Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Eternity είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις ευχές σου! Σου εύχομαι το δυνατό εμβρυακι να είναι και αυτό που θα κρατήσεις στην αγκαλιά σου! 

Ένα μικρό ιστορικό μου... Προσπάθειες για σύλληψη από 33 χρόνων χωρίς κάποιο πρόβλημα, ανεξήγητη υπογονιμοτητα και πολύ άγχος. Έπειτα 4 σπερματεγχυσεις χωρίς αποτέλεσμα. Αποφασίζουμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική και λίγο καιρό πριν την προσπάθεια μένω μόνη μου έγκυος αλλά δυστυχώς η κύηση ήταν αν εμβρυική. Ακολουθεί αποξέση και 2 μήνες μετά ξανά έγκυος, ξανά αποβολη. Μέσα σε 1 χρόνο είχα 4 αποβολές. Ακολούθησαν πολλές εξετάσεις και γνώμες και από άλλους γιατρούς. Βρέθηκε αντίσταση στην ινσουλίνη, μια μετάλλαξη στη θρομβοφιλια (όχι ότι είχα θέμα θρομβοφιλιας αλλά θα έπρεπε να κάνω ενέσεις ηπαρινης) και υποθυροειδισμος που το γνώριζα και το είχα ρυθμισμένο. Ένα χρόνο μετά την 1η αποβολη μένω έγκυος και στα 37 μου αποκτώ το γιο μου. Αντί να βιαστώ για 2ο παιδί, θηλάζω το γιο μου επί 2,5 χρόνια με την ψευδαίσθηση ότι μπορώ να μείνω και έτσι. Μετά ακολουθεί 1 χρόνος χαμένος λόγω ενός χειρουργείου. Καταληγω στα 40 μου χρόνια να μου λέει ο γιατρός να προσπαθήσουμε μόνοι μας επειδή στην ουσία δεν έχουμε κάνει πολλές προσπάθειες. Ήρθε και ο κορονοιος, ο μικρός αρρωσταινε συχνά από τον παιδικό και μέχρι να βρεθούμε στα ίσα μας έγινα 42...Και τώρα ξαφνικά να μου λέει ο γιατρός ότι φταίει η ηλικία μου γιατί δε δίνει ποιοτικά έμβρυα. Έκανα 1 εξωσωματική με φάρμακα, puregon των 250 για 6 ημέρες, έβγαλα 7 ωάρια, γονιμοποιηθηκαν τα 4 και προχώρησαν τα 2 σε έμβρυα 2 ημερών, δεν τα άφησαν περισσότερο. Καπάκι τον άλλο μήνα έκανα σε φυσικό κύκλο και έβαλα 1 έμβρυο 3 ημερών ΑΑΑ. Μένω επαρχία και οι προσπάθειες έχουν γίνει στο πανεπιστήμιακο νοσοκομείο Ιωαννίνων. Είναι πολύ δύσκολο να πάω Αθήνα και λόγω οικονομικών αλλά και λόγω του παιδιού. Δεν ξέρω αν πρέπει να τα παρατήσω ενώ το θέλω τόσο πολύ. Τα δανεικά θα τα σκεφτόμουν αν δεν υπήρχε το παιδί. Είμαι πολύ προβληματισμενη και ακόμη περισσότερο στεναχωρημενη 

Αχ βρε κορίτσι μου έχεις περάσει ήδη πάρα πολλά... Έχεις όμως και το αγοράκι σου, να σου ζήσει!!! ❤️ Καταλαβαίνω πολύ καλά τις δυσκολίες και το ψυχικό κόστος. Θα σου έλεγα ότι αφού το θέλεις τόσο, αξίζει να το προσπαθήσεις, ειδικά εφόσον ο οργανισμός σου ανταποκρίνεται! Προσπάθησε όμως να μη σε παίρνει τόσο πολύ από κάτω, είναι κρίμα και για σένα και για το παιδάκι που ήδη έχεις! Πάρε δύναμη από το γιο σου και εύχομαι σύντομα να αποκτήσει ένα υγιές αδερφάκι! 

