Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , Angot είπε:

Ρε κορίτσια ο 1ος υπερηχος γίνεται με το μαρκούτσι που σ βάζει και όταν κάνεις υπερηχο στο τεστ παπ; 

Όχι μονο ο πρώτος. Να σου πω δεν θυμαμαι ποτε γινεται απο την κοιλιά, αργότερα παντως.

πρίν από 12 λεπτά , marmaki είπε:

Ναι έτσι μου είπε, 2000 συνολικά (εκτός των ενέσεων φυσικά)

Εγώ πάω για κατάψυξη ωαρίων οπότε δεν μου είπε ποσό για ετ, μόνο για ωοληψίες. Μου χε πει και ποσό για την κάθε ωοληψία, αλλά δεν θυμάμαι πόσο ήταν, θυμάμαι απλά ότι δεν συνέφεραν οι ωοληψίες ξεχωριστά εκτός του πακέτου

Α εντάξει τότε!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Maroxmarox said:

Πονάει όπως η σαλπιγγογραφια ; Κορίτσια μου δε μπορώ άλλο πόνο ..

Όχι καλέ. Καμία σχέση. Αν πόναγε σαν την σαλπιγγογραφία θα ζητούσα ολική νάρκωση χαχα

2 hours ago, marmaki said:

Όπως είπε η @kateriiina25 100 ευρώ έδωσα κι εγώ πριν 3 μήνες.
Κι έχω πάει και σε άλλους κι είχα δώσει 120, άρα δεν μου φάνηκαν φωτιά τα 100, αλλά οκ ούτε και λίγα.
Το πακέτο των 3 ωοληψιών σε εμένα μου είπε για 2 χιλιάρικα. Εδώ έχω διαβάσει νομίζω να λένε και για πακέτο 4 ωοληψιών με 2 χιλιάρικα.

 

1 hour ago, Zenia82 said:

marmaki ευχαριστώ πολύ! Εμένα διαδικτυακό 150 είπε. Περίμενα γύρω στα 100 να πω την αλήθεια.   2 χιλιάρικα γιατρός κ κλινική μαζί? Ναι καταλαβαίνω ότι γίνονται κ εξατομικευμενα πακέτα.

150 κατερινα!!

Δεν ξέρω τι γίνεται με αυτές τις τιμές του Γεν. Όλο διαφορετικά νούμερα ακούω. Το δικό μου πακέτο ήταν 3200€ για 4 ωοληψίες και εμβρυομεταφορά. Έδινα 400€ σε κάθε ωοληψία και 1600€ στην ετ. Κορίτσια να συνεννοείστε με τον Σφακ για τα λεφτά και μετά στο λογιστήριο να τους λέτε "τόσα μου είπε ο γιατρός". Α και να πληρώνετε μετρητά για να σας κάνουν έκπτωση. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Όχι, δυστυχώς δεν εφαρμόζεται πάντα. Μου είχαν πει ότι θα το εφάρμοζαν στα έμβρυα που προέκυψαν από την τελευταία μου ωοληψία, όμως δεν το εφάρμοσαν και όταν ρώτησα το λόγο, μου απάντησαν ότι πρέπει να πληρούν συγκεκριμένες προϋποθέσεις, να έχουν συγκεκριμένο μέγεθος κλπ αλλιώς δε γίνεται να μπουν στο μηχάνημα που τα ελέγχει.

1) Ναι, κανονικά κάνεις ντους, καλό είναι όμως να μη φορέσεις κρέμες με έντονα αρώματα ούτε κολώνια ή αποσμητικό με άρωμα, γιατί μπορούν να επηρεάσουν το γενετικό υλικό.

2) Καλέ ναι, να ζητήσεις!!! Δεν ξέρω αν δίνουν όλα τα κέντρα, αλλά δε χάνεις τίποτα να ζητήσεις!

3) Εκεί που είμαι εγώ δεν δίνουν γραπτή αναφορά για τα έμβρυα που απομένουν, παρά μόνο γι' αυτά που μεταφέρονται, μπορείς όμως να ρωτήσεις και θα σου πούνε προφορικά έστω.

