Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 hours ago, Equality said:

Εννοειται οτι ειναι Αθηνα.Αθηνα δεν εισαι κι εσυ;Σε αυτου του τυπου τα εργαστηρια εχουν πιο αυστηρα κριτηρια οποτε δε θα δεις τιμες τυπου 43% σε μορφολογια

 Πώς και δεν προχώρησες εκεί σε εξωσωματική?

Αχ αυτοι οι αντρες!Ουτως ή αλλως πες του βιταμινουλες ειναι!Ποια Q10 πηρες;Ο ανδρολογος προτεινε της olympian labs 2/ημερα με τα γευματα.Εγω επειδη του εδινα κ αλλα αντιοξειδωτικα,του εδινα μια Q10 οπως γραφει στις οδηγιες

Αθήνα κι εγώ. Τετάρτη λογικά θα παμε σε αυτόν που είπες. Δεν υπάρχει άλλη λύση, πρεπει να γίνουν σωστές εξετάσεις. 

Οι άντρες είναι σαν μωρά παιδιακια όταν προκειται για εξετάσεις κ για γιατρους γενικά. Και επισης είναι ή του υψους ή του βάθους: είτε "δεν έχω τίποτα όλα θα περάσουν μόνα τους", είτε " Πωπω τι έπαθα έχω 37,2 μήπως πρεπει να παω νοσοκομείο".

Αγόρασα τις Co Q10 της Solgar 30mg. Προς το παρον ξεκινάμε με ένα την ημέρα μέχρι να κάνουμε τις εξετάσεις την Τετάρτη. 

Εγώ έχω Δευτέρα ωοληψια του νέου ωραρίου και θα το γονιμοποιησουμε όπως είμαστε κ βλέπουμε.. 

Δεν ξαναπηγα στο I..Athens για λόγους δικής μου ψυχολογικής απεμπλοκής από κάτι του παρελθόντος, αλλιώς θα το προτιμούσα γιατί ξέρει το ιστορικό μου, είναι πολυ σωστός, τίμιος κ κάνει όλες τις εξετάσεις στο χώρο του κ τις στέλνει στα κατάλληλα εργαστήρια, ακόμα κ τις αντρικές. Όποτε δεν τρέχεις καθόλου εσυ ουτε ο σύζυγος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2022 at 11:25 PM, Maria.28 said:

@Troiaγνωρίζεις σε ποια κλινικη χειρουργει, ποσά η τιποτα αλλο...?Μακαρι να το δει η κοπελα που λες να μας απαντησει...

@marina39Μην μου λες τετοια κ ειμαι κ χεστ*ς μεγαλος συγνωμη για την εκφραση αλλα ειμαι φοβιτσιαρα πολυ! Σκεφτομουν να παω στο Γεν...ς αλλα αν κανω ραντεβου κ ζητησω απο συγκεκριμενο γιατρο την επεμβαση υπαρχει περίπτωση δηλαδη τελευταια στιγμη να ερθει αλλος κ να μην ξερω τι να κανω???! Σοκ! 

Εγώ μετά τα απαράδεκτα που μου έκαναν στο Γέννεσις κ με ενδομητρίωση και με εμβρυομεταφορά δεν θα ξαναπατούσα -κ να μη μου τα έκαναν βέβαια στον Πάντο κ λόγω συνεδρίου γονιμότητας κ συντηρητικών απόψεων παπαδαριό κτλ δεν θα πήγαινα ούτως ή άλλως. Αλλά η @Troia ξερει έναν πολύ καλό γιατρό που θεωρείται ο καλύτερος, τον εγραψε κάπου. Πιστοφιδης; 

On 4/6/2022 at 10:58 PM, Troia said:

Πήρες κορτιζόνη όμως;

Κορίτσια,  μια φίλη μου χαρίζει 3 puregon + την πένα, λήξη 12/2023. Περιοχή: Αθήνα.  Όποια ενδιαφέρεται, ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα ή ας απαντήσει εδώ αν βρει γεμάτο inbox.

Κορτιζόνη όχι μόνο ενέσεις β12 κ έκανα κ γαστροσκόπηση. 

On 4/7/2022 at 12:04 AM, Marjie said:

Κατ 'αρχην Συγχαρητηρια κ ευχομαι να πανε ολα καλα!

