Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

Εεεε κάνεις ήδη νωρίτερα τη χοριακη απ οτι σ ειπε ο γιατρός. Σ είχε πει Δευτέρα και συ την κανεις Σάββατο. Άρα το τεστ το κάνεις στην ουσία 5 μερες πριν σ πει ο γιατρος... Και μενα τη 4η μέρα πριν την αναμενόμενη χοριακη έδειξε πάντως (αν θυμάμαι καλά... Αλλα πιο νωρίς να ναι, η καθεμία είναι διαφορετική) . Περιμενε και αυριο! Και αν δεν κάνε τη χοριακη και ανασκουμπωσου για την επόμενη!! Θα ρθει, τι στο καλό! 

 

πρίν από 12 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

ΕΛα ρε αγάπη μην το λες αυτό. Γιατί θα πρέπει να έδειχνε δηλαδή;  Η χοριακη κανονικά είναι Δευτέρα άσχετα αν θα την κανείς Σάββατο. 

Μα δεν αχνοφαινεται ΤΙΠΟΤΑ....καμια ενδειξη... Μετρωντας και την ιδια της ετ ειμαι στην 9η μερα... Θα μπορούσε να δείξει αν ηταν θετικο... Πραγματικά δεν ξερω αν εχω αλλο κουραγιο... Παιδι δευτερο ηθελα κυριως για να εχει αδερφακι το παιδακι μου... Και απο τη μια δεν θελω να το ξαναπερασω ολο αυτό...απο την αλλη εχω τυψεις... Σας ευχαριστώ κοριτσια για το κουραγιο που μου δινετε... Αλλα μεσα σας ξερετε κ εσεις πως εχει τελειωσει... Έπρεπε να δείξει σημερα.

  • Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , winspert είπε:

 

Μα δεν αχνοφαινεται ΤΙΠΟΤΑ....καμια ενδειξη... Μετρωντας και την ιδια της ετ ειμαι στην 9η μερα... Θα μπορούσε να δείξει αν ηταν θετικο... Πραγματικά δεν ξερω αν εχω αλλο κουραγιο... Παιδι δευτερο ηθελα κυριως για να εχει αδερφακι το παιδακι μου... Και απο τη μια δεν θελω να το ξαναπερασω ολο αυτό...απο την αλλη εχω τυψεις... Σας ευχαριστώ κοριτσια για το κουραγιο που μου δινετε... Αλλα μεσα σας ξερετε κ εσεις πως εχει τελειωσει... Έπρεπε να δείξει σημερα.

ποιο τεστ κανεις; αυτα του κιλου που λεω εγω;; αυτα δυστυχως δεν ειναι πολυ ευαισθητα! δοκιμασε αυριο με ενα πρεντικτορ η κλιαρ μπλου. ιδανικα πρεντικτορ ερλι. δεν μετραμε κ την ιδια της ετ, μετραμε απο την επομενη και ως 9η. αυριο κανε χοριακη η καλο τεστ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , winspert είπε:

 

Μα δεν αχνοφαινεται ΤΙΠΟΤΑ....καμια ενδειξη... Μετρωντας και την ιδια της ετ ειμαι στην 9η μερα... Θα μπορούσε να δείξει αν ηταν θετικο... Πραγματικά δεν ξερω αν εχω αλλο κουραγιο... Παιδι δευτερο ηθελα κυριως για να εχει αδερφακι το παιδακι μου... Και απο τη μια δεν θελω να το ξαναπερασω ολο αυτό...απο την αλλη εχω τυψεις... Σας ευχαριστώ κοριτσια για το κουραγιο που μου δινετε... Αλλα μεσα σας ξερετε κ εσεις πως εχει τελειωσει... Έπρεπε να δείξει σημερα.

Το self clear δείχνει από την 5η μερα της σύλληψης. Μετράει 10μον. χοριακης στα ουρα!   

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Pagotoula είπε:

ποιο τεστ κανεις; αυτα του κιλου που λεω εγω;; αυτα δυστυχως δεν ειναι πολυ ευαισθητα! δοκιμασε αυριο με ενα πρεντικτορ η κλιαρ μπλου. ιδανικα πρεντικτορ ερλι. δεν μετραμε κ την ιδια της ετ, μετραμε απο την επομενη και ως 9η. αυριο κανε χοριακη η καλο τεστ!

