Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Eternity είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Προσπαθώ να αντλησω δύναμη από τον ίδιο ο οποίος καταλαβαίνει τα πάντα και όταν με είδε να κλαίω μου είπε :Μη στεναχωριέσαι μαμά, θα προσπαθήσουμε παλι" Περάσαμε πολύ δύσκολα για να τον αποκτήσουμε, να μην αναφερθώ και στο οικονομικό που πλέον μας οδηγεί σε αδιέξοδο. Εκεί που νόμισα ότι όλα είχαν πάρει το δρόμο τους, όσα είχα περάσει τα είχα ξεχάσει, τώρα πάλι τα ίδια? Περιμένω από τους γιατρούς μια ελπίδα για να συνεχίζω να προσπαθώ κι αυτοί βλέπουν μόνο το 42. Λες και όλες οι 42χρονες είναι το ίδιο. Κι όταν τους λέω άλλο η βιολογικη και άλλο η πραγματική ηλικία μου συμφωνούν. Ο ίδιος γιατρός που τώρα μου λέει δύσκολα τα πράγματα λόγω ηλικίας, το καλοκαίρι κοιτώντας τις εξετάσεις μου μου έλεγε ότι θα μπορούσα να μείνω και μόνη μου έγκυος! Δηλαδή για τρελά! Κι εγώ θυμώνω με τον εαυτό μου που ευησυχασα και τώρα τρέχω και δε φτάνω 

Αχ μωρέ, τι ψυχούλι που είναι το παιδάκι σου, πόσο γλυκός... :x Αυτόν να ακούς και κανέναν άλλον!!! Και όλα θα πάνε καλά! Να ακούς και τον εαυτό σου όμως, γιατί δεν αντέχουμε όλες τις χρονικές στιγμές το ίδιο... Έχει κι αυτό τη σημασία του. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , happiness79 είπε:

Χωρίς επαφές γιατί?? Άλλο πάλι κι ετούτο! Δεν μου είπαν κάτι τέτοιο... Για την προλακτίνη δε λέμε? Μην είμαι εκτός θέματος!! 

Ναι έτσι μου ειχαν πει.. Τώρα Γ μια μέρα δεν είχα θέμα.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Bookthiefy είπε:

Κοριτσι μου φαίνεται ότι έχεις περάσει πολλά άλλα σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κατηγορείς τον εαυτό σου. Δυστυχώς είναι γιατροί που κάνουν και λάθη και τα πληρώνουμε εμείς μετά. Αλλά μην προδικαζεις μια κατάσταση, ακόμα δεν έχεις αποτύχει ολοκληρωτικά! Προσπαθείς ακόμα, και για όσο έχεις περίοδο θα σου δίνεται η ευκαιρία να προσπαθείς. Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο, ειδικά στον κόσμο της ιατρικής. Οι πιθανότητες είναι ένας μπουσουλας δεν αντιλέγω, αλλά δεν είναι κανόνες. Μια γυναίκα άνω των 40 μπορεί να μείνει έγκυος! Μια γυναίκα άνω των 45 μπορεί να μείνει έγκυος! Και δεν το λέω εγώ, το έχει δείξει η ιστορία.

Ναιι είναι πολύ ευαισθητη ορμόνη και ανεβαίνει με το παραμικρό. Εμένα μου είχε πει ότι ακόμα και με τριβή των θηλων μπορεί να ανέβει!!

Αν είναι τόσο ευαίσθητη πια, δε μας σώζει τίποτα!!! :roll:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Giouli36 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!!!Συγνώμη που πετάγομαι αλλά ο γιατρός σου είναι ο Ζηκ@λος στο Πανεπιστημιακο Ιωαννίνων??Σε ρωτάω γιατί έχω προσωπική άποψη και δεν είναι η καλύτερη!!!Και εχω ακούσει κιόλας ιστορίες άλλων γυναικών που τους μίλαγε πολύ απότομα και αναφερόταν πολύ συχνά στην ηλικία τους!!!

Αν θες να κάνεις μια ακόμα προσπάθεια εξωσωματικής θα σου συνιστούσα να πας ή Θεσσαλονίκη ή Αθήνα!!!Το ξέρω ότι τα λεφτά είναι ένα θέμα αλλά καλύτερα να έχεις αποτέλεσμα και να μην στεναχωριέσαι και ταλαιπωρήσε άδικα!!Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να αποκτήσεις σύντομα αδερφάκι για το παιδάκι σου!!

Ο γιατρός που κάνω εξωσωματική στα Γιάννενα αυτός είναι αλλά ο γιατρός που με έχει ρίξει περισσότερο ψυχολογικά είναι αυτός που είχα από χρόνια και γέννησα το γιο μου. 