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Να πάνε όλα καλά!!! ❤

 Ευχαριστωω!! Να εισαι καλα κοριτσι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Ρε κορίτσια ο 1ος υπερηχος γίνεται με το μαρκούτσι που σ βάζει και όταν κάνεις υπερηχο στο τεστ παπ; 

Καλησπέρα κοπέλα μου!!Εγώ μέχρι και την αυχενική στην 13η βδομάδα κολπικά μου έκανε τους υπερηχους!!!Έκανα συνολικά 3 μέχρι την αυχενική!!!Αυτό είναι το λιγότερο πίστεψε με!!Με το καλό να δεις τ@ μωρακι@ σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσοπουλα.... Επειδή στην εγκυμοσύνη μου εβαζα βασκλορ οποτε δεν ειχα αμεση επαφη δεν ειχα καταλάβει κατι. Τωρα με τα ουτροτζεσταν που τα βαζω κολπικα καταλαβαίνω πως εχει διογκωθεί ο εσωτερικός μου κοσμος..:oops:. Το εχετε παθει ολες;

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , winspert είπε:

Κοριτσοπουλα.... Επειδή στην εγκυμοσύνη μου εβαζα βασκλορ οποτε δεν ειχα αμεση επαφη δεν ειχα καταλάβει κατι. Τωρα με τα ουτροτζεσταν που τα βαζω κολπικα καταλαβαίνω πως εχει διογκωθεί ο εσωτερικός μου κοσμος..:oops:. Το εχετε παθει ολες;

Ισχύει....:D 

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω τις τιμές για τις ωοληψιες κ λεω μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω είναι 2000€ για 2-3 ωοληψιες σε φυσικό δλδ χωρίς διέγερση? Γιατί εμένα μου πηγε 2200 η μια ωοληψια (μαζι με την αμοιβή του γιατρου) αλλά έκανα διέγερση. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,χθες πηρα την κουλουρα μου μετα απο μεταφορα βλαστοκυστεων.Ηθελα να ρωτησω αν ειχατε καποια σχετικη εμπειρια και που μπορει να οφειλεται η μη εμφυτευση. Κανατε καποια εξεταση μετα?

Σας ευχαριστω και καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν.

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , winspert είπε:

Κοριτσοπουλα.... Επειδή στην εγκυμοσύνη μου εβαζα βασκλορ οποτε δεν ειχα αμεση επαφη δεν ειχα καταλάβει κατι. Τωρα με τα ουτροτζεσταν που τα βαζω κολπικα καταλαβαίνω πως εχει διογκωθεί ο εσωτερικός μου κοσμος..:oops:. Το εχετε παθει ολες;

Ρε τώρα που το λες κάνω τη σύνδεση, το είχα πάθει κι εγώ, αλλά ήμουν τόσο επικεντρωμένη να ψάχνω συμπτώματα, που δεν έδωσα σημασία!

πρίν από 16 λεπτά , Sabrina_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια,χθες πηρα την κουλουρα μου μετα απο μεταφορα βλαστοκυστεων.Ηθελα να ρωτησω αν ειχατε καποια σχετικη εμπειρια και που μπορει να οφειλεται η μη εμφυτευση. Κανατε καποια εξεταση μετα?

Σας ευχαριστω και καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν.

Λυπάμαι πολύ καλή μου... Από αντίστοιχες εμπιρείες δυστυχώς άλλο τίποτα, μετράω 4 αποτυχημένες ετ στο βιογραφικό μου και 3 σπερματεγχύσεις. Την πιο ολοκληρωμένη απάντηση θα σου τη δώσει ο γιατρός σου. Συνήθως λένε ότι οφείλεται στην ποιότητα των εμβρύων, όπου "θέματα" μπορούν να προκύψουν είτε από το σπέρμα είτε από το ωάριο. Έχετε ελέγξει καρυότυπο ζεύγους? Αν όχι, καλό θα ήταν, για να αποκλείσετε ότι υπάρχει πρόβλημα εκεί. Επίσης θα σου πρότεινα μία επίσκεψη στο τμήμα αποβολών του Έλενα, όπου ερευνούν και περιπτώσεις μη εμφύτευσης. Κάνουν πολύ ολοκληρωμένο έλεγχο και δε θα χρειαστεί να πληρώσεις. Ήταν η πρώτη σου προσπάθεια? Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερά σου! Ξέρω πόσο πονάς τώρα, θα έρθει όμως και η χαρά, πίστεψέ το!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Όχι καλέ. Καμία σχέση. Αν πόναγε σαν την σαλπιγγογραφία θα ζητούσα ολική νάρκωση χαχα

 

Δεν ξέρω τι γίνεται με αυτές τις τιμές του Γεν. Όλο διαφορετικά νούμερα ακούω. Το δικό μου πακέτο ήταν 3200€ για 4 ωοληψίες και εμβρυομεταφορά. Έδινα 400€ σε κάθε ωοληψία και 1600€ στην ετ. Κορίτσια να συνεννοείστε με τον Σφακ για τα λεφτά και μετά στο λογιστήριο να τους λέτε "τόσα μου είπε ο γιατρός". Α και να πληρώνετε μετρητά για να σας κάνουν έκπτωση. 