Ναι αυτα τα φθηνα κανω...Αλλα παντα αυτα εκανα. Ακομα και την προηγούμενη φορά που ηταν βιοχημικη και πηγε με το ζορι 46 μοναδες κατι εδειχνε. Απ οτι διαβασα τωρα ανιχνευουν απο 12 μοναδες...αρα...τζιφος

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

Το self clear δείχνει από την 5η μερα της σύλληψης. Μετράει 10μον. χοριακης στα ουρα!   

Επειδη θεωρω πως ειναι αρνητικο,θα ειναι πεταμένα λεφτά να παω να παρω τετοιο τεστ τωρα. Απλα θα ξανακανω αυριο και θα παω να φαω το χαστούκι μου το Σάββατο... Σας ευχαριστώ πολύ


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια,χθες πηρα την κουλουρα μου μετα απο μεταφορα βλαστοκυστεων.Ηθελα να ρωτησω αν ειχατε καποια σχετικη εμπειρια και που μπορει να οφειλεται η μη εμφυτευση. Κανατε καποια εξεταση μετα?

Σας ευχαριστω και καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν.

Εγώ δεν έκανα μετά κάποια εξέταση, αφού επέμενα όμως καιρό 3 μήνες αργότερα έκανα ένα pcr ενδομητρίου στο οποίο βρέθηκαν κάτι μύκητες μόνο μέσα στο ενδομήτριο, πήρα κάτι χάπια γι’ αυτό. Μου είπαν ότι οι μύκητες δεν έχουν να κάνουν με την αποτυχία.

Απ’ ο,τι έχω καταλάβει είναι θέμα ποιότητας εμβρύων η εμφύτευση αλλά και θέμα τύχης. Πάντως καλού κακού κάνε όλες τις εξετάσεις που θα μπορούσαν να επηρεάσουν τη δεκτικότητα της μήτρας πχ υστεροσκόπηση κλπ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , winspert είπε:

 

Μα δεν αχνοφαινεται ΤΙΠΟΤΑ....καμια ενδειξη... Μετρωντας και την ιδια της ετ ειμαι στην 9η μερα... Θα μπορούσε να δείξει αν ηταν θετικο... Πραγματικά δεν ξερω αν εχω αλλο κουραγιο... Παιδι δευτερο ηθελα κυριως για να εχει αδερφακι το παιδακι μου... Και απο τη μια δεν θελω να το ξαναπερασω ολο αυτό...απο την αλλη εχω τυψεις... Σας ευχαριστώ κοριτσια για το κουραγιο που μου δινετε... Αλλα μεσα σας ξερετε κ εσεις πως εχει τελειωσει... Έπρεπε να δείξει σημερα.

Σε καταλαβαινω απόλυτα, αλλα περίμενε ως το Σάββατο.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Επειδή βλέπω τις τιμές για τις ωοληψιες κ λεω μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω είναι 2000€ για 2-3 ωοληψιες σε φυσικό δλδ χωρίς διέγερση? Γιατί εμένα μου πηγε 2200 η μια ωοληψια (μαζι με την αμοιβή του γιατρου) αλλά έκανα διέγερση. 

ναι οι συνήθεις τιμές είναι γύρω στα 2000 η μία ωοληψία (το με διέγερση ή χωρίς δεν νομίζω ότι αλλάζει κάτι στην τιμή που σου λένε, μόνο ότι πληρώνεις ή όχι τα φάρμακα αλλάζει)
Αυτό που ανέφερα είναι 3 ωοληψίες με διέγερση στα 2000

 

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Για μένα καπου εδω τελειώνει η ελπιδα. Ποια ελπιδα δλδ; Για καποιο λόγο μου τελείωσε απο προχθες. Θα μπω να σας γραψω μονο το αρνητικό μεθαυριο. Μολις εκανα τεστακι. Δυο μέρες πριν τη χοριακη. Αν ηταν να δείξει,θα εδειχνε. Οσο και να θελω δεύτερη γραμμή δε βλεπω... Νομιζω οτι αυτη τη φορά με πειραξε πιο πολυ απ ολες. Τρέχουν τα ματια μου και δεν μπορω να το ελεγξω..

