Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , winspert είπε:

Οσο για το παράθυρο εχω μπερδευτεί απίστευτα...νομιζω πως σε γενικες γραμμές δεν αλλαζει...Τωρα αν περάσουν καποια χρόνια,δεν το γνωρίζω...

Οσο για το κλεισιμο,κατι τετοιο πιστευα κ εγω...Θα κλείσουν δλδ τις εντελώς απαραιτητες μερες...Απλα νομιζα πως θα έκλειναν απο Μ Πέμπτη...ακομα καλύτερα για εμάς ετσι... γιατί το ειχα αγχος οτι δεν θα προλαβω...(αν τελικα προχωρήσουμε)

Ναι ναι έτσι μου είπαν γιατί μέσα στη Μ Εβδομάδα ξανακάνω ωοληψια,και χάρηκα απίστευτα που θα προλάβω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Ανθη7 είπε:

Κορίτσι μου σευχαριστω ....να σου πω τι μου είπε.το ασβεστιο και η d είναι νούμερο ένα αιτία αποβολων.κ γω έχω 12 και θα έπρεπε να έχω τουλάχιστον 40 για να πω για εμβρυομεταφορα.ειλικρονα αυτός ο άνθρωπος μου έδωσε κίνητρο και Ψυχολογική ένεση!λες πάντα στους θεραπευομενους μου εστιάστε στη λύση όχι στο πρόβλημα και αυτός ο άνθρωπος αυτό με  βοηθησεε να κανω για αυτό με βλέπεις κάπως ξαλάφρωμενη.ενταξει παίζει ρολο κ το γεγονός ότι κάναμε την αποξεση και τελείωσε το μαρτυριο.

Καλά, μπέρδεψα την Β12 με την D, χαχαχα, και διάβασα D12 και λέω ναι αλλά πόση να ήταν η τιμή σου, χαχα! Ναι, τώρα που καλωδίωσα κατάλαβα! Είναι πάρα πολύ βασικό ο γιατρός που έχουμε να είναι υποστηρικτός, είναι μια ιδιαίτερα ψυχοφθόρα και αγχωτική διαδικασία και την ενσυναίσθηση του γιατρού προσωπικά τη θεωρώ απαραίτητο χαρακτηριστικό, δε το συζητώ! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , happiness79 είπε:

Αυτό που λες είχε προτείνει ο γιατρός της @Bookthiefy, αλλά δεν ξέρω αν το υποστηρίζουν όλοι οι γιατροί. Ο δικός μου προσπαθούσε να βρει μια μέση λύση για να τα πάρει όλα με τη μία ας πούμε. Σου συμβαίνει κάτι αντίστοιχο? 

Μου συνέβη να έχω 11 ωάρια μισά ώρα μισά ανώριμα και να μου πάρουν τα ώρα μόνο,για αυτό ρωτάω να ξέρω για την επόμενη αν θα μπορούσαν να μου τα πάρουν μετά από λίγες μέρες όταν είχαν γίνει ώριμα ,αλλά πάλι δε στέκει αυτό,αφού με την ovitrelle επιτυγχάνεται η ωορρηξία σε συγκςκρενες ώρες;πως γίνεται στον ίδιο κύκλο να ξανακάνουν ωοληψια; Θα τρελαθώ ! Χιχι

πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Μου συνέβη να έχω 11 ωάρια μισά ώρα μισά ανώριμα και να μου πάρουν τα ώρα μόνο,για αυτό ρωτάω να ξέρω για την επόμενη αν θα μπορούσαν να μου τα πάρουν μετά από λίγες μέρες όταν είχαν γίνει ώριμα ,αλλά πάλι δε στέκει αυτό,αφού με την ovitrelle επιτυγχάνεται η ωορρηξία σε συγκςκρενες ώρες;πως γίνεται στον ίδιο κύκλο να ξανακάνουν ωοληψια; Θα τρελαθώ ! Χιχι

@happiness79 το παράθυρο εμφύτευσης παραμένει το ίδιο σε κάθε κύκλο; Επίσης το στα έρα τεστ το κάνεις πχ μετά από τη περίοδο; Η θέλει τεχνικό κύκλο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Maroxmarox είπε:

@happiness79 το παράθυρο εμφύτευσης παραμένει το ίδιο σε κάθε κύκλο; Επίσης το στα έρα τεστ το κάνεις πχ μετά από τη περίοδο; Η θέλει τεχνικό κύκλο;

