Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , Effie99 είπε:

Γεια σας κορίτσια!Να σας ρωτήσω αν ξέρετε,το αίμα μετά από διαγνωστική υστεροσκοπηση πόσο σας κράτησε;Την έκανα την Τρίτη 28/11 κι ακόμα βλέπω ροζ αίμα..Ο γιατρός είπε ότι η μήτρα είχε κάπως ένα σχήμα σαν Τ και την άνοιξε κάπως..Λετε να είναι από αυτό;

Εμένα γύρω στις 4 5 μέρες σίγουρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Κορίτσι μου επειδη κ εγώ έχω ανοιχτή γκοναλ, ρώτησα την μαία κ μου είπε ότι η γκοναλ επειδή είναι σε πένα,δεν λήγει άμεσα κ να την αφήσω προς το παρόν στο ψυγείο.Κοριτσια μήπως ξέρετε οι υπόλοιπες?

Αν διαβάσεις τις οδηγίες η ανοιχτή πένα διαρκεί 28 ημέρες. Επίσης από την στιγμή που θα ανοιχτεί, δεν χρειάζεται να είναι στο ψυγείο.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και ευχομαι συντομα με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κι ενα γερο μωρακι! 

Οσον αφορα για το σπερμα εμεις το ψαξαμε πολυ, γιατι ουσιαστικα αυτο ηταν το προβλημα μας και η αιτια της εξωσωματικης. Ο αντρας μου πηρε και καποιους μηνες αγωγη με αντιβιωσεις και nolvadex, αλλα δεν βοηθησαν σε τπτ στην περιπτωση μας. Ωστοσο ξερω κοπελα απο εδω μεσα, που με ΑΜΗ 0,2 εκανε φυσιολογικα δυο παιδια, αφου πρωτα ο αντρας της εκανε θεραπεια με nolvadex και κατι βιταμινες για κατι παραπανω απο ενα χρονο..

Αλλη περιπτωση, κοπελα που εκανε 5 διεγερσεις , επαιρνε 1 με δυο ωαρια τη φορα, που δεν γονιμοποιοντουσαν, συνεχιζε στον ιδιο γιατρο, ο οποιος δεν αλλαζε τπτ απο τα φαρμακα της και τη διαδικαδια, χωρις θετικη εκβαση τελικα.

Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Το μηνυμα που θελω να δωσω ειναι αν κατι δεν σας παει καλα ψαξτε το η/και αλλαξτε το, ρωτηστε και αλλου.

Καλησπέρα Έλενα, να σου ζήσει ο γιος και με το καλό να μεγαλώσει η οικογένειά σας!!!

Εγώ ακόμη δεν έχω μπει σε διαδικασία εξωσωματικής, έχουμε θέμα με το σπέρμα το οποίο δεν είναι χάλια αλλά δεν είναι σίγουρα καλό, είναι κάτω από τις φυσιολογικές τιμές. Ο γιατρός (γυναικολόγος) δείχνει να είναι πολύ χαλαρός και να θεωρεί ότι μια χαρά μπορούμε να "δουλέψουμε" με αυτό το σπέρμα.. Κάναμε πριν 2 εβδομάδες την πρώτη σπερματέγχυση με αρνητικό αποτέλεσμα και ελπίζω ότι τώρα θα κάνουμε τη δεύτερη και τελευταία γιατί θέλω να μπω πια σε διαδικασία εξωσωματικής.

Είμαι 36 χρονών, έχουμε ιστορικό με μια κύηση πριν 6 χρόνια που δεν είχε προχωρήσει για άλλους λόγους.. Τη Δευτέρα κλείσαμε ραντεβού σε ανδρολόγο για να μας πει την άποψή του για τα αποτελέσματα των σπερμοδιαγραμμάτων και φαντάζομαι να ζητήσει κι άλλες εξετάσεις.. Ο άντρας μου δεν είναι μικρός, είναι 49 χρονών, οπότε δεν έχουμε περιθώριο για αναμονή πια, είναι και το ψυχολογικό, μας έχουν συμβεί πολλά άσχημα τα τελευταία δύο χρόνια οπότε θέλω να είμαι πιο proactive που λένε.. Να αρχίσω να συλλέγω και όσες εξετάσεις χρειάζεται για την εξωσωματική και για την επιτροπή γιατί δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη. Μόνο για προγεστερόνη με έχει στείλει ο γιατρός που ήταν καλή μετά από ωορρηξία..