Μην απογοητεύεσαι! Λίγο υπομονή ακόμα. Θυμάμαι ότι μια κοπέλα είχε αρνητικά τεστ μέχρι και μια μέρα πριν τη θετική χοριακή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , winspert είπε:

Ναι αυτα τα φθηνα κανω...Αλλα παντα αυτα εκανα. Ακομα και την προηγούμενη φορά που ηταν βιοχημικη και πηγε με το ζορι 46 μοναδες κατι εδειχνε. Απ οτι διαβασα τωρα ανιχνευουν απο 12 μοναδες...αρα...τζιφος

Επειδη θεωρω πως ειναι αρνητικο,θα ειναι πεταμένα λεφτά να παω να παρω τετοιο τεστ τωρα. Απλα θα ξανακανω αυριο και θα παω να φαω το χαστούκι μου το Σάββατο... Σας ευχαριστώ πολύ

Έχοντας κι εγω ένα παιδί και έχοντας χάσει άλλο ένα 4 χρόνων η επιθυμία μου είναι να χαρίσω αδερφάκι στο αγόρι μου. Οπότε σε νιώθω τόσο πολύ!!!!!!

Ομως έχω στο μυαλό μου καιρό τώρα το ενδεχόμενο να μην τα καταφέρω.

Ειναι θέλημα θεού , φύσης.......

Δεν ξέρω αν πρέπει να πιέζουμε καταστάσεις. Αν πρέπει να κάνουμε έναν κάρο εξωσωματικές δηλ και αν χάσουμε την ουσία τότε τι;

Ασμεινουμε με ένα παιδάκι και τι έγινε; Δες το και έτσι ρε φίλη!

  • Μου αρέσει 13

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Εγώ όλες τις φορές δουλεύω από το σπίτι και μένω μέσα γενικά ξάπλα όσο περισσότερο μπορώ. Βέβαια εμένα μου είναι εύκολο να δουλέψω από το σπίτι, δε με δυσκολεύει καθόλου. Αν το να δουλέψεις από το σπίτι σου προκαλεί άγχος, ίσως είναι καλύτερο να το αποφύγεις. Γενικά ο γιατρός μου ήταν πάντοτε χαλαρός στις οδηγίες του μετά την ετ, ένα πράγμα μου τόνιζε όμως, να κάνω ότι μπορώ για να έχω όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος. Βέβαια δεν εννοώ για τις πρώτες μέρες, τότε σίγουρα είναι καλό να κάτσεις σπίτι για αρχή.

Άνετα μπορείς να το κάνεις αυτό!

Εμενα ειναι αυστηρός τις πρώτες 4 εννοειται πως τις πρώτες 5 θα κατσω σπιτι μετα τις αλλες 4 ως τη χοριακη θα δω.. βασικα εχω τη δυνατοτητα να παω σε ενα μαθημα πχ και να κανω τα αλλα απο το σπιτι θα δω❤️

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Για μένα καπου εδω τελειώνει η ελπιδα. Ποια ελπιδα δλδ; Για καποιο λόγο μου τελείωσε απο προχθες. Θα μπω να σας γραψω μονο το αρνητικό μεθαυριο. Μολις εκανα τεστακι. Δυο μέρες πριν τη χοριακη. Αν ηταν να δείξει,θα εδειχνε. Οσο και να θελω δεύτερη γραμμή δε βλεπω... Νομιζω οτι αυτη τη φορά με πειραξε πιο πολυ απ ολες. Τρέχουν τα ματια μου και δεν μπορω να το ελεγξω..