Ο Ζηκοπουλος μου έχει φερθεί αρκετά καλά. Του ζήτησα μετά τη 2η αποτυχία να κάνω υστεροσκοπηση και με έβαλε στο πρόγραμμα. Γενικά δυσκολεύεται να μου δώσει πολλές πιθανότητες λόγω ηλικίας όχι όμως ότι το θεωρεί αδύνατο. Να προσπαθήσω σίγουρα 4 φορές μου είπε. 

Το οικονομικό είναι μεγάλο θέμα γιατί θα πρέπει να πάμε όλοι μαζί στην Αθήνα άρα χρειάζονται χρήματα και για διαμονή. Και δε σου εγγυάται κάνεις ότι θα πετύχεις με την 1η. 

Ο Ζηκοπουλος έχει πολλές επιτυχίες στα Γιάννενα και στις γύρω περιοχές και λέω να του δώσω σίγουρα άλλη μια ευκαιρία. Μετά ίσως κάνω μια προσπάθεια Αθήνα πριν πω τέλος. 

Πάντως θα ήθελα να μου πεις την προσωπική σου εμπειρία από τον ίδιο. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Αποφάσισα να σας γράψω γιατί η ψυχολογία μου είναι πολύ άσχημη μετά από 2 αποτυχημένες εξωσωματικες και το χρόνο να με κυνηγάει στα 42 μου πλέον. Έχω να ελπίζω σε κάτι? Υπάρχει κάποια κοπέλα στην ηλικία μου να προσπαθεί? Έχω καλή ανταπόκριση στα φάρμακα όμως μου λένε ότι πολύ πιθανό η ποιότητα των εμβρύων να μην είναι καλή. 

Επίσης είμαι σε αναζήτηση κέντρου καθότι οι προσπάθειες έγιναν σε δημόσιο νοσοκομείο. Είμαι ανάμεσα στο Σφακιανουδη, το Μαστρομηνα και τον Κανακα. Έχει κάποια κοπέλα κάποια εμπειρία? 

Διαβασα οσα εχεις γραψει κ απλα θα ηθελα να σου πω οσα εχω μαθει για κοπελες περιπου στην ηλικια σ αν αυτο σε αγχωνει. Φυσικα να πω οτι δεν εχω την εμπειρια ακομα της εξωσωματικης, δεν γνωριζω τοσα πραγματα οσα αλλες κοπελες εδω στο φορουμ. Σιγουρα για ονοματα που ρωτας εχουν εμπειριες κοπελες εδω. Κ εγώ θα δεις ρωταω κουλα πραγματα μερικες φορες εδω τα κοριτσια. Αυτο που θελω μονο να σου πω ειναι οτι γνωριζω δυο φιλικα ζευγαρια του πατερα μου. Η μια κοπελα 43 κ η αλλη 44 που προσπαθησαν 2 κ 3 φορες μ ενα μεγαλο ονομα στην Αθηνα κ στο τελος αλλαξαν γιατρο μπορει να ειναι κ τυχαιο βεβαιο γι αυτο κ δεν λεω ονομα Θεσσαλονίκη ειναι παντως κ τα καταφεραν. Κ μιλαω για ατομα στην κωμοπολη που μεγαλωσα κοντα στην λαρισα, οποτε φαντασου σε ολη τν ελλαδα κ σε ολες τις κλινικές ποσες τα καταφερνουν! Φυσικα κοπελες εδω εχουν αποψη παραπανω για πρωτόκολλα φαρμακα εξετασεις κ ολα αυτά! Απλα ηθελα να σ γραψω αυτα που εμαθα για να μην απελπίζεσαι τοσο με την ηλικια κ τιμωρεις τον εαυτο σου οπως λες, μην το κάνεις αυτο ρίχνεις τον εαυτο σ κ δεν θα εχεις κουραγιο κ πιστη για την επομενη προσπαθεια σ! Το μυαλο ακουει κ στο λεω γιατί έχω αυτοανοσα σοβαρα κ το επιδεινωνα σκεπτομενη με τοσο αρνητικο τροπο για τον εαυτο μ! Καλη δυναμη think positive κ χαμογελα για αρχή!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , happiness79 είπε:

Αχ μωρέ, τι ψυχούλι που είναι το παιδάκι σου, πόσο γλυκός... :x Αυτόν να ακούς και κανέναν άλλον!!! Και όλα θα πάνε καλά! Να ακούς και τον εαυτό σου όμως, γιατί δεν αντέχουμε όλες τις χρονικές στιγμές το ίδιο... Έχει κι αυτό τη σημασία του. 

