Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ πάντως πιστεύω ότι τα 2 που σου έβαλαν 3η μέρα θα ήταν τα καλύτερα όλων και θα έφταναν σε βλαστοκύστες έτσι κι αλλιώς. Και συγχαρητήρια για την αξιολόγηση! Τώρα έχεις μία καλή και μία πολύ καλή για την περίπτωση που χρειαστείς αργότερα!

Εμείς πάντως στο Γεν που είχαμε κάνει μία φορά σπερμοδιάγραμμα μας είχε βγει πάνω κάτω όπως τις υπόλοιπες φορές. Τόσο μεγάλη διαφορά να οφείλεται σε λάθος εργαστηρίου δεν νομίζω. Άρα ξεκινάτε Σεπτέμβρη κορίτσι? Με το καλό. Με τον Σφακ μίλησες? 

Σε μας έδωσε serpafar ο Mακαρ. Βέβαια δεν είχε καθόλου πεσμένη τεστοστερόνη. Γι αυτό και του είπε να την ξανα μετρήσουμε σε έναν μήνα. Εμείς έχουμε θέμα κυρίως με τον κατακερματισμό. @silvy22 εσείς έχετε δει κατακερματισμό?   

Σίγουρα την 2η θα είναι καλύτερα 

εμείς-- οταν έρθει περίοδος θα κάνουμε φυσικούς να μη χάνουμε τα ωαρια, αυτο ειπαμε με σφακ κατακερματισμο ειχε το καλοκαιρι 35 με τις βιταμινες πηγε 27 το νοεμβριο
συνεχισε βιταμινες μεχρι αρχες φλεβαρη λογω θετικου τις σταματισε και τωρα θα ξεκινησει παλι
ο ασβ δεν ηθελε τωρα καμια εξεταση ....

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Εμένα πάλι το συμπέρασμά μου είναι ότι πήγες καλά προετοιμασμένη, γι´αυτό πέτυχες εύκολα. Βρήκες το πρόβλημα, το οποίο ήταν ενδοκρινολογικό και το αντιμετώπισες με ενδοκρινολόγο και πήρες και τα συμπληρώματα που χρειάζεσαι. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και καλή λευτεριά!

Υ.Γ. Θεωρώ ότι δεν πρέπει να απέχεις από εδώ επειδή πέτυχες σχετικά ευκολα. Δεν πιστεύω ότι εδώ είμαστε για να κλαίμε τη μοίρα μας, αλλά για να παραθέτουμε τις εμπειρίες μας δείχνοντας στις άλλες γυναίκες πώς εμείς αντιμετωπίσαμε το πρόβλημα επιτυχώς χωρίς να επιβαρύνουμε κιόλας τη δική μας υγεία.

Συμφωνώ απόλυτα! Κι εμάς στο Ιασώ μια ζωή καλό μας το έβγαζαν το σπέρμα κι όμως δεν είχα καταφέρει να μείνω ποτέ φυσικά. Κι εγώ το Λυμπερόπουλο εμπιστεύομαι περισσότερο.

Υ.Γ. Ο γιός του Ασβέστη ήταν εκεί; Όταν πηγαίναμε εμείς, τον είχε κάποιες φορές στη γραμματεία, στο Κολωνάκι. Φαντάσου τον Ασβέστη χωρίς μουστάκι. Επίσης πανύψηλος. Σπουδάζει ιατρική κι αυτός εδώ στην Αθήνα. Λογικά τώρα θα είναι 3ο έτος.