πρίν από 20 λεπτά , Equality είπε:

Ναι,μια χαρα ειναι...απανταει,απλα ειναι λιγομιλητη.Δεν ηξερα οτι ειναι μαια του γιατι εχει ανακατευτει μονο στο διαδικαστικο.Προχτες στην ετ εμφανιστηκε μια αλλη κοπελα.Στο ιατρειο του δεν εχω παει ποτε.Αρχικα ξεκινησα με μια κοπελα,τη Μαρια την οποια δε βλεπω τωρα.Γενικα δε μου χουν δωσει το θαρρος να παιρνω το γιατρο κ δεν ειχα καν το κινητο του.Απο σποντα το βρηκα.Δεν ξερω αν ο συγκεκριμενος γιατρος λειτουργει ετσι γενικως ή απλα επειδη εγω δεν ειμαι πολυ του να πιεζω.Αν χτυπα ξυλο παντως αυριο κατι μου ξυνισει θα τον παρω

Στην τελική αφήσε μήνυμα να επικοινωνήσει αυτός μαζί του. Είναι και πολυάσχολος, όλο τρέχει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

πως εκανες τις εξετασεις? ωρα? κλπ? Η προλακτινη εχει συγκεκριμένο τροπο που πρεπει να γινεται.

Την πάτησα πριν ενα μηνα λόγω αυτου. Σε ρώητσαν απο το κεντρο πως την εκανες? σε ποιο κέντρο εισαι?γτ εμενα με ρωτησαν και ειχαν δικιο

Στο μερος μου την εκανα μια ωρα αφου ξυπνησα,μου ειπαν οτι θελει 2 ωρες αφου ξυπνησεις δεν το ηξερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Pepi123 είπε:

Στο μερος μου την εκανα μια ωρα αφου ξυπνησα,μου ειπαν οτι θελει 2 ωρες αφου ξυπνησεις δεν το ηξερα

Εμένα που μου την συνταγογράφησαν σήμερα, μου είπαν ότι θέλει τουλάχιστον 2-3 ώρες μετά το ξύπνημα γιατί αν πάω πιο νωρίς θα βγει ανεβασμένη και να είμαι όσο πιο χαλαρή γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μπήκα διάβασα τα νέα σας εγώ τελικά ακυρώνεται αυτός ο κύκλος γτ βγήκαν λίγο ανεβασμένες οι ε2 και η προγεστερόνη και μάλλον μου έμεινε κάποια κύστη από την σπερματεγχιση που εκανα ως πότε αν πάνε όλα καλά τον επόμενο μήνα διεγερση

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Bookthiefy είπε:

Σε ποιον γιατρό εισαι; γενικά θεωρώ πως πρέπει ο γιατρός να δίνει από μόνος του το ελεύθερο σε κάθε κοπέλα να τον πάρει αν χρειαστεί κάτι. Εμένα από την 1η στιγμή μου έδωσε το κινητό του όπως και η μαία του, η οποία μάλιστα με πήρε τηλέφωνο πριν λίγο να μου υπενθυμίσει να κάνω την οβιτρελε! Θέλω να καταλήξω στο ότι πρέπει να επιδιώκουμε επικοινωνία με τον γιατρό μας άλλωστε τόσα λεφτά θα πάρει 1ον και 2ον αυτή είναι και η δουλειά του πέρα από το πρακτικό κομμάτι. 

Κοριτσι μου συγνώμη που επεμβαίνω αλλα μην σε παίρνει από κάτω! Γυναίκες που έχουν ήδη καταφέρει να κάνουν παιδί, στην προσπάθεια για 2ο θεωρούνται σε πλεονεκτική θέση σε σχέση με μια γυναίκα που δεν έχει κάνει καθόλου. Το διάβασα σε ένα συνέδριο που έγινε πρόσφατα. Έλεγε ότι θεωρείται πως "έχουν ήδη αποδείξει την γονιμότητα τους" και εκτός από αυτό θα σου πω εγώ που είμαι 23 ότι έχεις πολύ καλύτερη ανταπόκριση στα φάρμακα από ότι εγώ. Και αυτό είναι πολύ σημαντικό γιατί μπορεί τα στατιστικά να πέφτουν όσο μεγαλώνεις, αλλά όταν έχεις μια ποσότητα, σίγουρα θα πετύχεις το 1 το καλό. 

