Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , silvy22 είπε:

ναι ηταν ενασ ομορφος νεαρός εκει και μου εκανε εντυπωση που ειχε αγορι συνηθως ολοι εχουν κοπελες

O γιος του ήταν. Τον έχει εκεί για να μαθαίνει. Πιο παλιά είχε τη γυναίκα του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Καλημέρα Chris_V@ , δεν ξέρω με ποιον έχεις ραντεβου, ίσως πετυχεις καποιον καλό, όμως εγώ έχω να σου πω ότι σε μένα αυτά που "έτυχαν" μπορεί σε σενα να μην "τυχουν". Εγώ πηγα με έτοιμα κατεψυγμένα ωάρια παλαιοτερης ωοληψιας τα οποία θα γονιμοποιουσαμε. Έγινε κ μια μάχη πως γιατί να μην παρουμε καινουργια ωάρια ενώ τα παλαιοτερα τα έχουμε σε περιπτωση που δεν θα υπαρχουν πια δικά μου??? Επεμεναν με τα παλαιοτερα. Μα λέω χάνω μήνες ωορρηξίας..και δεν είμαι μικρή... 

Ξεκίνησα διαδικασίες ελέγχου ενδομητρίου και αφου μου ειπαν να ξεκινήσω Cycklacur 2*2*2. Και είχα 10η μέρα περιοδου ενδομήτριο 9,2 και ήταν Παρασκευή. Μου λένε ελα Δευτέρα 13η μέρα κ είχα ενδομήτριο 8,9 και είπαν δεν πρεπει να πεφτει αλλά να είναι προς τα πανω, όποτε μου ακύρωσαν την ετ είπαν σταματάς τα Cycklacur τα λευκά χωρίς να μου πουν να παρω καφε. Μετα εκανα 1,5 μήνα να έρθει περιοδος, τρελάθηκα ότι έφτασα στην εμμηνοπαυση. Δράμα, κλαμα, στα πατωματα εγώ. Παίρνω τηλέφωνο να τους το πω κ λέγανε να κάνω τεστ εγκυμοσύνης! Ότι να ναι. Όμως έφταιγε η επιδραση των Cycklacur λευκά. Μετά έρχεται η περιοδος επιτέλους κ λένε α τώρα Χριστουγεννα δεν κάνουμε τίποτα παμε για τον άλλο μήνα. Χάνω και 1 μήνα έτσι. Πολυ δράμα. Πάω Ιανουαριο, παλι με Cycklacur λευκά κ 9η μέρα περιοδου είχα ενδομήτριο 7. Με διώχνουν. 

Τελικά να μη στα πολυλογω έκανα ετ το Μάρτιο, μετά από prp ενδομητρίου, οπότε κ το ενδομήτριο έφτασε 8,7 την 11η μέρα κ λένε ελα για ετ. Κάνουν ετ χωρίς να ελέγξουν ορμόνες χωρίς τιποτα. Δεν ξέρω αν πρεπει η όχι, αλλά λέω εγώ τώρα. Ρωτάω δε θα ξαναδουμε ενδομήτριο μήπως έπεσε? Οχι λένε δε χρειάζεται. (Μα τότε γιατί δεν το κάναμε από τον περασμενη φορά που ήταν 9,2?????? Λέω εγώ τώρα αλλά ποσο να επιμένεις που πας και σε αντιμετωπίζουν ως ασχετο κ ότι μονίμως βιάζονται κ δεν έχουν χρόνο για εξηγησεις). Μου λένε ότι σου δίνουμε έτσι κι αλλιώς prolutex κ vasclor όποτε υποστηρίζονται όλα από αυτά τα φάρμακα. Μπορεί να είχαν δίκιο κ να ήταν μια τυχαία αποτυχία. Δεν μπορώ να κρίνω το ιατρικό κομμάτι. Μετά λέω ποτε ξεκινάμε την επόμενη διαδικασία, τι προτεινουν κτλ κ λένε α τώρα θα πεσουμε πανω στο Πάσχα, τι βιάζεσαι? 

