Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

Διαβάζοντας κάποια σχόλια σχετικά με το αν μπορεί να γίνει ωοληψια χωρίς μέθη,καταληγω στο συμπέρασμα ότι πραγματικα είστε σούπερ ήρωες. Όταν με είχε ρωτήσει ο γιατρός αν θέλω μέθη η τοπική αναισθησία (ένεση στον τραχηλο:-o:-?)τον κοίταξα με ένα ύφος : "Γιατρε πες μου τι πίνεις,θέλω και εγώ". Φυσικά επέλεξα την ανώδυνη διαδικασία της μέθης(το οποίο και προτείνω)και θα ήθελα να πω ένα τεράστιο ρισπεκτ σε όσες έκαναν τοπική αναισθησία. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ksvolimi είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου ειμαστε στον ιδιο γιατρο παρολο που ειναι ξακουστός για τη δωρεά και εγω τον επέλεξα παρολου που δεν ανήκω σε αυτη την κατηγορία ακομη τουλαχιστον. Εγω ειμαι με το γιατρο απο Σεπτέμβρη που μετεφερα δυο απο παλιο κεντρο που ειχα και ειχα βιοχημική σε ενα διέγερση προχώρησα μαζι του το νοεμβρη πηρα 5 βλαστοκυστες απο 9 γονιμοποιημένα στα 12 που εβγαλα 41 ετων εκανα μεταφορα στις 18/01 και δυστυχως παλινδρόμησε στην 8η εβδομαδα εκανα απόξεση και τωρα ειμαι σε διαδικασια καταστολής ωστε να μεταφερω μετα το πασχα.. ο γιατρος ειναι εξαιρετικος για εμενα παρολο που τον επισκέφτηκα κ εγω ορμώμενη για δωρεά οπου μου ειπε Οχι! Λογω καταβολών μου πιστευω θα τα καταφερω και ευχομαι και εσυ.. με το καλο να πανε ολα καλα! Η Στεφάνια εξαιρετική τη νιώσω σα φιλη την ενοχλω συνεχως και αυτη εκει γλυκια και υπομονετική και ενθαρρυντική..ενα πραμα που εκτίμησα στον ιδιο ειναι οτι οταν ειδαμε οτι δε παει καλα δε με εστειλε Κατευθειαν για απόξεση  αλλα επέμενε με υπερήχους μηπως κατι αλλαξει γιατι συμφωνα με τον ιδιο ολα εχουν γινει.. στη ζωη και την εξωσωματικη μεχρι που του πα κι εγω φτανει εσεις εχετε στεναχωρηθει πιο πολυ απο εμενα εγω παει του λεω το κατάπια το ξεπέρασα κι κανω ηδη πλάνα για την επομενη χαχαχα! Σου ευχομαι τα καλυτερα! 

Σευχαριστω κορίτσι μου κ γω σε σενα εύχομαι να πετύχεις τον πιο γλυκό δτοχο.η στεφανια δεν υπάρχει.τοβκοριτσι είναι ενσ γλυκύτατο πλασμα.την παρασκευη που με ετοιμάζαμε για τον καθαρισμό δεν έφυγε από δίπλα μου κ μένα δεν με άφησε να πάω για δωρεά.επισης εντύπωση μου κανε κ το οικονομικό.δεν σε βλέπει σαν ευρώ. Σπανιο για γιατρό τέτοιου επιπέδου!!!μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες τις γυναίκες που ταλαιπωρουνται σα ψυχολόγος μπορώ να πω πολλά άλλα σα γυναίκα παρούσα όλα φαίνονται δύσκολα.οπως είπε κ ο γιατρός όταν εμείς γινόμαστε ασθενείς.....άστα.!!!!εγώ περιμένω τη μεγάλη δευτερα να πάω να κάνουμε τσ νέα πλάνα μας!με μεθοδικοτητα αυτή τη φορά κ περισσότερη αισιοδοξία 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, marina39 said:

Χασιμότο σε τι στάδιο; Εγώ δεν παίρνω φάρμακα απλά παρακολουθώ τους όζους στο λαιμό μου με υπέρηχο κάθε 10 μήνες περίπου. Για την ατροφική πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις ενέσιμες β12 για να ανέβει η β12 κ να φύγει η αναιμία - με τα χάπια αργεί πολύ. Είναι 6 κ τις κάνεις στο φαρμακείο μια κάθε 3 μερες. Στο ποπο στις κάνουν πονάει σε προειδοποιώ (τσούζει δλδ) αλλά είναι μόνο 3-4 δευτερόλεπτα. 