Σε ευχαριστώ που μου δίνεις κουράγιο. Δε θέλω να ακούγομαι αχάριστη γιατί έχω ήδη ένα παιδί. Φοβάμαι ότι και τις προηγούμενες φορές που είχα τις αποβολές ότι ήταν λόγω κακής ποιότητας και απλά έτυχε μια φορά να είμαι τυχερή. Δε θέλω απλά να αναλωνομαι σε κάτι πολύ δύσκολο γιατί έχω πεσει τόσο ψυχολογικά που δε χαίρομαι το παιδί μου από τότε που μπήκα σε αυτή τη διαδικασία χωρίς να μου δίνουν ελπίδες πολλές και όλο να ακούω για την ηλικία μου λες και όλες οι 42χρονες είναι το ίδιο. Και όταν τους λέω άλλο η βιολογικη και άλλο η πραγματική ηλικία συμφωνούν. Ο ίδιος γιατρός που μου τα παρουσίαζει δύσκολα λόγω ηλικίας, το καλοκαίρι που μας πέρασε, κοιτώντας τις εξετάσεις μου μου έλεγε ότι θα μπορούσα να μείνω μόνη μου! Αυτό δεν είναι τρελά? Γι αυτό έχω θυμό μέσα μου που όλοι αυτοί με έκαναν και ευησυχασα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Pepi123 είπε:

Και τι κάνουμε για αυτό?μπορεί να έτυχε σε αυτό τον κύκλο την προηγούμενη φορά ήταν 25

Οπως σου έγραψαν τα κοριτσια δυο ωρες αφου ξυπνήσεις, χαλαρή και χωρις να εχεις περπατήσει για να φτάσεις στο μικροβιολογικό. Απο κεί και πέρα δίνουν dostinex

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Pepi123 είπε:

Στο μερος μου την εκανα μια ωρα αφου ξυπνησα,μου ειπαν οτι θελει 2 ωρες αφου ξυπνησεις δεν το ηξερα

Αυτό ήθελα να σου πω.. Και χωρίς να έχεις περπατήσει πολυ και όχι επαφές την προηγουμενη μέρα.. Ιανουάριο ήταν κομπλέ την κάνω Φεβρουάριο χωρίς το 2ωρο κλπ, στο Θεό.. Μου είπαν από το κέντρο να την επαναλάβω σωστά... Την έκανα μέσα σε 5 μέρες σωστά και ήταν εντάξει.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Μου φαίνεται πάρα πολύ σχετικό αυτό. Το να μπει ένα ζευγάρι στη διαδικασία να βάλει μπρος για παιδί δεν είναι απλή υπόθεση. Και ούτε έχει να κάνει με το όποτε μπορεί απλά, αλλά με το όποτε το θελήσει, που σημαίνει ότι τότε θα είναι έτοιμοι και οι δύο. Προσωπικά δε μετανιώνω καθόλου που ξεκινήσαμε προσπάθειες για παιδί στα 39 μου, κι ας μας έχει βγει δύσκολα ως τώρα (άσε που δεν ξέρουμε σίγουρα αν όντως θα μας ήταν πιο εύκολο μερικά χρόνια πριν). Γιατί πιο πριν κάποιος από τους δυο μας δεν ήταν έτοιμος, ή και οι δυο μας ενδεχομένως, ή οι συνθήκες δεν ήταν κατάλληλες. Ίσα ίσα που σε κάθε νέα προσπάθεια που κάνουμε σκέφτομαι πόσο πιο έτοιμη είμαι τώρα, πόσο περισσότερο συνειδητοποιημένη. Το φόβητρο του χρόνου θεωρώ ότι δε θα έπρεπε να είναι το κίνητρο για μια τόσο ουσιαστική απόφαση. Φυσικά και υπάρχουν χρονικά πλαίσια και δε θα έπρεπε να αγνοούνται, αλλά όχι να είναι ο φόβος της ηλικίας το κυρίαρχο κίνητρο. Αυτή τουλάχιστον είναι η δική μου γνώμη για το θέμα. 