Οπότε πέφτω ψυχολογικά αντλώ δύναμη από τον ίδιο και το επόμενο λεπτό νιώθω ανίκανη που δε μπορώ να του χαρίσω ένα αδερφάκι... Όλο μεταπτώσεις στη διάθεσή μου, βέβαια και με τόσα φάρμακα αναπόφευκτο είναι. Ο άντρας μου λέει ότι εγώ χαλάω τις προσπάθειες μας γιατί δεν είμαι ήρεμη όμως δεν το θέλω, δεν είμαι ρομπότ, ανθρώπος είμαι. Το Σάββατο ήμουν πολύ καλά, παίζαμε με το μικρό και πετάει ένας φίλος μια βλακεια για να μας πικαρει, ότι ένα παιδί = κανένα και από τότε σέρνομαι. Πόση κακία έχει ο κόσμος? Που τα δίνει ο Θεός τα παιδιά αναρωτιέμαι ώρες ώρες? Έχω βιώσει χρόνια ολόκληρα τέτοια σχόλια πριν αποκτήσουμε παιδί αλλά και τώρα ακόμη? 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Eternity είπε:

Ο γιατρός που κάνω εξωσωματική στα Γιάννενα αυτός είναι αλλά ο γιατρός που με έχει ρίξει περισσότερο ψυχολογικά είναι αυτός που είχα από χρόνια και γέννησα το γιο μου. 

Ο Ζηκοπουλος μου έχει φερθεί αρκετά καλά. Του ζήτησα μετά τη 2η αποτυχία να κάνω υστεροσκοπηση και με έβαλε στο πρόγραμμα. Γενικά δυσκολεύεται να μου δώσει πολλές πιθανότητες λόγω ηλικίας όχι όμως ότι το θεωρεί αδύνατο. Να προσπαθήσω σίγουρα 4 φορές μου είπε. 

Το οικονομικό είναι μεγάλο θέμα γιατί θα πρέπει να πάμε όλοι μαζί στην Αθήνα άρα χρειάζονται χρήματα και για διαμονή. Και δε σου εγγυάται κάνεις ότι θα πετύχεις με την 1η. 

Ο Ζηκοπουλος έχει πολλές επιτυχίες στα Γιάννενα και στις γύρω περιοχές και λέω να του δώσω σίγουρα άλλη μια ευκαιρία. Μετά ίσως κάνω μια προσπάθεια Αθήνα πριν πω τέλος. 

Πάντως θα ήθελα να μου πεις την προσωπική σου εμπειρία από τον ίδιο. 

Οκ τότε!!!Εγω εχω τελείως διαφορετική εμπειρία από τον ίδιο!!Η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να σου την πω για να μην σε επηρεάσω!!!Έχω κάνει μαζί του 3 εξωσωματικες, 1 λαπαροσκοπηση, 1 υστεροσκοπηση και 1 διάνοιξη τραχήλου!!!Οι απόψεις για τον συγκεκριμένο είναι και καλές και κακές!!!Υπάρχουν κοπέλες που πίνουν νερό στο όνομα του γιατί τα κατάφεραν με την πρώτη, υπάρχουν και κοπέλες οι οποίες δεν είχαν και την καλύτερη και πιο επαγγελματική άποψη για τον ίδιο!!Όλα είναι σχετικά!!!Παίζει ρόλο και η χημεία που έχεις με τον γιατρό καθώς και το timing!!!

Εγώ θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία και μακάρι να σε κάνει μανούλα για 2η φορά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Giouli36 είπε:

Οκ τότε!!!Εγω εχω τελείως διαφορετική εμπειρία από τον ίδιο!!Η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να σου την πω για να μην σε επηρεάσω!!!Έχω κάνει μαζί του 3 εξωσωματικες, 1 λαπαροσκοπηση, 1 υστεροσκοπηση και 1 διάνοιξη τραχήλου!!!Οι απόψεις για τον συγκεκριμένο είναι και καλές και κακές!!!Υπάρχουν κοπέλες που πίνουν νερό στο όνομα του γιατί τα κατάφεραν με την πρώτη, υπάρχουν και κοπέλες οι οποίες δεν είχαν και την καλύτερη και πιο επαγγελματική άποψη για τον ίδιο!!Όλα είναι σχετικά!!!Παίζει ρόλο και η χημεία που έχεις με τον γιατρό καθώς και το timing!!!

Εγώ θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία και μακάρι να σε κάνει μανούλα για 2η φορά!!!

Όχι, σε παρακαλώ πολύ θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία σου! Αν θες στείλε μου pm. Σίγουρα δίνει ελπίδα σε κοπέλες οι οποίες δεν έχουν τη δυνατότητα να προσπαθήσουν αλλού, όπως είμαι εγώ τη δεδομένη χρονική στιγμή. Αλλά σίγουρα υπάρχουν καλύτερες επιλογές. 