ναι ηταν ενασ ομορφος νεαρός εκει και μου εκανε εντυπωση που ειχε αγορι συνηθως ολοι εχουν κοπελες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπερα

Εκανα την σπερματέγχυση την Παρασκευή το πρωί. Από χθες το βράδυ έχω ενοχλήσεις και τραβήγματα κάτω χαμηλά στην κοιλια και σήμερα και στη μέση. Σαν πόνους πριν την περίοδο, πιο οξείς αλλά με λιγότερη ένταση, κάτι παράξενο. 
Ειναι νωρίς για να νιώθω κάτι αλλά προβληματίστηκα γιατί δουλεύω μέχρι αργά σήμερα. Μηπως να πάω για ξεκούραση και να ξαπλωσω; 
οποιες έχετε παρόμοια εμπειρία τι οδηγίες είχατε από το γιατρό άσε; 
Ο δικός μου  είχε πει να συνεχίσω φυσιολογικά ότι έκανα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπερα

Εκανα την σπερματέγχυση την Παρασκευή το πρωί. Από χθες το βράδυ έχω ενοχλήσεις και τραβήγματα κάτω χαμηλά στην κοιλια και σήμερα και στη μέση. Σαν πόνους πριν την περίοδο, πιο οξείς αλλά με λιγότερη ένταση, κάτι παράξενο. 
Ειναι νωρίς για να νιώθω κάτι αλλά προβληματίστηκα γιατί δουλεύω μέχρι αργά σήμερα. Μηπως να πάω για ξεκούραση και να ξαπλωσω; 
οποιες έχετε παρόμοια εμπειρία τι οδηγίες είχατε από το γιατρό άσε; 
Ο δικός μου  είχε πει να συνεχίσω φυσιολογικά ότι έκανα. 

Και ο δικός μου γιατρός τα ίδια με τον δικό σου! Καλή επιτυχία!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chris_V said:

Κορίτσια καλησπερα

Εκανα την σπερματέγχυση την Παρασκευή το πρωί. Από χθες το βράδυ έχω ενοχλήσεις και τραβήγματα κάτω χαμηλά στην κοιλια και σήμερα και στη μέση. Σαν πόνους πριν την περίοδο, πιο οξείς αλλά με λιγότερη ένταση, κάτι παράξενο. 
Ειναι νωρίς για να νιώθω κάτι αλλά προβληματίστηκα γιατί δουλεύω μέχρι αργά σήμερα. Μηπως να πάω για ξεκούραση και να ξαπλωσω; 
οποιες έχετε παρόμοια εμπειρία τι οδηγίες είχατε από το γιατρό άσε; 
Ο δικός μου  είχε πει να συνεχίσω φυσιολογικά ότι έκανα. 

Καλησπέρα. Σου δίνουν κάποια ορμόνη ? Αν παιρνεις πχ vasclor , ή γενικά προγεστερονη αυτές έχουν κάποιες παρενεργειουλες που είναι για καλό. Μετά από κάθε έμβρυο μεταφορά όλες το νιώσαμε. Εσυ έκανες σπερματεγχυση και δε θυμάμαι σε αυτή τη διαδικασία τι φάρμακα σου δίνουν. 

Καλη επιτυχία! Περιμένουμε τα νέα σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 minutes ago, silvy22 said:

εμείς-- οταν έρθει περίοδος θα κάνουμε φυσικούς να μη χάνουμε τα ωαρια, αυτο ειπαμε με σφακ κατακερματισμο ειχε το καλοκαιρι 35 με τις βιταμινες πηγε 27 το νοεμβριο
συνεχισε βιταμινες μεχρι αρχες φλεβαρη λογω θετικου τις σταματισε και τωρα θα ξεκινησει παλι
ο ασβ δεν ηθελε τωρα καμια εξεταση ....

Α τώρα είδα που έλεγες διέγερση από Σεπτέμβρη. Μέχρι τότε όμως θα μαζεύετε από φυσικούς. Την διέγερση θα την κάνεις έτσι κι αλλιώς ή μόνο αν δεν έχουν πάει καλά οι φυσικοί?

10 minutes ago, Chris_V said:

Κορίτσια καλησπερα

Εκανα την σπερματέγχυση την Παρασκευή το πρωί. Από χθες το βράδυ έχω ενοχλήσεις και τραβήγματα κάτω χαμηλά στην κοιλια και σήμερα και στη μέση. Σαν πόνους πριν την περίοδο, πιο οξείς αλλά με λιγότερη ένταση, κάτι παράξενο. 
Ειναι νωρίς για να νιώθω κάτι αλλά προβληματίστηκα γιατί δουλεύω μέχρι αργά σήμερα. Μηπως να πάω για ξεκούραση και να ξαπλωσω; 
οποιες έχετε παρόμοια εμπειρία τι οδηγίες είχατε από το γιατρό άσε; 
Ο δικός μου  είχε πει να συνεχίσω φυσιολογικά ότι έκανα. 

