Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Καλημέρα κι από μένα. Λυπάμαι πολύ για όλα αυτά. Πόσο χρονών είσαι; Όλες τις προσπάθειες τις έκανες στο ίδιο κέντρο με τον ίδιο γιατρό και εργαστήριο; 

Είμαι 27 τις δυο πρώτες εκανα σε άλλο κέντρο και την τελευταία σε άλλο αλλά με τον ίδιο γιατρό και όταν πήγα να πάρω γνώμη από άλλο γιατρό και μου είπε ότι είπε ο γιατρός μου όπως κι εκείνος θα έκανε ακριβός το ίδιο πρωτόκολλο είπα να μην αλλάξω επίσης ο δεύτερος μου ζήταγε ένα ποσό που δεν μπορούσαμε να διαθέσουμε για μια μόνο εξωσωματική γιατί στο κέντρο που είμαι άνετα εκανα δυο εξωσωματικές 

3 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια.. εκανα σημερα την επαναληπτική καμπύλη ζαχαρου κ ινσουλίνης και αφου τελειωσα και επέστρεψα με πιασε στιγμιαία ζάλη και εφίδρωση την αλλη φορα δεν ειχα τιποτα που την εκανα.. Βεβαια χθες ξεκινησα τις αρβεκαπ.. μπορει να ηταν κι απο αυτο αλλα τοσο συντομα με την πρωτη ενεση.. Αληθεια εσεις οσες κανατε αρβεκαπ ειχατε παρενέργειες; Εγω με τα φαρμακα της εξωσωματικής γενικα δεν εχω αντιμετωπίσει κατι το ιδιατερο περα απο τα νευρα χαχαχα αλλα σωματικά μονο την υπνηλία της προγεστερονης..

Καλά αποτελέσματα. Είναι φυσιολογικό από την καμπύλη κοπέλα μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , kaposetsi είπε:

Είμαι 27 τις δυο πρώτες εκανα σε άλλο κέντρο και την τελευταία σε άλλο αλλά με τον ίδιο γιατρό και όταν πήγα να πάρω γνώμη από άλλο γιατρό και μου είπε ότι είπε ο γιατρός μου όπως κι εκείνος θα έκανε ακριβός το ίδιο πρωτόκολλο είπα να μην αλλάξω επίσης ο δεύτερος μου ζήταγε ένα ποσό που δεν μπορούσαμε να διαθέσουμε για μια μόνο εξωσωματική γιατί στο κέντρο που είμαι άνετα εκανα δυο εξωσωματικές 

Καλά αποτελέσματα. Είναι φυσιολογικό από την καμπύλη κοπέλα μου. 

Σε ευχαριστω πολυ! Απλα την προηγουμενη φορα Δε το επαθα και ετσι απόρησα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ksvolimi είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! Απλα την προηγουμενη φορα Δε το επαθα και ετσι απόρησα..

Δεν είναι πάντα το ίδιο εγώ την πρώτη φορά ζαλιζόμουν σαν να μην υπάρχει αύριο και την δεύτερη φορά δεν είχα τίποτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ksvolimi είπε:

Τελεια νεα… αρα μας βλεπω σχεδον κοντα εγω οπως το υπολογιζω κατα τα τελη απριλη αρχες μαη εσυ οπως το βλεπω ακριβως μετα το πασχα.. θα χουμε μερικες μερες διαφορα:wub: 

Ναι ναι.. κοντα ειμαστε! Στις 19/4 μου ειπε για υπερηχο. Εως τοτε.. cyclacur! 

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Αχχχχχ... Έχασε η κόρη σου την ευκαιρία να πάρει το υπέροχο όνομα μου!! :-D Χαίρομαι που ανακουφίστηκες! Καλή αρχή λοιπόν, με το καλό η ετ σου, με τύχη και να πάνε όλα καλά! Ε, θα σε πάρει πίσω ο γιατρός σου, δεν μπορεί...!! 

Ευχαριστωωω!! Μιλησαμε με τον γιατρο.. ολα οκ!! Αυριο ξεκιναω cyclacur.. και αναμονη μεχρι τις 19/4 για υπερηχο! Ολο αναμονες παλι.. αλλα τωρα πλεον μπηκαμε στην τελικη ευθεια!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Έχω σάκχαρο νηστείας 79 και γλυκοζυλιωμένη 4,9. Τα κιλά μου 52. Λόγω αποβολών ζήτησα από τον ενδοκρινολόγο μου να κάνω καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης και είναι εντελώς αρνητικός.

Γνώμες.....

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Faih 87 είπε:

Ούτε και εγώ πήρα ....ένα χαρτί πήρα από το λογιστήριο που έλεγε ακριβώς τη χρησιμοποίησαν για την όλη διαδικασία.... τίποτα άλλο .

 

Ακριβώς αυτό...Θα το ζητησω την επόμενη φορα ετσι απλα για να το εχω...