πρίν από 21 λεπτά , Maria.28 είπε:

Διαβασα οσα εχεις γραψει κ απλα θα ηθελα να σου πω οσα εχω μαθει για κοπελες περιπου στην ηλικια σ αν αυτο σε αγχωνει. Φυσικα να πω οτι δεν εχω την εμπειρια ακομα της εξωσωματικης, δεν γνωριζω τοσα πραγματα οσα αλλες κοπελες εδω στο φορουμ. Σιγουρα για ονοματα που ρωτας εχουν εμπειριες κοπελες εδω. Κ εγώ θα δεις ρωταω κουλα πραγματα μερικες φορες εδω τα κοριτσια. Αυτο που θελω μονο να σου πω ειναι οτι γνωριζω δυο φιλικα ζευγαρια του πατερα μου. Η μια κοπελα 43 κ η αλλη 44 που προσπαθησαν 2 κ 3 φορες μ ενα μεγαλο ονομα στην Αθηνα κ στο τελος αλλαξαν γιατρο μπορει να ειναι κ τυχαιο βεβαιο γι αυτο κ δεν λεω ονομα Θεσσαλονίκη ειναι παντως κ τα καταφεραν. Κ μιλαω για ατομα στην κωμοπολη που μεγαλωσα κοντα στην λαρισα, οποτε φαντασου σε ολη τν ελλαδα κ σε ολες τις κλινικές ποσες τα καταφερνουν! Φυσικα κοπελες εδω εχουν αποψη παραπανω για πρωτόκολλα φαρμακα εξετασεις κ ολα αυτά! Απλα ηθελα να σ γραψω αυτα που εμαθα για να μην απελπίζεσαι τοσο με την ηλικια κ τιμωρεις τον εαυτο σου οπως λες, μην το κάνεις αυτο ρίχνεις τον εαυτο σ κ δεν θα εχεις κουραγιο κ πιστη για την επομενη προσπαθεια σ! Το μυαλο ακουει κ στο λεω γιατί έχω αυτοανοσα σοβαρα κ το επιδεινωνα σκεπτομενη με τοσο αρνητικο τροπο για τον εαυτο μ! Καλη δυναμη think positive κ χαμογελα για αρχή!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ που μου έγραψες για να μου δώσεις δύναμη και θάρρος από άλλες κοπέλες που τα κατάφεραν. Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας γιατί ήδη νιώθω πολύ καλύτερα, πιο δυνατή για την επόμενη φορά. Έχω κι εγώ αυτοανοσα και σε νιώθω. Έχω μαστιγωσει πολύ τον εαυτό μου και αντέδρασε ο καημένος... Προσπαθώ να αλλάξω τρόπο σκέψεις για να έρθουν όμορφα πράγματα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Eternity είπε:

Όχι, σε παρακαλώ πολύ θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία σου! Αν θες στείλε μου pm. Σίγουρα δίνει ελπίδα σε κοπέλες οι οποίες δεν έχουν τη δυνατότητα να προσπαθήσουν αλλού, όπως είμαι εγώ τη δεδομένη χρονική στιγμή. Αλλά σίγουρα υπάρχουν καλύτερες επιλογές. 

Θα σου στείλω pm αύριο γιατί τώρα πρέπει να κοιμηθώ!!Ξυπνάω 6!!Οπότε καλό βράδυ από μένα και θα μιλήσουμε αύριο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eternity είπε:

Οπότε πέφτω ψυχολογικά αντλώ δύναμη από τον ίδιο και το επόμενο λεπτό νιώθω ανίκανη που δε μπορώ να του χαρίσω ένα αδερφάκι... Όλο μεταπτώσεις στη διάθεσή μου, βέβαια και με τόσα φάρμακα αναπόφευκτο είναι. Ο άντρας μου λέει ότι εγώ χαλάω τις προσπάθειες μας γιατί δεν είμαι ήρεμη όμως δεν το θέλω, δεν είμαι ρομπότ, ανθρώπος είμαι. Το Σάββατο ήμουν πολύ καλά, παίζαμε με το μικρό και πετάει ένας φίλος μια βλακεια για να μας πικαρει, ότι ένα παιδί = κανένα και από τότε σέρνομαι. Πόση κακία έχει ο κόσμος? Που τα δίνει ο Θεός τα παιδιά αναρωτιέμαι ώρες ώρες? Έχω βιώσει χρόνια ολόκληρα τέτοια σχόλια πριν αποκτήσουμε παιδί αλλά και τώρα ακόμη? 