Εγω τωρα μολις το ανακαλυψα τυχαια φυσικα για την ατροφικη γαστριτιδα.. Εχω και εγω χασιμοτο επισης! Προσφατα το ανακαλυψα και αυτο.. Οπως και κανα δυο αλλα αυτοανοσα.. Εχω και αναιμια και ελλειψη β12!  Και τι κανουμε για αυτο;; 

Χασιμότο σε τι στάδιο; Εγώ δεν παίρνω φάρμακα απλά παρακολουθώ τους όζους στο λαιμό μου με υπέρηχο κάθε 10 μήνες περίπου. Για την ατροφική πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις ενέσιμες β12 για να ανέβει η β12 κ να φύγει η αναιμία - με τα χάπια αργεί πολύ. Είναι 6 κ τις κάνεις στο φαρμακείο μια κάθε 3 μερες. Στο ποπο στις κάνουν πονάει σε προειδοποιώ (τσούζει δλδ) αλλά είναι μόνο 3-4 δευτερόλεπτα. 

On 4/7/2022 at 3:15 PM, Iraki2022 said:

Ρωτησα κ δεν μου είπαν αν φταίνε τα ωάρια ή το σπέρμα ουτε μέχρι ποια μέρα έφτασαν. Βασικά νόημα για μένα έχει ότι τώρα δεν έχω κανενα. Βέβαια από ότι μας έχουν πει όλοι οι γιατροί το σπέρμα καλό είναι όμως, πχ τον Οκτώβριο ήταν πολυ καλυτερο (κινητ. 20 την 1η ώρα) ενώ τώρα ήταν με κινητ. 14 την 1η ώρα. Όμως είμαι σίγουρη ότι πρεπει να είναι τα ωάρια μου το προβλημα. 

Δεν ξέρω τι να πω. Πριν 25 ημέρες κόλλησα κ κοβιντ κιολας. Είχα κ κάτι 37-37,5. Λετε να επηρεάζεται? 

Ωφείλουν να σου πουν.. τι θα πει δεν σου είπαν; 

On 4/7/2022 at 4:47 PM, Eternity said:

Σου εύχομαι από την καρδιά μου να πετύχεις πολύ σύντομα το όνειρό σου! 

Να έχεις μια όμορφη και ανεφελη εγκυμοσύνη!!!!! Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο και τη θετική σου ενέργεια! 

Κοριτσια ήθελα να σας ρωτήσω, κάνατε προληπτικά υστεροσκοπηση πριν την εξωσωματική? Έκανα πριν 1,5 χρόνο και ήταν καθαρή, μόνο κάτι συμφυσεις μου καθάρισε και σκέφτομαι αν πρέπει να κάνω και τώρα. 

Θα μπορώ άμεσα να ξεκινήσω εξωσωματική? 

Καποιοι γιατροί κάνουν. Εγώ έχω κάνει πριν ΕΤ κ δεν πετυχε η ΕΤ τώρα έκανα χωρίς υστερο/ηση κ εμφυτεύτηκαν. Οπότε δν ξέρω τι να σου πω.. πολλοί λένε πως βοηθάει το «scratching»

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 hours ago, ksvolimi said:

Λοιπον κοριτσια βγηκε η καμπύλη του σακχάρου μονο στο 0’:90 στο 60’:180 και στο 120’ 95 τι λετε;;

Καλημέρα κοπέλα μου.

Λιγο τσιμπημένη είναι στο 60 θα τη θελαμε ιδανικα μεχρι 140-150 θα σου πει κ η ενδοκρινολογος. να κανεις καλα ταιριασματα σα φαγητα και οσο μπορεις συχνα γευματα.

τη ζαχαρη θα προτεινα να την περιορισεις οοοοσο μπορεις και παντα μαζι με κατι αλλο καποια πρωτεινη πχ.


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Αθήνα κι εγώ. Τετάρτη λογικά θα παμε σε αυτόν που είπες. Δεν υπάρχει άλλη λύση, πρεπει να γίνουν σωστές εξετάσεις. 

Θελει 3 μερες αποχη.

 

7 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Αγόρασα τις Co Q10 της Solgar 30mg. Προς το παρον ξεκινάμε με ένα την ημέρα μέχρι να κάνουμε τις εξετάσεις την Τετάρτη. 

Της Οlympian Labs είναι των 150mg, οπότε από αυτές άνετα μπορεί να παίρνει 2

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , mominthemaking είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου.

Λιγο τσιμπημένη είναι στο 60 θα τη θελαμε ιδανικα μεχρι 140-150 θα σου πει κ η ενδοκρινολογος. να κανεις καλα ταιριασματα σα φαγητα και οσο μπορεις συχνα γευματα.