Όσον αφορά το Χασιμότο, εχω τα αντισώματα θετικα , ομως η tsh ηταν απο 2.22-2.50 αρα μου ειπαν να μην παρω χαπακι. Αλλα επειδη ξεκινησα διεγερση άλλος γιατρός μου πρότεινε να πάρω τ4 12μg.όμως η τελευταια μου tsh ανεβηκε στο 3.80 κ αυξησα το χαπι τ4 σε 50μg. Και πανω σε αυτο προβληματιζομαι κιολας, επειδη ισως κανω ενα διάλειμμα ολο το καλοκαιρι , άν πρέπει να συνεχίσω το χαπι απο τη στιγμή που δεν θα κάνω διέγερση για πολύ καιρό.... 

Ωχχχχ κι άλλες ενέσεις κ στον ποπό!! Μου πήραν κ 3 βιοψίες και έλεγα να περιμένω να βγούνε όλα τα αποτελέσματα αν κ θα αργησουν. Εχει επιπτωση στην εξωσωματικη η ατροφική γαστρίτιδα ή η β12? Δηλαδηθα πρέπει να τα κοιτάξω πριν την ετ ;;

Ελπίζω να μη σε ζάλισα με τις ερωτήσεις μου :) 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ανθη7 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια. Είχα μπει στο φόρουμ με σκοπό να μιλήσω με τα κορίτσια ποτ πάνε με δοτριας ωαριακια αλλά τελικά τα πλάνα αλλάξανε.εν συντομία να σας πω το στορι μου.εχω 2 κλήσεις μια με φυσιολογική σύλληψη που ήταν βιοχημικη το 17 και μια με εξωσωματικη τώρα που φτασαμε να δούμε σακο κ τπτ αλλοα κ χθες έκανα την αποξεση.ο γιατρός που είχα στην εξωσωματικη τώρα μου είπε κατευθείαν φταίνε τα ωαρια σου πάμε με δοτριας.ομως κάτι δεν μου άρεσε κ είπα να πάρω γνώμες να αλλάξω γιατρό κ ετσι σκουσα πολλές κοπέλες από δω κ έκλεισα ένα ραντεβού στον κο.κουρ.....ο οποίος όταν με είδε κ είδε τις εξετάσεις μου είπε δεν πας με δοτρια με τπτ.βρηκε πολλά λάθη στο πρωτόκολλο που ακολουθήθηκε αλλά κ στο ότι με άφησε να συνεχίσω τη διαδικασία με ντε 12!!!!επίσης ο προηγούμενος μου δώσε φαρμακα για να αποβάλλω αλλά ο σακος (20 εκατοστά παρακαλω)δεν έφευγε κ παρλαιφο να παθω φλεγμονη.ειχα πέσει στ απατώμαι αλλά ο νέος γιατρός μου δώσε αέρα κ ώθηση κ κίνητρο. Με υπομονη ολςς να πετύχουμε το στόχο μας.ελπιζω ν τα λέμε κ ν δίνουμε συμβουλές κ κουράγια η μια στην άλλη.