Ναι, παραμένει το ίδιο, γιατί δημιουργούμε πάντα τις ίδιες συνθήκες. Γι' αυτό γίνεται σε τεχνιτό κύκλο με Cyclacur από τη 2η μέρα του κύκλου και υπερήχους όπως αν πηγαίναμε για ετ. Και η απάντηση αφορά τις μέρες προγεστερόνης, αν ήταν αρκετές, ή αν χρειαζόταν λίγο παραπάνω ή λίγο λιγότερη προγεστερόνη ο οργανισμός πριν την ετ. Γιατί το δείγμα σου το παίρνουν την αντίστοιχη ημέρα που θα πήγαινες για ετ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2022 at 9:56 ΠΜ, KoraliaP είπε:

@Natassou85 Καλή σου μέρα. Εγώ έπαιρνα 1000mg x2 Glycofren της Unipharma (γενόσημο του Glucophage), προ ωοληψιών, κατά τη διάρκεια ωοληψιων/εμβρυομεταφορων και το διέκοψα στον 3ο μήνα κύησης. Δεν διέκοψα καθόλου κατα τη διάρκεια των διαδικασιών εξωσωνατικής. Ήμουν σε επικοινωνία με 2 ενδοκρινολόγους και τον γιατρό μου και δεν μου πρότειναν διακοπή, ίσα ίσα. 

Σε κάθε περίπτωση βέβαια θα σου έλεγα να μιλήσεις με τον ενδοκρινολόγο σου. 

Και εγώ παίρνω 1500 glygofren ημερησίως λόγω αντίστασης στην ινσουλίνη,μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος ότι δε θα το σταματήσω σε όλη τη διαδικασία ετ ακόμη και στην εγκυμοσύνη.

 

πρίν από 5 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Και εγώ παίρνω 1500 glygofren ημερησίως λόγω αντίστασης στην ινσουλίνη,μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος ότι δε θα το σταματήσω σε όλη τη διαδικασία ετ ακόμη και στην εγκυμοσύνη.

 

@KoraliaP έχεις να μου συστήσεις ενδοκρινολόγο που θεωρείς καλό; Αν θέλεις στείλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Ναι ναι έτσι μου είπαν γιατί μέσα στη Μ Εβδομάδα ξανακάνω ωοληψια,και χάρηκα απίστευτα που θα προλάβω!

Τελεια...καλη επιτυχία σου εύχομαι...Μην μου τη βαρεσει και κανω κ εγω αλλη μια ωοληψια πριν την εμβρυομεταφορα... Γιατί οχι; Οβιτρελ θα κανω... γιατί να χασω το ωαριο;;;

πρίν από 17 λεπτά , happiness79 είπε:

Ναι, παραμένει το ίδιο, γιατί δημιουργούμε πάντα τις ίδιες συνθήκες. Γι' αυτό γίνεται σε τεχνιτό κύκλο με Cyclacur από τη 2η μέρα του κύκλου και υπερήχους όπως αν πηγαίναμε για ετ. Και η απάντηση αφορά τις μέρες προγεστερόνης, αν ήταν αρκετές, ή αν χρειαζόταν λίγο παραπάνω ή λίγο λιγότερη προγεστερόνη ο οργανισμός πριν την ετ. Γιατί το δείγμα σου το παίρνουν την αντίστοιχη ημέρα που θα πήγαινες για ετ. 

Με ποιο γιατρό εχεις κανει το ερα; Δεν θυμάμαι

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Ναι ναι έτσι μου είπαν γιατί μέσα στη Μ Εβδομάδα ξανακάνω ωοληψια,και χάρηκα απίστευτα που θα προλάβω!