Ναι οτι ναναι τελικα!!Εγω στον συνέταιρο του πριν 2 χρονια πληρωνα 350 ευρώ την ωοληψια για 4 ωοληψιες πακετο δηλαδη 1400 ευρω και μου ειχε πει οτι αυτα τα 1400 αφαιρουνται απο την ετ η οποια κανει 3800€ Δηλαδη 2400€ συνολο πληρωσα 4 ωοληψιες ( 3 φυσικοι και 1 τροποποιημενο φυσικο με ενεσεις) και την ετ μαζι!! Πως γινεται να ειναι πιο φθηνος ο Π απο τον σφακ;δε μιλαγα ποτέ με το γιατρό για χρηματα,παρα μονο με το λογιστηριο κ μάλιστα ειπα οτι δε θελω αποδειξη κ μου εκοψε και 400€ μια φορα.

πρίν από 39 λεπτά , winspert είπε:

Κοριτσοπουλα.... Επειδή στην εγκυμοσύνη μου εβαζα βασκλορ οποτε δεν ειχα αμεση επαφη δεν ειχα καταλάβει κατι. Τωρα με τα ουτροτζεσταν που τα βαζω κολπικα καταλαβαίνω πως εχει διογκωθεί ο εσωτερικός μου κοσμος..:oops:. Το εχετε παθει ολες;

Ναι βεβαια !!μπουκωμα κ πρηξιμο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


48 minutes ago, Penaki said:

Επειδή βλέπω τις τιμές για τις ωοληψιες κ λεω μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω είναι 2000€ για 2-3 ωοληψιες σε φυσικό δλδ χωρίς διέγερση? Γιατί εμένα μου πηγε 2200 η μια ωοληψια (μαζι με την αμοιβή του γιατρου) αλλά έκανα διέγερση. 

Το πακέτο για την εξωσωματική είναι το ίδιο είτε κάνεις μία ωοληψία με διέγερση είτε κάνεις 3-4 ωοληψίες με φυσικούς. Το οτι τα πληρώνουμε ανα διαδικασία είναι καθαρά για διευκόλυνση. Δεν έχει σημασία δηλαδή η τιμή της ωοληψίας αλλά το σύνολο 

44 minutes ago, Sabrina_ said:

Καλησπερα κοριτσια,χθες πηρα την κουλουρα μου μετα απο μεταφορα βλαστοκυστεων.Ηθελα να ρωτησω αν ειχατε καποια σχετικη εμπειρια και που μπορει να οφειλεται η μη εμφυτευση. Κανατε καποια εξεταση μετα?

Σας ευχαριστω και καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν.

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου. Δυστυχώς υπάρχουν πολλές τέτοιες εμπειρίες εδώ μέσα. Κι εγώ πριν 2 μήνες πήρα την πρώτη κουλούρα. Ο γιατρός μου θεωρεί οτι ήταν θέμα τύχης καθώς δεν δίνουν όλα τα έμβρυα εγκυμοσύνη. Μετά την αποτυχία πήγα στο Έλενα στο τμήμα αποβολών όπως σου πρότεινε και η @happiness79 αλλά και στην Λευκού (και οι δυο αιματολόγοι είναι βασικά αλλά μου έδωσαν και διαφορετικές εξετάσεις) Ελέγξαμε τα πάντα, Ανοσολογικές, θρομβοφιλία, καρυότυπο κ.α. Από την δική μου πλευρά ήταν όλα καλά ευτυχώς αλλά πήγαμε και σε ανδρολόγο για τον άντρα μου και βρέθηκε υψηλός κατακερματισμός όπου κάνει θεραπεία. Σε ένα μήνα περίπου θα προχωρήσουμε σε νέα προσπάθεια. 