Δεν ξέρω ρε συ, πολύ περίεργη όλη αυτή η αντιμετώπιση που περιγράφεις. Ακούς εκεί τι βιάζεσαι?!!! Νομίζω ότι στη θέση σου μάλλον θα άλλαζα κέντρο και στο λέω αυτό εγώ που είμαι πολύ σταθερή και δύσκολα αλλάζω κάτι, εκτός κι αν πια δεν πάει άλλο. Θέλεις να μας πεις πού έγιναν όλα αυτά? 

3 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

καλημερα σε ολες!!! ορμονολογικες εξετασεις σε ποιες μερες του κυκλου μπορω να κανω;; απο 2η η 3η;; και ποια μετραμε πρωτη μερα; εχω μπερδευτει

Εμένα που μου τις έγραψαν χθες, μου είπαν να πάω 2η-3η μέρα κι ότι αυτό που τους ενδιαφέρει βασικά είναι να υπάρχει ροή και κόκκινο αίμα τη μέρα που θα πάμε. Καλά αποτελέσματα! 

3 ώρες πρίν, Equality είπε:

Ναι ο ουρολόγος του μητέρα το έδωσε. Και υπάρχει και άλλη κοπέλα εδώ μέσα που της το δωσε ο Μακαρούνης.Δε θυμαμαι τα σπερμ ανα ml. Πάντως και στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα ολιγοσπερμία είχε. εγώ είμαι 40+ και εκείνος είναι 40-

Μου δώσαν αξιολόγηση για αυτό που έμεινε.Είναι 4ΒΑ και έχω κι άλλο ενα απο την προηγούμενη προσπάθεια 4ΒΒ

Μια χαρά, έχεις δύο πολύ καλά εμβρυάκια, που όπως είπε και η Silvy μπορεί να χρειαστούν για τα επόμενα παιδάκια σας! 

πρίν από 51 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπερα

Εκανα την σπερματέγχυση την Παρασκευή το πρωί. Από χθες το βράδυ έχω ενοχλήσεις και τραβήγματα κάτω χαμηλά στην κοιλια και σήμερα και στη μέση. Σαν πόνους πριν την περίοδο, πιο οξείς αλλά με λιγότερη ένταση, κάτι παράξενο. 
Ειναι νωρίς για να νιώθω κάτι αλλά προβληματίστηκα γιατί δουλεύω μέχρι αργά σήμερα. Μηπως να πάω για ξεκούραση και να ξαπλωσω; 
οποιες έχετε παρόμοια εμπειρία τι οδηγίες είχατε από το γιατρό άσε; 
Ο δικός μου  είχε πει να συνεχίσω φυσιολογικά ότι έκανα. 

Αχ μακάρι, τι ωραία συμπτώματα είναι αυτά!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Για οδηγίες τι να σου πω, ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα! Αν όμως εσύ αισθάνεσαι ότι χρειάζεσαι ξεκούραση, εννοείται να ξεκουραστείς! Το σώμα ξέρει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Όχι, σε παρακαλώ πολύ θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία σου! Αν θες στείλε μου pm. Σίγουρα δίνει ελπίδα σε κοπέλες οι οποίες δεν έχουν τη δυνατότητα να προσπαθήσουν αλλού, όπως είμαι εγώ τη δεδομένη χρονική στιγμή. Αλλά σίγουρα υπάρχουν καλύτερες επιλογές. 

Σε ευχαριστώ πολύ που μου έγραψες για να μου δώσεις δύναμη και θάρρος από άλλες κοπέλες που τα κατάφεραν. Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας γιατί ήδη νιώθω πολύ καλύτερα, πιο δυνατή για την επόμενη φορά. Έχω κι εγώ αυτοανοσα και σε νιώθω. Έχω μαστιγωσει πολύ τον εαυτό μου και αντέδρασε ο καημένος... Προσπαθώ να αλλάξω τρόπο σκέψεις για να έρθουν όμορφα πράγματα 

Με 2ης μερας έμβρυα κανατε ετ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , silvy22 είπε:

ασε μετα μας βρηκε ο κοβιντ κ λεει ο γιατρος τωρα ειναι στα ταρταρα...:roll:
σε ενα με εναμησι μηνα που θα χρειαστει για το φυσικο τι στο καλο κατι θα εχουμε απο αριθμο

Ναι καλέ, θα ξαναφτιάξει! Παροδική είναι η επίπτωση από τον κόβιντ και επανέρχεται σταδιακά, μην ανησυχείς! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, happiness79 said:

Δεν ξέρω ρε συ, πολύ περίεργη όλη αυτή η αντιμετώπιση που περιγράφεις. Ακούς εκεί τι βιάζεσαι?!!! Νομίζω ότι στη θέση σου μάλλον θα άλλαζα κέντρο και στο λέω αυτό εγώ που είμαι πολύ σταθερή και δύσκολα αλλάζω κάτι, εκτός κι αν πια δεν πάει άλλο. Θέλεις να μας πεις πού έγιναν όλα αυτά? 

Αφου άκουσα διαφορα σχόλια απο φίλους κ γνωστους του τυπου ότι: "δεν είσαι σταθερή, κ γιατί δεν μένεις με ένα γιατρό" (σιγά τους γιατρους που έχω αλλάξει, απλώς έκανα σε ιδιωτικό κέντρο την ωοληψια όταν ήμουν μικρότερη, μετά απι χρόνια μενω έγκυος φυσικά αλλά παλινδρομει κ είπα δεν θέλω να ξαναπάω στον ίδιο γυναικολογο (ιδιωτικό) τόσο κακό ειναι? Και ψυχολογικά αν το δεις), όποτε λέω αφου μου προτειναν κ συστησαν με πολυ καλες προδιαγραφές το δημόσιο, λεω ε ας παω εκεί. Ναι συμφωνώ. Άριστο το δημόσιο. Πολυ καλά εργαστήρια. Πολυ καλοί γιατροί. Αλλά ξαναλέω: οχι για εμάς τις άνω των 40+++. Έχασα χρόνο στο δημόσιο. Έτσι τώρα πηγα σε ιδιωτικό (στο γεν/ς) και περιμενω να δω πως θα τα παω. Τουλάχιστον υπαρχει καλη οργάνωση κ καλο κλίμα κ δεν κοιτάζουν σαββατοκυριακα κ αργίες. Για τη γυναίκα αυτό δεν υπαρχει. Οι ορμόνες είναι ορμόνες κ κάθε μέρα είναι διαφορετική.

Ευτυχώς μου άνοιξε τα μάτια εδώ μια κοπέλα η Καντι κ ξεκολλησα. Ήμουν στα πατωματα, έλεγα θα παω με δανεικά ωάρια αφου τώρα τελείωσαν όλα. Σε εκείνην οφείλω πολλα κ δεν ξέρω πως να της το πω. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μίλησα με την επιτροπή Αλεξανδρούπολης σήμερα για να κανονησω ραντεβού για τον Ιούνιο . Μου είπαν θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν ποια ημέρα θα πρέπει να στείλω το φάκελο μου γιατί λόγο κοβιντ δε γίνεται από κοντά εκτός και αν αλλάξει ,βέβαια το Φεβρουάριο που με πήραν να πάω αλλά τελικά το ανέβαλα γιατί προέκυψε το θέμα με το σπέρμα και χρειάζεται έστω ένα 3 μηνο θεραπεία δε μου είχαν πει κάτι μάλιστα και όταν με πήραν τηλ μου είπαν αυτή τη μέρα σας βολεύει ? Δε ξέρω ίσως πάλι άλλαξαν . Τι εννοεί ακριβώς αρχικά, ότι θα μου πει μια συγκεκριμένη μέρα που θα είναι η μέρα που θα πρέπει να τον έχουν? Επίσης εφόσον βγει η απόφαση και εγκριθεί πρέπει να εκτελεστεί και αμμεσα ή υπάρχει κάποιο περιθώριο ? 