Οπότε μπήκα στο Καφέ Εξωσωματικής 2022 για να αρχίσω να εγκλιματίζομαι και να μαθαίνω από εσάς διαβάζοντας.. 

Εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ σε όλες να κρατάτε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας τέτοιες μέρες του χρόνου :wub:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Αναμένω να ξεκινήσω την δεύτερη εμβρυομεταφορά μετά την ψυχρολουσία της πρώτης που οδήγησε σε βιοχημική, μάλλον με την καινούργια χρονιά.

Με το καλό λοιπόν! Σύντομα να ακούσουμε και τα δικά σου τα ευχάριστα νέα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι η πιο ευτυχισμένη πρωτοχρονιά λοιπόν!! 

@Christin88 τι έγινε τελικά με την ωοληψία σου; 

Χαθηκα σημερα γιατι ξεσπασα με πολυ κλαμα.. πηραμε τελικα μονο 6 ωαρια!! Ειμαι πολυ απογοητευμενη.. νιωθω οτι δεν εχω δυναμεις ψυχολογικες αλλα ουτε οικονομικες πλεον! Κουραστηκα να ακουω για την ηλικια μου ποσο νεα ειμαι αλλα αυτο δυστυχως δεν φαινεται στις διεγερσεις μου!Αυριο θα μαθω αν εχω γονιμοποιησεις αλλα με τοσο μικρο αποθεμα δεν περιμενω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Christin88 είπε:

Χαθηκα σημερα γιατι ξεσπασα με πολυ κλαμα.. πηραμε τελικα μονο 6 ωαρια!! Ειμαι πολυ απογοητευμενη.. νιωθω οτι δεν εχω δυναμεις ψυχολογικες αλλα ουτε οικονομικες πλεον! Κουραστηκα να ακουω για την ηλικια μου ποσο νεα ειμαι αλλα αυτο δυστυχως δεν φαινεται στις διεγερσεις μου!Αυριο θα μαθω αν εχω γονιμοποιησεις αλλα με τοσο μικρο αποθεμα δεν περιμενω..

Καμία περίπτωση δεν είναι ίδια αλλά έτσι για να ξέρεις.. γεννηθείσα το '88 εγώ, κανένα πρόβλημα γονιμότητας, όλα καλά..1η διέγερση: συλλέξαμε 8, τα 7 ήταν ώριμα, τα 6 γονιμοποιήθηκαν και τελικά 5 βλαστοκύστες καταψύχθηκαν. Οπότε με αγάπη σου λέω.. πάρε βαθιά ανάσα και σκέψου θετικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Christin88 είπε:

Χαθηκα σημερα γιατι ξεσπασα με πολυ κλαμα.. πηραμε τελικα μονο 6 ωαρια!! Ειμαι πολυ απογοητευμενη.. νιωθω οτι δεν εχω δυναμεις ψυχολογικες αλλα ουτε οικονομικες πλεον! Κουραστηκα να ακουω για την ηλικια μου ποσο νεα ειμαι αλλα αυτο δυστυχως δεν φαινεται στις διεγερσεις μου!Αυριο θα μαθω αν εχω γονιμοποιησεις αλλα με τοσο μικρο αποθεμα δεν περιμενω..

Κορίτσι μου 6 ωαρια είναι πολύ καλός αριθμός. Δεν έχουν όλες οι κοπέλες 15-20. Εγώ παίρνω 1 και όχι πάντα και δεν είμαι μεγάλη. Σημασία έχει να είναι καλά και να γονιμοποιηθούν. Ευχομαι να έχεις ευχάριστα αύριο, σκέψου θετικά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Orchid88 είπε:

Καμία περίπτωση δεν είναι ίδια αλλά έτσι για να ξέρεις.. γεννηθείσα το '88 εγώ, κανένα πρόβλημα γονιμότητας, όλα καλά..1η διέγερση: συλλέξαμε 8, τα 7 ήταν ώριμα, τα 6 γονιμοποιήθηκαν και τελικά 5 βλαστοκύστες καταψύχθηκαν. Οπότε με αγάπη σου λέω.. πάρε βαθιά ανάσα και σκέψου θετικά.