τη ζαχαρη θα προτεινα να την περιορισεις οοοοσο μπορεις και παντα μαζι με κατι αλλο καποια πρωτεινη πχ.

Καλημερα ετσι νομιζω κι εγω η αληθεια ειναι οτι στα γεύματα μου ειμαι λιγο οτι να ναι λογω δουλειας και προσπαθω να το φτιαξω τωρα για ζαχαρη δε θα σου πω οτι ειμαι λάτρης αλλα

τοσα φαγητα περιέχουν που σιγουρα θελω ενα πλανο! Σε ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη σου.. θα προχωρησω σε ΕΤ αρχες μαη και θελω αυτη τη φορα οσο μπορω να ναι ολα τελεια.. οσο γινεται ειναι η 7η ευελπιστω τελευταια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2022 at 7:17 ΠΜ, winspert είπε:

Καλημέρα...Εμενα μου ειχαν πει πως γίνεται ενημέρωση την πρώτη μερα για να μου πουν αν έχει γονιμοποιηθεί και επειτα πέμπτη με εκτη μερα αφου πηγαίναμε για βλαστοκυστη...Αλλα μου είπαν πως αν θελω να παρω εγω την τρίτη μερα να μαθω, μπορουσα... Δεν καλουν αυτοι...

Επισης βρε κορίτσια...επειδη διαβάζω διαφορα και εχω μπερδευτεί... υποτίθεται υστεροσκοπηση και κυριως σκρατσινγκ κανεις τον ενα μηνα και κανεις εμβρυομεταφορα γρήγορα τον επόμενο για να "εκμεταλλευτείς" την πληγη για καλύτερη εμφύτευση... Και διαβαζω πως ισως πρέπει να μεινει και ενας κυκλος κενος πριν την εμβρυομεταφορα;;; Εχω μπερδευτεί.  Ο γιατρός δεν χρησιμοποιησε τη λεξη σκρατσινγκ,αλλα νομιζω πως είπε πως εκανε μια τομη αν ακουσα καλα οπότε αυτό έγινε. Και μονο ετσι δικαιολογείται και το αιμα που είχα τις επόμενες μέρες αφου η υστεροσκοπηση ηταν διαγνωστικη. Οσον αφορα τωρα τις εξετάσεις μου ,ειναι ενα μπερδεμα...Δεν ξερω τι εχει φταίξει...Θα δούμε πως θα εχει προχωρήσει τη Δευτέρα.

Ο Σφ την υστεροσκοπηση την κανει ακριβως ενα μήνα πριν την μεταφορά. Πιστεύω οτι με βοήθησε πολυ αυτη η τομουλα στην εμφυτευση εμενα. Και όντως ειχα ειχα αιμα για καμια βδομάδα.

On 8/4/2022 at 8:14 ΜΜ, Iraki2022 είπε:

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα στο ραντεβού και μίλησα με το γιατρό και ρώτησα για το ποσα έφτασαν 3ης μέρας κτλ κ γιατί κανένα από τα 5 δεν προχώρησε. 

Είπε έφτασαν 3ης μέρας κ ήταν πολυ καλής ποιότητας όμως μετά δεν προχώρησε κανένα από τα 5. Χωρίς να αποκλείουμε κ τον παράγοντα της δικής μου ηλικίας, είπε ότι θέλει να δουμε κ τον αντρικο παραγοντα δηλ κατακερματισμό κτλ. Επίσης είπε καλό είναι να κάνουμε κ καρυοτυπο ζευγους. Όποτε θα κάνουμε και αυτά... Όμως, έκανε και υπέρηχο κ είδε ένα μεγάλο ωάριο, είπε να κάνω Ε2 η οποία βγήκε 800+ κ έτσι ειοε θα προχωρησουμε ξανά σε ωοληψια τη Δευτέρα. 

Παραδέχομαι ότι γκρινιαξα λιγο γιατι σκεφτόμουν πωπω ξανά αναισθησία (μεθη) για ένα κ μόνο ωάριο που ίσως δεν γονιμοποιηθει σωστά αν υποθέσουμε οτι φταίει κ το σπέρμα.... Φυσικά θα κάνω την ωοληψια αλλά είπα να ρωτήσω κι εγώ κάτι παραπανω μια φορά.. 