Καλή επιτυχία… να πάνε όλα τέλεια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , winspert είπε:

Τελεια...καλη επιτυχία σου εύχομαι...Μην μου τη βαρεσει και κανω κ εγω αλλη μια ωοληψια πριν την εμβρυομεταφορα... Γιατί οχι; Οβιτρελ θα κανω... γιατί να χασω το ωαριο;;;

Με ποιο γιατρό εχεις κανει το ερα; Δεν θυμάμαι

Με τον Θέμη Μαντζαβίνο είμαι 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Χαίρομαι που βρήκες ένα γιατρό που δεν έβαλε την κασέτα και σε είδε σαν τον ξεχωριστό άνθρωπο που είσαι! Σε είχα διαβάσει στο άλλο φόρουμ και είχαμε μιλήσει και με πμ και τώρα σε ακούω πολύ καλύτερα, με περισσότερη αυτοπεποίθηση και χαίρομαι ειλικρινά! Λυπάμαι βέβαια που όντως χρειάστηκε να μπεις στη διαδικασία της απόξεσης, πιστεύω όμως ότι θα έρθουν καλύτερες μέρες και βλέπω ότι είσαι σε καλό δρόμο! Αυτό που είπες με τη D12 μόνο δεν κατάλαβα, ήταν πολύ πεσμένη η τιμή της και ο καινούργιος γιατρός θεώρησε ότι ήταν τόσο καθοριστικό αυτό? 

Ποια τοπική αναισθησία καλέ? Υπάρχει και τέτοια περίπτωση? Δεν το ήξερα! Η μέθη ή τίποτα ξέρω! Σ' ευχαριστώ για το ρισκπέκτ! Το παίρνω και το βάζω σε κορνίζα μέσα μου, γιατί μετά από τόσα μαρτυρία νομίζω ότι θέλω να κρεμάσω και μερικά παράσημα!!! :roll: :x

Τοπική αναισθησία στον τράχηλο παρακαλώ!!!Όταν μου το πρότεινε παίζει να στραβωσε το στόμα μου μέχρι να συνέλθω. Εσύ έκανες ωοληψια χωρίς αναισθησία??Είσαι θεά,τα συγχαρητήρια μου,από δω και στο εξής θα σε φωνάζω Hulk:-D❤️

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Εντάξει, δεν είναι και όλοι ίδιοι στο Γεν. Ο Σφακ ας πούμε δεν συμμετείχε στο συνέδριο και σε αντιμετώπιση ασθενών νομίζω δεν έχει καμία σχέση με τον Παντ από αυτά που έχω διαβάσει. 

Καθόλου βλακεία δεν έκανες καλέ. Τόσες μέρες ξάπλα ήσουν. Τις πρώτες 5 πρέπει να είσαι πιο χαλαρή μόνο (σε 3ων ημερών). Λίγο άσχετο ίσως αλλά διάβασα τις προάλλες ένα άρθρο για μία έρευνα που έκαναν και υποστηρίζουν ότι το 20λεπτο που καθόμαστε ξάπλα αμέσως μετά την ετ, μειώνει τις πιθανότητας επιτυχίας. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει αλλά με προβλημάτισε. 

Δεν υπάρχει λόγος να μην το γονιμοποιήσετε. Το θέμα είναι να δείτε τι διαφορά θα έχει ο φυσικός από την διέγερση. Με σκέτο το ωάριο δεν θα καταλάβετε.
Για την μέθη εσύ θα τους πεις εκείνη την ώρα αν θα κάνεις με ή χωρίς. Εγώ ζητάω και χωρίς καρδιολόγο. Αντιδρούν βέβαια λίγο εκείνοι αλλά δεν με νοιάζει και πολύ.

 

Καλέ χωρίς τοπική αναισθησία. Εκεί που σου κάνει τον υπέρηχο, σου λέει 1,2,3 πάμε. Νιώθεις ένα χτύπημα κάπως μέσα για 3“ και μετά σηκώνεσαι και φεύγεις. Για τεστ παπ και καλλιέργεια πιο πολλή ώρα έκατσα. Την πρώτη φορά πήγα με τρομερή φοβία γιατί είχα πολύ άσχημη εμπειρία απο σαλπιγγογραφια που είχα κάνει και δεν θέλω να ξανα ζήσω κάτι τέτοιο αλλά πραγματικά δεν ήταν κάτι. Είναι αστείο να ξοδέψεις 100€ για αναισθησία και καρδιολόγο γι αυτό το πράγμα. @marina39 φαντάζομαι θα έχει να κάνει και με το χέρι του γιατρού αλλά και με την θέση των οωθηκών ίσως. Αν δεν το προσπαθήσει και μία κοπέλα έστω μία φορά δεν μπορεί να ξέρει. Τώρα εσύ ξέρεις ας πούμε και δεν θα το ξανα έκανες. 