 

Link to comment
Share on other sites

 

33 minutes ago, Ria_ said:

Καλησπέρα κορίτσια μίλησα με την επιτροπή Αλεξανδρούπολης σήμερα για να κανονησω ραντεβού για τον Ιούνιο . Μου είπαν θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν ποια ημέρα θα πρέπει να στείλω το φάκελο μου γιατί λόγο κοβιντ δε γίνεται από κοντά εκτός και αν αλλάξει ,βέβαια το Φεβρουάριο που με πήραν να πάω αλλά τελικά το ανέβαλα γιατί προέκυψε το θέμα με το σπέρμα και χρειάζεται έστω ένα 3 μηνο θεραπεία δε μου είχαν πει κάτι μάλιστα και όταν με πήραν τηλ μου είπαν αυτή τη μέρα σας βολεύει ? Δε ξέρω ίσως πάλι άλλαξαν . Τι εννοεί ακριβώς αρχικά, ότι θα μου πει μια συγκεκριμένη μέρα που θα είναι η μέρα που θα πρέπει να τον έχουν? Επίσης εφόσον βγει η απόφαση και εγκριθεί πρέπει να εκτελεστεί και αμμεσα ή υπάρχει κάποιο περιθώριο ? 

 

Για το ότι σου είπαν να στείλεις τα δικαιολογητικά αντί να πας από κοντά δεν ξέρω να σε βοηθήσω γιατί εγώ είχα πάει από εκεί αλλά η απόφαση που θα πάρεις θα ισχύει για έναν χρόνο και για 2 προσπάθειες. Θα στείλεις το χαρτί στον γιατρό σου και θα σου γράψει την συνταγή για να τα πάρεις


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Visit a vis είπε:

Σε τι αναφέρεστε;

Λενε για το Ερα τεστ...

Αλλα @Nephele78,lh+9; Πολυ δεν ειναι; Δυο μερες χοντρικα μέχρι την ωορρηξία και μετα 7 μερες προγεστερόνη;;; Μήπως εννοούσες lh+7;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 minutes ago, Eternity said:

Ναι, έβαλα 2 έμβρυα 2 ημερών ΑΑ και ΑΒ

τα έμβρυα 2 ημερών δεν έχουν τέτοια αξιολόγηση. Κάποιο λάθος κάνεις. Μόνο διαιρέσεις μπορούν να σου πουν την 2η μέρα

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μίλησα με την επιτροπή Αλεξανδρούπολης σήμερα για να κανονησω ραντεβού για τον Ιούνιο . Μου είπαν θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν ποια ημέρα θα πρέπει να στείλω το φάκελο μου γιατί λόγο κοβιντ δε γίνεται από κοντά εκτός και αν αλλάξει ,βέβαια το Φεβρουάριο που με πήραν να πάω αλλά τελικά το ανέβαλα γιατί προέκυψε το θέμα με το σπέρμα και χρειάζεται έστω ένα 3 μηνο θεραπεία δε μου είχαν πει κάτι μάλιστα και όταν με πήραν τηλ μου είπαν αυτή τη μέρα σας βολεύει ? Δε ξέρω ίσως πάλι άλλαξαν . Τι εννοεί ακριβώς αρχικά, ότι θα μου πει μια συγκεκριμένη μέρα που θα είναι η μέρα που θα πρέπει να τον έχουν? Επίσης εφόσον βγει η απόφαση και εγκριθεί πρέπει να εκτελεστεί και αμμεσα ή υπάρχει κάποιο περιθώριο ? 

 

Καλησπέρα κοπελα μου. Αυτές τις μέρες κάνω κι εγώ την ίδια διαδικασία στην επιτροπή των Ιωαννίνων. Στο πρώτο τηλεφώνημα μου ζήτησαν το μέιλ μου και μου έστειλαν μια αίτηση που έπρεπε να συμπληρώσω και να τη στείλω στο δικό τους μέιλ. Μου είπαν ότι μόλις βγει η ημερομηνία που θα συνεδριάσει η επιτροπή (δύο φορές το μήνα είναι στα Ιωάννινα) θα με πάρουν τηλέφωνο και μέσα σε δέκα μέρες πρέπει να έχω στείλει το φάκελο με όλα τα δικαιολογητικά που απαιτούνται μέσω κούριερ. Ο φάκελος θα ελεγχθεί και θα αποφασιστεί αν εγκρίνεται η αίτηση η όχι. Για τη συνταγογράφηση δε γνωρίζω ακόμα, γιατί είμαι σε αναμονή για να στείλω το φάκελο.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , winspert είπε:

Λενε για το Ερα τεστ...