Είναι καλά σημάδια αυτά πάντως. Παίρνεις καθόλου φάρμακα ή όχι?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Texas είπε:

Συγνώμη αλλά εδώ δεν μιλάμε για πορτοκάλια μιλάμε για μωρά για έμβρυα  , ήθελα να σας πω πως δυστυχώς πρέπει να εχουνε τα μάτια μας 14 σε όλη την διαδικασία γιατί βλέπω σε όλα τα κέντρα γίνονται παραλήψεις.

ετ άριστων 5ης μέρας  και γιατρός και συντονίστρια τα έκαναν σαλάτα , ο ζήλος της ακατονόμαστης  να κάνει "καλά" την δουλειά της και προκειμένου να βάλει την ίδια μέρα πολλές ετ και να πάρει τα εύσημα της καλής οργάνωσης υποθέτω , την έκανε να μου δώσει 7 μέρες προγεστερονη και να κάνω 8η μέρα ετ ενώ την έλεγα πως μου φαίνεται αργά αυτή επέμενε πως ήταν μια χαρά ! 7 μέρες προγεστερονη είναι απαγορευτική και το ξέρουν και οι πέτρες,έζησα δυο εβδομάδες αγωνίας με σίγουρη αποτυχία καθώς δεν υπήρχε καμία πιθανότητα εμφύτευσης και το παράθυρο είχε χαθεί προ πολλού ! Εξοργισμένη και συγκεντρώνοντας όλα τα αποδεικτικά στοιχεία πήγα στο κέντρο μαζί με τις δημοσιευμένες έρευνες του ίδιου του γιατρού και τους έκανα άνω κάτω , αφού προσπάθησαν να με μπερδέψουν και να κάνουν ότι μπορούν για να μην παραδεχτούν το λάθος τους δεν το κατάφεραν. Παραδέχτηκαν τελικά το λάθος προς μεγάλη μου έκπληξη με πρόφαση πως δεν έγινε με δόλο !!! Άκου να δεις … μόνο η σιχαμένη που πατάει επι πτωμάτων δεν μου ζήτησε συγνώμη και μέχρι τελευταία στιγμή προσπαθούσε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα . 

ότι κάνουμε πρέπει να το διπλό τσεκάρουμε αν δεν το είχα ψάξει θα το απέδιδαν στην τύχη όπως και προσπάθησαν και δεν θα είχα πάρει χαμπάρι τι έγινε  , μακάρι Θεέ μου να μην το έχουν κάνει και σε άλλες και αναφέρομαι σε όλα τα κέντρα ανεξαιρέτως που ελάχιστα διαφέρουν στον τρόπο λειτουργίας τους 

Αποζημιώθηκα και δεν θεωρώ πως δεν ειναι καλός είναι από τους καλύτερους και εκεί θα κάνω την επόμενη μου ετ με έφερε κοντά του αυτό Ταρακουνήθηκε και μου φέρθηκε πολυ καλά επιτέλους είδα έναν άνθρωπο μπροστά μου είδα τον  γιατρο μου εστω και μετά απο αυτή την άσχημη εμπειρία  και νιώθω καλύτερα απο ποτε μαζί του  αλλα να που χάθηκε η μπάλα ..την άλλη ούτε να την δω μπροστά μου δεν θέλω που προσπαθούσε να θολώσει τα νερά και με τοοοοση εμπειρία δεν πρόειδοποιησε τον γιατρό για αυτό που οργάνωνε  ή έστω που πήγαινε να γίνει να πει ένα γιατρέ είστε σίγουρος μήπως έγινε κάποιο λάθος ; Γιατί εκείνη την στιγμή δεν ήταν εκεί ο γιατρος είχε αναλάβει η ίδια ιατρικά καθήκοντα βλέπετε … ναι τον ρώτησε αλλα εκείνη την ώρα ήξερε ο γιατρος τι απαντούσε ; Η ερώτηση ήταν η εξής τάδε μέρα είναι καλά να κάνουμε ετ ; Τι πως ποτε γιατί ; Κανένα στοιχείο μια ξεπέτα ! Έχει και αυτή μεγάλη ευθύνη ως συντονίστρια ! προσοχή κορίτσια να ρωτάτε για πιο λόγο γίνονται όσα γίνονται όσο τους αφήνουνε παίρνουν αέρα και ξεχνάνε πως έχουν επάγγελμα ευθύνης άντε γιατι στεγνη επιχείρηση έχει γίνει μου φαίνεται λες και πουλάνε πόμολα και αν δεν ταιριάξει θα βάλουμε άλλο 