Εγώ είχα στις αρχές και απο τα δυο που λες αλλά τώρα νομίζω είμαι καλύτερα. Επίσης μου έφυγαν και οι καούρες που είχα. Αυτό που έχω ακόμα και με ενοχλεί είναι που νιώθω αηδία για πολλά φαγητά που έτρωγα καθημερινά και τώρα δεν τα θέλω με τίποτα. 

Εγώ πάντως έκανα μέθη,δεν κατάλαβα τίποτα εκτός από τον ορό και μόλις ξύπνησα ήμουν μια χαρά ζαβλακωμενη:D Αλλα η ωοληψια κρατάει μόνο 3" ? Πρώτη φορά το ακούω. Στη σαλπιγγογραφια πίστευα ότι θα υποφέρω και πήγα με αυτή την ψυχολογία,αλλά ευτυχώς ήταν υποφερτα. Δυστυχώς εχω ακούσει πολύ άσχημες εμπειρίες από άλλες κοπέλες ...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 said:

Ναι, μπορεί να γίνει ωοληψία χωρίς μέθη, αλλά όχι με πολλά ωάρια γιατί έχει πολύ πόνο. Έχω κάνει πολλές φορές χωρίς μέθη σε φυσικούς κύκλους με ένα ωάριο. Το μειονέκτημα κατά τη γνώμη μου είναι ότι είχα περισσότερο πόνο και κατά τη διάρκεια της υπόλοιπης μέρας, γιατί δεν μου έδιναν ενδοφλέβια παυσίπονο επειδή δεν είχα πεταλούδα και πόση δουλειά να κάνει ένα ντεπονάκι από το στόμα... Αλλά οκ, ήταν ανεκτό. Μπορείς να το δοκιμάσεις και να δεις πώς θα σου φανεί, γιατί ας μην ξεχνάμε ότι η αίσθηση του πόνου είναι πολύ υποκειμενική. 

Όσο για την υστεροσκόπηση έχει δίκιο ο γιατρός σου που λέει να την κάνετε όσο πιο κοντά στην ετ και για να είστε σίγουροι ότι η μήτρα είναι καθαρή, αλλά και γιατί συνήθως κάνουν και scratching μαζί, το οποίο βοηθάει στο να γίνεται πιο γόνιμο το ενδομήτριο και ειδικά αφού λες ότι δεν πάχαινε πολύ, θα σε οφελήσει η επεμβασούλα. Όμως γιατί δεν πάχαινε? Έχω διαβάσει ότι η ανεβασμένη προλακτίνη συνήθως ευθύνεται για την μη πάχυνση του ενδομητρίου. Την έχετε μετρήσει? Γιατί αν είναι αυτό, διορθώνεται με χαπάκι, που όμως πρέπει να προηγηθεί της ετ και να κοπεί λίγο καιρό πριν την προετοιμασία του ενδομητρίου για την εμβρυομεταφορά. 

Τέλος, να σου πω ότι καταλαβαίνω πόσο αγχωτικό είναι να προκύπτουν νέα ζητήματα, όπως λες για το ενδομήτριο και το σπέρμα, όμως όσο περισσότερους παράγοντες έχετε δει από την αρχή, θα δεις ότι με τόσο καλύτερη ψυχολογία θα προχωρήσεις όταν έρθει η ώρα, γιατί θα έχεις αποκλείσει πιθανά προβλήματα. Ξέρω ότι τώρα φαίνονται βουνό, θα μπούνε όμως σε μια σειρά και γίνονται όλα για καλό! 

Καλησπέρα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Λοιπόν έχω τα στοιχεία που ζητάς, αν δεν σας κουράζω. Αποβολή : 7/3/21. Στις 8/10/21 κάνω ορμονικές 2η μέρα κυκλου κ έχω FSH 5,80, LH 4,35, E2 49 και PRL 11,90.  Στο υπερηχογραφημα ωοθηκών ο ακτινολογος το βρήκε μια χαρά με παχος ενδομητρίου 8,2χιλ.  Αρχίζω τα Cycklacur και κάνω υπέρηχο ενδομητρίου 9,2 τη 10η μέρα, 8,7 την 13η. Μου λένε δεν προχωραμε σε ετ λόγω ότι έπεσε το παχος. Μετά ξεκινάω τον επομενο μήνα παλι Cycklacur κ ήταν 7 την 11η μέρα. Μου λένε παλι δεν γίνεται. 