Ναι η d σου είναι υπερβολικά χαμηλή θέλει ανέβασμα τουλάχιστον πάνω από 30 να επιχειρήσεις για 50. Ο σάκος 2 εκατοστά κορίτσι όχι 20, 20 έχουμε σε προχωρημένη κύηση άνω των 4 μηνών. Όταν λες θα πάθαινες φλεγμονή; Το σύνηθες είναι να παίρνεις χάπι για να ξεκινήσει η αποβολή μόνη της χωρίς να χρειαστεί επέμβαση στη μήτρα και παίρνει κάποιες μέρες να ολοκληρωθεί. Αν δεν ολοκληρωθεί τότε γίνεται επεμβατικά. Ποσες μέρες σε άφησε ο παλιός γιατρός χωρίς έλεγχο; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Διαβάζοντας κάποια σχόλια σχετικά με το αν μπορεί να γίνει ωοληψια χωρίς μέθη,καταληγω στο συμπέρασμα ότι πραγματικα είστε σούπερ ήρωες. Όταν με είχε ρωτήσει ο γιατρός αν θέλω μέθη η τοπική αναισθησία (ένεση στον τραχηλο:-o:-?)τον κοίταξα με ένα ύφος : "Γιατρε πες μου τι πίνεις,θέλω και εγώ". Φυσικά επέλεξα την ανώδυνη διαδικασία της μέθης(το οποίο και προτείνω)και θα ήθελα να πω ένα τεράστιο ρισπεκτ σε όσες έκαναν τοπική αναισθησία. 

Βασικά τοπικη αναισθησία δεν εχω κανει ποτε... Εκανα πάντα με μεθη και τις δυο τελευταίες φορες χωρις τίποτα...Καταληγω πως με κουράζει πολυ περισσότερο να συνελθω απο τη ζαλουρα της μεθης παρα ο στιγμιαιος πονος της ωοληψιας.. Φυσικα ο καθε άνθρωπος αντέχει σε αλλο βαθμό τον πονο...

  • Μου αρέσει 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια Καλημερα!! Οι ενέσεις prolutex θελουν ψυγείο;μηπως ξερετε;

Όχι, δε θέλουν ψυγείο! 

5 ώρες πρίν, riri88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Βρίσκομαι στην 6η μέρα μετά από εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων βλαστοκυστεων . Είναι η δεύτερη μου προσπάθεια με κατεψυγμένα,η προηγούμενη επίσης πέτυχε αλλά παλλινδρομησαν (δίδυμη κύηση) στην 7η εβδομάδα. Το θέμα μου είναι ότι έχω εντελώς διαφορετικα συμπτώματα από την προηγούμενη εμβρυομεταφορά!! Συγκεκριμένα στην προηγούμενη είχα ελάχιστες έως ανεπαίσθητες ενοχλήσεις στις ωοθήκες και μόνο πρησμένο στήθος από την 8η μέρα αλλά αυτή τη φορά είχα πόνους περιόδου φουλ για 5 μέρες και το στήθος μου είναι σε μια... τεταμένη μεν αλλα ήπια κατάσταση σε σχέση με την άλλη φορά. Σήμερα 6η μέρα πέρασαν οι πόνοι περιόδου (για την ώρα). Έχω καταμπερδευτει,δεν ξέρω τι να υποθέσω. Το έχετε βιώσει κ άλλες κοπέλες αυτό ; Φιλιά και μπεμπεδοσκονη σε όλες.

Καλώς όρισες και καλή επιτυχία σου εύχομαι! Τα συμπτώματα σου μου ακούγονται μια χαρά! Γενικά πάντως λένε ότι από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη ακόμα και στην ίδια γυναίκα τα συμπτώματα μπορεί να είναι εντελώς διαφορετικά, οπότε μη σε ανησυχεί καθόλου! Η μήτρα σου έχει δοκιμαστεί και μπορεί, άρα έχεις ήδη ένα μεγάλο πλεονέκτημα! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 4:05 ΜΜ, martha13 είπε:

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουργια ,εκανα εμβρυομεταφορα τη Δευτερα 2 βλαστοκυστων 5 ημερων απο διαφορετικους φυσικους κυκλους..εχθες το πρωι ειχα πονακια  και σημερα καθολου,την αλλα Τεταρτη παω για χοριακη..με ανησυχουν λιγο οι πονοι που ειχα...ειχε καποια το ιδιο?