2 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

 

Τελεια νεα… αρα μας βλεπω σχεδον κοντα εγω οπως το υπολογιζω κατα τα τελη απριλη αρχες μαη εσυ οπως το βλεπω ακριβως μετα το πασχα.. θα χουμε μερικες μερες διαφορα:wub: 

Βαλτε κ εμενα μεσα... Βέβαια αν ειναι καλες οι εξετάσεις τη Δευτέρα και προχωρήσουμε...Εγω αν πανε ολα καλα θα κανω πριν το Πάσχα εμβρυομεταφορα...Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες...

  • Μου αρέσει 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , winspert είπε:

Ακριβώς αυτό...Θα το ζητησω την επόμενη φορα ετσι απλα για να το εχω...

Βαλτε κ εμενα μεσα... Βέβαια αν ειναι καλες οι εξετάσεις τη Δευτέρα και προχωρήσουμε...Εγω αν πανε ολα καλα θα κανω πριν το Πάσχα εμβρυομεταφορα...Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες...

Αν την κανεις πριν το Πασχα εσυ.. εμεις θα σε προλαβουμε στην αναμονη της χοριακης! Μακαρι να τα καταφερουμεε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Αννέτα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Έχω σάκχαρο νηστείας 79 και γλυκοζυλιωμένη 4,9. Τα κιλά μου 52. Λόγω αποβολών ζήτησα από τον ενδοκρινολόγο μου να κάνω καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης και είναι εντελώς αρνητικός.

Γνώμες.....

 

Γιατί ειναι αρνητικός ; Δεν ειανι κακό να γινεται μια εξεταση παραπανω οπως κ ναχει 

πρίν από 7 λεπτά , KateDim είπε:

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει κόπωση ή κούραση από τις ενέσεις; 

Ειναι κ ο καιρος καπως κ νοιωθουμε εξαντληση

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Makelen είπε:

Αν την κανεις πριν το Πασχα εσυ.. εμεις θα σε προλαβουμε στην αναμονη της χοριακης! Μακαρι να τα καταφερουμεε!!

Καλησπέρα. Δευτέρα είναι να κάνω πρώτο υπέρηχο και εγώ μάλλον πριν το Πάσχα θα γίνει η εμβρυομεταφορα. Να ρωτήσω. Στον πρώτο υπέρηχο τι γίνεται τι βλέπουμε; και πως κινούμαστε μετά; 

πρίν από 7 λεπτά , Nephele78 είπε:

Γιατί ειναι αρνητικός ; Δεν ειανι κακό να γινεται μια εξεταση παραπανω οπως κ ναχει 

Ειναι κ ο καιρος καπως κ νοιωθουμε εξαντληση

Το ίδιο παθαίνεις; ή είναι ιδέα μου εμένα <_<

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Μου είπε ότι είναι καλύτερο να ξεκουραστει το σώμα μας από τις ορμόνες 2-3 μήνες και μετά να κάνουμε εμβρυομεταφορα . Και συμφωνώ και εγώ με αυτό,  θέλω λίγο να χαλαρώσω και να δοκιμάσω αργότερα.  Μου φαίνεται βουνό το συνεχόμενο...Εσυ ? Πόσο χρονών είσαι? Θέλεις να μου πεις λίγα πράγματα για την κατάσταση σας για να σε γνωρίσω καλύτερα  ? Και εμένα σημερα που πήγα μου πρόσθεσε μια επιπλέον δόση και μου άλλαξε το φάρμακο 

Αυτό που σου πρότεινε δεν το έχω ακούσει παλι αλλά τώρα που το ακουω μου φαίνεται ιδανικό! Θα έχεις προλαβει να ηρεμήσεις σωματικά σε αυτό το διάστημα! Εγώ από την άλλη επειδή θα κάνω προεμφυτευτικο στο εξωτερικό κιόλας αναγκαστικά μέχρι τα αποτελέσματα θα περάσει σίγουρα μήνας. Είμαι 34 κ είχα περυσι 3 βιοχημικές αποβολές κ έκανα την εξέταση καρυοτυπου από την 1η κιόλας αποβολή κ έχω σπάνιο θέμα με τα χρωμοσώματα. Οποτε ευελπιστώ να βρεθεί τουλάχιστον ένα εμβρυακι να μην έχει αυτό το ξεχωριστό dna μου . Οπότε αφου σου αυξάνει κ τη δόση σίγουρα την Τρίτη θα υπαρξει ένας καλός αριθμός ωαρίων. Εσύ έχεις εντοπίσει κάποιο θέμα κ προχωρησατε σε εξωσωματική? 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Το εννοώ, να ξέρεις!!! Μα καλά, μόνο εγώ το πιστεύω? Κανονίστε, αν έχω δίκιο θα ζητήσω να δώσει στο παιδί το όνομά μου, αν είναι κορίτσι!!! Θα αρχίσω να δίνω δίκιο στο γιατρό μου που λέει ότι είμαστε από τα πιο αισιόδοξα ζευγάρια που έχει δει (και τον κοιτάω με γουρλωμένο μάτι) χαχαχαχ

Καλή ανάρρωση κορίτσι μου! 

