Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , martha13 είπε:

ναι ετσι ειναι εγω εκανα εμβρυομεταφορα 17η μερα του κυκλου

Με το καλό μια μεγάλη Χοριακη να έχεις την Τετάρτη! Να ρωτήσω φάρμακα ή ενέσεις που είναι για την εμβρυομεταφορα ποια μέρα του κύκλου τα ξεκινάς? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , winspert είπε:

Ωωωω τελεια!!! Καλα αποτελέσματα κοπέλα μου!!! Εύχομαι να έχεις μια μεγαλη χοριακη!!!!

ευχαριστω πολυ!!! ειναι η δευτερη γιαυτο δεν ενθουσιαζομαι και πολυ.ειμαι λιγο συγκρατημενη..

πρίν από 6 λεπτά , Penaki είπε:

Με το καλό μια μεγάλη Χοριακη να έχεις την Τετάρτη! Να ρωτήσω φάρμακα ή ενέσεις που είναι για την εμβρυομεταφορα ποια μέρα του κύκλου τα ξεκινάς? 

κοιτα ειχα ξεκινησει τα cyclacour απο πολυ νωρις..την επομενη της εμβρυομεταφορας αρχισα αντιπικτικη ενεση ..τα vasclor..παιρνω και salospir λογω ηλικιας και φιλικο οξυ..πολυ πραμα λεμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , martha13 είπε:

ευχαριστω πολυ!!! ειναι η δευτερη γιαυτο δεν ενθουσιαζομαι και πολυ.ειμαι λιγο συγκρατημενη..

κοιτα ειχα ξεκινησει τα cyclacour απο πολυ νωρις..την επομενη της εμβρυομεταφορας αρχισα αντιπικτικη ενεση ..τα vasclor..παιρνω και salospir λογω ηλικιας και φιλικο οξυ..πολυ πραμα λεμε..

Νομίζω τα μετά της ετ είναι για την πιθανη κ ασφαλή εγκυμοσύνη γιατι όταν είχα μείνει τα επαιρνα κ εγώ χωρίς το vasclor. Δηλαδή πριν την προετοιμασια της ετ έπαιρνες μόνο τα cyclacour? Είναι χάπια? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Penaki είπε:

Νομίζω τα μετά της ετ είναι για την πιθανη κ ασφαλή εγκυμοσύνη γιατι όταν είχα μείνει τα επαιρνα κ εγώ χωρίς το vasclor. Δηλαδή πριν την προετοιμασια της ετ έπαιρνες μόνο τα cyclacour? Είναι χάπια? 

ναι ειναι χαπια βοηθανε στο ενδομητριο..παιρνω 2 πρωι 2 μεσημερι κ 2 βραδυ..κ λιγες μερες πριν την εμβρυμεταφορα αρχισα και vasclor πρεγεστερονη..εγω επειδη εχω και τα nature killers 5 μερες πριν μου εβαλε και εναν ειδικο ορο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , martha13 είπε:

ναι ειναι χαπια βοηθανε στο ενδομητριο..παιρνω 2 πρωι 2 μεσημερι κ 2 βραδυ..κ λιγες μερες πριν την εμβρυμεταφορα αρχισα και vasclor πρεγεστερονη..εγω επειδη εχω και τα nature killers 5 μερες πριν μου εβαλε και εναν ειδικο ορο

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες, όντως πολυ πραμα χαχα. Ελπίζω να έχετε χαρμόσυνα νέα την Τετάρτη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Penaki είπε:

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες, όντως πολυ πραμα χαχα. Ελπίζω να έχετε χαρμόσυνα νέα την Τετάρτη! 

ευχαριστω πολυ!!! ολες μας να εχουμε καλα νεα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Nephele78 είπε:

Ειναι λίγακι παραπανω οι πιθανοτητες απο μια φυσιολογικη συλληψη..αν το σπερμα εχει θέμα δεν συνίσταται

 

πρίν από 52 λεπτά , Giouli36 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου!!Από προσωπική μου εμπειρία η σπερματεγχυση δεν έχει ιδιαίτερα μεγάλα ποσοστά επιτυχίας!!Θεωρώ ότι έχει τις ίδιες πιθανότητες με φυσιολογική συλληψη!!Εγώ έκανα 3 και ήμουν και 33 χρόνων με θεωρητικά πάντα καλό σπερμα!!!Και τα ωάρια μου την πρώτη φορά ήταν 2-3, τη δεύτερη πάλι κάπου εκεί και την τρίτη 6-7 ωάρια!!Και παρόλα αυτά καμία δεν πέτυχε!!!Εσύ θα κάνεις ότι θεωρείς καλύτερο για σένα αλλά καλό είναι να ξέρεις τα δεδομένα!!!