Ναι και εγώ είχα μέχρι Παρασκευή σίγουρα, Τρίτη έκανα έμβρυο μεταφορά... έχεις άλλα συμπτώματα;;;εγώ δεν έχω καθόλου πρήξιμο στο στήθος κ νομίζω ότι δεν θα είναι πετυχημενη η προσπάθεια...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λουκουμαδακι είπε:

Ναι η d σου είναι υπερβολικά χαμηλή θέλει ανέβασμα τουλάχιστον πάνω από 30 να επιχειρήσεις για 50. Ο σάκος 2 εκατοστά κορίτσι όχι 20, 20 έχουμε σε προχωρημένη κύηση άνω των 4 μηνών. Όταν λες θα πάθαινες φλεγμονή; Το σύνηθες είναι να παίρνεις χάπι για να ξεκινήσει η αποβολή μόνη της χωρίς να χρειαστεί επέμβαση στη μήτρα και παίρνει κάποιες μέρες να ολοκληρωθεί. Αν δεν ολοκληρωθεί τότε γίνεται επεμβατικά. Ποσες μέρες σε άφησε ο παλιός γιατρός χωρίς έλεγχο; 

Ναι 2 συγνώμη κατά λάθος έγραψα 20.μια βδομάδα έμεινα!κ για τη ντε το ξερω ότι είναι πολύ χαμηλή.μου είπε ότι πρέπει να πάει 40 κ έχω αρχίσει κ παίρνω συμπλήρωμα. Κορίτσι μου τι να σου λεω για τον άλλον γιατρο να δεχθώ τα πάντα αλλά το ότι δεν μου είπε για τη ντε κ με βαλς έτσι δεν μπορώ να το κατανοήσω.κ ξέρετε δεν είναι το χάσιμο των χρημάτων (όχι ότι είμαι Ωνάσης νε πολύ κόπο τα μαζευουμε)αλλά το χάσιμο χρόνου το ψυχολογικό κόστος δεν μετριουνται.τωρα θα προσπαθήσω να μαι κ γω προετοιμασμενη όσο το δυνατόν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen είπε:

Κοριτσια καλησπέρα.. Μήπως ξέρει κάποια ποιες μερες του Πασχα ειναι κλειστα το Ιασ@;?

Νομιζω οτι κλεινει μεγαλη πεμπτη με δευτερα δλδ στις αργίες ωστοσο εγω που εχω κανει ετ κυριακη που ηταν κλειστα μου ειχε πει ο γιατρος μου για ωοληψια ειναι αλλιως για ετ αν πεσει και καμια κουλη μερα γινονται αν διατίθεται και ο γιατρος τυπου μεγαλη παρασκευη; Νομιζω ομως οτι κλεινουν αυτες τις βασικές αργιες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όσα κορίτσια παιρνετε Glucophage έχετε θέματα με το έντερο? Έπαιρνα 1 Glucophage τη μέρα, μου το αύξησε σε 2 ο ενδοκρινολογος και νιώθω ότι μια έχω δυσκοιλιοτητα, μια ευκοιλια... 

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2022 at 6:03 ΜΜ, happiness79 είπε:

Αυτά είναι πάρα πολύ ευχάριστα νέα!!! Ότι έχεις περισσότερα ωάρια και ότι είναι πρόθυμος ο γιατρός σου να τα πάρει όλα! Να ξέρεις ότι είναι προς τιμήν του γιατρού σου αυτό που σου είπε, άλλοι κάνουν μία φορά ωοληψία και παίρνουν ό,τι είναι ώριμο, τα υπόλοιπα πάνε στράφι. Για τη χρέωση δεν ξέρω πώς θα γίνει, λογικά θα χρεωθείς και 2η ωοληψία, αλλά όλο και κάτι καλύτερο θα σου κάνει, ειδικά αν το ζητήσεις. Όσο για τα φάρμακα δε νομίζω να πάρεις άλλα τόσα, το πολύ πολύ να πάρεις λίγα ακόμα. Μου φαίνεται ευκαιρία πάντως και θα είναι κρίμα να μην την αξιοποιήσετε. Αφού δυσκολεύεσαι οικονομικά όμως να του το πεις και θα βρείτε τον τρόπο, μπορεί να σου πει να τα δώσεις πιο μετά αν είναι. 