Την επόμενη φορά που αυτός ο π@π@ρ@ς σου ξαναπεί πως "Ένα ίσον κανένα" να του δώσεις συγχαρητήρια για το οτι λειτουργεί σαν χρονομηχανή και μέσα από τις ατάκες του σας ταξιδεύει στο μεσαίωνα. Ίσως βέβαια το εκλάβει ως κομπλιμέντο,η βλακεία είναι ανίκητη 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 4/3/2022 at 11:42 AM, argyrw@ said:

Καλημέρα καλή επιτυχία να έχεις. Είμαι κ εγώ στο ίδιο κέντρο Ζένια μου κάθε περίπτωση την αντιμετωπίζουν διαφορετικά παράδειγμα εγώ σε φυσικό το άφησαν μέχρι να γίνει βλαστοκυστη κ μόνο αν γινόταν θα έκανα έμβρυο μεταφορά άρα κάποιο σκεπτικό υπάρχει στη περίπτωση σου που τα έβαλαν δεύτερης ημέρας. Τώρα όσο αναφορά για τις καθυστερήσεις είναι τρομερά αγχωτικό αυτό το καταλαβαίνω τουλάχιστον τώρα θα σταματήσει αυτή η αναμονή για το αν έχεις καλό κύκλο να γίνει διέγερση αν παρόλα αυτά κάτι δεν σου κολλάει στην όλη υπόθεση υπάρχουν κ αλλού πορτοκαλιές.... 

Συγνώμη αλλά εδώ δεν μιλάμε για πορτοκάλια μιλάμε για μωρά για έμβρυα  , ήθελα να σας πω πως δυστυχώς πρέπει να εχουνε τα μάτια μας 14 σε όλη την διαδικασία γιατί βλέπω σε όλα τα κέντρα γίνονται παραλήψεις.

ετ άριστων 5ης μέρας  και γιατρός και συντονίστρια τα έκαναν σαλάτα , ο ζήλος της ακατονόμαστης  να κάνει "καλά" την δουλειά της και προκειμένου να βάλει την ίδια μέρα πολλές ετ και να πάρει τα εύσημα της καλής οργάνωσης υποθέτω , την έκανε να μου δώσει 7 μέρες προγεστερονη και να κάνω 8η μέρα ετ ενώ την έλεγα πως μου φαίνεται αργά αυτή επέμενε πως ήταν μια χαρά ! 7 μέρες προγεστερονη είναι απαγορευτική και το ξέρουν και οι πέτρες,έζησα δυο εβδομάδες αγωνίας με σίγουρη αποτυχία καθώς δεν υπήρχε καμία πιθανότητα εμφύτευσης και το παράθυρο είχε χαθεί προ πολλού ! Εξοργισμένη και συγκεντρώνοντας όλα τα αποδεικτικά στοιχεία πήγα στο κέντρο μαζί με τις δημοσιευμένες έρευνες του ίδιου του γιατρού και τους έκανα άνω κάτω , αφού προσπάθησαν να με μπερδέψουν και να κάνουν ότι μπορούν για να μην παραδεχτούν το λάθος τους δεν το κατάφεραν. Παραδέχτηκαν τελικά το λάθος προς μεγάλη μου έκπληξη με πρόφαση πως δεν έγινε με δόλο !!! Άκου να δεις … μόνο η σιχαμένη που πατάει επι πτωμάτων δεν μου ζήτησε συγνώμη και μέχρι τελευταία στιγμή προσπαθούσε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα . 

ότι κάνουμε πρέπει να το διπλό τσεκάρουμε αν δεν το είχα ψάξει θα το απέδιδαν στην τύχη όπως και προσπάθησαν και δεν θα είχα πάρει χαμπάρι τι έγινε  , μακάρι Θεέ μου να μην το έχουν κάνει και σε άλλες και αναφέρομαι σε όλα τα κέντρα ανεξαιρέτως που ελάχιστα διαφέρουν στον τρόπο λειτουργίας τους 

Αποζημιώθηκα και δεν θεωρώ πως δεν ειναι καλός είναι από τους καλύτερους και εκεί θα κάνω την επόμενη μου ετ με έφερε κοντά του αυτό Ταρακουνήθηκε και μου φέρθηκε πολυ καλά επιτέλους είδα έναν άνθρωπο μπροστά μου είδα τον  γιατρο μου εστω και μετά απο αυτή την άσχημη εμπειρία  και νιώθω καλύτερα απο ποτε μαζί του  αλλα να που χάθηκε η μπάλα ..την άλλη ούτε να την δω μπροστά μου δεν θέλω που προσπαθούσε να θολώσει τα νερά και με τοοοοση εμπειρία δεν πρόειδοποιησε τον γιατρό για αυτό που οργάνωνε  ή έστω που πήγαινε να γίνει να πει ένα γιατρέ είστε σίγουρος μήπως έγινε κάποιο λάθος ; Γιατί εκείνη την στιγμή δεν ήταν εκεί ο γιατρος είχε αναλάβει η ίδια ιατρικά καθήκοντα βλέπετε … ναι τον ρώτησε αλλα εκείνη την ώρα ήξερε ο γιατρος τι απαντούσε ; Η ερώτηση ήταν η εξής τάδε μέρα είναι καλά να κάνουμε ετ ; Τι πως ποτε γιατί ; Κανένα στοιχείο μια ξεπέτα ! Έχει και αυτή μεγάλη ευθύνη ως συντονίστρια ! προσοχή κορίτσια να ρωτάτε για πιο λόγο γίνονται όσα γίνονται όσο τους αφήνουνε παίρνουν αέρα και ξεχνάνε πως έχουν επάγγελμα ευθύνης άντε γιατι στεγνη επιχείρηση έχει γίνει μου φαίνεται λες και πουλάνε πόμολα και αν δεν ταιριάξει θα βάλουμε άλλο 