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας κορίτσια μου! Σκεφτόμουν μήπως κάνω μια, χωρίς φάρμακα κιόλας, για να μην πω πως δεν προσπάθησα.

@Giouli36 αν επιτρέπεται, στα Γιάννενα έκανες τις σπερματεγχυσεις, στο γυναικολόγο που λέγαμε? Τις κάνει στο ιατρείο του νομίζω ε? Αν πέφτει σε μέρα που δεν κανει ιατρείο (εκτός Δευτέρας και Πέμπτης δλδ) τι γίνεται?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, martha13 είπε:

καλησπερα εγω εχω κανει ηδη εμβρυομεταφορα και Τεταρτη παω για χοριακη...ΔΕΝ πειρνανε με τιποτα οι μερες..

Ναι βρε κορίτσι μου, έχεις δίκιο, δεν περνάνε... Υπομονή και ελπίδα ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , martha13 είπε:

ευχαριστω πολυ!!! ειναι η δευτερη γιαυτο δεν ενθουσιαζομαι και πολυ.ειμαι λιγο συγκρατημενη..

κοιτα ειχα ξεκινησει τα cyclacour απο πολυ νωρις..την επομενη της εμβρυομεταφορας αρχισα αντιπικτικη ενεση ..τα vasclor..παιρνω και salospir λογω ηλικιας και φιλικο οξυ..πολυ πραμα λεμε..

Με το καλό να πάνε όλα τέλεια εύχομαι..!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kaposetsi είπε:

Με το καλό να πάνε όλα τέλεια εύχομαι..!! 

ευχαριστω πολυ!!!

πρίν από 10 λεπτά , happiness79 είπε:

Ναι βρε κορίτσι μου, έχεις δίκιο, δεν περνάνε... Υπομονή και ελπίδα ❤️

ελπιδα εχω...υπομονη δεν εχω!!!χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Αγάπ είπε:

Καλησπέρα, ψάχνω ενδοκρινολογο αναπαραγωγής στην Αθήνα, γνωρίζετε κάποιο?

Εμένα για τα ενδοκρινολογικά μου με παρακολουθεί η Μαρία Αλεβιζάκη, που είναι από τις κορυφαίες ενδοκρινολόγους των Αθηνών, δεν ειδικεύεται όμως σε θέματα αναπαραγωγής και της ζήτησα να μου προτείνει η ίδια σε ποιον να πάω για να δω αναλυτικά ό,τι μπορεί να σχετίζεται με ενδοκρινολογικά και αναπαραγωγή και μου σύστησε την Ειρήνη Λαμπρινουδάκη. 

7 ώρες πρίν, Angel* είπε:

ναι είναι σε pmol, την έχω κάνει πάλι σε μικροβιολογικό συνοικιακό, αλλά πιστεύω ότι ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Σ ευχαριστώ που προσπαθείς να με ενθαρρύνεις.

 

Την κόρη μου δεν κατάλαβα πως την συνέλαβα, πολύ εύκολα δλδ.  Αφού γέννησα, η περίοδος επανήλθε στο εξάμηνο και έκτοτε άστατη. Θήλασα για 3 χρόνια, όπου η περίοδος ερχόταν κατά μέσο όρο στις 40-45 μέρες ενώ πριν ήταν σταθερή. Όλοι μου έλεγαν ότι οφειλόταν στο θηλασμό, ενώ εγώ είχα μπει σε κλιμακτηριακές καταστάσεις , όπως είμαι και τώρα δλδ. Τρελάθηκα όταν το ανακάλυψα. Απλά λέω΄γι αυτό λέω θα μπορούσα να το εχω καταλάβει νωρίτερα , εάν η γιατρός μου με έβαζε να κάνω νωρίτερα εξετάσεις. Τώρα δεν έχει νόημα να τα σκέφτομαι όλα αυτά το ξέρω. Προσπαθώ να προχωρήσω, και ρεαλιστικά πιστεύω ότι οι πιθανότητες να τα καταφέρω είναι μηδαμινές. Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια. Ούτε εγω μπορώ να ησυχάσω, νιώθω ότι από την μια μέρα στην άλλη έχω γεράσει. Καταλαβαίνεις τι εννοώ, βιολογικά. Κι αυτό σε μια γυναίκα φέρνει προβλήματα , και ψυχικά και σωματικά.