Πριν αρχίσω νέα διαδικασία (δηλ χωρίς φάρμακα) έχω FSH 5,35 κ LH 5,13, Ε2 53 και PRL 17,8. Α και ΑΜΗ 1,28

Δεν ξέρω τι παιζει με το ενδομήτριο ειλικρινά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 minutes ago, Blue Velvet said:

Τοπική αναισθησία στον τράχηλο παρακαλώ!!!Όταν μου το πρότεινε παίζει να στραβωσε το στόμα μου μέχρι να συνέλθω. Εσύ έκανες ωοληψια χωρίς αναισθησία??Είσαι θεά,τα συγχαρητήρια μου,από δω και στο εξής θα σε φωνάζω Hulk:-D❤️

Εγώ πάντως έκανα μέθη,δεν κατάλαβα τίποτα εκτός από τον ορό και μόλις ξύπνησα ήμουν μια χαρά ζαβλακωμενη:D Αλλα η ωοληψια κρατάει μόνο 3" ? Πρώτη φορά το ακούω. Στη σαλπιγγογραφια πίστευα ότι θα υποφέρω και πήγα με αυτή την ψυχολογία,αλλά ευτυχώς ήταν υποφερτα. Δυστυχώς εχω ακούσει πολύ άσχημες εμπειρίες από άλλες κοπέλες ...

Κι εγώ πήγα για σαλπιγγογραφία με την ψυχολογία ότι θα πονέσω λίγο και όλα καλα (γενικά αντέχω τον πόνο), και τα είδα όλα. Ο,τι χειρότερο έχω νιώσει στην ζωή μου. Ούτε στον εχθρό μου. 
Η ωοληψία είναι μία πολύ πολύ γρήγορη διαδικασία οταν είναι για 1-2 ωάρια. Η παρακέντηση του ωοθυλάκιου ειναι λίγα δευτερόλεπτα. Μπήκες, βγήκες μπαμ

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Νομιζω οτι κλεινει μεγαλη πεμπτη με δευτερα δλδ στις αργίες ωστοσο εγω που εχω κανει ετ κυριακη που ηταν κλειστα μου ειχε πει ο γιατρος μου για ωοληψια ειναι αλλιως για ετ αν πεσει και καμια κουλη μερα γινονται αν διατίθεται και ο γιατρος τυπου μεγαλη παρασκευη; Νομιζω ομως οτι κλεινουν αυτες τις βασικές αργιες

Αδιαθετησα στις 9/4. Αν ανοιγουν την Τριτη μετα το Πασχα και με βαλει για ετ εκεινη την ημερα, θα ειμαι στην 18η μερα του κυκλου. Υπερηχο εχω την 11η μερα του κυκλου.. κι αυτο που δεν ξερω ειναι πότε θεωρειται το ενδομητριο ετοιμο (στα πόσα χιλ). Αν ειναι 'ετοιμο' οταν παω για υπερηχο, γινεται να με καθυστερησει λιγακι ωστε να παω οταν ανοιξουν;? 

2 ώρες πρίν, kaposetsi είπε:

Λογικά από μεγάλη Πέμπτη ως Τετάρτη του Πάσχα έτσι κλείνουν τα πιο πολα κέντρο 

Αν κλεινουν μεχρι Τεταρτη.. καηκαμε! Πρεπει να παρω αυριο να ρωτησω οπωσδηποτε!

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κι εγώ πήγα για σαλπιγγογραφία με την ψυχολογία ότι θα πονέσω λίγο και όλα καλα (γενικά αντέχω τον πόνο), και τα είδα όλα. Ο,τι χειρότερο έχω νιώσει στην ζωή μου. Ούτε στον εχθρό μου. 
Η ωοληψία είναι μία πολύ πολύ γρήγορη διαδικασία οταν είναι για 1-2 ωάρια. Η παρακέντηση του ωοθυλάκιου ειναι λίγα δευτερόλεπτα. Μπήκες, βγήκες μπαμ

Στην σαλπιγγογραφια κι εγω τα ειδα ολα!! Και φαντασου οτι ηταν λεει ολα τελεια.. περασε αμεσως το υγρο. Αν δηλαδη ηταν κλειστες οι σαλπιγγες τι θα γινοταν με τον πόνο;? ακομα θα ετρεχααα! Κ υποτιθεται οτι εγω αντεχω κιολας..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Makelen είπε:

Αδιαθετησα στις 9/4. Αν ανοιγουν την Τριτη μετα το Πασχα και με βαλει για ετ εκεινη την ημερα, θα ειμαι στην 18η μερα του κυκλου. Υπερηχο εχω την 11η μερα του κυκλου.. κι αυτο που δεν ξερω ειναι πότε θεωρειται το ενδομητριο ετοιμο (στα πόσα χιλ). Αν ειναι 'ετοιμο' οταν παω για υπερηχο, γινεται να με καθυστερησει λιγακι ωστε να παω οταν ανοιξουν;? 