Κοίτα θεωρώ ότι το σωστό είναι κάπου στη μέση δεν εννοούσα τρέξε προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις γιατί αυτά τα γνωρίζει κατά την γνώμη μου ο Θεός για τον καθένα μας. Απλά ο χρόνος είναι τις περισσότερες φορές σύμμαχος μας επειδή λοιπόν εγώ φέρθηκα επιπόλαια στο χρόνο διότι πίστευα ε εντάξει τι θα αλλάξει τόσο πολύ σε 5 χρόνια και τελικά υπάρχει πιθανότητα να αλλάξουν πολλά η όλα η τίποτα το είπα να υπάρχει στην άκρη του μυαλού σου ως παθών και εγώ. Τώρα όσο αναφορά με την ηλικία ναι συμφωνώ μαζί σου μετά τα 30 η ζωή μας έχει μπει σε μια σειρά η αρχίζει και μπαίνει άρα ότι κ αν κάνουμε είναι πιο συνειδητοποιημένο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , happiness79 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου έχεις περάσει ήδη πάρα πολλά... Έχεις όμως και το αγοράκι σου, να σου ζήσει!!! ❤️ Καταλαβαίνω πολύ καλά τις δυσκολίες και το ψυχικό κόστος. Θα σου έλεγα ότι αφού το θέλεις τόσο, αξίζει να το προσπαθήσεις, ειδικά εφόσον ο οργανισμός σου ανταποκρίνεται! Προσπάθησε όμως να μη σε παίρνει τόσο πολύ από κάτω, είναι κρίμα και για σένα και για το παιδάκι που ήδη έχεις! Πάρε δύναμη από το γιο σου και εύχομαι σύντομα να αποκτήσει ένα υγιές αδερφάκι! 

Στην τελική αφήσε μήνυμα να επικοινωνήσει αυτός μαζί του. Είναι και πολυάσχολος, όλο τρέχει. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Προσπαθώ να αντλησω δύναμη από τον ίδιο ο οποίος καταλαβαίνει τα πάντα και όταν με είδε να κλαίω μου είπε :Μη στεναχωριέσαι μαμά, θα προσπαθήσουμε παλι" Περάσαμε πολύ δύσκολα για να τον αποκτήσουμε, να μην αναφερθώ και στο οικονομικό που πλέον μας οδηγεί σε αδιέξοδο. Εκεί που νόμισα ότι όλα είχαν πάρει το δρόμο τους, όσα είχα περάσει τα είχα ξεχάσει, τώρα πάλι τα ίδια? Περιμένω από τους γιατρούς μια ελπίδα για να συνεχίζω να προσπαθώ κι αυτοί βλέπουν μόνο το 42. Λες και όλες οι 42χρονες είναι το ίδιο. Κι όταν τους λέω άλλο η βιολογικη και άλλο η πραγματική ηλικία μου συμφωνούν. Ο ίδιος γιατρός που τώρα μου λέει δύσκολα τα πράγματα λόγω ηλικίας, το καλοκαίρι κοιτώντας τις εξετάσεις μου μου έλεγε ότι θα μπορούσα να μείνω και μόνη μου έγκυος! Δηλαδή για τρελά! Κι εγώ θυμώνω με τον εαυτό μου που ευησυχασα και τώρα τρέχω και δε φτάνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Eternity είπε:

Σε ευχαριστώ που μου δίνεις κουράγιο. Δε θέλω να ακούγομαι αχάριστη γιατί έχω ήδη ένα παιδί. Φοβάμαι ότι και τις προηγούμενες φορές που είχα τις αποβολές ότι ήταν λόγω κακής ποιότητας και απλά έτυχε μια φορά να είμαι τυχερή. Δε θέλω απλά να αναλωνομαι σε κάτι πολύ δύσκολο γιατί έχω πεσει τόσο ψυχολογικά που δε χαίρομαι το παιδί μου από τότε που μπήκα σε αυτή τη διαδικασία χωρίς να μου δίνουν ελπίδες πολλές και όλο να ακούω για την ηλικία μου 