Μεγάλο σοκ. Να έχεις συλλάβει φυσικά τόσο εύκολα και να συμβαίνει μία τόσο μεγάλη αλλαγή στο σώμα σου και να μην είσαι σε θέση να το αντιληφθείς, λόγω των συνθηκών και του θηλασμού. Σαφώς και είναι δύσκολο να το διαχειριστείς, φέρνει αναστάτωση σε όλα τα επίπεδα, όπως το λες. Πόσο μάλιστα όταν μπαίνεις σε διαδικασίες για δεύτερο παιδάκι και έχεις να διαχειριστείς ότι τώρα δε φαίνεται να είναι τόσο εύκολο όσο την πρώτη φορά. Σίγουρα θα συνοδεύεται από τόσες πολλές σκέψεις, που θα είναι δύσκολο να ησυχάσεις. Όμως έχεις μπει στο χορό και το προσπαθείς, άρα σίγουρα υπάρχει ελπίδα! Ειλικρινά σου εύχομαι να τα  καταφέρεις όσο πιο εύκολα γίνεται! 

4 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ καλή μου! Έχω ελάχιστο αιματακι, αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό.

Φυσιολογικότατο είναι! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Κορίτσι μου δεν κατέχω τα συγκεκριμένα θέματα καλά για να σε συμβουλέψω. Αλλά μου φαίνεται άσχημο να είναι τόσο κάθετος ο γιατρός και να δηλώνει μάλιστα σίγουρος. Τοοοσες εξετάσεις κάνουμε, τοοοοσα φάρμακα παίρνουμε και κοιτάμε να ρυθμίσουμε ακόμα και το παραμικρό και να μην αφήσουμε τίποτα στην τυχη. Γιατί να μην το κάνεις για να είσαι σίγουρη και να μην το έχεις στο μυαλό σου?

Ευχαριστώ πολύ! Δε γνώριζα ότι μετά πρέπει να περιμένεις για διέγερση. Να είσαι καλά! Ξέχασα να αναφέρω ότι ο κατακερματισμός μας είναι 27% και ένας απ' τους γυναικολόγους που έχουν δει τις εξετάσεις μας είπε πως δε θα βοηθήσει σε περίπτωση σπερματεγχυσης. Δεν το πολυκαταλαβα αυτό. 

Έχω μια ακόμα απορία. Διαβάζω ότι  όλες κάνετε οβιτρελ βράδυ και το μεθεπόμενο πρωί (36 ώρες μετά) πάτε για σπερματεγχυση η ωοληψια. Θα μπορούσε η οβιτρελ να γίνει πρωινή ώρα, ώστε να είναι έτοιμο το ωάριο απόγευμα? Συγγνώμη αν λέω βλακεία, αλλά θα βόλευε πολύ περισσότερο με τη δουλειά.

 

Εγώ την έκανα πρωί πρωί πριν την σπερματέγχυση γιατί έλειπα σε ταξίδι και δεν ήξερε ο γιατρός αν θα το προλάβουμε για να την κάνω πιο νωρίς, και πήγα ξανά την επόμενη για να βεβαιωθεί ότι είχε σπάσει με την ovitrelle 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Chris_V είπε:

Εγώ την έκανα πρωί πρωί πριν την σπερματέγχυση γιατί έλειπα σε ταξίδι και δεν ήξερε ο γιατρός αν θα το προλάβουμε για να την κάνω πιο νωρίς, και πήγα ξανά την επόμενη για να βεβαιωθεί ότι είχε σπάσει με την ovitrelle 

Άρα δεν πήρες άλλα φάρμακα πιο πριν ε? Πηγες με το ωάριο του μήνα. Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Εύχομαι μια θετική χοριακη και να δώσεις κουράγιο και σε εμας τις υπόλοιπες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...