Αν κλεινουν μεχρι Τεταρτη.. καηκαμε! Πρεπει να παρω αυριο να ρωτησω οπωσδηποτε!

Στην σαλπιγγογραφια κι εγω τα ειδα ολα!! Και φαντασου οτι ηταν λεει ολα τελεια.. περασε αμεσως το υγρο. Αν δηλαδη ηταν κλειστες οι σαλπιγγες τι θα γινοταν με τον πόνο;? ακομα θα ετρεχααα! Κ υποτιθεται οτι εγω αντεχω κιολας..!

Νομιζω τριτη του πασχα θα ναι ανοιχτα αλλωστε δεν ειναι αργια οποτε θεωρητικά θα σαι 18η μερα και θα ναι οκ για μεταφορα, το ενδομητριο πρεπει να ναι 9-11 ιδανικα ωστοσο εχεις ξεκινησει σικλακουρ; Και θα πρεπει να παρεις και 5 μερες προγεστερονη πριν την ετ θα πας με τεχνητό φανταζομαι οποτε δε νομιζω να εχεις θεμα..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 said:

Δεν υπάρχει λόγος να μην το γονιμοποιήσετε. Το θέμα είναι να δείτε τι διαφορά θα έχει ο φυσικός από την διέγερση. Με σκέτο το ωάριο δεν θα καταλάβετε.

Ναι συμφωνώ, απλώς σκεφτόμουν ότι ακόμα δεν ξέρουμε αν τελικά η αιτία ήταν από την αρχή το σπέρμα ή αυτά τα 5 ωαρια.

Σορρυ δεν έχω καταλαβει: η ωοληψια των 6 ωαριων εγινε πριν 7 μερες κ τωρα στον ίδιο κυκλο έχω άλλο ένα ωαριο. Μάλλον μεγάλωσε μετά. Αυτό θεωρείται φυσικό ωάριο ? δεν έχω καταλάβει. Δηλαδή έχει κάποια διαφορά στην ποιοτητα από τα προηγούμενα που πηρα serpafar? 

27 minutes ago, kateriiina25 said:

Κι εγώ πήγα για σαλπιγγογραφία με την ψυχολογία ότι θα πονέσω λίγο και όλα καλα (γενικά αντέχω τον πόνο), και τα είδα όλα. Ο,τι χειρότερο έχω νιώσει στην ζωή μου. Ούτε στον εχθρό μου. 
Η ωοληψία είναι μία πολύ πολύ γρήγορη διαδικασία οταν είναι για 1-2 ωάρια. Η παρακέντηση του ωοθυλάκιου ειναι λίγα δευτερόλεπτα. Μπήκες, βγήκες μπαμ

Η παρακεντηση ωοθυλακιου τι είναι? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κι εγώ πήγα για σαλπιγγογραφία με την ψυχολογία ότι θα πονέσω λίγο και όλα καλα (γενικά αντέχω τον πόνο), και τα είδα όλα. Ο,τι χειρότερο έχω νιώσει στην ζωή μου. Ούτε στον εχθρό μου. 
Η ωοληψία είναι μία πολύ πολύ γρήγορη διαδικασία οταν είναι για 1-2 ωάρια. Η παρακέντηση του ωοθυλάκιου ειναι λίγα δευτερόλεπτα. Μπήκες, βγήκες μπαμ

Αν μιλάμε για 1-2 τότε ναι,όντως κρατάει πιο λίγο. Εμένα μου έβγαλε δέκα και ειλικρινά δεν θα άντεχα χωρίς μέθη. Πάντως το έχω πάρει απόφαση,χωρίς αναισθησία αποκλείεται να κάνω ωοληψια και μόνο που το σκέφτομαι ποναω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...