Ωχ βρε κορίτσι... Μα αν είναι δυνατόν να σε αφήνουν σε αυτή την αγωνία στην κατάσταση σου! Έχεις δίκιο που ταράζεσαι. Και δεν πρέπει κι όλας! Ουφ. Αυτό που καταλαβαίνω εγώ πάντως είναι ότι έχετε σίγουρα μία βλαστοκύστη (που μένει να μάθετε την αξιολόγηση της) και άλλες δύο που τις άφησαν μία μέρα παραπάνω είτε για να αναπτυχθούν κι άλλο, είτε για να δούνε τους ρυθμούς που αναπτύσσονται. Μερικές φορές το κάνουν αυτό και μπορεί να είναι μια χαρά. Ουσιαστικά δίνουν μια ευκαιρία παραπάνω σε ορισμένα έμβρυα που δείχνουν ότι έχουν προοπτικές. Δε γίνεται να μιλήσεις εσύ απευθείας με το εμβρυολογικό? Για να μην παίζετε χαλασμένο τηλέφωνο και να έχεις σαφείς απαντήσεις. Εύχομαι αύριο να έχεις πολύ ευχάριστα νέα! Κατά τ' άλλα πώς αισθάνεσαι? 

@Bookthiefy@happiness79 επειδή έχω λίγο μπερδευτεί ξεκαθαριστε μου ,εννοείτε ότι στον ίδιο κύκλο της διέγερσης μπορώ πχ σήμερα να πάρουν τα πέντε πχ ώριμα ωάρια και σε τρεις μέρες πχ να πάρουν τα υπόλοιπα πέντε πχ ώριμα ωάρια που στην πρώτη ωοληψια ήταν ανώριμα;; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Equality είπε:

Εγω επιτελους εφτασα στην 8η μερα ετ(δεν περνανε οι μερες με τιποτα) κ νιωθω τυψεις που χτες βγηκα μια βολτα με το αμαξι κ περπατησαμε ενα τεταρτο πολυ χαλαρα.Αλλα ειλικρινα με ειχε βαρεσει η κλεισουρα στο κεφαλι.

Ο γιατρος ειχε πει μετα τις 5 μερες μπορω να κανω ο,τι θελω αλλα δεν ειχε διευκρινησει για περπατημα.Εκανα βλακεια λετε;

Όχι κοριτσάκι μου, καθόλου βλακεία δεν έκανες, κάθε άλλο που έχω διαβάσει ότι υπάρχει η άποψη ότι το περπάτημα κάνει καλό επειδή βοηθάει στην αιμάτωση της μήτρας! Είχα ρωτήσει τον γιατρό μου σε παλιότερη ετ και μου είχε πει ότι ένα 20λεπτο περπάτημα είναι μια χαρά, μετά από 5-6 μέρες, οπότε είσαι τέλεια! Και ναι, κάπως πρέπει να περάσουν οι μέρες και η κλεισούρα δε βοηθάει σε αυτό... Άσε που τέτοιες τέλειες μέρες είναι πειρασμός! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια Καλημερα!! Οι ενέσεις prolutex θελουν ψυγείο;μηπως ξερετε;