Καλές γονιμοποιήσεις να έχουν! Δεν έχω ξανακούσει ετ με 4ης. Δηλαδή ο γιατρός σου θεωρεί ότι οι προηγούμενες αποτυχίες είχαν να κάνουν με το στάδιο ανάπτυξης του εμβρύου?? Σου έδωσε κάποια πιθανή εξήγηση? Όπως και να έχει εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου! 

Ευχαριστώ πολύ καλή μου! Έχω ελάχιστο αιματακι, αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό.

16 ώρες πρίν, kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ εδώ. Είμαι κι εγώ στον φάση εξωσωματικών από το 2019 και ακόμη στις προσπάθειες αν θέλετε μπορώ να μπω κι εγώ στην παρέα σας; Εύχομαι τα καλύτερα σύντομα…

Καλωσηρθες!! Εννοείται είσαι ευπρόσδεκτη από όλες μας!!

8 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Σ ευχαριστώ παρα πολυ για τις πληροφορίες!!! 

Να είσαι καλά!

7 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα και από εμένα!

Καναμε σπερματέγχυση εμείς την προηγούμενη εβδομάδα. Ο γιατρός μου το ήθελε γιατί έχουμε μόνο 3 μηνες που προσπαθούμε κανονικά.

Ότι απορία έχεις μπορείς να με ρωτήσεις και αν ξέρω θα σου απαντήσω με μεγάλη χαρά. 
ο δικός σου γιατρός τι λέει; 

Εμείς προσπαθούμε ενάμιση χρόνο και τίποτα! Όλες οι εξετάσεις καθαρές. Στο σπέρμα είχαμε φυσιολογικές μορφές 3% που με βιταμίνες έγιναν 7%. Πορευόμαστε προς εξωσωματική και μαζεύω χαρτιά για επιτροπή. Αυτό τοηνα έκανα την υστεροσκοπηση και έλεγα αν μπορώ τον επόμενο να δοκιμάσω μια σπερματεγχυση μπαααας και. Τώρα είμαι στην ωορρηξία αυτού του κύκλου σχεδόν. Προλαβαίνω να το οργανώσω μέχρι τον επόμενο? Από δευτέρα θα ρωτήσω το γυναικολόγο μου αν γίνεται. Τι φάρμακα δίνουν συνήθως κ πότε τα ξεκινάω? Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Ακριβώς αυτό...Θα το ζητησω την επόμενη φορα ετσι απλα για να το εχω...

Βαλτε κ εμενα μεσα... Βέβαια αν ειναι καλες οι εξετάσεις τη Δευτέρα και προχωρήσουμε...Εγω αν πανε ολα καλα θα κανω πριν το Πάσχα εμβρυομεταφορα...Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες...

Μακαρι!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Αννέτα said:

Κορίτσια καλησπέρα,

Έχω σάκχαρο νηστείας 79 και γλυκοζυλιωμένη 4,9. Τα κιλά μου 52. Λόγω αποβολών ζήτησα από τον ενδοκρινολόγο μου να κάνω καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης και είναι εντελώς αρνητικός.

Γνώμες.....

 

Έχω σάκχαρο νηστείας 75 και είμαι 50 κιλά και πάλι η καμπύλη μου είναι παθολογική. Δεν καταλαβαίνω γιατί να είναι, εντελώς κιόλας, αρνητικός. Μία εξέταση αίματος είναι, δεν θα κάνεις επέμβαση. Εγώ θα σου έλεγα να την κάνεις μόνη σου και ας λέει εκείνος 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Έχω σάκχαρο νηστείας 75 και είμαι 50 κιλά και πάλι η καμπύλη μου είναι παθολογική. Δεν καταλαβαίνω γιατί να είναι, εντελώς κιόλας, αρνητικός. Μία εξέταση αίματος είναι, δεν θα κάνεις επέμβαση. Εγώ θα σου έλεγα να την κάνεις μόνη σου και ας λέει εκείνος 

Μου είπε ότι ο συνδυασμός των τιμών, δείχνει ότι δεν υπάρχει παθολογικό πρόβλημα και θεωρεί υπερβολή την καμπύλη ζαχάρου

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Έχω σάκχαρο νηστείας 75 και είμαι 50 κιλά και πάλι η καμπύλη μου είναι παθολογική. Δεν καταλαβαίνω γιατί να είναι, εντελώς κιόλας, αρνητικός. Μία εξέταση αίματος είναι, δεν θα κάνεις επέμβαση. Εγώ θα σου έλεγα να την κάνεις μόνη σου και ας λέει εκείνος 

Ο γιατρός μου θεωρεί ότι εφόσον το νηστείας είναι καλό και ο μέσος όρος του τελευταίου τριμήνου, που είναι η γλυκοζυλιωμένη, επίσης καλή, δε γίνεται να έχω θέμα.

Εσύ έχεις καλή γλυκοζυλιωμένη; Σου συνέστησαν glucofage;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...