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου. Επειδή με κάλυψαν σε όλα οι κοπέλες που ήδη σου έχουν απαντήσει θέλω να σου πω συμφωνώ μαζί τους σε όλα. Αυτό που θα προσθεσω είναι ότι εξαρτώνται παρα πολλα από την ηλικία σου κ ποσο βιάζεσαι. Είχα προσωπική εμπειρία προσπάθειας στο Ελενα, ευχαρίστως ότι χρειάζεσαι να σου απαντήσω κ σε πμ. Μην ανησυχείς, όλες ρωτώντας ξεκινήσαμε. 

Iraki2022 έχω ραντεβού στο Έλενα εδώ την Τετάρτη, οποιαδήποτε θα ήταν πολυ Χρήσιμη.

εχω ξεκινήσει να συζητάω με

καποιον ιδιώτη, έκανα και μια σπερματέγχυση ήδη, θα ήθελα όμως να δω κι δημόσιο πριν ξεκινήσω προσπάθεια με εξωσωματική 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Texas said:

Συγνώμη αλλά εδώ δεν μιλάμε για πορτοκάλια μιλάμε για μωρά για έμβρυα  , ήθελα να σας πω πως δυστυχώς πρέπει να εχουνε τα μάτια μας 14 σε όλη την διαδικασία γιατί βλέπω σε όλα τα κέντρα γίνονται παραλήψεις.

ετ άριστων 5ης μέρας  και γιατρός και συντονίστρια τα έκαναν σαλάτα , ο ζήλος της ακατονόμαστης  να κάνει "καλά" την δουλειά της και προκειμένου να βάλει την ίδια μέρα πολλές ετ και να πάρει τα εύσημα της καλής οργάνωσης υποθέτω , την έκανε να μου δώσει 7 μέρες προγεστερονη και να κάνω 8η μέρα ετ ενώ την έλεγα πως μου φαίνεται αργά αυτή επέμενε πως ήταν μια χαρά ! 7 μέρες προγεστερονη είναι απαγορευτική και το ξέρουν και οι πέτρες,έζησα δυο εβδομάδες αγωνίας με σίγουρη αποτυχία καθώς δεν υπήρχε καμία πιθανότητα εμφύτευσης και το παράθυρο είχε χαθεί προ πολλού ! Εξοργισμένη και συγκεντρώνοντας όλα τα αποδεικτικά στοιχεία πήγα στο κέντρο μαζί με τις δημοσιευμένες έρευνες του ίδιου του γιατρού και τους έκανα άνω κάτω , αφού προσπάθησαν να με μπερδέψουν και να κάνουν ότι μπορούν για να μην παραδεχτούν το λάθος τους δεν το κατάφεραν. Παραδέχτηκαν τελικά το λάθος προς μεγάλη μου έκπληξη με πρόφαση πως δεν έγινε με δόλο !!! Άκου να δεις … μόνο η σιχαμένη που πατάει επι πτωμάτων δεν μου ζήτησε συγνώμη και μέχρι τελευταία στιγμή προσπαθούσε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα . 

ότι κάνουμε πρέπει να το διπλό τσεκάρουμε αν δεν το είχα ψάξει θα το απέδιδαν στην τύχη όπως και προσπάθησαν και δεν θα είχα πάρει χαμπάρι τι έγινε  , μακάρι Θεέ μου να μην το έχουν κάνει και σε άλλες και αναφέρομαι σε όλα τα κέντρα ανεξαιρέτως που ελάχιστα διαφέρουν στον τρόπο λειτουργίας τους 