Όχι δεν θέλουν 

7 ώρες πρίν, riri88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Βρίσκομαι στην 6η μέρα μετά από εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων βλαστοκυστεων . Είναι η δεύτερη μου προσπάθεια με κατεψυγμένα,η προηγούμενη επίσης πέτυχε αλλά παλλινδρομησαν (δίδυμη κύηση) στην 7η εβδομάδα. Το θέμα μου είναι ότι έχω εντελώς διαφορετικα συμπτώματα από την προηγούμενη εμβρυομεταφορά!! Συγκεκριμένα στην προηγούμενη είχα ελάχιστες έως ανεπαίσθητες ενοχλήσεις στις ωοθήκες και μόνο πρησμένο στήθος από την 8η μέρα αλλά αυτή τη φορά είχα πόνους περιόδου φουλ για 5 μέρες και το στήθος μου είναι σε μια... τεταμένη μεν αλλα ήπια κατάσταση σε σχέση με την άλλη φορά. Σήμερα 6η μέρα πέρασαν οι πόνοι περιόδου (για την ώρα). Έχω καταμπερδευτει,δεν ξέρω τι να υποθέσω. Το έχετε βιώσει κ άλλες κοπέλες αυτό ; Φιλιά και μπεμπεδοσκονη σε όλες.

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια. Κάθε φορά είναι και διαφορετικά δεν είναι ποτέ τα ίδια 

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Διαβάζοντας κάποια σχόλια σχετικά με το αν μπορεί να γίνει ωοληψια χωρίς μέθη,καταληγω στο συμπέρασμα ότι πραγματικα είστε σούπερ ήρωες. Όταν με είχε ρωτήσει ο γιατρός αν θέλω μέθη η τοπική αναισθησία (ένεση στον τραχηλο:-o:-?)τον κοίταξα με ένα ύφος : "Γιατρε πες μου τι πίνεις,θέλω και εγώ". Φυσικά επέλεξα την ανώδυνη διαδικασία της μέθης(το οποίο και προτείνω)και θα ήθελα να πω ένα τεράστιο ρισπεκτ σε όσες έκαναν τοπική αναισθησία. 

Αν έχεις ένα δυο δεν αξίζει να γίνει μέθη αν είναι πολλά ναι να γίνει ας πούμε εμένα η τελευταία ωοληψια κράτησε μια ώρα μέχρι να τα πάρει όλα ούτε καν στην ιδέα δεν θα καθόμουν χωρίς 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 12:03 ΠΜ, Eternity είπε:

Οπότε πέφτω ψυχολογικά αντλώ δύναμη από τον ίδιο και το επόμενο λεπτό νιώθω ανίκανη που δε μπορώ να του χαρίσω ένα αδερφάκι... Όλο μεταπτώσεις στη διάθεσή μου, βέβαια και με τόσα φάρμακα αναπόφευκτο είναι. Ο άντρας μου λέει ότι εγώ χαλάω τις προσπάθειες μας γιατί δεν είμαι ήρεμη όμως δεν το θέλω, δεν είμαι ρομπότ, ανθρώπος είμαι. Το Σάββατο ήμουν πολύ καλά, παίζαμε με το μικρό και πετάει ένας φίλος μια βλακεια για να μας πικαρει, ότι ένα παιδί = κανένα και από τότε σέρνομαι. Πόση κακία έχει ο κόσμος? Που τα δίνει ο Θεός τα παιδιά αναρωτιέμαι ώρες ώρες? Έχω βιώσει χρόνια ολόκληρα τέτοια σχόλια πριν αποκτήσουμε παιδί αλλά και τώρα ακόμη? 

Αχ γλυκιά μου μη δίνεις σημασία σε κανέναν ..το τι πικαρισμα έχω φάει εγώ από γυναίκες όχι άντρες και δεν έχω κανένα παιδί  .. και δε γνωρίζουν τίποτα αν προσπαθώ εάν δε μπορώ,η Κάκια και το πικαρισμα πρωτο ..που να ξέρανε τι έχω τραβήξει..και μιλάμε για γυναίκες που θα έπρεπε να καταλαβαίνουν περισσότερα εάν είχαν λίγο μυαλό και η κάκια δε τις συνεπαίρνε....μην αναλωνεσαι ,μη το βάζεις κάτω και αυτό που θέλεις θα γίνει,έτσι να βαδίζεις έτσι να σκέφτεσαι και θα το πετυχεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...