56 minutes ago, winspert said:

Κοριτσοπουλα.... Επειδή στην εγκυμοσύνη μου εβαζα βασκλορ οποτε δεν ειχα αμεση επαφη δεν ειχα καταλάβει κατι. Τωρα με τα ουτροτζεσταν που τα βαζω κολπικα καταλαβαίνω πως εχει διογκωθεί ο εσωτερικός μου κοσμος..:oops:. Το εχετε παθει ολες;

Είχα το ίδιο πρόβλημα κ γω ρε συ και νόμιζα ότι ήταν κάτι που έτυχε σε μένα 

24 minutes ago, Nephele78 said:

Ναι οτι ναναι τελικα!!Εγω στον συνέταιρο του πριν 2 χρονια πληρωνα 350 ευρώ την ωοληψια για 4 ωοληψιες πακετο δηλαδη 1400 ευρω και μου ειχε πει οτι αυτα τα 1400 αφαιρουνται απο την ετ η οποια κανει 3800€ Δηλαδη 2400€ συνολο πληρωσα 4 ωοληψιες ( 3 φυσικοι και 1 τροποποιημενο φυσικο με ενεσεις) και την ετ μαζι!! Πως γινεται να ειναι πιο φθηνος ο Π απο τον σφακ;δε μιλαγα ποτέ με το γιατρό για χρηματα,παρα μονο με το λογιστηριο κ μάλιστα ειπα οτι δε θελω αποδειξη κ μου εκοψε και 400€ μια φορα.

Ναι βεβαια !!μπουκωμα κ πρηξιμο!

Δεν είναι πιο φτηνός από τον Σφακ αφού σου λέω ότι εγώ έδωσα σύνολο 3200€ για τα ίδια με σένα. Για την ακρίβεια 2900€ γιατί κ μένα μου έκοψαν 300€

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Πονάει όπως η σαλπιγγογραφια ; Κορίτσια μου δε μπορώ άλλο πόνο ..

Σορυ, νόμιζα μιλούσαμε για τη σαλπιγγογραφια. Ωοληψια χωρίς μέθη δεν έχω κάνει αλλά δε μπορώ να διαγράψω το σχολιο

Link to comment
Share on other sites

Για μένα καπου εδω τελειώνει η ελπιδα. Ποια ελπιδα δλδ; Για καποιο λόγο μου τελείωσε απο προχθες. Θα μπω να σας γραψω μονο το αρνητικό μεθαυριο. Μολις εκανα τεστακι. Δυο μέρες πριν τη χοριακη. Αν ηταν να δείξει,θα εδειχνε. Οσο και να θελω δεύτερη γραμμή δε βλεπω... Νομιζω οτι αυτη τη φορά με πειραξε πιο πολυ απ ολες. Τρέχουν τα ματια μου και δεν μπορω να το ελεγξω..

  • Λυπημένη/-ος 18

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , winspert είπε:

Για μένα καπου εδω τελειώνει η ελπιδα. Ποια ελπιδα δλδ; Για καποιο λόγο μου τελείωσε απο προχθες. Θα μπω να σας γραψω μονο το αρνητικό μεθαυριο. Μολις εκανα τεστακι. Δυο μέρες πριν τη χοριακη. Αν ηταν να δείξει,θα εδειχνε. Οσο και να θελω δεύτερη γραμμή δε βλεπω... Νομιζω οτι αυτη τη φορά με πειραξε πιο πολυ απ ολες. Τρέχουν τα ματια μου και δεν μπορω να το ελεγξω..

Εεεε κάνεις ήδη νωρίτερα τη χοριακη απ οτι σ ειπε ο γιατρός. Σ είχε πει Δευτέρα και συ την κανεις Σάββατο. Άρα το τεστ το κάνεις στην ουσία 5 μερες πριν σ πει ο γιατρος... Και μενα τη 4η μέρα πριν την αναμενόμενη χοριακη έδειξε πάντως (αν θυμάμαι καλά... Αλλα πιο νωρίς να ναι, η καθεμία είναι διαφορετική) . Περιμενε και αυριο! Και αν δεν κάνε τη χοριακη και ανασκουμπωσου για την επόμενη!! Θα ρθει, τι στο καλό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , winspert είπε:

Για μένα καπου εδω τελειώνει η ελπιδα. Ποια ελπιδα δλδ; Για καποιο λόγο μου τελείωσε απο προχθες. Θα μπω να σας γραψω μονο το αρνητικό μεθαυριο. Μολις εκανα τεστακι. Δυο μέρες πριν τη χοριακη. Αν ηταν να δείξει,θα εδειχνε. Οσο και να θελω δεύτερη γραμμή δε βλεπω... Νομιζω οτι αυτη τη φορά με πειραξε πιο πολυ απ ολες. Τρέχουν τα ματια μου και δεν μπορω να το ελεγξω..

ΕΛα ρε αγάπη μην το λες αυτό. Γιατί θα πρέπει να έδειχνε δηλαδή;  Η χοριακη κανονικά είναι Δευτέρα άσχετα αν θα την κανείς Σάββατο. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...