Αποζημιώθηκα και δεν θεωρώ πως δεν ειναι καλός είναι από τους καλύτερους και εκεί θα κάνω την επόμενη μου ετ με έφερε κοντά του αυτό Ταρακουνήθηκε και μου φέρθηκε πολυ καλά επιτέλους είδα έναν άνθρωπο μπροστά μου είδα τον  γιατρο μου εστω και μετά απο αυτή την άσχημη εμπειρία  και νιώθω καλύτερα απο ποτε μαζί του  αλλα να που χάθηκε η μπάλα ..την άλλη ούτε να την δω μπροστά μου δεν θέλω που προσπαθούσε να θολώσει τα νερά και με τοοοοση εμπειρία δεν πρόειδοποιησε τον γιατρό για αυτό που οργάνωνε  ή έστω που πήγαινε να γίνει να πει ένα γιατρέ είστε σίγουρος μήπως έγινε κάποιο λάθος ; Γιατί εκείνη την στιγμή δεν ήταν εκεί ο γιατρος είχε αναλάβει η ίδια ιατρικά καθήκοντα βλέπετε … ναι τον ρώτησε αλλα εκείνη την ώρα ήξερε ο γιατρος τι απαντούσε ; Η ερώτηση ήταν η εξής τάδε μέρα είναι καλά να κάνουμε ετ ; Τι πως ποτε γιατί ; Κανένα στοιχείο μια ξεπέτα ! Έχει και αυτή μεγάλη ευθύνη ως συντονίστρια ! προσοχή κορίτσια να ρωτάτε για πιο λόγο γίνονται όσα γίνονται όσο τους αφήνουνε παίρνουν αέρα και ξεχνάνε πως έχουν επάγγελμα ευθύνης άντε γιατι στεγνη επιχείρηση έχει γίνει μου φαίνεται λες και πουλάνε πόμολα και αν δεν ταιριάξει θα βάλουμε άλλο 

Μπράβο ρε κορίτσι μου, τουλάχιστον βρήκες το δίκιο σου και αποζημιώθηκες κιόλας. Είναι και αυτό μία δικαίωση, το χειρίστηκες πολύ καλά. Μακάρι να μην είχε χρειαστεί όλο αυτό βέβαια και να ήσουν τώρα έγκυος αλλά η παραδοχή του λάθους τους δεν είναι και κάτι που γίνεται εύκολα. Πάντως και ο γιατρός σου δεν είναι άμοιρος ευθυνών, μπορεί η άλλη η κοπέλα να έκανε την οργάνωση αλλά αυτός είναι ο επιστήμονας, αυτός που ξέρει πότε πρέπει να γίνει τι. Δηλαδή εκείνου ό,τι του πουν κάνει χωρίς να ρωτάει? Δεν είναι έτσι. Οι οδηγίες από εκείνον πρέπει να δίνονται με βάση το ιστορικό της κάθε κοπέλας. Και επίσης ήταν αυτός που σε έφτασε και στην κατάσταση που ήσουν με την υπερδιέγερση. 
Ξέρεις τι μου δείχνει όλο αυτό? Μία άρπα κόλλα δουλειά να βγει μαζικά και γρήγορα, να τις προλάβουμε όλες, χωρίς κανένα ίχνος ενσυναίσθησης. Πόσο τραγικό!
Αμφιβολία δεν υπάρχει πως τώρα θα σου δώσει την απαραίτητη προσοχή και όλα θα πάνε άψογα, γι αυτό λογικά δεν χρειάζεται να ανησυχείς πια αλλά αν είναι δυνατόν να πρέπει να φτάνουμε μέχρι εκεί για να μας προσέξουν. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! Άλλη ταλαιπωρία να μην έχεις. Σου είπε πότε θα γίνει η επόμενη προσπάθεια? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kateriiina25 said:

Μπράβο ρε κορίτσι μου, τουλάχιστον βρήκες το δίκιο σου και αποζημιώθηκες κιόλας. Είναι και αυτό μία δικαίωση, το χειρίστηκες πολύ καλά. Μακάρι να μην είχε χρειαστεί όλο αυτό βέβαια και να ήσουν τώρα έγκυος αλλά η παραδοχή του λάθους τους δεν είναι και κάτι που γίνεται εύκολα. Πάντως και ο γιατρός σου δεν είναι άμοιρος ευθυνών, μπορεί η άλλη η κοπέλα να έκανε την οργάνωση αλλά αυτός είναι ο επιστήμονας, αυτός που ξέρει πότε πρέπει να γίνει τι. Δηλαδή εκείνου ό,τι του πουν κάνει χωρίς να ρωτάει? Δεν είναι έτσι. Οι οδηγίες από εκείνον πρέπει να δίνονται με βάση το ιστορικό της κάθε κοπέλας. Και επίσης ήταν αυτός που σε έφτασε και στην κατάσταση που ήσουν με την υπερδιέγερση. 
Ξέρεις τι μου δείχνει όλο αυτό? Μία άρπα κόλλα δουλειά να βγει μαζικά και γρήγορα, να τις προλάβουμε όλες, χωρίς κανένα ίχνος ενσυναίσθησης. Πόσο τραγικό!
Αμφιβολία δεν υπάρχει πως τώρα θα σου δώσει την απαραίτητη προσοχή και όλα θα πάνε άψογα, γι αυτό λογικά δεν χρειάζεται να ανησυχείς πια αλλά αν είναι δυνατόν να πρέπει να φτάνουμε μέχρι εκεί για να μας προσέξουν. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! Άλλη ταλαιπωρία να μην έχεις. Σου είπε πότε θα γίνει η επόμενη προσπάθεια? 

