχρι τη Παρασκευή που θα γίνει η έμβρυομεταφορα. Με έχει πιάσει λίγο βήχας σήμερα ,πέρα από κοβιντ που μακρυά από εμάς υπαρχει περίπτωση αν υπάρχει ένα απλό κρύωμα να ακυρωθεί ? 

Τώρα θα ξεκινήσω ζεστά τσάγια ,πήρα και μια trachican και ο θεός βοηθός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Troia είπε:

Τα αποτελέσματα της αυχενικής τα δείχνεις και στον/την αιματολόγο σου αν έχεις. Αν έχεις περάσει από το Έλενα και έχουν φάκελό σου, τους στέλνεις ένα mail και σου απαντάνε. Νομίζω αυτό το θέμα με την προεκλαμψία αφορά και τον αιματολόγο.

Αααα σε ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω πάει στο Ελενας. Θα της τα στείλω να τα δει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Σποράκι είπε:

Εστιάζεις λοιπόν σε αυτό το ένα. Για ένα παιδάκι πάμε όλες, ξέρω το άγχος σου και τη στεναχώρια γιατί τα ζω πολύ καιρό τώρα αλλά ένα μας χρειάζεται!!! Σου εύχομαι να γίνει σούπερ έμβρυο! 

Είναι πολύ νωρίς. Μέσα σε 7 μέρες αν έχει γίνει εμφύτευση έγινε χθες ή προχθές, άρα απίθανο να είχες υψηλή χοριακή. Περίμενε λίγες μέρες ακόμα!

Την χοριακη μου είπε η γυναικολόγος να την κάνω σε μια εβδομάδα από τψρα όχι σήμερα πιστεύω να δείξει μέχρι τότε!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo είπε:

Λοιπόν κορίτσια τρισωμια 21 1/6259

Τρισωμια 18 1/14308

Τρισωμια 13 1/20000

Αυτό που με ανησυχεί είναι που λέει προεκλαμψια 1/26. Για πείτε μου εσείς που ξέρετε 

Τέλεια μπράβο με το καλό ! Πολύ καλά ποσοστά ! Η προεκλαμψία νομίζω είναι κάτι που θα το ελεγχεις . Και εγώ σε δυο εβδομάδες έχω τη δίκη μου αυχενική 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2022 at 5:06 ΜΜ, Nels είπε:

Καλησπέρα! Και εγώ στο Ρέα την έκανα και σφαδαξα  στον πόνο, ήταν ότι χειρότερο μπορεί έχω βιώσει. Δε θα στο έγραφα γιατί διαβάζοντας ότι άλλες κοπέλες που έκαναν αλλού ήταν οκ αλλά τώρα διάβασα ότι και η Christin που το έκανε στο Ρέα πόνεσε πολύ οπότε μάλλον δεν είναι τυχαίο. Ο γιατρός που την είχα κάνει βέβαια πέρυσι έχει αλλάξει, μπορεί τώρα να είναι καλύτερα.

Εγώ την είχα κάνει Ιασώ ,γενικά πονάω πολύ αλλά πραγματικά ήταν πολύ υποφερτό και δε το περίμενα .....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Τέλεια μπράβο με το καλό ! Πολύ καλά ποσοστά ! Η προεκλαμψία νομίζω είναι κάτι που θα το ελεγχεις . Και εγώ σε δυο εβδομάδες έχω τη δίκη μου αυχενική 

Αντε με το καλό και εσύ. Καλή επιτυχία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...