Μπορώ να καταλάβω απόλυτα το ποσό μπορει να σε ρήξει ψυχολογικά μια η πολλές αποτυχίες. Όπως επίσης και η αναφορά στην ηλικία, αλλά να έχεις στο νου σου ότι πάντα θα ακούγεται η ηλικία και πάντα θα την χρησιμοποιούν ως "μεσο" για να πείσουν κάποιον σε κάτι. Και εγώ ακούω για την ηλικία μου αλλά με το αντίθετο τρόπο. Ακούω να μου λένε ότι είμαι πολύ μικρή για να έχω πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια και ότι είναι πολύ κρίμα κλπ κλπ. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι όσο μικρός η μεγάλος και να είσαι πάντα θα βρεθεί ο παράγοντας ηλικία που θα πάει να κουμπώσει πάνω στο υποτιθεμενο πρόβλημα σου, δημιουργώντας τυψεις; ενοχες; θυμο; Δεν είσαι αχάριστη για κανέναν λόγο, ούτε είναι αχαριστία να έχεις ένα παιδί και να θες να αποκτήσεις και άλλο, είναι δικαίωμα και επιλογή. Ο καθένας έχει το προσωπικό του όριο, δεν θα χάσουμε τον εαυτό μας προσπαθώντας να δημιουργήσουμε έναν άλλο. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω πολύ θυμό μέσα μου και αυτό πρέπει να διαχειριστω. Με έβαζε και έκανα χαζές σπερματεγχυσεις ενώ εγώ του έλεγα για εξωσωματική. Αν δεν ήθελε να πάρω φάρμακα από τα 34 μου ας πρότεινε το φυσικό κύκλο. Με άφησε αφου γέννησα αντί να μου πει βιάσου αν θες 2ο (όπως είπε άλλος γιατρός σε φίλη μου) μου έλεγε να προσπαθώ μόνη μου και ξαφνικά εγώ που θα επιανα μόνη μου, πολύ δύσκολο να πιάσω με εξωσωματική! 9 χρόνια φάρμακα, χειρουργεία, κλάμα και χρήματα με το κιλό. Και τώρα έχω βάλει τον εαυτό μου στον τοίχο και τον μαστιγωνω... 

πρίν από 19 λεπτά , Bookthiefy είπε:

Μπορώ να καταλάβω απόλυτα το ποσό μπορει να σε ρήξει ψυχολογικά μια η πολλές αποτυχίες. Όπως επίσης και η αναφορά στην ηλικία, αλλά να έχεις στο νου σου ότι πάντα θα ακούγεται η ηλικία και πάντα θα την χρησιμοποιούν ως "μεσο" για να πείσουν κάποιον σε κάτι. Και εγώ ακούω για την ηλικία μου αλλά με το αντίθετο τρόπο. Ακούω να μου λένε ότι είμαι πολύ μικρή για να έχω πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια και ότι είναι πολύ κρίμα κλπ κλπ. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι όσο μικρός η μεγάλος και να είσαι πάντα θα βρεθεί ο παράγοντας ηλικία που θα πάει να κουμπώσει πάνω στο υποτιθεμενο πρόβλημα σου, δημιουργώντας τυψεις; ενοχες; θυμο; Δεν είσαι αχάριστη για κανέναν λόγο, ούτε είναι αχαριστία να έχεις ένα παιδί και να θες να αποκτήσεις και άλλο, είναι δικαίωμα και επιλογή. Ο καθένας έχει το προσωπικό του όριο, δεν θα χάσουμε τον εαυτό μας προσπαθώντας να δημιουργήσουμε έναν άλλο. 