Τι να πω τα είπες όλα άψογα ! Και σε ευχαριστω έτσι είναι είχα πάθει και την υπερδιέγερση που και εκεί συμφωνήσαμε πως έγιναν όλα λάθος και πως έπρεπε να διαγνώστει νωρίτερα και πολλα αλλα που δεν χρειάζεται να μπω σε λεπτομέρειες , η αλήθεια είναι πως δεν είχα έναν και μοναδικό γιατρό άρα ο ρόλος της συντονίστριας είναι ακόμα σημαντικότερος σε αυτήν την περίπτωση από εδώ και πέρα έναν θα έχω πάντως ! Γιατί έριχνε ο ενας ευθηνες στον άλλο και δεν έβγαινε άκρη  Βγαίνοντας από το 2 ώρο ραντεβού αφού είχα γίνει Τούρμπο τους είπα έλεος ! Λιπηθειται με ήρθα για μια απλή εξωσωματική και μου πάνε όλα στραβά ! Και πηγαίνοντας προς το ασανσέρ να φύγω πήγε να με τσίμπησει η νοσηλεύτρια να με πάει για ετ Παναγία μου λέω θα μου βάλουν και κανένα έμβρυο στα καλά καθούμενα ( για το αστείο της υπόθεσης ) 

Θα πάω στον δεύτερο κύκλο από την ετ μια περίοδος στην ουσία και στην επόμενη ξεκινάω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Αποφάσισα να σας γράψω γιατί η ψυχολογία μου είναι πολύ άσχημη μετά από 2 αποτυχημένες εξωσωματικες και το χρόνο να με κυνηγάει στα 42 μου πλέον. Έχω να ελπίζω σε κάτι? Υπάρχει κάποια κοπέλα στην ηλικία μου να προσπαθεί? Έχω καλή ανταπόκριση στα φάρμακα όμως μου λένε ότι πολύ πιθανό η ποιότητα των εμβρύων να μην είναι καλή. 

Επίσης είμαι σε αναζήτηση κέντρου καθότι οι προσπάθειες έγιναν σε δημόσιο νοσοκομείο. Είμαι ανάμεσα στο Σφακιανουδη, το Μαστρομηνα και τον Κανακα. Έχει κάποια κοπέλα κάποια εμπειρία? 

Καλησπέρα! Μην ανησυχείς καθόλου, νομίζω είμαστε αρκετές στην ίδια ηλικία, κλείνω τα 41 σε 10 μερες και ξεκίνησα τις συζητήσεις πριν μερικούς μηνες καθώς δεν είχα δοκιμασει ποτέ για παιδάκι πριν.

Δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα εντοπισμένο, χαμηλή ΑΜΗ εγώ και ένα θεμα με το απερμα, χαμηλότερη ποσότητα ανά ml και κινητικότητα που με βιταμίνες και αντιβιωση για κάποιο μικρόβιο από ότι είδαμε λύθηκε. 

Έκανα με Κανακα μια σπερματέγχυση και περιμένω αποτελέσματα, και ετοιμάζομαι για επόμενες κινησεις, ήπια διέγερση μαζί του τον Μάιο. Θα συζητήσω και με Έλενα να δω τι θα μου πούνε και εκεί ως προς την προσέγγιση για να έχω και 2η γνώμη.

Ειμαι όμως αρκετά ευχαριστημένη από τον Κανακα, και δεν ξέρω αν θα έφευγα εύκολα. 
Είχα περάσει στην αρχή και από το κέντρο όπου είναι ο Μαστρομηνας με Παπανικοπουλο αλλά δεν μπόρεσα να συνεχίσω. Τρελές αναμονές σε προγραμματισμένα ραντεβού και κουραζόμουν πριν καν μπω μέσα τόσο πολύ που δεν είχα ούτε καθαρό μυαλό για ερωτήσεις κλπ.  Εγώ έβλεπα βέβαια το γιατρό μου κυριως στο ιατρείο του και κάποιες φορές στο κέντρο.
Δεν μου ταίριαξε εμένα, σαν γιατροί πρέπει να είναι πολύ καλοί αλλά εγώ δεν κούμπωσα λόγω των αναμονων  και της επικοινωνιας .

Εκεί που είναι τώρα είναι η επαφή και η επικοινωνία τόσο εύκολη που πραγματικά νιώθω σαν να πάω επίσκεψη σε φιλικό πρόσωπο. Επίσης ο αντρας μου έχει πολύ καλύτερο contact και επικοινωνία με Κανακα που είναι σημαντικό επίσης για εμένα γιατί συμμετέχει σε όλα ενεργά μαζί του και μου δίνει και εμένα δύναμη όταν το χρειάζομαι. 
 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...