Παθουσα! Και εγω γεννημενη το ‘88 πρωτη διεγερση 5 ωαρια 3 βλαστοκυστες! Καλο ποσοστο αλλα για την «ηλικια» μου περιμενα κατι καλυτερο! Στην πρωτη ετ εμεινα εγκυος αλλα ηταν βιοχημικη!Αλλαξα πρωτοκολλο και στην δευτερη ωοληψια πηραμε 14 εκ των οποιων τα 8 βλαστοκυστες! Μην απογοητευεσαι! 

πρίν από 18 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κορίτσι μου 6 ωαρια είναι πολύ καλός αριθμός. Δεν έχουν όλες οι κοπέλες 15-20. Εγώ παίρνω 1 και όχι πάντα και δεν είμαι μεγάλη. Σημασία έχει να είναι καλά και να γονιμοποιηθούν. Ευχομαι να έχεις ευχάριστα αύριο, σκέψου θετικά!!!

Θα συμφωνησω! Εγω αυτο που εχω καταλαβει απ την πορεια μου και απ οτι διαβαζω ειναι οτι θες ποιοτητα και οχι  ποσοτητα! Δεν μου λενε τιποτα τα 20 ωαρια οταν καταληγεις με μια βλαστοκυστη! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Κορίτσι μου 6 ωαρια είναι πολύ καλός αριθμός. Δεν έχουν όλες οι κοπέλες 15-20. Εγώ παίρνω 1 και όχι πάντα και δεν είμαι μεγάλη. Σημασία έχει να είναι καλά και να γονιμοποιηθούν. Ευχομαι να έχεις ευχάριστα αύριο, σκέψου θετικά!!!

Εννοω οτι στις προηγουμενες εβγαλα 15 και 12 και παλι ειχα 4 ωριμα με αποτελεσμα 2 βλαστοκυστες που εβαλα κ παλινδρομη.. μολις με ειδοποιησαν οτι μονο το 1 ηταν ωριμο..χαλια! Οσα και να βγαλω εχω τρομερο προβλημα με τη ποιοτητα μου και ειμαι 28..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Christin88 είπε:

Χαθηκα σημερα γιατι ξεσπασα με πολυ κλαμα.. πηραμε τελικα μονο 6 ωαρια!! Ειμαι πολυ απογοητευμενη.. νιωθω οτι δεν εχω δυναμεις ψυχολογικες αλλα ουτε οικονομικες πλεον! Κουραστηκα να ακουω για την ηλικια μου ποσο νεα ειμαι αλλα αυτο δυστυχως δεν φαινεται στις διεγερσεις μου!Αυριο θα μαθω αν εχω γονιμοποιησεις αλλα με τοσο μικρο αποθεμα δεν περιμενω..

Τώρα ειδα το μνμ το τελευταίο.

χρειαζεσαι 1 και καλό και σιγουρα θετική σκέψη και όχι κλάματα γιατί σου κάνει κακό και σιγουρα είναι ταλαιπωρημένη και η ψυχούλα σου και το σώμα σου. 
Βαζουμε όλη μας την θετική ενέργεια σε αυτό το 1 και περιμένεις να προχωρήσει για να το πάρεις στην κοιλιτσα σου. 
 

πρίν από 40 λεπτά , Christin88 είπε:

Εννοω οτι στις προηγουμενες εβγαλα 15 και 12 και παλι ειχα 4 ωριμα με αποτελεσμα 2 βλαστοκυστες που εβαλα κ παλινδρομη.. μολις με ειδοποιησαν οτι μονο το 1 ηταν ωριμο..χαλια! Οσα και να βγαλω εχω τρομερο προβλημα με τη ποιοτητα μου και ειμαι 28..