Αλλα @Nephele78,lh+9; Πολυ δεν ειναι; Δυο μερες χοντρικα μέχρι την ωορρηξία και μετα 7 μερες προγεστερόνη;;; Μήπως εννοούσες lh+7;

Αυτό το τεστ για το παράθυρο είναι; Βγάζει τόσο ακριβή αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , kateriiina25 είπε:

τα έμβρυα 2 ημερών δεν έχουν τέτοια αξιολόγηση. Κάποιο λάθος κάνεις. Μόνο διαιρέσεις μπορούν να σου πουν την 2η μέρα

Το χαρτί γράφει 2 έμβρυα 2 ημερών grade A/B

1 ώρα πρίν, Nephele78 είπε:

Με 2ης μερας έμβρυα κανατε ετ;

2 έμβρυα 2 ημερών grade A /B

2 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Και εγω 42 στη 3η πετυχα κ χωρις ανταποκριση σε διεγερση με κακό ορμονικο, οποτε γιατι να μη πετυχεις εσυ;αν η μητρα σου ειναι μια χαρα κ κατεβαζεθς κ ωαρια; θέμα πιθανοτητων ειναι ..θα βρεθει ενα καλό σιγουρα..τους εκτιμω κ τους 3 γιατρους που γραφεις αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια ..ο κανακας δε ξερω γιατι δεν «ακούγεται» στο φορουμ..

Πολύ ενθαρρυντικά όσα γράφεις. Ελπίζω να βρω κι εγώ αυτό το 1 το καλό. Εσύ σε ποιο γιατρό ήσουν? Τον Κανακα ούτε εγώ τον γνώριζα, μου το συνέστησε μια κοπέλα στην ηλικία μου που έκανε φυσικούς μαζί του λόγω κακής ανταπόκρισης και εκεί είχαν πάει και όλες οι φίλες της. Βέβαια θα πρέπει να μιλήσω με τον καθένα πριν αποφασισω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Ξεκινάω θεραπεία με gonal. 

Κάποια με αντίστοιχη εμπειρία; 

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μίλησα με την επιτροπή Αλεξανδρούπολης σήμερα για να κανονησω ραντεβού για τον Ιούνιο . Μου είπαν θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν ποια ημέρα θα πρέπει να στείλω το φάκελο μου γιατί λόγο κοβιντ δε γίνεται από κοντά εκτός και αν αλλάξει ,βέβαια το Φεβρουάριο που με πήραν να πάω αλλά τελικά το ανέβαλα γιατί προέκυψε το θέμα με το σπέρμα και χρειάζεται έστω ένα 3 μηνο θεραπεία δε μου είχαν πει κάτι μάλιστα και όταν με πήραν τηλ μου είπαν αυτή τη μέρα σας βολεύει ? Δε ξέρω ίσως πάλι άλλαξαν . Τι εννοεί ακριβώς αρχικά, ότι θα μου πει μια συγκεκριμένη μέρα που θα είναι η μέρα που θα πρέπει να τον έχουν? Επίσης εφόσον βγει η απόφαση και εγκριθεί πρέπει να εκτελεστεί και αμμεσα ή υπάρχει κάποιο περιθώριο ? 

 

Καλησπέρα. Είχαμε κλείσει ραντεβού, πχ σου λένε το διάστημα 15 με 18 πρέπει να στείλεις τον φάκελο. Αλλά δεν ξέρω για το αν σε παίρνουν εκείνοι. Εμείς πήραμε για να κλείσουμε ραντεβού εφόσον έχουμε μαζέψει όλα τα δικαιολογητικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...