Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, marmaki είπε:

Όπως είπε η @kateriiina25 100 ευρώ έδωσα κι εγώ πριν 3 μήνες.
Κι έχω πάει και σε άλλους κι είχα δώσει 120, άρα δεν μου φάνηκαν φωτιά τα 100, αλλά οκ ούτε και λίγα.
Το πακέτο των 3 ωοληψιών σε εμένα μου είπε για 2 χιλιάρικα. Εδώ έχω διαβάσει νομίζω να λένε και για πακέτο 4 ωοληψιών με 2 χιλιάρικα.

marmaki ευχαριστώ πολύ! Εμένα διαδικτυακό 150 είπε. Περίμενα γύρω στα 100 να πω την αλήθεια.   2 χιλιάρικα γιατρός κ κλινική μαζί? Ναι καταλαβαίνω ότι γίνονται κ εξατομικευμενα πακέτα.

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Το κόστος του ραντεβού εννοείς ήταν φωτιά? Εγώ είχα δώσει 100€ το 18. Τώρα πόσα παίρνει? δεν ξέρω. 

150 κατερινα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

κορίτσια τα λέω σε εσάς γιατί η μαία μου μόνο που δεν με έβρισε. Όλη μέρα σήμερα η κοιλιά μου μου ρίχνει τσιμπιές από αριστερά. Είναι περίεργο για μένα γιατί δεν το έχω ξανανιώσει. Επίσης τα υγρά που είχα χτες δεν τα έχω σήμερα. Τώρα πραγματικά αγχώθηκα. Μια βδομάδα ακριβώς μετά την εμβρυομεταφορά. Μπορεί να μου κάνει κάποια ένα σχόλιο; Κάτι να ξεαγχωθώ κάπως; Είμαι στην τσίτα.. 

Μόνο που δε σε έβρισε??? Έλεοςςςς!!! Είναι φυσικό που την πήρες εφόσον ανησύχησες! Πάντως όλα αυτά είναι φυσιολογικό μια να τα έχεις και την άλλη όχι. Μπορεί να είναι είτε από τα φάρμακα, είτε από θετική έκβαση, είτε και από τα δύο! Υπομονή όσο μπορείς και θα περάσουν οι μέρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , happiness79 είπε:

Όχι, δυστυχώς δεν εφαρμόζεται πάντα. Μου είχαν πει ότι θα το εφάρμοζαν στα έμβρυα που προέκυψαν από την τελευταία μου ωοληψία, όμως δεν το εφάρμοσαν και όταν ρώτησα το λόγο, μου απάντησαν ότι πρέπει να πληρούν συγκεκριμένες προϋποθέσεις, να έχουν συγκεκριμένο μέγεθος κλπ αλλιώς δε γίνεται να μπουν στο μηχάνημα που τα ελέγχει.

1) Ναι, κανονικά κάνεις ντους, καλό είναι όμως να μη φορέσεις κρέμες με έντονα αρώματα ούτε κολώνια ή αποσμητικό με άρωμα, γιατί μπορούν να επηρεάσουν το γενετικό υλικό.

2) Καλέ ναι, να ζητήσεις!!! Δεν ξέρω αν δίνουν όλα τα κέντρα, αλλά δε χάνεις τίποτα να ζητήσεις!

3) Εκεί που είμαι εγώ δεν δίνουν γραπτή αναφορά για τα έμβρυα που απομένουν, παρά μόνο γι' αυτά που μεταφέρονται, μπορείς όμως να ρωτήσεις και θα σου πούνε προφορικά έστω.

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Να πάνε όλα καλά!!! ❤

σε ευχαριστω για την απαντηση!!! 

οποτε θα τους εφιστησω την προσοχη εφοσον ειναι οκ τα εμβρυα να το εφαρμοσουν. θα χω υποψιν να το συζητησω εξαρχης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Panagiotakats39 είπε:

Κορίτσι μου τώρα είδα την απάντηση σου, γράφει επακριβώς: Erica & Embryoscope Time Lapse 180€

180 ανα εμβρυο;; η για το συνολο των εμβρυων;; αυτο απο οσα καταλαβα προτεραιοποιει τα εμβρυα βασει δυναμικης εμφυτευσης, οποτε ευχομαι να ειναι στο συνολο. θα το ρωτησω κι εγω την επομενη βδομ. γιατι δυστυχως για τα ιδια πραγματα καθε γιατρος μπορει να κανει αλλο «πακετο» τιμων και να μην εχουν καμια σχεση με αυτα που αναφερει ο καταλογος. εμενα στο ιασω τρεις γιατροι μου εχουν πει τρια διαφορετικα ποσα για τα ιδια πραγματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, marmaki είπε:

Όπως είπε η @kateriiina25 100 ευρώ έδωσα κι εγώ πριν 3 μήνες.
Κι έχω πάει και σε άλλους κι είχα δώσει 120, άρα δεν μου φάνηκαν φωτιά τα 100, αλλά οκ ούτε και λίγα.
Το πακέτο των 3 ωοληψιών σε εμένα μου είπε για 2 χιλιάρικα. Εδώ έχω διαβάσει νομίζω να λένε και για πακέτο 4 ωοληψιών με 2 χιλιάρικα.

Τρεις ωοληψιες 2.000; Και στην ετ ποσο θα δώσεις; Οτι να ναι έγιναν τα πακέτα του γενεσις που τόσα χρόνια ηταν σταθερά. Εγω απο το 2017 έως το 2019 έδινα 300 ευρώ την ωοληψια.

πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

Ευχαριστωωω

Σάββατο υπερηχο κορίτσια! 

Τελεια νεα!!! Με το καλο να δεις το σποράκι σου!!!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ksvolimi είπε:

Κοριτσια ερωτηση χιλιοειπωμενη… στην ετ ποσες κάθεστε απο δουλεια και ποσες μερες εχω κανει τα παντα και να κατσω και δυο μερες και να κατσω και 10 στο σπιτι και ξα δουλευω διαδικτυακα δεν ξερω τελικα τι να κανω αυτη τη φορα.. ευτυχως εχω τη δυνατοτητα να δουλεψω απο το σπιτι για καποιες μερες.. αλλα το σκεφτομαι κι αυτο αγχωτικό ειναι..

Εγώ όλες τις φορές δουλεύω από το σπίτι και μένω μέσα γενικά ξάπλα όσο περισσότερο μπορώ. Βέβαια εμένα μου είναι εύκολο να δουλέψω από το σπίτι, δε με δυσκολεύει καθόλου. Αν το να δουλέψεις από το σπίτι σου προκαλεί άγχος, ίσως είναι καλύτερο να το αποφύγεις. Γενικά ο γιατρός μου ήταν πάντοτε χαλαρός στις οδηγίες του μετά την ετ, ένα πράγμα μου τόνιζε όμως, να κάνω ότι μπορώ για να έχω όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος. Βέβαια δεν εννοώ για τις πρώτες μέρες, τότε σίγουρα είναι καλό να κάτσεις σπίτι για αρχή.

1 ώρα πρίν, ksvolimi είπε:

Κι εμενα 4 μου λεει ειναι και καλοκαιρι θα μαι κ μονη μου θα με πιασει τρελα εγω λεω αν κανω ετ τεταρτη 11/05 να παω δευτερα για δουλεια..

Άνετα μπορείς να το κάνεις αυτό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Pagotoula είπε:

180 ανα εμβρυο;; η για το συνολο των εμβρυων;; αυτο απο οσα καταλαβα προτεραιοποιει τα εμβρυα βασει δυναμικης εμφυτευσης, οποτε ευχομαι να ειναι στο συνολο. θα το ρωτησω κι εγω την επομενη βδομ. γιατι δυστυχως για τα ιδια πραγματα καθε γιατρος μπορει να κανει αλλο «πακετο» τιμων και να μην εχουν καμια σχεση με αυτα που αναφερει ο καταλογος. εμενα στο ιασω τρεις γιατροι μου εχουν πει τρια διαφορετικα ποσα για τα ιδια πραγματα.

Δεν ξέρω αν είναι ανα έμβρυο η συνολικά… θα το ρωτήσω αύριο κ θα σου πω!!!! Εμένα επειδή θα είναι η 2η φορά κ επειδή θα πρέπει να κάνω πάλι ωοληψια, δυστυχώς, θα του πω να μου κάνει καλύτερη τιμή εννοείται… αν επιτρέπεται ποιον γιατρό έχεις; 

πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

Ρε κορίτσια ο 1ος υπερηχος γίνεται με το μαρκούτσι που σ βάζει και όταν κάνεις υπερηχο στο τεστ παπ; 

Ακριβώς! Ο 1ος υπέρηχος έτσι ξέρω ότι γιενται… :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Kallo είπε:

Πολλά συγχαρητήρια. Όλα να πάνε τέλεια μέχρι το τέλος εύχομαι. Αντε κορίτσια ανοίξτε τον δρόμο και για εμάς που ερχόμαστε πίσω 

Μπεμπεδοπεταλα παντού :wub:

πρίν από 16 λεπτά , happiness79 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! ❤❤

Ανυπομονώ! 

πρίν από 9 λεπτά , Panagiotakats39 είπε:

Δεν ξέρω αν είναι ανα έμβρυο η συνολικά… θα το ρωτήσω αύριο κ θα σου πω!!!! Εμένα επειδή θα είναι η 2η φορά κ επειδή θα πρέπει να κάνω πάλι ωοληψια, δυστυχώς, θα του πω να μου κάνει καλύτερη τιμή εννοείται… αν επιτρέπεται ποιον γιατρό έχεις; 

Ακριβώς! Ο 1ος υπέρηχος έτσι ξέρω ότι γιενται… :rolleyes:

Σκατουλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Zenia82 είπε:

marmaki ευχαριστώ πολύ! Εμένα διαδικτυακό 150 είπε. Περίμενα γύρω στα 100 να πω την αλήθεια.   2 χιλιάρικα γιατρός κ κλινική μαζί? Ναι καταλαβαίνω ότι γίνονται κ εξατομικευμενα πακέτα.

Ναι έτσι μου είπε, 2000 συνολικά (εκτός των ενέσεων φυσικά)

πρίν από 30 λεπτά , Καντι είπε:

Τρεις ωοληψιες 2.000; Και στην ετ ποσο θα δώσεις; Οτι να ναι έγιναν τα πακέτα του γενεσις που τόσα χρόνια ηταν σταθερά. Εγω απο το 2017 έως το 2019 έδινα 300 ευρώ την ωοληψια.

Εγώ πάω για κατάψυξη ωαρίων οπότε δεν μου είπε ποσό για ετ, μόνο για ωοληψίες. Μου χε πει και ποσό για την κάθε ωοληψία, αλλά δεν θυμάμαι πόσο ήταν, θυμάμαι απλά ότι δεν συνέφεραν οι ωοληψίες ξεχωριστά εκτός του πακέτου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...