Έχεις απόλυτο δίκιο που είσαι θυμωμένη, έγιναν πράγματι τραγικά λάθη σε σένα. Όμως καλό είναι να μην τσουβαλιάζουμε, γιατί δεν γίνονται σε όλα τα κέντρα λάθη και παραλείψεις. Δε λέω ότι είναι κακό να είμαστε σε αφύπνηση βέβαια. Χαίρομαι που ύστερα από τόσα βάσανα επιτέλους ένιωσες καλά με το γιατρό σου. Εύχομαι από εδώ και πέρα να κυλίσουν όλα ομαλά και σύντομα να είσαι με φουσκωμένη κοιλίτσα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Α τώρα είδα που έλεγες διέγερση από Σεπτέμβρη. Μέχρι τότε όμως θα μαζεύετε από φυσικούς. Την διέγερση θα την κάνεις έτσι κι αλλιώς ή μόνο αν δεν έχουν πάει καλά οι φυσικοί?

Είναι καλά σημάδια αυτά πάντως. Παίρνεις καθόλου φάρμακα ή όχι?

Δεν παίρνω τπτ. 
Ρώτησα  ξαναρώτησα δεν ήθελε να μου δώσει, και ειπα να μην επιμένω…

Αν και λίγη προγεστερονη θα την έπαιρνα xixixi

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ πάντως πιστεύω ότι τα 2 που σου έβαλαν 3η μέρα θα ήταν τα καλύτερα όλων και θα έφταναν σε βλαστοκύστες έτσι κι αλλιώς. Και συγχαρητήρια για την αξιολόγηση! Τώρα έχεις μία καλή και μία πολύ καλή για την περίπτωση που χρειαστείς αργότερα!

Εμείς πάντως στο Γεν που είχαμε κάνει μία φορά σπερμοδιάγραμμα μας είχε βγει πάνω κάτω όπως τις υπόλοιπες φορές. Τόσο μεγάλη διαφορά να οφείλεται σε λάθος εργαστηρίου δεν νομίζω. Άρα ξεκινάτε Σεπτέμβρη κορίτσι? Με το καλό. Με τον Σφακ μίλησες? 

Σε μας έδωσε serpafar ο Mακαρ. Βέβαια δεν είχε καθόλου πεσμένη τεστοστερόνη. Γι αυτό και του είπε να την ξανα μετρήσουμε σε έναν μήνα. Εμείς έχουμε θέμα κυρίως με τον κατακερματισμό. @silvy22 εσείς έχετε δει κατακερματισμό?   

Σίγουρα την 2η θα είναι καλύτερα 

κι εγω ετσι νομιζω … 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Equality είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τελικά ακούσα αυτό που δεν ήθελα να ακούσω! Με πήρανε σήμερα και μου είπανε ότι από τα 5 έμβρυα έχει μείνει μόνο μία βλαστοκύστη. Κλασικά δεν μου δώσαν αξιολόγηση, τους είπα να ρωτήσουν και να με πάρουν να μου πουν. Να ξέρω τουλάχιστον τι ποιότητας είναι.