Ενα ωάριο να το πάρει χωρις μέθη,δεν θα καταλάβεις τιποτα. Θα δεις οτι μετα θα λες τι χαζομάρα εκανες που εκανες μέθη.

19 ώρες πρίν, Αννέτα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Έχω σάκχαρο νηστείας 79 και γλυκοζυλιωμένη 4,9. Τα κιλά μου 52. Λόγω αποβολών ζήτησα από τον ενδοκρινολόγο μου να κάνω καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης και είναι εντελώς αρνητικός.

Γνώμες.....

 

Πήγαινε σε αλλον ειδικό αναπαραγωγής να στις γράψει.

  • Μου αρέσει 4

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω κορίτσια ,παρα τα  περιεργα αποτελέσματα που πηρα απο τις αιματολογικές την Τετάρτη,σημερα 12η μερα του κυκλου εχω υγρα ωορρηξίας και πολυ φοβάμαι πως τα αποτελέσματα ισως να ήταν και λαθος...Τι να πω; Θα δείξει αυριο... Απλα ελπιζω να μην εχασα το τρένο...Μηπως κανω κανα τεστ ωορρηξίας στο σπίτι να δω τι γίνεται

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , winspert είπε:

Εγω κορίτσια ,παρα τα  περιεργα αποτελέσματα που πηρα απο τις αιματολογικές την Τετάρτη,σημερα 12η μερα του κυκλου εχω υγρα ωορρηξίας και πολυ φοβάμαι πως τα αποτελέσματα ισως να ήταν και λαθος...Τι να πω; Θα δείξει αυριο... Απλα ελπιζω να μην εχασα το τρένο...Μηπως κανω κανα τεστ ωορρηξίας στο σπίτι να δω τι γίνεται

Τι εξετάσεις έκανες; Θα κάνετε ωοληψια από Δευτέρα; Μην ανησυχείς κ εγω υγρά πριν πάρουμε το ωάριο αλλά δεν το χάνουμε ποτέ 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Καντι είπε:

Ο Σφ την υστεροσκοπηση την κανει ακριβως ενα μήνα πριν την μεταφορά. Πιστεύω οτι με βοήθησε πολυ αυτη η τομουλα στην εμφυτευση εμενα. Και όντως ειχα ειχα αιμα για καμια βδομάδα.

Μα αυτό ακριβώς ξερω κ εγω πως γίνεται... βοηθάει... Γι αυτό και αναρωτήθηκα γιατί θα έπρεπε να αφησω κυκλο...Εδω εχω αγχωθει μην χασω την εμβρυομεταφορα σε αυτό το κυκλο και χασω και το πλεονέκτημα της τομης... Μακάρι να βοηθήσει και εμενα!!!

πρίν από 6 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Τι εξετάσεις έκανες; Θα κάνετε ωοληψια από Δευτέρα; Μην ανησυχείς κ εγω υγρά πριν πάρουμε το ωάριο αλλά δεν το χάνουμε ποτέ 

Εκανα οιστραδιόλη, lh και προγεστερόνη και βγηκαν χαμηλοτερες οι τιμες απ οτι ηταν την τρίτη μερα... Βασικα θα κάνουμε μονο εμβρυομεταφορα αλλα ποτε δεν ξερεις πως θα μου τη βαρεσει...χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Βρίσκομαι στην 6η μέρα μετά από εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων βλαστοκυστεων . Είναι η δεύτερη μου προσπάθεια με κατεψυγμένα,η προηγούμενη επίσης πέτυχε αλλά παλλινδρομησαν (δίδυμη κύηση) στην 7η εβδομάδα. Το θέμα μου είναι ότι έχω εντελώς διαφορετικα συμπτώματα από την προηγούμενη εμβρυομεταφορά!! Συγκεκριμένα στην προηγούμενη είχα ελάχιστες έως ανεπαίσθητες ενοχλήσεις στις ωοθήκες και μόνο πρησμένο στήθος από την 8η μέρα αλλά αυτή τη φορά είχα πόνους περιόδου φουλ για 5 μέρες και το στήθος μου είναι σε μια... τεταμένη μεν αλλα ήπια κατάσταση σε σχέση με την άλλη φορά. Σήμερα 6η μέρα πέρασαν οι πόνοι περιόδου (για την ώρα). Έχω καταμπερδευτει,δεν ξέρω τι να υποθέσω. Το έχετε βιώσει κ άλλες κοπέλες αυτό ; Φιλιά και μπεμπεδοσκονη σε όλες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...