Έχω πολύ θυμό μέσα μου και αυτό πρέπει να διαχειριστω. Με έβαζε και έκανα χαζές σπερματεγχυσεις ενώ εγώ του έλεγα για εξωσωματική. Αν δεν ήθελε να πάρω φάρμακα από τα 34 μου ας πρότεινε το φυσικό κύκλο. Με άφησε αφου γέννησα αντί να μου πει βιάσου αν θες 2ο (όπως είπε άλλος γιατρός σε φίλη μου) μου έλεγε να προσπαθώ μόνη μου και ξαφνικά εγώ που θα επιανα μόνη μου, πολύ δύσκολο να πιάσω με εξωσωματική! 9 χρόνια φάρμακα, χειρουργεία, κλάμα και χρήματα με το κιλό. Και τώρα έχω βάλει τον εαυτό μου στον τοίχο και τον μαστιγωνω... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *Μυρτώ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Κι εσείς με το καλό να ξεκινήσετε, όποτε είστε έτοιμοι κι όλα να πάνε τέλεια!!! Τώρα τα βλέπεις όλα βουνό, αλλά σιγά σιγά θα βρεις την άκρη! Ψυχραιμία και θετική σκέψη! Κι εννοείται ότι εδώ θα διαβάσεις άπειρες εμπειρίες και πολλές πληροφορίες! Εγώ μια συμβουλή έχω: να έχεις θετική σκέψη, όλα είναι πιθανά και όλα είναι θέμα πιθανοτήτων! Μακάρι να είστε από τα υπερτυχερά ζευγάρια :x

Σ ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Malntalia είπε:

Αυτό ήθελα να σου πω.. Και χωρίς να έχεις περπατήσει πολυ και όχι επαφές την προηγουμενη μέρα.. Ιανουάριο ήταν κομπλέ την κάνω Φεβρουάριο χωρίς το 2ωρο κλπ, στο Θεό.. Μου είπαν από το κέντρο να την επαναλάβω σωστά... Την έκανα μέσα σε 5 μέρες σωστά και ήταν εντάξει.. 

Χωρίς επαφές γιατί?? Άλλο πάλι κι ετούτο! Δεν μου είπαν κάτι τέτοιο... Για την προλακτίνη δε λέμε? Μην είμαι εκτός θέματος!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Eternity είπε:

Έχω πολύ θυμό μέσα μου και αυτό πρέπει να διαχειριστω. Με έβαζε και έκανα χαζές σπερματεγχυσεις ενώ εγώ του έλεγα για εξωσωματική. Αν δεν ήθελε να πάρω φάρμακα από τα 34 μου ας πρότεινε το φυσικό κύκλο. Με άφησε αφου γέννησα αντί να μου πει βιάσου αν θες 2ο (όπως είπε άλλος γιατρός σε φίλη μου) μου έλεγε να προσπαθώ μόνη μου και ξαφνικά εγώ που θα επιανα μόνη μου, πολύ δύσκολο να πιάσω με εξωσωματική! 9 χρόνια φάρμακα, χειρουργεία, κλάμα και χρήματα με το κιλό. Και τώρα έχω βάλει τον εαυτό μου στον τοίχο και τον μαστιγωνω... 

Έχω πολύ θυμό μέσα μου και αυτό πρέπει να διαχειριστω. Με έβαζε και έκανα χαζές σπερματεγχυσεις ενώ εγώ του έλεγα για εξωσωματική. Αν δεν ήθελε να πάρω φάρμακα από τα 34 μου ας πρότεινε το φυσικό κύκλο. Με άφησε αφου γέννησα αντί να μου πει βιάσου αν θες 2ο (όπως είπε άλλος γιατρός σε φίλη μου) μου έλεγε να προσπαθώ μόνη μου και ξαφνικά εγώ που θα επιανα μόνη μου, πολύ δύσκολο να πιάσω με εξωσωματική! 9 χρόνια φάρμακα, χειρουργεία, κλάμα και χρήματα με το κιλό. Και τώρα έχω βάλει τον εαυτό μου στον τοίχο και τον μαστιγωνω... 