Δεν ξέρω τώρα πώς να αντιδράσω από δω και πέρα, να πάρω ένα τηλέφωνο το γιατρό;Σκέφτομαι διάφορα μέσα στο κεφάλι μου... έχω αρχίσει και σκέφτομαι αρνητικά και για αυτά που που μου χουν κάνει ήδη εμβρυομεταφορά. Θέλω να τον ρωτήσω γιατί δεν μας άφησαν να προχωρήσουμε σε βιοψία όρχεων. Ισως τελικά να μην ανταποκρίθηκα εγώ τοσο σωστά σε αυτό το πρωτόκολλο; Να μην ήταν τόσο ποιοτικά τα δικά μου ωάρια; Γιατί η εμβρυολόγος μας είπε ότι το σπέρμα δεν είναι τόσο κακό.Δεν ξέρω τι να πω... από 13 πάντως που πήραμε γονιμοποιήθηκαν 7 την πρώτη μέρα και αυτά τα 7 παρέμειναν μέχρι και την 3η ημέρα. Εσείς μου έχετε πει ότι μέχρι εκεί δείχνουν τα ωάρια τη δυναμική τους κ από κει και πέρα δείχνουν τα σπερματοζωάρια.

Βάλαμε τα 2 τριών ημερών και από τα υπόλοιπα 5 που έμειναν έγινε μόνο μία βλαστοκύστη. Χάλια ποσοστό! Την προηγούμενη φορά είχαν μείνει 5 τριών ημερών εξαρχής και βγήκαν 3 βλαστοκύστες τουλάχιστον! Τι δυναμική να έχουν αυτά που μου χει κάνει εμβρυομεταφορά;Εχω αρχίσει και απογοητεύομαι

 

Έχεις δίκιο Δέσποινα που έχεις στεναχωρηθεί, είναι πολύ φυσικό. Σκέψου όμως ότι έχετε μεταφέρει δύο εμβρυάκια και αυτή τη στιγμή περιμένεις να τα δεις να πιάνουν! Θα σου έλεγα όσο μπορείς προσπάθησε να μην προτρέχεις, γιατί μπορεί αυτή τη στιγμή να είσαι ήδη έγκυος! Εστίασε εκεί τώρα και αν δεν πάνε καλά τα πράγματα, που το απεύχομαι, θα το δεις τότε μαζί με τον γιατρό σου και με μια γνώμη εμβρυολόγου, θα πρότεινα. Να είσαι καλά και να προσέχεις τον εαυτό σου και τα σποράκια σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Α τώρα είδα που έλεγες διέγερση από Σεπτέμβρη. Μέχρι τότε όμως θα μαζεύετε από φυσικούς. Την διέγερση θα την κάνεις έτσι κι αλλιώς ή μόνο αν δεν έχουν πάει καλά οι φυσικοί?

Είναι καλά σημάδια αυτά πάντως. Παίρνεις καθόλου φάρμακα ή όχι?

αν δεν πανε καλα , εννοειται οτι δεν θελω
απλα πηγα τελ μερα που εληγε το χαρτι της επιτροπης
και τα πηρα αφου μπορούσα
ληγουν αρχεσ του 2024

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, silvy22 είπε:


ακολουθεί σεντόνι!!!
εμείς πήγαμε στον ασβέ... πολύ καλός τον ειδα και γω πρωτη φορα και πολύ ψηλος 2Μ
Μας ειπε να Συνεχίσει το coq10 
Παίρνει ήδη άλλο ένα συμπλήρωμα για το λίπος στο συκώτι με γαϊδουράγκαθο τ πρότεινε κ εκείνος ένα εναλλακτικό που βοηθάει και στο σπέρμα
Τεστοστερόνη απαγορεύεται να πάρει(μας το προτεινε ο ενδοκρινολόγος ) !!!! γιατι μετά θα έχουμε 0 σπερματοζωαρια, ειναι μέσα στα όρια αλλα χαμηλά
Για διέγερση μας ειπε απο Σεπτέμβρη να χασούμε  κ κιλά όσο γίνεται, θέλουμε το σπέρμα να είναι στα καλυτερά του
σημαντικό να μην ξαναρρωστήσει, κ επίσης ο χρόνος που περνάει ειναι εις βάρος των ωαρίων
Φυσικούς μπορούμε να κάνουμε θα έχει περάσει και 3 μηνο απο τον κοβιντ επηρεάζει πολύ ο πυρετός το σπέρμα πάει στα ταρταρα
ο άντρας μου Παίρνει κ ένα χάπι για την πίεση να μιλήσουμε με τον καρδιολόγο έγραψε έκθεση μήπως το αλλάξουμε 
γιατι επηρεάζει...του εγραψε κ τις ορμονολογικές 
οσο αφορά την παλλίνδομη
Ρωτήσαμε για την ποιότητα ειπε κανείς δεν ξέρει αν φταίει το σπερμα η τα ωάρια 
Σίγουρα βάρος κ ηλικία επηρεάζουν , ήξερε και το γυναικολόγο μου
Είπε ο καλύτερος γιατρός είναι αυτός π θα καταφέρει να αποκτήσετε ένα παιδάκι 