Για την ποιότητα κοίταξε συμπληρώματα, διατροφή γυμναστική, να δεις ένα ενδοκρινολόγο και ότι άλλο μπορεί να βοηθήσει. Ρωτά το γιατρό σου και είμαστε και εμείς εδώ όλες οι μεγάλο κοπέλες να συζητάμε. 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα αίματος από την αυχενική. Δεν καταλαβαίνω τίποτα. Στην τρισωμια γράφει προϋπάρχουσα στατιστική πιθανότητα και τροποποιημενη πιθανότητα. Τι κοιτάμε? 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Christin88 said:

Εννοω οτι στις προηγουμενες εβγαλα 15 και 12 και παλι ειχα 4 ωριμα με αποτελεσμα 2 βλαστοκυστες που εβαλα κ παλινδρομη.. μολις με ειδοποιησαν οτι μονο το 1 ηταν ωριμο..χαλια! Οσα και να βγαλω εχω τρομερο προβλημα με τη ποιοτητα μου και ειμαι 28..

Κορίτσι μου εχεις πάει σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής; Από κιλά πως είσαι; Ηλικιακά σίγουρα δεν δικαιολογείται να εχεις τετοιο αποτέλεσμα. Το σπερμα δεν θυμάμαι αν μου εχεις πει, το εχετε κοιτάξει σε βάθος;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσι μου εχεις πάει σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής; Από κιλά πως είσαι; Ηλικιακά σίγουρα δεν δικαιολογείται να εχεις τετοιο αποτέλεσμα. Το σπερμα δεν θυμάμαι αν μου εχεις πει, το εχετε κοιτάξει σε βάθος;

Ναι απο ενδροκρινοκογο ειμαι μια χαρα ,αιματολογο πηγα οικονομοπουλου κ εκει καλα τα ειδε περιμενουμε βεβαια τις εξτρα..ειμαι μαξ 72 κιλα μου λενε οτι ειμαι φυσιολογικη για το υψος μου.. το σπερμα σε σπερμοδιαγραμμα και στρες τελειο.. οποτε δεν βρισκω ακρη.. 

1 hour ago, Chris_V είπε:

Τώρα ειδα το μνμ το τελευταίο.

χρειαζεσαι 1 και καλό και σιγουρα θετική σκέψη και όχι κλάματα γιατί σου κάνει κακό και σιγουρα είναι ταλαιπωρημένη και η ψυχούλα σου και το σώμα σου. 
Βαζουμε όλη μας την θετική ενέργεια σε αυτό το 1 και περιμένεις να προχωρήσει για να το πάρεις στην κοιλιτσα σου. 
 

Για την ποιότητα κοίταξε συμπληρώματα, διατροφή γυμναστική, να δεις ένα ενδοκρινολόγο και ότι άλλο μπορεί να βοηθήσει. Ρωτά το γιατρό σου και είμαστε και εμείς εδώ όλες οι μεγάλο κοπέλες να συζητάμε. 
 

Περνω και βιταμινες και ινοφερτ πρωι βραδυ.. ισως στα 28 να πρεπει να παρω αποφαση να παω με δοτρια.. ψυχολογικα πως να ειμαι καλα? Δυσκολα σε καταλαβαινουν οι γυρω σου..δεν ξερουν ισως για αυτο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Christin88 είπε:

Ναι απο ενδροκρινοκογο ειμαι μια χαρα ,αιματολογο πηγα οικονομοπουλου κ εκει καλα τα ειδε περιμενουμε βεβαια τις εξτρα..ειμαι μαξ 72 κιλα μου λενε οτι ειμαι φυσιολογικη για το υψος μου.. το σπερμα σε σπερμοδιαγραμμα και στρες τελειο.. οποτε δεν βρισκω ακρη.. 

Περνω και βιταμινες και ινοφερτ πρωι βραδυ.. ισως στα 28 να πρεπει να παρω αποφαση να παω με δοτρια.. ψυχολογικα πως να ειμαι καλα? Δυσκολα σε καταλαβαινουν οι γυρω σου..δεν ξερουν ισως για αυτο..

Κεντρο έχεις αλλάξει ποτέ? Στα 28 σιγουρα θα τα καταφέρεις χωρίς δύτρια μην απογοήτευσε .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα αίματος από την αυχενική. Δεν καταλαβαίνω τίποτα. Στην τρισωμια γράφει προϋπάρχουσα στατιστική πιθανότητα και τροποποιημενη πιθανότητα. Τι κοιτάμε? 

την τροποποιημένη κοιτάς

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...