Κοριτσι μου Καλημερα, καταρχας μην απογοητεύεσαι αν δεν κανεις χοριακη. Ξερω πως 8η με 9η μερα μπορει να δειξει κατι ο τεστ ωστοσο πολλα τεστ δεν εχουν δειξει ειδικα τοσο νωρις κ αναλογα την ευαισθησία του τεστ. Κανε υπομονη και αν πραγματικα δεν αντεχεις κανε χοριακη αυριο ειτε μετρας απο την ετ ειτε την επομενη αυριο θα σαι 9η η 10η που πολλοι γιατροι ζητανε χοριακη οποτε εκει θα ξερεις τουλαχιστον αν κατι δειχνει η ειναι αρνητική. ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Έχοντας κι εγω ένα παιδί και έχοντας χάσει άλλο ένα 4 χρόνων η επιθυμία μου είναι να χαρίσω αδερφάκι στο αγόρι μου. Οπότε σε νιώθω τόσο πολύ!!!!!!

Ομως έχω στο μυαλό μου καιρό τώρα το ενδεχόμενο να μην τα καταφέρω.

Ειναι θέλημα θεού , φύσης.......

Δεν ξέρω αν πρέπει να πιέζουμε καταστάσεις. Αν πρέπει να κάνουμε έναν κάρο εξωσωματικές δηλ και αν χάσουμε την ουσία τότε τι;

Ασμεινουμε με ένα παιδάκι και τι έγινε; Δες το και έτσι ρε φίλη!

Δεν ξέρω ακομα τι θελω και τι μπορω... Το νομιζα πιο ευκολο. Αφου εκανα ενα,θα έρθει γρήγορα το δεύτερο... Αμ δε... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, winspert said:

Για μένα καπου εδω τελειώνει η ελπιδα. Ποια ελπιδα δλδ; Για καποιο λόγο μου τελείωσε απο προχθες. Θα μπω να σας γραψω μονο το αρνητικό μεθαυριο. Μολις εκανα τεστακι. Δυο μέρες πριν τη χοριακη. Αν ηταν να δείξει,θα εδειχνε. Οσο και να θελω δεύτερη γραμμή δε βλεπω... Νομιζω οτι αυτη τη φορά με πειραξε πιο πολυ απ ολες. Τρέχουν τα ματια μου και δεν μπορω να το ελεγξω..

Αγάπη πήγαινε τώρα και κάνε την χοριακή. Μην παρατείνεις άλλο την αγωνία σου. Το αν είναι θετική μπορείς να το μάθεις και σήμερα. Τουλάχιστον να κλάψεις και να είσαι σίγουρη γι αυτό

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , winspert είπε:

Δεν ξέρω ακομα τι θελω και τι μπορω... Το νομιζα πιο ευκολο. Αφου εκανα ενα,θα έρθει γρήγορα το δεύτερο... Αμ δε... 

Ούτε κι εγω ξέρω! Δούλεψε το λίγο μέσα σου όμως. Εννοείται να προσπαθήσεις κι άλλο προς θεού μη σταματήσεις . Δε λέω αυτό. Όμως δες το λιιιιιιιγο πιο χαλαρά. Σίγουρα όλες θελουμε 2 παιδάκια γιατί αυτό θεωρείται το ιδανικό. 

 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Έχοντας κι εγω ένα παιδί και έχοντας χάσει άλλο ένα 4 χρόνων η επιθυμία μου είναι να χαρίσω αδερφάκι στο αγόρι μου. Οπότε σε νιώθω τόσο πολύ!!!!!!

Ομως έχω στο μυαλό μου καιρό τώρα το ενδεχόμενο να μην τα καταφέρω.

Ειναι θέλημα θεού , φύσης.......

Δεν ξέρω αν πρέπει να πιέζουμε καταστάσεις. Αν πρέπει να κάνουμε έναν κάρο εξωσωματικές δηλ και αν χάσουμε την ουσία τότε τι;

Ασμεινουμε με ένα παιδάκι και τι έγινε; Δες το και έτσι ρε φίλη!

Αχχ ας είχα ένα…

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ούτε κι εγω ξέρω! Δούλεψε το λίγο μέσα σου όμως. Εννοείται να προσπαθήσεις κι άλλο προς θεού μη σταματήσεις . Δε λέω αυτό. Όμως δες το λιιιιιιιγο πιο χαλαρά. Σίγουρα όλες θελουμε 2 παιδάκια γιατί αυτό θεωρείται το ιδανικό. 

 

Δεν θέλουμε όλες 2 παιδάκια, μην το λες αυτό, το ιδανικό είναι υποκειμενικό για τον καθένα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...