αν μετά τους φυσικούς και τη διέγερση δεν έχουμε αποτελέσματα μετά συζητάμε για δωρεά 

κάτι που μου φάνηκε περίεργο
Το καλοκαίρι του 2021 είχε 4εκ ανα ml(λυμπερ εργαστηριο)
Τωρα το Γενάρη το γέν στην ετ τ έβγαλε 40 εκ ανα ml Σοκ 

Βασικά το έλεγε 40 χ 10 εις την 6 
Έκανε υπολογισμούς 40 εκ λέει είναι 
Τούρμπο !!! δεν το έχουμε ξαναδει αυτό το νουμερο εδω και 4 χρόνια....
Αλλά μωρέ δεν τα εμπιστεύομαι κ πολύ τα εργαστηρίου των κέντρων
Αυτά

Πω πω, πολύ περιεκτικό ραντεβού, έχετε και σαφείς οδηγίες και ένα πολύ συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα! Τούμπανο το σπέρμα τώρα, φτου φτου φτου!! Μου φαίνεστε έτοιμοι για πολύ δυνατή επάνοδο! Ωραία νέα! 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Αποφάσισα να σας γράψω γιατί η ψυχολογία μου είναι πολύ άσχημη μετά από 2 αποτυχημένες εξωσωματικες και το χρόνο να με κυνηγάει στα 42 μου πλέον. Έχω να ελπίζω σε κάτι? Υπάρχει κάποια κοπέλα στην ηλικία μου να προσπαθεί? Έχω καλή ανταπόκριση στα φάρμακα όμως μου λένε ότι πολύ πιθανό η ποιότητα των εμβρύων να μην είναι καλή. 

Επίσης είμαι σε αναζήτηση κέντρου καθότι οι προσπάθειες έγιναν σε δημόσιο νοσοκομείο. Είμαι ανάμεσα στο Σφακιανουδη, το Μαστρομηνα και τον Κανακα. Έχει κάποια κοπέλα κάποια εμπειρία? 

Και εγω 42 στη 3η πετυχα κ χωρις ανταποκριση σε διεγερση με κακό ορμονικο, οποτε γιατι να μη πετυχεις εσυ;αν η μητρα σου ειναι μια χαρα κ κατεβαζεθς κ ωαρια; θέμα πιθανοτητων ειναι ..θα βρεθει ενα καλό σιγουρα..τους εκτιμω κ τους 3 γιατρους που γραφεις αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια ..ο κανακας δε ξερω γιατι δεν «ακούγεται» στο φορουμ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Πω πω, πολύ περιεκτικό ραντεβού, έχετε και σαφείς οδηγίες και ένα πολύ συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα! Τούμπανο το σπέρμα τώρα, φτου φτου φτου!! Μου φαίνεστε έτοιμοι για πολύ δυνατή επάνοδο! Ωραία νέα! 

ασε μετα μας βρηκε ο κοβιντ κ λεει ο γιατρος τωρα ειναι στα ταρταρα...:roll:
σε ενα με εναμησι μηνα που θα χρειαστει για το φυσικο τι στο καλο κατι θα εχουμε απο αριθμο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...