Κοριτσι μου φαίνεται ότι έχεις περάσει πολλά άλλα σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κατηγορείς τον εαυτό σου. Δυστυχώς είναι γιατροί που κάνουν και λάθη και τα πληρώνουμε εμείς μετά. Αλλά μην προδικαζεις μια κατάσταση, ακόμα δεν έχεις αποτύχει ολοκληρωτικά! Προσπαθείς ακόμα, και για όσο έχεις περίοδο θα σου δίνεται η ευκαιρία να προσπαθείς. Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο, ειδικά στον κόσμο της ιατρικής. Οι πιθανότητες είναι ένας μπουσουλας δεν αντιλέγω, αλλά δεν είναι κανόνες. Μια γυναίκα άνω των 40 μπορεί να μείνει έγκυος! Μια γυναίκα άνω των 45 μπορεί να μείνει έγκυος! Και δεν το λέω εγώ, το έχει δείξει η ιστορία.

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Χωρίς επαφές γιατί?? Άλλο πάλι κι ετούτο! Δεν μου είπαν κάτι τέτοιο... Για την προλακτίνη δε λέμε? Μην είμαι εκτός θέματος!! 

Ναιι είναι πολύ ευαισθητη ορμόνη και ανεβαίνει με το παραμικρό. Εμένα μου είχε πει ότι ακόμα και με τριβή των θηλων μπορεί να ανέβει!!

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Eternity είπε:

Έχω πολύ θυμό μέσα μου και αυτό πρέπει να διαχειριστω. Με έβαζε και έκανα χαζές σπερματεγχυσεις ενώ εγώ του έλεγα για εξωσωματική. Αν δεν ήθελε να πάρω φάρμακα από τα 34 μου ας πρότεινε το φυσικό κύκλο. Με άφησε αφου γέννησα αντί να μου πει βιάσου αν θες 2ο (όπως είπε άλλος γιατρός σε φίλη μου) μου έλεγε να προσπαθώ μόνη μου και ξαφνικά εγώ που θα επιανα μόνη μου, πολύ δύσκολο να πιάσω με εξωσωματική! 9 χρόνια φάρμακα, χειρουργεία, κλάμα και χρήματα με το κιλό. Και τώρα έχω βάλει τον εαυτό μου στον τοίχο και τον μαστιγωνω... 

Έχω πολύ θυμό μέσα μου και αυτό πρέπει να διαχειριστω. Με έβαζε και έκανα χαζές σπερματεγχυσεις ενώ εγώ του έλεγα για εξωσωματική. Αν δεν ήθελε να πάρω φάρμακα από τα 34 μου ας πρότεινε το φυσικό κύκλο. Με άφησε αφου γέννησα αντί να μου πει βιάσου αν θες 2ο (όπως είπε άλλος γιατρός σε φίλη μου) μου έλεγε να προσπαθώ μόνη μου και ξαφνικά εγώ που θα επιανα μόνη μου, πολύ δύσκολο να πιάσω με εξωσωματική! 9 χρόνια φάρμακα, χειρουργεία, κλάμα και χρήματα με το κιλό. Και τώρα έχω βάλει τον εαυτό μου στον τοίχο και τον μαστιγωνω... 

Καλησπέρα κοπέλα μου!!!Συγνώμη που πετάγομαι αλλά ο γιατρός σου είναι ο Ζηκ@λος στο Πανεπιστημιακο Ιωαννίνων??Σε ρωτάω γιατί έχω προσωπική άποψη και δεν είναι η καλύτερη!!!Και εχω ακούσει κιόλας ιστορίες άλλων γυναικών που τους μίλαγε πολύ απότομα και αναφερόταν πολύ συχνά στην ηλικία τους!!!

Αν θες να κάνεις μια ακόμα προσπάθεια εξωσωματικής θα σου συνιστούσα να πας ή Θεσσαλονίκη ή Αθήνα!!!Το ξέρω ότι τα λεφτά είναι ένα θέμα αλλά καλύτερα να έχεις αποτέλεσμα και να μην στεναχωριέσαι και ταλαιπωρήσε άδικα!!Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να αποκτήσεις σύντομα αδερφάκι για το παιδάκι σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...